Wiccan Tanrı ve Tanrıçası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

IstBoy

Kayıtlı Üye
genelde wiccalar tanrıça olarak hekate yi tanrı olarak da cernunnos veya pan (boynuzlu tanrı) seçiyorlar. Fakat ben ikiz kardeşleri yani apollo ve artemis i seçsem olur mu ?

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Wiccan nasihatini izlediğin süreç boyunca her inanış(Tanrısal Açıdan) aynı olmak zorunda değildir fakat oyun kartları arasından tercih yapar gibi bir seçim yapmanız hiç doğru değil bence.

Keira

Moderator
Wiccanlarda Tanrı ve Tanrıça olguları tektir zaten. Hecate'ye dua edebilirsiniz, Demeter'den bir şey isteyemezsiniz diye bir şey yoktur. Tanrı ve Tanrıça'nın bir çok yüzü vardır ama dua ettiğiniz aslında hep aynı Yüce Güç'tür. Sadece belirli zamanlarda ya da belirli koşullarda o yüzlerinden yardım isteriz. Lütfen tam anlamıyla araştırmadan, özümsemeden böyle sorular sormayın. Birazcık araştırıp, özümsemiş olsaydınız konuları bu soruyu sormazdınız bile..

IstBoy

Kayıtlı Üye
sorduğum sorunun ne kadar saçma olduğunu bildiğim halde sordum zaten sayın Keira.Fakat dün tanıştığım biri benim aklımı karıştırdı ve ben de yine de bir sorayım dedim.Bu konuları da daha önceden araştırdım bu işlerde en az 2 yıllık bir geçmişim var çok değil ama yolun başındaki çocuk da değilim.Yine de cevabınız için teşekkürler.

Keira

Moderator
Amacım sizi yermek değil ancak yukarıdaki sorduğunuz soru ile yolun başındaki çocuk değilim önceden araştırdım lafınız çok çelişiyor. İyi forumlar

IstBoy

Kayıtlı Üye
birinin aklımı karıştırdığımı söylemiştim zaten.Yani çelişki yok.Size de iyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...