Zikir Sayısını Geçersek Ne Olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

La-edri

Kayıtlı Üye
Ayet el kürsi cok kuvvetli bir mana, onda tevhid var ismi azam var, ben sasiyorum bazen buradaki paylasimlara, emin olun kimseyi kücümsemiyorum ama bu böyle.

gercek manada birakin ayet el kürsiyi, la ilahe illlallah derken LA dediginde ibtal olur transa girer buda bir salise bile almaz.

Sevgili Aja, sen sormussun ya ben cevab vereyim sana neden öyle oldu , ben hic bir calismayi dille ve nefesle yapmadim, ic sesle yapiyorum ben ve meditasyon halinde günlük dü benimkiler, ve ayet el kürside bayilmam benim kendi edebsizligimden di,yani nefes sorunu falan degil zaten ic sesle yapan kisi nefes sorunu yasamaz cunki bu uygulama seklinde mana önpilandadir cümle söylenmez bile,Tefekkür
Ben neden bayilmalar yasadigimi da biliyorum aslinda.Edepsizlik :D

Islam dininde sehadet vardir ve farz dir, sehadet ise tanik olmak yani görmektir, bir seyi görmeden tanik olmadan tatmadan kim ben sahidim diyebilir ?
Ama sehadet farz islamda, la ilahe illallah muhammeden rasulullah !
La ilahe der insan kendi yokluguna sahid olur, ilallah der ve Rabbine sahid olur, budur bunu tatmayan sahid degildir o saadece sehadet getirmistir cekmistir.
Ayet el kürsinin ilk ayeti bunu barindiriyor zaten , Allah'hu La ilahe illa huvel hayyul kayyum...Ben bu ilk ayeti diyemeden hop bayiliyordum hemde 3-4 ay bounca her denedigimde haliyle hic 2.ayete gecemedim ki ezberleyebileyim, yillar aldi hatta bazen yine bayilcam diye yaklasamiyordum.2 yilda ezberledim ben bu sureyi, aslinda manasini düsünmesem bayilmayabilirdim, bu arada bayildim ben bu ayeti tattim demiyorum, bayildim kaldirmadim diyorum.

Bana göre cok ciddi meseleler ve cok saygi ile önünde durdugum meseleler ben bazen sasiyorum buradaki bazi arkadaslarin bazi calismalarina ve talepleri dogrultusunda alet ettikleri ayetlere, kusuruma bakmayin ama öyle, günde 1000 kere bir esmayi/ayeti söyleek degil mesele onu benim pc de yapabilio mesele hakkaten suurlanmak.Ki ayet el kürsi ismi azami barindirir , ismi azam demek kompile esmalar arti kuran demek.

Ama zorluklarina ragmen vazgecilmemesi gereken bir mesele ask olsun yani, cidden ask olsun yapabilene ki olurda :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...