Yüksekten düşmek

utay24

Kayıtlı Üye
Merhaba, siteyi hazır bulmuşken yaşadığım tuhaf şeyleri anlatıp cevabını bulmayı umut ederek paylaşımda bulunuyorum. Dün gece nöbet sıraasında içim geçti. Sandalyede Bes dakika yatayım dedim. Yattım yaklaşık 30 saniye sonra yüksekten düşmüş gibi olarak uyandım. Daha öncede oluyordu evde bu durum. Ama uzun süredir yaşamamıştım. Bu ne olabilir?

Beylane

Kayıtlı Üye
Merhaba, siteyi hazır bulmuşken yaşadığım tuhaf şeyleri anlatıp cevabını bulmayı umut ederek paylaşımda bulunuyorum. Dün gece nöbet sıraasında içim geçti. Sandalyede Bes dakika yatayım dedim. Yattım yaklaşık 30 saniye sonra yüksekten düşmüş gibi olarak uyandım. Daha öncede oluyordu evde bu durum. Ama uzun süredir yaşamamıştım. Bu ne olabilir?

Bende bazen arka arkaya oluyor sıçrayarak uyanıp bir daha uyumayı denedigimde aynısı oluyor.

star53

Kayıtlı Üye
Benim tahminime gelecek olursak beyin sizi bir yokluyor yaşıyor musunuz diye. Çünkü aynı şeyleri çok fazla insan yaşıyor. Bir bilimsel açıklaması vardı ama bu kadarını hatırlıyorum.

Psikite

Kayıtlı Üye
Ben her gece illa ki bir yerlerden düşerim. Artık hoşuma gitmeye bile başladı.

GogoL

Kayıtlı Üye
surekli basima geliyordu ama bilimsel aciklamasini ogrendikten sonra yasamadim, icgudusel olarak uyurken tetikte olma durumuymus bu. Binyillar once agacta yasayan, yuksek yerlerde hayvan saldirisindan korunmak icin uyuyan atalarin genetik mirasi. Derinlik algisi tetikte tutularak savunmasiz oldugunuz zamanlarda sanki dusuyormussunuz gibi bir his ile uyaniyorsunuz. Bir anlamda vucudun power tusu..

moonshine

Kayıtlı Üye
Konudan mı etkilendim ne olduysa gece ben de irkilerek uyandım ama benimki yüksekten düşerek olmadı. Sanki biri elime dokundu. Sonrasında korkudan elimi örtünün altından hiç çıkarmadım. :D

Ori

Elit Üye

Ü

Üye silindi 58480

Damar tıkanıklığı ya da damar sertliği sorununuz olabilir. Kalp damar yollarınızı şifalandırın.

Yüksekten düşmek adrenalin artışını tetikler. Bu hormon, organizmaya iyi bakılmıyorsa haz yerine, korku verir.

Çocukken lezzet veren atlama, düşme, kaydıraktan kayma hissi, ileri yaşlarda organizmanın yetersiz kalması yüzünden korku verir. Ya da işte hareketsiz bir bünye için adrenalin yaşam tehdidi haline gelebilir zamanla.

Düşme hissini sevin. Adrenalini sevin ??

Belalar, ancak tanımsız kalan deneyimleri şifaya dönüștürebilmedeki kabiliyetsizliklerden dolayı gelir çatar.

moonshine

Kayıtlı Üye
Ben düşmedim, ben sadece dokunma hissettim. Bende de kalp damar sorunu olabilir mi? Normalde EKG'lerim hep sorunsuzdur, sadece bir kere taşikardi çıkmıştı ve hastanelerde gerilir misiniz diye sordular. Ben de gerildiğimi söylemiştim. Düşününce dün gün içinde kalbimde sancı olmuştu. Demek bununla ilgili o zaman. Teşekkürler bilgi için.