yaşama tutunma hırsı veren herhangi bir şey

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
kitap, film, şarkı, söz, makale, deneme... herhangi bir şey olabilir. önerilerinizi beklemekteyim.

Ansolo

Kayıtlı Üye
Kendin için soruyorsan bir hobi, bir uğraş bulabilirsin. Ya da bir amaç edinmelisin. Böyle boşluklara benimde düştüğüm oldu amaçsızlık insanı psikolojik olarak çok kötü etkiliyor dediklerimi uygularsan işe yarayacağına eminim. Birde slow müzikler yerine seni enerjik hissettirecek müzikler dinleyebilirsin. İyi akşamlar.

Love Song

Banlı Kullanıcı
Benim kendim için koyduğum 2 temel kural vardır,ne zaman çaresiz hissetsem güç verir bana.

1. Ne olursa olsun hayatta kal.
2. Ne olursa olsun sevdiklerini hayatta tut.

1. kurala uymak için bir sebebin kalmamışsa 2. kurala uymak için mecburen 1. kurala uymak zorunda kalacaksın.

Cruella

Kayıtlı Üye
Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme benim bile . Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın . İnsanlar kendilerinin
yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma .
Git ve al . O kadar .
The Pursuit of Happiness.

Bu sözleri ne zaman okusam hep motive oluyorum. Belki sana da ilham verir.:hurray:

amadeusxx

Kayıtlı Üye
bob marleyden get up stand up don't give up the fight.....

hazarfen

Kayıtlı Üye
Bir insana bir canlıya bağlanma. Yaşamak için sebep istiyosan güzel büyük bi şey bul. Belki hayallindeki hayatı yaşamak belki bilimde ilerlemek ne bilim ne seviyosan onu iyi yapmaya çalış. Bir seyi kendiliğinden iyi yapmazsın zamanla çalışarak iyi yaparsın sevdiğin bi şey varsa üstüne git zaman ayır ona yoksa çevrene yaptıklarına daha arayan gözlerle bak. Hayatı yaşa kendince aş sınırlarını her gün adım adım. Ve hep öğren. İnsan şu hayatta en çok okumadığı kitaplara pişman oluyo öğrenmediklerine pişman oluyo inan. Para pul kalite aşk mutluluk hepsi aklına gelicek her şey yapabiliceklerin sen düzgün bi insan olunca oluyo zaten. Buda okuyarak yada dinleyerek yani öğrenerek sınırlarını geliştirerek hayattan heycan ve tat alarak gerçekleşiyo.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Mücadele temalı film ve diziler aşırı gaz verir insana bu şekilde izleyince vay be ne hayatlar var dedirten bir film yada kitap arayışındamısını??
Ben zaten film ve kitaplardan çok etkilenen biri olarak,bazen öyle bir şey izlerim ki sokağa çıkıp gün batımına doğru koşma isteği doğar içime :D
başta hiç bir şeyi yokken, asla pes etmeyip, hatalarıda olsa yerden kalkıp popüler ve zengin olma konularınada bayılırım, sırtımdan itekleyip, hadi sende yapabilirsin, der sanki :)
Sabah uyanınca kulaklarımda müziği, aklımda karakterler, o pes etmişmiydi hadi uyan diye kalkarım o derece motive edip etkileyen film ve dizi listemi ayarlayayım :)

Herkes öğüt vermiş ama arkadaşımız öğüt değil film ve kitap önerisi istiyor. Ben özelden yazıcam listeyi

face1

Banlı Kullanıcı
film olarak genelde tarzına göre değişr ama rocky serisini , never back down , esaretin bedeli, braveheart(10-12 kere izlemişimdir:) bunlar gaza getirir.
kitap olaraksa tutunamayanlar öneririm bende aldım bitiremedim henüz ancak hayatın değerini anlatan bir kitap.

@[SIZE=2,5]kıvep[/SIZE] listeyi banada gönderirsen sevinirim.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Tutunamayanları tavsiye etmek ne kadar doğru olur bilmiyorum.Arkadaş tutunmaya çalışıyor çünkü.O kitabı okuduktan sonra(ki bitirebilen kişi sayısı genelde çok değildir) insanlar daha bir farklı moda girer.Yanlış yorumlamak çok olasıdır.

face1

Banlı Kullanıcı
Tutunamayanları tavsiye etmek ne kadar doğru olur bilmiyorum.Arkadaş tutunmaya çalışıyor çünkü.O kitabı okuduktan sonra(ki bitirebilen kişi sayısı genelde çok değildir) insanlar daha bir farklı moda girer.Yanlış yorumlamak çok olasıdır.

bilemiyorum ama genelde tutunamayanların kendinden birşeyler bulduğu bir kitap, arkadaş kendine yakın hissedebilir belki. bende okumaya başladım ancak devamını getiremiyorum bir türlü..

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
cevaplarınız için teşekkür ederim. bir aralar ders çalışabilmek veya spora devam edebilmek için gaza getirici filmler izliyordum. sonralaları 'dibe vurmuş' triplerinde yeraltı edebiyatına sardım. o süre zarfında tutunamayanları da okumuştum ancak esere hak ettiği değerde bir yorum getirememiştim. şimdilerdeyse biraz daha olgun(!) ve sakin ilerleme kararı aldım. bu geçiş dönemlerim de yarı otomatik yarı manuel olduğundan kontrolümde olan ve olmayan gelişmeler olabiliyor. duygu-irade-motivasyon sabit kalmıyor. bir süre tavanda seyrederken bir de bakmışsın dibe vurmuş. bunu dengeleyemediğim için de düşüşler yaşadığımda önerdiklerinizi hatırlamayı düşünüyorum.

Beltin

Kayıtlı Üye
Anime izlersen One Piece'yi tavsiye ederim.Gerçekten insanı inanılmaz motive edip gaza getiriyor :)

La-edri

Kayıtlı Üye
cevaplarınız için teşekkür ederim. bir aralar ders çalışabilmek veya spora devam edebilmek için gaza getirici filmler izliyordum. sonralaları 'dibe vurmuş' triplerinde yeraltı edebiyatına sardım. o süre zarfında tutunamayanları da okumuştum ancak esere hak ettiği değerde bir yorum getirememiştim. şimdilerdeyse biraz daha olgun(!) ve sakin ilerleme kararı aldım. bu geçiş dönemlerim de yarı otomatik yarı manuel olduğundan kontrolümde olan ve olmayan gelişmeler olabiliyor. duygu-irade-motivasyon sabit kalmıyor. bir süre tavanda seyrederken bir de bakmışsın dibe vurmuş. bunu dengeleyemediğim için de düşüşler yaşadığımda önerdiklerinizi hatırlamayı düşünüyorum.

"Naruto" hayrani birisi nasil dibe vurabilirki...?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Evet o turuncu kafalı velet ben asla pes etmem bu benim ninja tarzım diye ortalıkta koşturuyordu hatırladığım kadarıyla.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sana en iyi sen yardım edebilirsin
kimilerine küçük gelen birşey seni hayata akıl almaz derecede bağlar yaşama sevinci verir,kendi ruhuna uygun şeyi bulmalısın
kimisi bunu bir sanat dalında bulur kimiside bir meslekte kimisi bir insanda hatta bazıları bunu doğadaki canlılarda bulur.Kendine dair güçlü bir analiz yapman gerek.

albus

Kayıtlı Üye
Muzik olarak yann tiersen- les jours tristes. Sozlusunu dinle. Yann tiersen in parcalari superdir. Su anda da kendisini dinlemekteyim
Kitap olarak sozler in sadelestirilmisini tavsiye ederim
Ask ta gecicidir ve gittiginde tutunman daha zor olabilir. Bu yuzden ilk basta surviver olmanin mantigini anlamalisin

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
İnsan gerçekten unutuyor, Naruto'yu 5 senedir izlerim. Bölümlerini tekrar tekrar izledim. Öğretilerini, bana kattıklarını defalarca yazdım. Ancak hayatıma geçirebilmiş değilim ne yazık ki. Bunun sebebi de Naruto'nun hedefini ilk bölümde koymuş, sonrasında da bu hedef uğrunda mücadele etmiş olmasıdır. Ben hayat amacımı bulamadım. Ruhum gerçekten ne istiyor onu da bilmiyorum. Nasıl bulunur, aranır onu da bilmiyorum. Ne tecrübelerim ne de meditasyonlarım bana yardımcı oluyor bu konuda.
Ancak Albus'un söylediği daha önce düşünmediğim bir nokta. Survivor olmak. Bunun üzerine meditasyon yapmalıyım.
Öyleyse güne başlamak için konuyla alakalı bir müzik paylaşayım: https://m.youtube.com/watch?v=hIkhKJ4p-k8

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Aşk seninle olduğu sürece tutunan,aşk yanından gittiği zaman yeniden tutunamaz olursun.Daim olarak hayatında kalacaksa ne alâ..Aksinide düşünmeli her zaman.O yüzden sürekli sende olan sabit bişey olması gerek.Seni gaza getirip motive edecek olanlar kısa süreli çıkarabilir alanından ama tam anlamıyla bağlayıcı bişey lâzım gibi geliyor.Birde Albus a bende katılıyorum hem aşk hemde müzik hem de survivor konusunda.

La-edri

Kayıtlı Üye
İnsan gerçekten unutuyor, Naruto'yu 5 senedir izlerim. Bölümlerini tekrar tekrar izledim. Öğretilerini, bana kattıklarını defalarca yazdım. Ancak hayatıma geçirebilmiş değilim ne yazık ki. Bunun sebebi de Naruto'nun hedefini ilk bölümde koymuş, sonrasında da bu hedef uğrunda mücadele etmiş olmasıdır. Ben hayat amacımı bulamadım. Ruhum gerçekten ne istiyor onu da bilmiyorum. Nasıl bulunur, aranır onu da bilmiyorum. Ne tecrübelerim ne de meditasyonlarım bana yardımcı oluyor bu konuda.
Ancak Albus'un söylediği daha önce düşünmediğim bir nokta. Survivor olmak. Bunun üzerine meditasyon yapmalıyım.
Öyleyse güne başlamak için konuyla alakalı bir müzik paylaşayım: https://m.youtube.com/watch?v=hIkhKJ4p-k8

Kücück bir tio vereyim kabul ederseniz.. Ruhunun ne istedigini biliyorsun herkez bilir. Ama bakip kulak vermesini henüz bilmiyorusun. Ruhun sana sahdamarindan yakin ise sen onu kendini dinlemeden nasil anlarsin ki ??

Sarki siir yada filimlerdeki konular ile insan bir yere varmaz, bir sarkiya tutunarak hayata tutunaursan gün gelir o sarkinin üstüne bir sarki yazilir modasi gecer yani, o zaman napacagiz. Sanirim daha köklü ve saglam bir kulp lazim insana hayata tutunmak icin.Ve insan icin kendinden daha saglam bir kulp yoktur.Kendimizi sevmekle basliyoruz hayata, bunu yapamayanlar icin sarkilar vardir baskalarinin duyguyüklü yazdigi siirler vardir, ve yine baskalarinin gibta edilesi hayat senaryolari vardir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...