Yapsam mı yapmasam mı kararsızım.

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
İhlas suresi ile bağlanıyor.netten araştır..

mikemoon

Kayıtlı Üye
ben yukarıdaki yazıyı komple başka siteden almadım sadece ALLAH yazısını başka siteden kopyalayıp yapıştırdım yanına başka ne yazarsam aynı formatta yazmaya başladı bu yazı başka siteden alıntı değildir sadece daha önce bir din adamından duymuştum.

yukarıdaki arkadaşlara cevap vereyim benim sitem veya yöneticilik yaptığım bir site yok
ama gerçek bu yazılanlar

bir oflu hoca varmış dediği bir söz aklımda kaldı onu yazayım

bu sözü kimseye söylemiyorum beni yanlış anlamasınlar
demiş ki

nekadar bağurursan bağur hakikati dinleyin kulakları sağur
ne kadar anlamlı değil mi?

mikemoon

Kayıtlı Üye
ewet olabilir

yani sen birinin kötü olması için birşey yapıyorsan günahtır
iyi olması için yapıyorsan sevaptır

yani kısaca bulaşma bu işe derim
iyilik yaparsan iyilik görürsün kötülük yaparsan kötülük görürsün
pek bilgim yok ama bu işlerle insanların kötü olması için dua da okusan da
dua günah değildir diyorsun ama
niyetin kötü olduğu için günah olur diye biliyorum

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Müslümanlıkta insana iradesi dışında yaptırılan her şey günahtır. Dua ya da başka bir şey aracılığıyla olması fark etmez. Bu konu da çok gereksiz olmuş. Siz kendi kararlarınızı kendiniz almaktan aciz olduğunuzu düşündüğünüz için mi bu konuyu açtınız yoksa sadece geyik olsun diye mi?

kristalangel

Kayıtlı Üye
İş
Profesyonel Ä°ÅŸsiz
Müslümanlıkta insana iradesi dışında yaptırılan her şey günahtır. Dua ya da başka bir şey aracılığıyla olması fark etmez. Bu konu da çok gereksiz olmuş. Siz kendi kararlarınızı kendiniz almaktan aciz olduğunuzu düşündüğünüz için mi bu konuyu açtınız yoksa sadece geyik olsun diye mi?

Yapmadan önce etrafımdakilere sormak istedim yalnızca , neden bu kadar tepki verdiniz anlamış değilim ?

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Burada yorum yapan insanları tanımıyorsunuz. Kime ne sebeple yapacağınızı hiç birimiz bilmiyoruz. Sizce bizim size verdiğimiz fikirler ne kadar sağlıklı olabilir?

kristalangel

Kayıtlı Üye
İş
Profesyonel Ä°ÅŸsiz
Ya tamam tartışmak istemiyorum , kusura bakmayın bu konularda uzman olmadığım için merak ettim sordum , bundan sonra ne soru sorarım ne konu açarım tartışma filan da çıkmaz ortaya .

carsamba

Kayıtlı Üye
Şimdi birinin uykusunu bağlamakla ilgili bi dua vardı ya hani onu güya dün yapacaktım yapacağım kişi bana dedi ki ' Bana ne yaparsan Allah sana bin mislini versin ' uykusunu bağlamakla ilgili ağzımdan tek bir kelime çıkmamıştı oysa ki..
Şimdi yapsam mı yapmasam mı gerçekten kararsız kaldım :/

uyku baglama nsıl bişey nasıl uygulanıy bende yapıcam anlatsana

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
yapma günaha girersin diye düsünüyorum sanki karsı tarafta sizinm ne yapacagınızı biliyormus gibi algıladım

deniz_mehtap

Kayıtlı Üye
bence yapma çünkü sana hiçbirşeyden habersiz öyle dediyse vardır bunda bi hayır belkide sana işarettir

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Demonic arkadaşımıza katılıyorum ve ayrıca aşk meşk saçmalıklarından uzak durmanızı tavsiye ederim. Artık bütün ilişkiler çıkar ilişkisi ve artık gerçek aşkın olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz. Şimdiki aşklar sadece heves bu kadar basit.

kesinlikle katılıyorum, bana kalırsa bencede yapma, değmez çünkü, sonucun nasıl olacağından da emin olamassın,
karşıdakinin uykusu bağlanacak, durup dururken olmayacak o gizli güçler tarafından uyumaması sağlanacak kontrol altına alıncak, bundan ona zarar gelmeyeceği garantisi de verilemez
ve bence herkes yapacağı şeyden mutlaka bir pay alıyordur, sende nasiplene bilirsin yani.. bunlar benim düşüncelerim

değmez, bakıyorum herkes aşktan kırılıp dökülüyor, kötü hafife alınmıycak bi sıkıntı verir insana muhakak ama .. boşuna olduğuna da kesin gözüyle bakıyorum. hiç kimse için değmez

tabi yinede sen bilirsin :)

kristalangel

Kayıtlı Üye
İş
Profesyonel Ä°ÅŸsiz
En büyük hatayı sende yapmışım o taş kalbinde ben aşk aramışım demekki yıllarca boşa yanmışıım boşuna sevmişim değmezmiş sanaaa :D
Ya vazgeçtim zaten yapmıyorum Allahından bulsun , yaptığının cezasını elbet ödeyecek zamanı gelince , bunun için hem kendimi tehlikeye atmama gerek yok hem de günaha girmeme gerek yok , düşüncelerimi değiştiren herkese sonsuz teşekkürler :)