Yanlızlık kötü mü gerçekten ?

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Yanlızlık kötü birşey midir gerçekten?
yanlız olan kişi bunu tercih eden kişi midir ? yoksa gerçekten kimsesizliğinden midir yanında birileri olduğu halde; yanlız hisseden kişi de yanlız mıdır? sizce yanlız kalan veya tercih eden biri, içten içe birilerini istermiydi yanında..

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Bence yanlız bilgeliğin anahtaridir.Tek başına bütün âlem ile yaşarsın.Ne kadar kalabalık olursa.O kadar kendinde uzaklaşir insan.İyi taraflarında var çok fazla.Ama Üzücü tarafılarida var.Ne kadar yanlız olursan ol.Hayatinda sevip sevilecegin bir kaç insan olmalı.Dengeyi tuturabilirsen.İnsan için büyük bir nimettir yanlızlik.

Ori

Kayıtlı Üye
Herkes farklıdır. Yalnızlık psikolojinizi etkiliyorsa sizin için iyi değildir. Şahsi konuşacak olursam eğer nimettir ve güvenliktir. Çünkü çevrem kötü. Yalnızlığın güzelliği kişinin kendini dinlemesiyle artıyor. Bu iyi bir şey.

Son düzenleme:

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Dayatılan bir yalnızlıksa kötü.. ama çevren kötüyse uzak olmak en iyisi, hoş uzak olsalar da yapacaklarını yapıyor yine de bazıları.. benimki zoraki yalnızlık.. iyi yanları da var tabi, daha gözü kara, daha güçlü oluyorsun, bağımsız olduğun için..

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Dayatılan bir yalnızlıksa kötü.. ama çevren kötüyse uzak olmak en iyisi, hoş uzak olsalar da yapacaklarını yapıyor yine de bazıları.. benimki zoraki yalnızlık.. iyi yanları da var tabi, daha gözü kara, daha güçlü oluyorsun, bağımsız olduğun için..
Aynı durum:)

Cafy

Kayıtlı Üye
yanlız olan kişi bunu tercih eden kişi midir ? yoksa gerçekten kimsesizliğinden midir yanında birileri olduğu halde; yanlız hisseden kişi de yanlız mıdır? sizce yanlız kalan veya tercih eden biri, içten içe birilerini istermiydi yanında..
uzun süre 20 sene biriyle yaşadıktan, çocuğun olduktan sonra yanlızlık zor. Kurduğun hayaller değişiyor, çevren değişiyor, yaşadığın yer değişiyor, maddiyatın bile değişiyor. Bence bu şekildeki yanlızlık kötü, en azından alışması zor

Retro

Kayıtlı Üye
Yalnızlık Allah'a mahsustur.
İnsan yalnız kalamaz.
Yalnızlığı bir dinlenme, iyileşme, kendini bulma, kendine gelme, kendini keșvetme, toparlanma olarak tercih edebilir akıllı bir insan.

Yalnızlık F1 aracınla pite girmen gibidir. İhtiyacın olur, hasar alan yıpranan yerlerini recover etmek için kabuğuna çekilirsin. Ama fazlası konfor alanına girer. Yarısı kaçırırsın. Hayırlarda yarışın emri var. Yani yalnızlığın hakkını verdikten sonra hala yalnız kalmayı tercih ediyorsan bütün yalnızlığın boşa gitti, kendini afyonladin demektir.

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
İnsan yalnız kalamaz.
Yalnızlığı bir dinlenme, iyileşme, kendini bulma, kendine gelme, kendini keșvetme, toparlanma olarak tercih edebilir akıllı bir insan.

Yalnızlık F1 aracınla pite girmen gibidir. İhtiyacın olur, hasar alan yıpranan yerlerini recover etmek için kabuğuna çekilirsin. Ama fazlası konfor alanına girer. Yarısı kaçırırsın. Hayırlarda yarışın emri var. Yani yalnızlığın hakkını verdikten sonra hala yalnız kalmayı tercih ediyorsan bütün yalnızlığın boşa gitti, kendini afyonladin demektir.Ceb
İnsan yalnız kalamaz.

Yalnızlık F1 aracınla pite girmen gibidir. İhtiyacın olur, hasar alan yıpranan yerlerini recover etmek için kabuğuna çekilirsin. Ama fazlası konfor alanına girer. Yarısı kaçırırsın. Hayırlarda yarışın emri var. Yani yalnızlığın hakkını verdikten sonra hala yalnız kalmayı tercih ediyorsan bütün yalnızlığın boşa gitti, kendini afyonladin demektir.
Cenab-ı hak yanlız değildir tüm alemle beraberdir yanlızlığı seviyor olmuş olsaydı da tüm alemleri yaratmazdı insan yanlız kalamaz da aslında hep rabbiyle beraberdir..🙏

Retro

Kayıtlı Üye
sizce yanlız kalan veya tercih eden biri, içten içe birilerini istermiydi yanında..

Hem bize soru soruyorsun.
Kendimizce yorumluyoruz.
Sonra bir bakıyorum yorumuma gider veriyorsun :

Cenab-ı hak yanlız değildir tüm alemle beraberdir yanlızlığı seviyor olmuş olsaydı da tüm alemleri yaratmazdı insan yanlız kalamaz da aslında hep rabbiyle beraberdir..

Sana da mutlu bayramlar. Harçlık mi vermediler?

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Hem bize soru soruyorsun.
Kendimizce yorumluyoruz.
Sonra bir bakıyorum yorumuma gider veriyorsun :

Sana da mutlu bayramlar. Harçlık mi vermediler?
Kimseye gider vermedim sevgili kardeşim .. buradakilere düşüncelerini sordum ve arada ben de katıldım Allah razı olsun harçlık vermediler ise ne oldu sen mi vereceksin

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Yalnızlık dinlendirir evet, iyi veya kötüdür diyemeyiz ancak insan sosyal bir varlık olduğu için uzun vadeli yalnızlıklar, iletişim kuramama durumu iç dünyasında başka sorunlara ve toplumdan daha da uzaklaşmasına sebep olur. O yüzden kendinizle yalnız kaldığınız alan ve sosyal ilişkiler arasında bir denge olması gerektiği kanaatindeyim. İnsan diğer insanlarla iş birliği içerisinde olmazsa hayat o kadar zorlaşır ki bugünün modern insanlarının çok büyük bir kısmı yaşayamaz bile. Yalnızlık demek her zaman arkadaşlar, aile veya sevgiliden ibaret değil. Ekmeğini yapan fırıncı, siparişini getiren kurye bu insanların hepsine muhtaçsın, bir noktada onlar da sana. İnsan organize olma ihtiyacı olan ve bu ihtiyacını da başarılı bir şekilde gerçekleştiren bir canlıdır.

Retro

Kayıtlı Üye

Retro

Kayıtlı Üye

En az bi 15 yıl daha el öptürmeyi düşünmüyorum.

Nerde o eski bayramlar ?
Bi keresinde 150 milyon lira toplamıştım.
İnsan sarrafı bir yapımın olmasını bayramların kutsal bereketine borçluyum.
Kim kaç para verir, kim hiç vermez, kim şekerle kandırır bir bakmada anlardım.
Kerime tetem vardı. Onlara gitmekle zaman ve bütçe kaybettiğimizi babama bir türlü anlatamadım. 4 çocuğu vardı. Babam hepsine gözüme soka soka 500 bin veriyordu. Bunun bana dönüşü ise en iyi ihtimalle 100 bin lira oluyordu.

Bir keresinde benden 10 milyon borç aldı babam, yanımda bozuk yok çocuklara harçlık vermem lazım dedi. 10 milyon zararla başladığım şeker bayramı seferini hala da unutamıyorum. Sonra paramın üstüne de yattı cömert babam, ben sana dolar olarak vercem dedi vermedi, tatile gitmiştik tatile say dedi sonra . D

Neyse çocukluğumdaki dramalardan da anladınız umarım :
Harçlık marçlık yok : PD