tarot

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
tarot baktırmak istiyorum mümkünse inandığınız güvendiğiniz bir adres verebilirmisiniz il olarak farketmez neresi olursa gidebilirim yardımınız için şimdiden tşk ederim
Evet var, Yule'ye özel mesaj atın.

mavişpery

Kayıtlı Üye
bana bir arkadaşım bakmıştı. sol elimle bütün desteyi ikiye bölmemi istedi. sonra böldüğüm desteden 10 tane kendime yakın hissettiğim kart seçmemi istedi. o 10 kartı soldan sağa doğru ere yaydı ve 10 kart içinden tek tek gene kendime yakın, sıcak hissettiğim kartları seçmemi istedi.. ve her şeyiyimi bildi:)

Persefone

Kayıtlı Üye
Ben tarot bakmaya yeni başlamış olsam da kartlarıma güvenim çok ve şuana kadar denediğim en iyi yöntem kelt haçı bence çünkü her türlü konuda bilgilendirebiliyor ve ben birisine bakarken kendim karştıryor ancak baktığım kişi bölüyor ve yelpaze gibi açtığımda da baktığım kişi ona en yakın gelen 10 kartı seçiyor bence böyle olunca daha iyi oluyor.

mavişpery

Kayıtlı Üye
ben de tarot bakmaya başladım yeni. ama cidden kitapçıkta bilgiler yetersiz. o yüzden sormak istiyorum.
1) belirleyici kartı burç gruplarına göre mi seçicez? yani mesela balık burcu su grubuna griyo. su grubu da kupa kartları. ama kupa kraliçesi kupa prensi falan var. hangisi olucak anlamadım.
2)kartların anlamlarında düz ve ters olarak anlamlar sınıflandırılmış. ben kelt yöntemiyle bakıyorum ama ters anlamları nerde çıkıyo ? ben hep düze göre yorumluyorum yanlış mı yapıyorum.?
3) başka birine bakarken nasıl niyetlenebiliriz bir öneriniz var mı? teşekkür ediyorum şimdiden.

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
Arkadaşlar bu açılımı yorumlamaa çalışıcam.Muhtemelen çok eksikliklerim olacak ama yorumlamada bana yardımcı olursanız sewinirim.

Falı açtığım kişi aşk hayatını sordu..
belirleyici kart:değnek kraliçesi.
mevcut durum:(şeytan-ters)manevatın gelişmesi ve gücü kötüye kullanması.
karşılaşılan engeller:(aşıklar ters) herşeyin en iyisini istemesi sebebiyle fırsatları kaçırmış olması ona bir engel.
gelişmelerin nedenleri:(kader çarkı ters) sorunların artması ve şanssız bir döneme girilmesi.
geçmiş etkenler: (Ölüm-düz)- bunu yorumlayamadım.
yakın gelecek:(Ay-düz)-aniden ortaa çıkabilecek tehlikeler yada akılcı değilde duygularla haraket edilecek.Buda olumsuz bi durum doğuracak.
yakın geçmiş:(aziz-düz)-geçmişteki girişimler olumlu seyretmiş .
kişiliği ve ruh hali:(ermiş-ters) yalnızlık içe kapanma isteği halinde bu kişi.kendi doğrularını benimsemekte ve kimsenin fikrini önemsemiyor şuan.
dış etkenler(büyücü düz) başkaları bu kişiyi çok güçlü ve yetenekli görüyor.bulunduğu bu kötü durumdan dışardakiler farkında değil.Çok güçlü ve karakterli bi bir birey olarak biir imaja sahip
ümitler-korkular:(dünya-düz)başarı ve mutlu olma isteği var bu kişinin.korkuları var saamayız sanırım .
sonuç-kader:(araba-düz) mücadele sonucu büyük bir zafer bekliyor kendisini.

Çok eksiğim var bilioyorum ama bu şekilde yorumumu güçlendirmek istiyorum.Şimdiden tşkler.

çatal

Kayıtlı Üye
burada bukadar çok tarotçu olması çok iyi .. az önce kız arkadaşım aradı ve azına ne gelirse saydı .. tarot baktırmıs bakan kişi benmle ilgili ve evarkadaşlarımla ilgili herşeyi bilmiş:S ama bnm baskasından hoşlandıgımıda söylemiş.. böyle birşey yok.. tarortta yanılma payı varmı? varsa diğer şeyleri nasıl o kadar iyi bile biliyor?

darknesr

Kayıtlı Üye
çatal kardeşim benim bildiğim doğru bilgiler kadarda yanlış bilgiler içerebiliyorlar yani kesin bilgi sadece ALLAHA aittir .

merakl-ı

Kayıtlı Üye
tarot mükemmel bişe ama herşeyin yanılma payı vardır .

turk kizi

Kayıtlı Üye
merhaba arkadashlar, ben bu steye yeni katildm. tarot fal acmayi bilen biri var mi?

agatha

Kayıtlı Üye
ben de tarot bakmaya başladım yeni. ama cidden kitapçıkta bilgiler yetersiz. o yüzden sormak istiyorum.
1) belirleyici kartı burç gruplarına göre mi seçicez? yani mesela balık burcu su grubuna griyo. su grubu da kupa kartları. ama kupa kraliçesi kupa prensi falan var. hangisi olucak anlamadım.
2)kartların anlamlarında düz ve ters olarak anlamlar sınıflandırılmış. ben kelt yöntemiyle bakıyorum ama ters anlamları nerde çıkıyo ? ben hep düze göre yorumluyorum yanlış mı yapıyorum.?
3) başka birine bakarken nasıl niyetlenebiliriz bir öneriniz var mı? teşekkür ediyorum şimdiden.

Merhaba mavişpery,
elimden geldiğince seni bilgilendirmeye çalışayım.
1) Belirleyici kart her zaman için burç gruplarına göre seçilir. Örnek verdiğin gibi, baktıran kişi,balık burcu ve diyelim ki 18 yaşındaysa, kupaların uşağı belirleyicidir ve keltik hacının en üstünde düz bir şekilde durur.
yaşlara göre sınıflarsak;
0-20 yaş arası uşak (bazı destelerde prens olarak geçer.)
20-30 yaş arası Şövalye,
30-.. yaş arası Kral/Kraliçe seçilir.
Yalnız şöyle bir şey var, eğer fal baktığın kişi 27 yaşındaysa, teorik olarak şövalye kartı esas alınır ama kişinin karakteri çok olgunsa ve ruhu Kral kartına (ya da Kraliçeye) uygunsa bu kartı seçmen falını daha olumlu etkiler.
Bir nevi onu yansıtan kartı bulmalısın.
2) Kart anlamları için sanırım en güvenilir kaynak detaylı bir kitap olacaktır çünkü çoğu kartın manası ne şekilde geldiğine bağlı.
3) Başkasına bakarken niyeti olabildiğince net vermek en iyisi. Ben niyetlerimde süre ve kesinlik ilkesini kullanırım,
bir örnekle açıklarsam: ''Çocuğu olacak mı?'' yerine ''2 sene içinde sağlıklı bir kız çocuğu doğuracak mı?'' demek daha doğru. İlkindeki belirsizlik (ne zaman olacak,cinsiyeti ne olacak,evlatlık mı alacak vs....) ikincisinde yok.
Zaten tarotta doğru soruları sorarsan mutlaka doğru cevaplar verilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir..

Atelia

Banlı Kullanıcı
Bir konuyla ilgili tarota danıştık diyelim. Ama fal hiç hoşumuza gitmedi. Bu falı iptal etmek için ne yapabiliriz? Hemen aynı soruyu için tekrar tarot mu açmalıyız? Ben aynı soru için ilk açtım olumsuz ikincisinde çok olumlu çıktı. Şimdi gene olumsuz ne yapabilirim?

Katarina

Kayıtlı Üye
Tarot için siyah ipek mendil kullanılmalı yada kırmızı ipek diye duymuştum.Ben kırmızı ipek kullanıyorum bunun bir sakıncası varmıdır?

Xandra

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bir konuyla ilgili tarota danıştık diyelim. Ama fal hiç hoşumuza gitmedi. Bu falı iptal etmek için ne yapabiliriz? Hemen aynı soruyu için tekrar tarot mu açmalıyız? Ben aynı soru için ilk açtım olumsuz ikincisinde çok olumlu çıktı. Şimdi gene olumsuz ne yapabilirim?

Dikkatli yorumlamıyor olabilir misiniz? Bilemiyorum ne kadar süredir fal bakıyorsunuz ama ben böyle bir durumla karşılaştığımda enerjimin düşük olduğunu düşünüp uzunca bir süre dinlenip sonra tekrar bakıyorum, ki dinlenmeden sonra tekrar sorduğumda ne kadar açarsam açayım hep aynı kartları çekiyorum. Soruda çok üstelemeyin, hatta farklı şekilde aynı şeyi sormayı da deneyebilirsiniz.

Jimena

Kayıtlı Üye
Birşey sormak istiyorum. Tarot falı için henüz çaylağım. Yani yeni yeni başladım. Çoğu sitede "Signifikatör" kartı kullanın ya da kullanmayın diyorlar. Bu signifikatör kart nedir ? :willy_nilly: Bunu biz mi belirliyoruz ? Birisi beni aydınlatırsa ve bu tarot bakma konusunda özelden veya burdan fark etmez yardımcı olursa cok sevinirim. Teşekkürler. :)

janet

Kayıtlı Üye

her zaman ilk açılan fal geçerlidir.. ve falda çıkanları yaşamadan açtığınız tüm fallar geçersizdir...
sık sık tarot falı açılmaz, daha sonra kartlardan asla istediğinizi bilgiyi alamaz konumuna gelirsiniz..

janet

Kayıtlı Üye
Birşey sormak istiyorum. Tarot falı için henüz çaylağım. Yani yeni yeni başladım. Çoğu sitede "Signifikatör" kartı kullanın ya da kullanmayın diyorlar. Bu signifikatör kart nedir ? :willy_nilly: Bunu biz mi belirliyoruz ? Birisi beni aydınlatırsa ve bu tarot bakma konusunda özelden veya burdan fark etmez yardımcı olursa cok sevinirim. Teşekkürler. :)

belirleyici kart anlamındadır. kimi insanlar burcuna göre kral ve ya kraliçeleri seçer,kimileri sıradaki ilk uygun kartı, kimileri baktıran kişiye çektirir ve hangi kart olursa olsun farketmeden bakarlar. ben sıradaki ilk uygun kartı kullanıyorum, benim için daha isabetli oluyor. kendi doğru yönteminizi deneyerek bulmanızı öneririm :D