Tarot mÜslÜmanliĞa karŞi mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

reyiz

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aslında sormak istediğim iki soru var ilki tarot gerçek mi yani böyle bir şey yapılabiliyor mu ve herkes yapabilir mi ikincisi tarotun geleceği gorme değilde tahmin olduğu soyleniyor ben bunu cok dusunuyom acaba ben yapabilir miyim veya yapsam günaha girer miyim şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Arkadaşlar aslında sormak istediğim iki soru var ilki tarot gerçek mi yani böyle bir şey yapılabiliyor mu ve herkes yapabilir mi ikincisi tarotun geleceği gorme değilde tahmin olduğu soyleniyor ben bunu cok dusunuyom acaba ben yapabilir miyim veya yapsam günaha girer miyim şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

1- Evet gerçek,herkes bakım yapamaz.
2-Geleceği tahmin değildir.Gelecekte olabilmesi en yüksek seyleri size gösterir tarot ve sizde onu yorumlarsınız.
3-Anladığım kadariyla müslümansınız ve bildiğim kadarıylada Müslümanlıkta fal içine giren her şey yasak. :)

Sasdad

Kayıtlı Üye
Ey iman etmiş olanlar! Ancak şarap, kumar, (tapınmak için konulan) dikili taşlar (putlar) ve fal okları, şeytanın işlerinden pis şeylerdir. Artık bunlardan kaçının. Umulur ki böylece siz felâha erersiniz.

Keira

Moderator
Tarot gerçek mi diye bir soru sorulamaz çünkü tarot bir kehanet aracıdır ve olabilecek en güçlü potansiyelleri gösterir. Ancak bazen yaptığımız seçimler bu potansiyelleri değiştirebilir. Tarot geçmiş hakkında kesin ve net bilgiler verirken (bunun sebebi olasılıklar ortadan kalkmıştır, yaşanan şeyler seçimlerle değiştirilemez, çünkü yaşanmıştır), gelecek hakkında ise olabilecek güçlü potansiyeller verilir ve bu potansiyellerden bahsederken şunu yaparsan, bu olursa gibi bazı kelimelerin altı çizilir. Bunlar o güçlü potansiyellerin gerçekleşmesi için yapacağınız seçimlerin ipucusudur. Müslümanlık ve tarota gelince de, müslümanlıkta gayb sadece Allah tarafından bilinebilir ve kim gayb ederse günaha girer.

likable21

Banlı Kullanıcı
Tarot gerçek mi diye bir soru sorulamaz çünkü tarot bir kehanet aracıdır ve olabilecek en güçlü potansiyelleri gösterir. Ancak bazen yaptığımız seçimler bu potansiyelleri değiştirebilir. Tarot geçmiş hakkında kesin ve net bilgiler verirken (bunun sebebi olasılıklar ortadan kalkmıştır, yaşanan şeyler seçimlerle değiştirilemez, çünkü yaşanmıştır), gelecek hakkında ise olabilecek güçlü potansiyeller verilir ve bu potansiyellerden bahsederken şunu yaparsan, bu olursa gibi bazı kelimelerin altı çizilir. Bunlar o güçlü potansiyellerin gerçekleşmesi için yapacağınız seçimlerin ipucusudur. Müslümanlık ve tarota gelince de, müslümanlıkta gayb sadece Allah tarafından bilinebilir ve kim gayb ederse günaha girer.
................ :)

reyiz

Kayıtlı Üye
Tarotu neden herkes bakamiyor o kismi anlamadim bu bir yetenek gibi bir seymi neden herkes yapamiyor simdiden tesekkurler

gümüş

Kayıtlı Üye
Tarotu neden herkes bakamiyor o kismi anlamadim bu bir yetenek gibi bir seymi neden herkes yapamiyor simdiden tesekkurler

Herkesin yapabildiği kısım sınırlıdır demek daha doğru olur. Günümüzde tarot kartları herkesin elinde var,dergi ve kitaplar yanında ücretsiz hediye ediyorlar ve tarot kitabı aracılığı ile kart okumayı okur yazarlığı olan herkes yapabilir. Fakat evveliyatında yani Tarot'un eski zamanlarında kitaptan okuyup yorumlamak yoktu, okur yazar insanlar bile neredeyse hiç yoktu. Tarotçular kartlardaki sembollerden ve ne şekilde yanyana gelmişlerden yola çıkarak kartların dilini anlatırlardı. Benzetme yapacaksak misal, un ve su çok az tuz çok az şeker hamur yapmak için yeterlidir ama o hamurdan ortaya ne çıkacağı hamur yoğuranın maharetine kalmıştır ve kitaplarda bütün tarifler yazmaz.

reyiz

Kayıtlı Üye
Bence tarot tam olarak fal sayilmaz yani nasil desem bence bu kartlarla gelecekte olmasi mumkun olabilecek en yuksek ihtimali gosteren kartlar oldugnu dusunyorum sizce yaniliyor muyum ???

gümüş

Kayıtlı Üye
Bu görece. Çok zaman fal mı değil mi olduğu tartışılmış bir konudur ama Tarot kehanet kartları olarak geçer. Bu soruya yanıtlar kişilere göre değişkenlik gösterir. Ben fala inanmam toptan reddederim ama diğer taraftan kendimi iyi hissetmek için + motivasyon olsun diye hadi bana bir kart aç ya da kahveme bak ve güzel şeyler söyle dediğim zamanlar vardır.O nedenle soru için uygun yanıtlayıcı değilim. Bir başkası için ise önemlidir ve gerçektir. Zaten kartlar ya da diğer gelecek görme uygulamalarında bakan ve baktıranın yüklediği anlamlar(enerjiler) olmazsa olmazdır. Bu da sonucu gerçek ya da oyun ya da olası ya da olası değil yapmada etkin olabilir.

Keira

Moderator
Defalarca buna benzer konularda tekrarladık yukarıda da yazdım sanırım okumadınız sayın reyiz, evet en yüksek potansiyelleri bize söyler ancak yaptığımız seçimler bu potansiyelleri etkileyebilir. Bununla birlikte bazen öyle kartlar yanyana açılır ki, ne seçim yaparsanız yapın o kaderi yaşamak zorunda kalırsınız. Ayrıca bu sadece tarot için değil, hemen hemen bütün bakım çeşitleri içinde geçerlidir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Syn.Keira ve gümüş'ün dediklerine ek olarak bende bir şeyler diyeyim.
Tarot'un sırlarına erişmek,derinliklerine inmek,düzgün bir bakım yapmak için de bakım yeteneği gerekir. :)
Tarot'a herkes bakabilseydi hiç kimse bakım yaptırmak zorunda kalmazdı.

Ek olarak bir şey daha diyeyim.Sadece kart yorumlarına bakarak bakım yapmaya çalışan vardır,bir de tarot kartıyla bütünleşerek onu kendisi yorumlayarak,onun sırlarına erişerek bakım yapan vardır. :)

ghoul

Kayıtlı Üye
benim anlamadığım bu fallarda tarotlarda olsun size uygun kartları seçtiren güç nedir inmi cinmi şeytan mı melek mi?

reyiz

Kayıtlı Üye
Ya bu bir güç tarzi bisey sanirim emin deilim ama bazi tarot yapan kisiler cinlerlede irtibat kurabilitormus onlar sayesinde de bilgi alabiliyorlarmis(gelecek hakinda deil) baska bir bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim

gümüş

Kayıtlı Üye
Açıkcası TAROT okuyucularının irtibat kanallarını bilmiyorum ama çok zaman paylaşmıştım,kısaca özetleyeceğim bir deneyim yaşadım, onu aktarayım.
Yurt dışında bir Tarot okuyucusuna gittim. Bir sürü kart açtı ve bana varlıklarından haberimin bile olmadığı ölmüş akraba ve akraba olmayan insanların haberlerini verdi. Bazıları haklarını helal etmiş ve helallik istiyorlardı, bazıları var olduklarını bilmemi istiyorlardı. Yapı olarak şüpheci olmaya elverişliyimdir ve altında hemen bir şey bir açıklama ararım. İlk reaksiyonum, ha tabi tabi şeklindeydi çünkü ölmüş yaşlı bir kadın asker bir adam, işte ne bileyim çadırda yaşıyormuş falan düşününce herkeste var olan bireyler sarmalı, bunun için fal kart açmaya gerek yok bence. Derken okuyucu kadın kelimeleri Türkçe söylemeye başladı, Türk olduğumu ve TR'den gelme olduğumu bilmiyordu ve kişilerin detaylarını verdi ve hatırla bununla şöyle bir anın varmış, şununla babanın böyle bir anısı varmış vs... İmkansız detaylarla o göç etmiş kişileri bana hatırlattı,ortak tanıdıkların isimlerini söyledi ve benden beklentilerini söyledi. Tarot fal mı? Fal demek ve sadece 3-5 gün sonrası ne olacak diye kullanmak hafifsemek olur sanıyorum, bu bağlamda itibar ettiğimi söyleyemem ama diğer taraftan farklı bir iletişim kanalı olduğuna ve gerçekliğine inanıyorum usta ellerde.

memnun

Kayıtlı Üye
varlıkla irtibat kurmadan geçmişe dair bu bilgiler verilemez adam çok bakmıyor varlık eski kulağı kesiklerden :)

Keira

Moderator
Geçmişe dair bilgiler varlıksız da verilir. Duru görüsü üst seviyede olan biri size her detayı verebilir sadece varlığa indirgememek lazım bunu. Ancak şöyle söylenebilir her tarot okuyucusu bu kadar detay veremez. Çünkü tarot bakmak sadece kartların anlamlarını okumak değildir. O kartın üzerindeki semboller, kullanılan renkler, yanyana gelen kartların sembollerinin ve renkleriyle bağları ve bunların üzerine durusezilerinizin size gönderdiği sinyaller sizi okuyucu yapar. O yüzden kitaptan her kartın anlamı okuyup yorum yapan tarot bakıyorum diyemez.

Ayrıca tarot seçimini size yaptıran bir varlık değildir, hangi karta bir sıcaklık duyarsanız onu seçersiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...