Tarot falı: Başlangıç

AphraeL

Kayıtlı Üye
Tersli düzlü demişken.. Kartlarınız bakmadığınız zamanlarda düz olarak mı duruyor? Yani terslidüzlü karışık halde değil mi desteniz? Sadece kartları seçtikten sonra mı ters düz ediyorsunuz?

Angel777

Kayıtlı Üye
Hayır hayır, karıştırırken ters düz edin ve kutuda bile ters düz durabilir. Yani kartları seçerken artık ters düz de olabilirler, hepsi düz de olabilir, farketmez. :)

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Benim ufak bir sorum var. Ben üstte yazdıklarınızı uyguladım. Tarotla meditasyon görüş gücünü arttırır mı? Dün gece ilk kez joker kartıyla meditasyon yaptım. Baya uzun bir süre rüya görmüyordum hatta bununla ilgili sitede bir konu da açmıştım dün gece yarı uykulu yarı uyanıkken rüya gibi kesik kesik görüntüler gelmeye başladı.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Benim ufak bir sorum var. Ben üstte yazdıklarınızı uyguladım. Tarotla meditasyon görüş gücünü arttırır mı? Dün gece ilk kez joker kartıyla meditasyon yaptım. Baya uzun bir süre rüya görmüyordum hatta bununla ilgili sitede bir konu da açmıştım dün gece yarı uykulu yarı uyanıkken rüya gibi kesik kesik görüntüler gelmeye başladı.

Zaten Tarot bakabilmeniz için kartlarla bütünleşmeniz gerek.. ABDAL (ya da DELİ) kartıyla başlayarak ve DÜNYA kardı ile bitirmek bir meditasyon yapmanızı tavsiye ederim

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kast ettiğim şeyi yanlış anladınız sanırım. Bu meditasyonların etkisinin tarotla sınırlı olup olmadığını sormaya çalıştım. Diğer yeteneklere de kapı açabilir mi kahinlik gibi?

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Kast ettiğim şeyi yanlış anladınız sanırım. Bu meditasyonların etkisinin tarotla sınırlı olup olmadığını sormaya çalıştım. Diğer yeteneklere de kapı açabilir mi kahinlik gibi?

Evet doğru ,düzenli meditasyon yaparsanız sizde baskın olan yetenekleriniz açığa çıkar

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yani bu ilk yapışta olmaz benim gördüğüm şey tesadüfen o ana denk geldi.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Yani bu ilk yapışta olmaz benim gördüğüm şey tesadüfen o ana denk geldi.

Ben tesadüflere inanmam , ilk uygulamada neden olmasın ? Bence bu sizin için gayet güzel bir başlangıçtır sınır koymamanız gerek , meditasyon özvarlığınızın gıdasıdır o halde bir kere değil düzenli bir şekilde yapmanız gerek .

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Teşekkür ederim. O zaman bundan sonra her gece bir kart üzerinde çalışma yapacağım :)

eli

Kayıtlı Üye
Bir kaç hafta önce öylesine tarot aldım pek fazla bilgim olmadığı içinde öyle pek yanımda filan taşımadım. Baktım yorumlayamıyorum bıraktım desteyi. Hatta bir gün otururken kenarlarını yaktım. Acaba bi sorun olur mu? Tekrar başlamak istiyorum, çok özendim :):)

Amethyst

Banlı Kullanıcı
1 kaç hafta önce öylesine tarot aldım pek fazla bilgim olmadığı içinde öle pek yanımda filan taşımadım baktım yorumlayamıyorum bıkraktım desteyi hatta bi gün otururken kenarlarını yaktım acaba bi sorun olur mu tekrar başlamak istiyorum çok özendim :):)

Tarot bakmak sizin için bir "özenti" ise , çok başarılı olacağınıza zannetmiyorum .Tarot kartların içinde müthiş bir enerji akımı var çünkü Tarot un Arkana Major dediğimiz Büyük Sırlar kartları, bir gezegene ya da bir burç'a aittir. Sizin Tarot hakkında hiç bir şey bilmediğinize anlaşılıyor , bilseyidiniz kartları yakmazdınız . Bundan sonra Tarot kartlarla bir bağa kurabileceğinizden şüphem var .
Tarotu "nasıl bir şey" olduğunu öğrenin ilk önce ,benim fikrim, sonra o yeteneğe ve o sabıra sahip olup olmadığınıza farkına varın .
Size tavsiyem , biraz ciddiye alın :) ya da bulaşmayın ;)

Angel777

Kayıtlı Üye
Amethyst'in de dediği gibi, kartları canlı insanlar olarak düşünün. Destedeki 78 kişinin hepsi farklı karakterli ve farklı görünümlü. Ve hepsi kardeş. Şimdi eğer kartları yakarsanız size küserler (normal insanların olduğu gibi). Ve yeniden bağ kurabilseniz bile o yanığın izi alacağınız bütün destelere damga olarak kalacak, ve kartlar sizin onlara yaptığınız saygısızlığı hep hatırlayacaklar. Bu akşam yeni ay, yeni aydan dolun aya kadar her akşam bir kaç karttan ay ışığında özür dileyin, dolunayda destenizi ay ışığında bekletin. Destenizi siyah ipeğe sarın. (Tabi eğer kartlarla barışmak istiyorsanız). Eğer sadece özeniyorsanız bakmayın evet. Çünkü özenti ise hevesiniz bir aya geçer, ama eğer parapsikolijiyi, falı hayatınızın bir parçası yapmak istiyorsanız, o zaman yeni bir deste ile başlayabilirsiniz. Tarota bakmaya başlayacağınız günden itibaren 3. gözünüz açılmaya başlayabilir ve sizi rahatsız edecek görülerle karşılaşabilirsiniz. (Bu sadece bir ihtimaldir.)

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Ayrıntılı bir yorum yapmaktan tereddüt ettim çünkü "öylesine tarot aldım" , "baktım yorumlayamıyorum bıraktım desteyi" ve "hatta bir gün otururken kenarlarını yaktım " ifadeleri kullandığı için ben çekindim açıkçası , ama Angel777 ye, asıl demek istediklerimi anlayıp beni tamamladığı için teşekkür etmek istiyorum .Bizler , diğer üyelerimiz faydalanabilecekleri bilgiler aktarıyoruz aslında..
Buna bir şey daha eklemek istiyorum ..Tarotda enerji bulunduğu için , kartlar dizildiği zaman orda ne çıkarsa olmak zorundadır . yeter ki doğru yorumu yapılsın...Bu yüzden bir kişiye sık sık Tarot bakımı yapmanıza tavsiye etmiyorum ..Bir bakımı gerçekleşmeden bir bakım daha yapmayın

Şiran

Kayıtlı Üye
Bugünden itibaren kartlarımla iletişime geçmeye karar verdim.. sıkıntılarımı ve kazandıklarımı sizle paylaşacağım.. yalnız şarj etmek için illa dolunay ışığı mı gerekiyor? normal bir cadı ay ışığının her süzmesinden yararlanır..

Şiran

Kayıtlı Üye
Zaten Tarot bakabilmeniz için kartlarla bütünleşmeniz gerek.. ABDAL (ya da DELİ) kartıyla başlayarak ve DÜNYA kardı ile bitirmek bir meditasyon yapmanızı tavsiye ederim

benim tarotumda deli kartı yok yalnız... ve aziz ile başlıyor

Angel777

Kayıtlı Üye
Yok şarj etmek şart değil, şayet bir cadıysanız ay ışığından faydalanmak yararlı olacaktır. Ayın en güçlü evresi dolunaydır, en canlı ve en enerjik zamanda aydan gelen ışık yine de en iyi sonucu verecektir.

merakl-ı

Kayıtlı Üye
acaba elimize aldığımız zaman uğraştık yaptık ve sonra siyah ipeğe saralımmı yoksa öyle koyalımmı...