Sınavı geçebilmem için yardım edin lütfen

incitanem

Kayıtlı Üye
ilginize çok teşekkür arkadaşlar evet sorun o koltuğa oturduğum an heycan stres başlıyor

simarik

Kayıtlı Üye
o zaman stres heyecana karşı sınavdan önce EFT denemeni tavsiye ediyorum.Forumda bu konu mevcut.Bir de küçüklüğümden rahmetli dedemden öğrendiğim bu duayı okuyup da başarısız olduğum bir sınav hatırlamıyorum.
Rabbi yessir ve la tuassir Rabbi temmim bil hayr. (Rabbim kolaylaştır,zorlaştırma.hayırla sonuçlandır )
Bunun yanında İnşirah suresinin de faydalı olduğunu okumuştum.Surenin anlamını okuyunca faydalı olabileceğine inandım.

incitanem

Kayıtlı Üye
sevgili simarik önerilerine uyacam çok teşekkür ederim

hasan06

Kayıtlı Üye
dersinize biraz daha çalışabilirsiniz mesela

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Eski başarısız olduğunuz sınavlarınızı artık unutun.Yaşanan yaşandı,hep aynı şey yaşanmalı diye bir kaide yok.Önceki başarısızlığınıza takılı kalırsanız zaten sınavı vermeniz mucize olacaktır.
Sınavı verenlerin sizden ne bir fazlası var ne de sizden daha bilgililer,sadece başarısızlık korkusu ve hamilelikle heyecan yapmışsınız.
Koltuğa oturunca derin nefes alıp bir sakinleşin,araba kullanmayı neden istediğinizi,ilerde minik bebeğinizle gezeceğiniz güzel yerleri...kısacası o sınavın sonunda elde edeceğiniz başarının hayatınız ve sevdikleriniz üzerindeki olumlu etkilerini düşleyin.
Siz bir anne olacaksınız,arabanın frenine basınca el frenini çekince araba durur ama 1 yıl içinde iki ayaklı ve durmak bilmeyen bir motorlu taşıtla uğraşıyor ve onu kontrol altına almaya çalışıyor olacaksınız,yani araba sizin için ne ki :)
Kendinizi stres altına sokarsanız olmaz bu iş.Ben sizin yerinizde olsam sınava girerken bebeğimle konuşur bana destek olmasını diler,ömrümce bana en yakın olacak olanın güzel enerjisiyle türlü sınavları verirdim.Siz gerildikçe o da gerilecektir unutmayın.

Başarılar dilerim

incitanem

Kayıtlı Üye
Eski başarısız olduğunuz sınavlarınızı artık unutun.Yaşanan yaşandı,hep aynı şey yaşanmalı diye bir kaide yok.Önceki başarısızlığınıza takılı kalırsanız zaten sınavı vermeniz mucize olacaktır.
Sınavı verenlerin sizden ne bir fazlası var ne de sizden daha bilgililer,sadece başarısızlık korkusu ve hamilelikle heyecan yapmışsınız.
Koltuğa oturunca derin nefes alıp bir sakinleşin,araba kullanmayı neden istediğinizi,ilerde minik bebeğinizle gezeceğiniz güzel yerleri...kısacası o sınavın sonunda elde edeceğiniz başarının hayatınız ve sevdikleriniz üzerindeki olumlu etkilerini düşleyin.
Siz bir anne olacaksınız,arabanın frenine basınca el frenini çekince araba durur ama 1 yıl içinde iki ayaklı ve durmak bilmeyen bir motorlu taşıtla uğraşıyor ve onu kontrol altına almaya çalışıyor olacaksınız,yani araba sizin için ne ki :)
Kendinizi stres altına sokarsanız olmaz bu iş.Ben sizin yerinizde olsam sınava girerken bebeğimle konuşur bana destek olmasını diler,ömrümce bana en yakın olacak olanın güzel enerjisiyle türlü sınavları verirdim.Siz gerildikçe o da gerilecektir unutmayın.

Başarılar dilerim
sevgili lavender çok teşekkür ederim haklısınız heycanımın sebebi gebe olmam normalde çok soğuk kanlıyken heycan yaptım hamilelikte duygu değişimi olabiliyor evet inanıyorum bu sefer başarılı olacağım

greatangel

Kayıtlı Üye
çalışmanızın yanında hem ilahi hem de psikolojik destek istiyorsanız:

ES-SEMÎ: "Öyle bir Semî'ki, semiine alet yok, yerde ve
göklerdeki her şei işitir." Allâh'ın semî olduğuna inanan, dilini lüzumsuz
şeylerden korur, hayır olan işlerin halledilmesinde
kullanır. BU İSMİN HUSUSİYETLERİ: 1- Bu ismin adedi 180, saati Müşteridir. Perşembe
günleri sabah namazından sonra "Yâ Semî" diye
500 defa okuyanların dualarını Allâh Teâlâ kabul
eder. 2- Deavmlı okuyanlara Allâh Teâlâ hayır kapılarını
açar. 3- Kulakları ağırlaşanlar, bu ismi şerifi okumaya
devam ederlerse işitme güçlüğü çekmezler. 4- Bu ismi vir5d edinenler, başkaları tarafından
saygı görür, sözleri dinlenir. 5- Bu ismi şerifin tecellisine mazhar olan kimse,
kulakların duymadığı bazı sözleri duyar.

Ya da

EL-MUSAVVİR: 'Her mahluku ezeli ve hikmetinin gereği çeşitli
suretlerde yaratan.' Cenab-ı Hak, ruh taşıyan canlıların suretini
yapmaktan bizi şiddetle men etmiştir. BU İSMİN SIRLARI: 1- Bu isme devam edenler, yaptıkları işlerde
başarıya ulaşır. 2- Bu isme, sanatkârların devam etmesi,
sanatlarında muvaffakiyete sebep olur. 3- Düşük yapanların üzerinde taşımaları
kaydedilmektedir. 4- Bu ismin adedi 336, saati Kamerdir. Düşmanlığı
dostluğa döndürmek ve murada nail olmak için
okunmalıdır. 5- Bu mübarek ismi şerifi vird edinenleri, Cenab-ı
Allâh temiz ahlâklı olacak bir çocukla rızıklandırır. Ey Musavvir olan Allâh'ım! Beni Sana karşı
görevlerini yerine getirenlerin sureti ile suretlendir.
Marifet nurunla nurlandır.

incitanem

Kayıtlı Üye
allah hepinizden razı olsun ilk yazdığımdan daha iyi hissediyorum kendimi yaparım başarırım Allah ın izni ile çok sağolun arkadaşlar