Sınavı geçebilmem için yardım edin lütfen

incitanem

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar 3 defa direksiyon sınavına girdim kaldım bu dördüncü son şansım olacak derslerde çok iyi geçiyor sorun yok ama sınav günü sanki beynim duruyor bi terslik oluyor üstelik daha kötüler geçerken bende aksilik ve 4 aylık hamileyim dururmumu arz etmeme rağmen anlayan olmadı şu aralar sanki herşey bana karşı çok üzülüyorum lütfün bildiğiniz bir dua varsa yazın şimdiden teşekkürler...

AJA

Elit Üye
Bu durumdan dua ile kurtulacağınza inanmanıza şaşırdım affedin.Duanın gücü tartışılmaz ama bu teoride siizn başarısız oldluğunuzdur.Biiraz daha çalışın..Hatayı düzeltebilirsiniz.Bu çok kolay..

Başarılar.

ruban

Kayıtlı Üye
aynısı benimde başıma geldi en sonunda canımatak eti dilerini balamak için çok tesirli bir muska yazdım ve hem muhabetlerini hemde dilerini bagladım ama sen hamilesin özelikle bu dönemde ehliyeten çok bebegini ve bir süre havas büyü vs hiç bir şey okuma her zaman 7 ayetel kürsü 7 felak 7 nas oku sinir ve sitres çocugun açısından zararlı

GoldenSea

Kayıtlı Üye
Benim araba hakkında hiç bir bilgim olmamasına rağmen ilk girişimde geçmiştim sınavı. Sınava son 1 ay kala kursun verdiği kitabı tamamen ezberlemiştim. Size tavsiyem, 3 kez sınava girdiyseniz zaten az çok sorulara aşinalığınız vardır, bol bol test çözün ve sadece yanlışlarınız üzerinde yoğunlaşın ve 'yapamayacağım' korkusunu aklınızdan çıkarın,tamamen olumlu düşünün. Çalışmak için erken saatleri seçerseniz yararınıza olacaktır.

aynısı benimde başıma geldi en sonunda canımatak eti dilerini balamak için çok tesirli bir muska yazdım ve hem muhabetlerini hemde dilerini bagladım ama sen hamilesin özelikle bu dönemde ehliyeten çok bebegini ve bir süre havas büyü vs hiç bir şey okuma her zaman 7 ayetel kürsü 7 felak 7 nas oku sinir ve sitres çocugun açısından zararlı

Üstte ehliyet sınavı için yardım isteniyor, siz ise dil bağlamaktan bahsediyorsunuz. Üstteki mesajı nasıl anladığınızı da çok merak ediyorum doğrusu. Sanırım sınavı yapanların dilini falan bağlamıssınız :D

ruban

Kayıtlı Üye
direksiyon sınavı diyor mile egetim sınavı demiyor

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Üstte ehliyet sınavı için yardım isteniyor, siz ise dil bağlamaktan bahsediyorsunuz. Üstteki mesajı nasıl anladığınızı da çok merak ediyorum doğrusu. Sanırım sınavı yapanların dilini falan bağlamıssınız :D

Aslına bakarsanız siz yanlış anlamışsınız. Arkadaş sınavı geçiyormuş ama direksiyon sınavından kalıyormuş. "salsal" arkadaşımız direksiyon sınavındaki görevlilerin olumsuz birşey söylemesini engellemek adına böyle bir çalışma yaptığını iletmiş yalnız böyle bir çalışma bu sınav için geçerli olmaz. Dil bağlama bir tılsım ile bir çalışma ile yapılacak bir şey değildir. Birçok gerekliliği vardır. Hadi dil bağlamayı yaptığınızı farzedelim. Bu çalışma sadece görevlilerin size konuşmasını engeller. Ama aldıkları notta gördükleri eksiklikleri yazmaya devam ederler.

GoldenSea

Kayıtlı Üye
O zaman bol bol sürüş pratiği gerekli yapılabilecek pek bir şey yok.

satelcom

Banlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar 3 defa direksiyon sınavına girdim kaldım bu dördüncü son şansım olacak derslerde çok iyi geçiyor sorun yok ama sınav günü sanki beynim duruyor bi terslik oluyor üstelik daha kötüler geçerken bende aksilik ve 4 aylık hamileyim dururmumu arz etmeme rağmen anlayan olmadı şu aralar sanki herşey bana karşı çok üzülüyorum lütfün bildiğiniz bir dua varsa yazın şimdiden teşekkürler...
Sen boş vakitlerinde direksiyon çalışıp kendini geliştir.İmtihanda da heyecanını yen.Hata yapmaktan korkacağına hata yapmamak için kendini geliştirip soğuk kanlı ol.

ruban

Kayıtlı Üye
ben bir çok hata yaptıma ramen sonuç aldım hum lâ yentıkûne

gümüş

Kayıtlı Üye
Bence kendisini sakin tutup heyecanlanmaktan uzaklaştıracak bir formül lazım

incitanem

Kayıtlı Üye
ilginize çok tşkler arkadaşlar evet direksiyon sınavında takıldım ve son hakkım yazılı sınavı ilk sınavda 92 notla geçtim direksiyon derslerine katıldım ikmal etmedim direksiyon derslerinde sorunum yok hocamda memnun ama sınav günü ne oluyosa oluyor çok ciddi hata da yapmıyorum ama geçirmiyorlar 3 cü sınavımda hocamın tavsiyesi üzerine hamile olduğumu belirttim yinede olmadı bu sınavda 4 buçuk aylık olcam açıkçası kendimi daha kötü hissetmeye başladım kalınca içime bi güven eksikliği düştü korkum yok soğuk kanlıyım direksiyon hocamda çok soğuk kanlı olduğumu söyledi sınav günü ne oluyosa oluyor ehliyete başvuru yaparken hamile olduğumu bilmiyordum yazlı sınavdan sonra öğrendim bilseydim ertelerdim bir dua derken dil bağlama değil sadece bu korkuma iyi gelecek bir dua istiyorum arkadaşlarım inş bu sefer geçerim

gümüş

Kayıtlı Üye
sevgili incitanem, kendi direksiyon sınavımı hatırlıyorum
direksiyon için iyi demişlerdi ama normalde yapılmaması gerekenleri yapmıstım. hocalardan biri pencereyi açmamı istedi- yapmamalıydım yaptım heyecandan
başka bir aracın sağından geçmemi istedi yapmamalıydım yaptım,yapılmayacak ne varsa hem de sınavda hepsini yaptım
ama yaparken bunların olmaması lazım aslında doğrusu şu falan diye gevezelik etmiştim, sempati yapıp geçirdiler ama sınır puanla :(

demek istediğim sizin sınavın nasıl oldugunu bilmiyorum ama heyecan ve stresinizi yansıtmayın ve endişenizi sözle ya da hareketle belli etmemeye çalışın. nefes egzersizleri var onların pratiğini yapın hem hamilelğinize hem de sınav heyecanınıza artısı olur düşünüyorum. geçmiş olsun şimdiden.

Afrasiyab

Kayıtlı Üye
Arkadaşım kendinizin veya yakınlarınızın aracı varsa, o araçla sizden direksiyon eğitiminde istenen şeyleri uzmanlaşıncaya kadar o araçta adım adım yapın. Gözlemci eş, arkadaş, akraba vb. olabilir.

incitanem

Kayıtlı Üye
sevgili incitanem, kendi direksiyon sınavımı hatırlıyorum
direksiyon için iyi demişlerdi ama normalde yapılmaması gerekenleri yapmıstım. hocalardan biri pencereyi açmamı istedi- yapmamalıydım yaptım heyecandan
başka bir aracın sağından geçmemi istedi yapmamalıydım yaptım,yapılmayacak ne varsa hem de sınavda hepsini yaptım
ama yaparken bunların olmaması lazım aslında doğrusu şu falan diye gevezelik etmiştim, sempati yapıp geçirdiler ama sınır puanla :(

demek istediğim sizin sınavın nasıl oldugunu bilmiyorum ama heyecan ve stresinizi yansıtmayın ve endişenizi sözle ya da hareketle belli etmemeye çalışın. nefes egzersizleri var onların pratiğini yapın hem hamilelğinize hem de sınav heyecanınıza artısı olur düşünüyorum. geçmiş olsun şimdiden.

arkadaşım aynen yapmamam gerekeni yaptım şimdiki sistem yarım saat kullanıyorsun puan yok ya geçtin yada kaldın hatam oldu ama çok ciddi hata değil her insan o günün heycanı ile yapar pratik yapıyorum çalışıyorum çalışırken sorun yok ne oluyorsa sınav günü oluyor

incitanem

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşım hum la yentıkune ne demek anlamadım açıklarmısın lütfen bir çok hata yapmama rağmen geçtim demişsin inş. bende geçerim bu son sınav hakkım

baysal01

Kayıtlı Üye
Bu konuda bizim dualarımız sizi etkilemez diye düşünüyorum. Heyecandan vs olabilir. Bol bol dua edin. Bazı esmalar var onları yapın.

fourdimension

Kayıtlı Üye
Öncelikle sınav gününde nasıl sakin kalabileceğinizi bilmeniz gerekiyor.Herhangi bir neden sizi o anda başka birisi yapıyor ; vucudunuza tam anlamda komut veremiyorsunuz anlıyorum çünkü aynısını ben de yaşamıştım . Benim son şansım değildi ama ilk sınavı ben de geçememiştim ve ikinciyi geçmek için de herhangi bir gayret göstermedim.Babamdaki aracın debriyajı çok sertti basmakta zorlandığım için pratik de yapmamıştım 2nci sınavımdan önce. Sınava ne kadar gün kaldığı hakkında bir fikrim yok ancak konuyu açtığınız ilk gönderide " beynim duruyor" diye belirtmişsiniz durumu . Ve birdahaki sınavda bu durumun yine olmaması için kendinize ufaktan telkinlerle işe koyulmalısınız.Yani biliyorum , aynı durumun tekrar olacağından emin gibisiniz şu anda belki de ve diğer sınavda da başarısız olacağım diye şartlı durumdasınız ama şöyle düşünün bişey yapmak zorundasınız. Oradaki insanların hiçbir şeye göz yummadıkları da kesinlikle doğru ve bu durumda her şeyi "kusursuz" bekliyorlar . Size düşen de onların beklentilerine cevap vermek olacak o gün :)) Sakinleştirici şurup benzeri ilaçlar kullanabilirsiniz ya da alternatifleri ya da o anki heyecanınızın ya da hissetiğiniz şeyin neden kaynaklanıyor olduğunu bulmalısınız önce . Ayrıca " herşey kafada biter" düşüncesine hiç katılmıyorum. Sizi o an stresse ya da heyecana sürükleyen şeyin nedeni herhangi bir şey olabilir .

simarik

Kayıtlı Üye
Eğer sorunun heyecan ve stres ise, bunu yenmek için sınavdan önce EFT tekniğini deneyebilirsin.Ben bu forum sayesinde bu teknikle tanıştım muhteşem bi şey.