Sınava girerken şu dualar okunur

ibis73

Kayıtlı Üye
(isra suresi;80)
رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

“Rabbi edhılnî müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.”

ANLAMI: ”Ya Rabbi!,Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikar.Katından bana yardım sdici bir kuvvet ihsan eyle.”

Sınav için sıraya oturunca şu âyet okunur;

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي

“Rabb’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.”

ANLAMI: ”Ya Rabbi!,Göğsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır,Dilimin bağını çöz,sözümü anlaşılır eyle.”

Sınav Başlayınca da şu dua okunur:

ياَحَيُّ ياَقَيّوُمُ بِرَ حْمَتِكَ أَسْتَغِيثُ

"Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike esteğisû."

Ü

Üye silindi 15237

Not : Çalışmadığınız sürece işe yaramaz :)

Deveyi bağla sonra tevekkül et yani önce çalış sonra Allah zaten sana yardım eder

ya Latif ismi şerifini zikredin aklınıza gelir.

ibis73

Kayıtlı Üye
elbete önce dersere calisilacak dua dilecek ayrica benim dostlarima tavsiye edigim uygulamayi yazayim 100 adet fetih suresini ilk ayeti okunur yani

Inna fetahna leke fethan mübina ayeti okunabilir yada fetih suresi komple okunabilir

ibis73

Kayıtlı Üye
Klavyede proplem olmus kelimeler eksik cikmis tekrar yazayim
Elbete önce derslere calisilacak sonra dua edilecek ayrica benim dostlarima tavsiye edigim uygulamayi yazayim 100 adet fetih suresinin ilk ayeti okunur yani 100 adet

Inna fetahna leke fethan mübina ayeti okunabilir yada fetih suresi komple okunabilir