Şimdiki insanlar neden cinselliğe ve aşka programlanmış gibi davranıyorlar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Eskiden erken yaşta ölüm, hastalıklar, savaşlar vardı, yaşamaksa ayrı bir sorundu yarın ne yiyeceğin belli değildi, şimdiki gibi markete gidip kartla alışveriş yoktu.
Bunca derdin içinde insan kendini bile düşünemez, şimdi dert yok, insanların önünde uzun bir ömür, güvenli evlerinde oturuyor. Eskiyle yeni ne kadar farklı aslında.
İnsanın başına ne gelirse dertsizlikten gelirmiş, bence buda buyüzden...

Ori

Kayıtlı Üye
Annem (62 yaşında) bana bir gün dedi ki: Otobüste gençken hep ayakta yolculuk yapardım. Çünkü benden büyüklere yer verirdim. Bu yaşıma geldim, hala ayakta yolculuk yapıyorum. Çünkü gençlerden kalkıp yer veren yok...

Ben kendi adıma düşündüğüm zaman, aynı şeyi bende söyleyebilirim. Fakat şu da bir gerçek ki, bu yeni nesli yetiştiren de biziz. Hep çocuklarımız rahat olsun diye gerekirse "eşşek" gibi çalışıyoruz, zorluk çekmesin diye herşeyi üstleniyoruz ve kendimizi sıkıntıya sokuyoruz. Onlara "gelecek" hazırlıyoruz aklımızca.. Hani derler ya, balık verme, balık tutmayı öğret! Biz tutmayı öğretmiyoruz, sadece veriyoruz.. SOnra bu çocuklar niye böyle yetişti diye düşünüp duruyoruz..

Sevgili Ori24 dediğine katılıyorum, fakat bunu biz kendi kendimize yaptık.. Ve yeni nesil 40'lı yaşları aşınca, sonraki nesile de kendi annesi babası gibi olmayı öğretmeye çalışacak.

Gerçekten anneniz çok haklı sevgili Janet. Benim gözümün önünde bu tip şeyler dahi oldu ve beraber büyüdüğüm nesilden tiskindim. 10 dk. ayakta durmayı beceremeyen gençlere fazla umut bağlamamak gerek artık. Bitmiş artık bu gençlik sadece içinde 3-5 sağlam kalmış. Onları yetiştiren anne babayada helal olsun. Benim çocuğum olursa eğer evlenirsem tabi çocuğuma dediğiniz gibi hazıra konmayı değil çalışıp emek verip almayı öğreteceğim. Hazır konmak tembelliktir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar neden şimdiki insanlar hep yalnız kalmama, aşık olma, karşı cinse ilgi duyma gibi konularda ilerliyor? Hani insanlar neden sürekli bu arayışta? Etrafıma bakıyorum herkes eş peşinde, neden başka konular konuşulduğunda bu kişiler hiç kafa yormuyor anlamıyorum. Bu kişiliği benimsemelerinin sebebi nedir? Neden buna programlanmış gibiler? Bana çok tuhaf geliyor ve şimdiki insanlar sanki programlanmış robotlar gibi. Bu konular dışına çıkmıyorlar ve herhangi bir konuda fikir belirtmekten bile çekiniyorlar. Etrafımda ki insanların hepsi (kız erkek farketmeden) bu işler peşinde ve ben böyle bir ortamda yaşamaktan harbiden sıkıldım..
Bu sorunun üstünden üç yıl geçmiş,üç yılda bile gereksiz arttığını düşünüyorum.Bazıları eşi hayatın kolay yanı olarak görüyor,evlen otur.Ne güzel ne rahat.Birde anlamadığım ortalama bi yaş var o yaşa gelen büyük çoğunluk evlilik eşiğinde ya da evlenmiş oluyor.Ya ne zaman aşık oldun,ne zaman hayatını birleştireceğin insan olduğundan emin oldun?Bu kadar kolay demek.Ben aşk ve eş konusundaki bu çabuk gelişen olayları anlayamadığım için,bu hızı ve bu derece aşkın kolay olamayacağını sandığım için çok fazla birşey yazamıyorum.Bu konuda oldukça geri kafalıyım,bu gidişle hiçte törpülenemem.:)

Eirenej

Kayıtlı Üye
Aynen çok yerinde bir konu olmuş günümüzde insanlar çok değişti toplum ahlakı çöküyor gençliğin sapıttığını söylemek az bile olur daha geçen günler 40 yaşında adam yanında 16 yaşlarında kız var bu kız uzaktan bir tanıtığımdır sohbet ettim kim babanmı dedim oda bana yoo sevgilim dedi yani çok şaşırdım aynı şeyi liselerdede görüyorum bir lise öğrencisi lise sonuna kadar 50-60 tane sevgili değiştiriyor bu anormal bir şey tabi her lise öğrencisi bunu yapmıyor aklı selim öğrenciler yaşına göre hareket eder ne desem az yani çok bozuldu ya batının çökmüş düzenine uyum sağlamaya başlıyoruz..

Mr_Paradox

Kayıtlı Üye
Evet arkadaslar hepiniz haklisiniz. Bu isler cigirindan cikmaya basladi. 12-13 yasinda kizlarin erkekler icin kavga ettigine bizzat sahit oldum. 13 yasinda kizlarin sevgililerinden terk edilis hikayelerini dinlemek te bir az garip geliyor bana. Tabi sadece kizlar degil erkeklerde de boyle durumlar var. Tanidiklarim arasinda 8-ci sinifta okuyanlar ve kendi "sevgili kolleksiyonlarini" nasil doldurduklarini qururla anlatiyorlar. Evet subliminal mesajlarin ve sistemin etkisinini olmadigini soylemek cahillik olur tabi ki etkisi var ama sadece bunlar etki etmiyor. Kitaplarin, egitim sisteminin de etkisi var. Kitaplarin hepsinde aski fazlasiyla abartmislar. Asik olunca gecen uykusuz geceler, yazilan satirlarca siirler, romanlar, gorunce mutlu olmalar falan hepsi cok cazip geliyor insanlara. Asik olmak kotudur demiyorum yanlis anlasilmasin ama erken yasta bu kitaplari okuyanlar ask, sevgi hevesine dusuyorlar hatta asik olmak icin herseyi yapiyorlar denilebilir.

BaLam

Kayıtlı Üye
Bu konu hakkında kabalistlerin bir anlatımı vardı.Seksin manevi kökü, ruhun yaradanla birleşmesidir diye bir başlık altında mantıklı gelmişti bana..

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Artık karşılıklı sevgi yok. Amaç ya hava atmak ya da zevk doyurmak.. İyi ki öyle insanlardan değiliz..

cansu3423

Kayıtlı Üye
Ask ve sevgi farkli seylerdir ama her ikiside olmasa cesetten farkimiz kalir mi? Cinsellik diyosun cinsellikte karsilikli cekim beyeni gucuyle insanlarin bir butun olmasidir.Ayrica tum canlilar birlesir.Herkesin yaptigi sey yapmayan var mi inanmam

Ori

Kayıtlı Üye
Ask ve sevgi farkli seylerdir ama her ikiside olmasa cesetten farkimiz kalir mi? Cinsellik diyosun cinsellikte karsilikli cekim beyeni gucuyle insanlarin bir butun olmasidir.Ayrica tum canlilar birlesir.Herkesin yaptigi sey yapmayan var mi inanmam

Siz konuyu yanlış anladınız sanırım farkettiyseniz ben orada neden insanlar cinsel ilişkiye giriyor demedim veya girmesin demedim. Benim orada söylemek istediğim insanlar bunu kendine şartlamış ve sürekli elde etme çabası içindeler (özellikle gençler). Ben neden insan ırkı çoğalıyor diye demiyorum yani anladınız mı? Orada ki mantık sürekli bu arayışlar içinde olup farklı konular hakkında konuşmamak veya tartışmamak. İnsanlar tek bildiği buymuş gibi davranıyor ve çeşitli davranışlar içine giriyor.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni

Ori'ye katılıyorum. Şimdiki aşklar aşk değil sevmeler sevme değil. Cinsellik artık karşılıklı bir paylaşım değil zevk doyurma.
Artık böyle ortamların içinde kala kala insanların kafası karışıyor ve böyle yorumlar çıkıyor. Bizim derdimiz ''Neden hep cinsellik?'' değil. Bizim burada ki derdimiz şu;
Neden hep cinsellik ? Neden hep sahte aşklarla birine dokunmak? Seni seviyorumu neden bu amaca katmak? Bizim derdimiz bu.

La-edri

Kayıtlı Üye
Ben bu konuda tüketilen gidalarinda pay aldigina inaniyorum, kiz cocuklari cok erkek regl olur cok erkenden fiziksel degisimler yasar, bunlar hormonlarla alakali ve onlar öyle kanda durdugu gibi durmazki. Ask saniyorlar ufacik cocuklar bile ask acisi cekebiliyor yada cektikleri duygusal karmasikliklari ask acisi sanabiliyorlar..
Yetiskinlere hic bir sey demek istemiyorum..ama o evlenme programlari varya onlar baslica yeter insanin ahlkaini bozmak icin.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Siz konuyu yanlış anladınız sanırım farkettiyseniz ben orada neden insanlar cinsel ilişkiye giriyor demedim veya girmesin demedim. Benim orada söylemek istediğim insanlar bunu kendine şartlamış ve sürekli elde etme çabası içindeler (özellikle gençler). Ben neden insan ırkı çoğalıyor diye demiyorum yani anladınız mı? Orada ki mantık sürekli bu arayışlar içinde olup farklı konular hakkında konuşmamak veya tartışmamak. İnsanlar tek bildiği buymuş gibi davranıyor ve çeşitli davranışlar içine giriyor.
Çok haklısın hakikaten odak nokta bu olmuş,kafa buna zehir gibi çalışıyor çoğunda.Başka bişey sorsan tık yok.Öyle bi arayış ki o arayışa bulmamak mümkün değil zaten.Ama tabi sonrası ne olur orası Allah 'a kalmış.Tabiki sevgi,aşk,evlilik hepsinin bi yeri var zaten olmalı bir insanın hayatında ..Basitleştirilmeden,robotlaştırılmadan.Zamanı gelince,zorlamadan..Ben aşık olmalıýım diyede seçicilikten uzak olmak???Bu asla geriye gidecek bi durumda değil,dua edelimde böyle bile kalsa iyidir.

Ben bu konuda tüketilen gidalarinda pay aldigina inaniyorum, kiz cocuklari cok erkek regl olur cok erkenden fiziksel degisimler yasar, bunlar hormonlarla alakali ve onlar öyle kanda durdugu gibi durmazki. Ask saniyorlar ufacik cocuklar bile ask acisi cekebiliyor yada cektikleri duygusal karmasikliklari ask acisi sanabiliyorlar..
Yetiskinlere hic bir sey demek istemiyorum..ama o evlenme programlari varya onlar baslica yeter insanin ahlkaini bozmak icin.
Evlenme programları başlı başına facia,sözün bittiği yer.

swoonn

Kayıtlı Üye
Liseye gitmekte olan bireylerden bu konuyu anlamaları beklenemez zaten. Size normal geliyor ama ergenlik çağındaki gençlerin durumu vahim bir halde. Allah sonumuzu hayır etsin.

Ori

Kayıtlı Üye
Liseye gitmekte olan bireylerden bu konuyu anlamaları beklenemez zaten. Size normal geliyor ama ergenlik çağındaki gençlerin durumu vahim bir halde. Allah sonumuzu hayır etsin.

Aslında anlayabilenler var. Bu yüzden kendi yaşıtlarından uzak durup daha olgun insanlarla kafa yarıştırırlar. Bu da onların erken olgunlaşıp kendi yaşıtlarından keyif alamamalarını sağlar. Tabi bu kesim oldukça az. Şuraya katılıyorum ama gençlik vahim bir halde. Yavaş yavaş doğru yol yanlışa, yanlış yol doğruya dönüşüyor gençlerin gözünde. Allah dediğiniz gibi sonumuzu hayır etsin.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Ben aşk ve cinsellik mükemmel birşey abartmadıkça zararı yok

Ori

Kayıtlı Üye
Ben aşk ve cinsellik mükemmel birşey abartmadıkça zararı yok

Cinsellikle içli dışlı yetişen bir nesilin aklı başında olmaz ne yazık ki. Umarım anlatabilmişimdir. O yüzden ben söylediklerime katılıyorum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Aslında anlayabilenler var. Bu yüzden kendi yaşıtlarından uzak durup daha olgun insanlarla kafa yarıştırırlar. Bu da onların erken olgunlaşıp kendi yaşıtlarından keyif alamamalarını sağlar. Tabi bu kesim oldukça az. Şuraya katılıyorum ama gençlik vahim bir halde. Yavaş yavaş doğru yol yanlışa, yanlış yol doğruya dönüşüyor gençlerin gözünde. Allah dediğiniz gibi sonumuzu hayır etsin.
Şimdiki gençlik nasıl bişey ya?16-17yaş gurubu fizikende aynı tornadan çıkmış gibi.Sanki bi fotokopi makinesi var,bir yanlış örneği her geçen gün kopyalayarak çoğaltıyor.Sigara içme yaşıda ne yazık ki gün geçtikte dahada düşüyor.Çok üzülüyorum ,daha körpecik bünyelerini bu zehirle çürütüyorlar.Birde sanal alem..bu gençliği gerçek anlamda mahvetti.Şükrediyorum ki ergenlik dönemim 90 lara denk geldi.

teknik67

Kayıtlı Üye
başlığı okuyunca cinsellik ve aşk kötü bir şeymiş gibi algılanabilir aman dikkat .insan sevdiğiyle istediği kadar cinsellik ve aşk yaşasın ne var bunda,cinsellik ve aşk dünyanın en güzel şeyi yahu . yanlış anlaşılmaya meydan verilmesin.savaşma seviş desturu olsaydı dünya günlük gülüstanlık olurdu.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
İnsanlar, özellikle gençler aşk ve cinselliği bir tutuyor. Kişinin özeli olmaktan çıktı bile bu durum. Face, instagram, tumblr vs. vs. kişilerin ifşalarıyla dolu. Günümüzde 7. sınıfa giden bir çocuk birden bire sapkın bir birey oluyor. Kızlar artık daha açık giyinmeye başladı ve onların vücud hatlarını ezberlemeye çalışan erkekler sıraya giriyor. Saçma olan şey ise, hepsinin bunu çağdaşlaşma diye savunması, özgürlük diye insanları kışkırtması. Beyin yoksunu bu gençlerin %90'ı. Birisi bir yerini açınca ilgi gördüğünü sanıyor. Tamamen saçmalık...

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Sevginin yemek içmek gibi temel bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum ve eksikliğinde insanlar yüzeysel ilişkilere yöneliyorlar, cinsellik eşittir sevgi gibi yanlış bir yönelim oluyor. Sorun şu ki sevginin anlamından uzaklaştık bunda medyanın da etkisi büyük bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...