Sıkıntı ve huzursuzluk için okunacak dua.

Ansolo

Kayıtlı Üye
(Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî!)(22)
(Lâ ilâhe illallâhül’azîm-ül-halîm lâ ilâhe illallâhü Rabbül-Arş-il’azîm lâ ilâhe illallahü Rabbüs-semâvâti ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerîm.) (23)
Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
“İstiğfara devam eden, her sıkıntıdan, her dertten kurtulur, ummadığı yerden rızıklanır”
“Lâ ilâhe illallah demek 99 belâyı defeder, en aşağısı sıkıntıdır.”
“La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır”
“Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.”
“Sıkıntılı iken “Hasbünallah ve ni’mel-vekîl” deyiniz!”
“Sabah-akşam İhlas ve Muavvizeteyni [iki kuleuzüyü] üçer defa oku! Bunlar, bütün belâları, afetleri, sıkıntıları ve istemediğin şeyleri giderir.”
“Bir kimse, sıkıntılı zamanında on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm’i okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir.”
İmam-ı Rabbanî hazretleri, her türlü zararlarından kurtulmak için her gün 500 defa La havle vela kuvvete illa billah okur, okumaya başlarken ve okuduktan sonra yüz defa Salevat-ı şerife getirirdi.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok faydalı dualar bunlar.En sonda bulunan tertip benim çok okuduğumdur.Sıkıntî için bire bir dualardır,sıkıntı ve kederi olanlar bunları yabana atmasın.İçim yanarak okuduğum zamanlarda inanın Allah bi sebep gònderip feraha çıkarmıştır.Ayrıca belayıda defeder bu dualar.Her uygulama ayrî değerli tabiki ,mutlaka herşeyden ònce inanmak gerek.Ancak bunları denediğim için zaman zaman hepsine hayatımda yer verdiğim için gönülden tavsiyemdir şahsımdan yanada..

Ansolo

Kayıtlı Üye
Katılıyorum bende çok faydasını gördüm zamanında, hala da ara sıra içime sıkıntı düştüğünde okurum çok işime yarar :)