Sigaranın faydaları

Wabi Sabi

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
☆Sigara içeni köpek ısırmaz;çünkü yanında sürekli baston taşır...
☆Evine hırsız girmez;çünkü sabahlara kadar öksürür...
☆Üzerine sinek konmaz;çünkü buram buram nikotin kokar...
☆Fazla yorulmaz;çünkü yorulunca tıkanacağını bilir...
☆Yürümek için zorlanmaz;çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir...
☆Yüzüne renk gelir;çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur...
☆Vücudu bir kuş gibi hafifler;çünkü dolaşım bozukluğundan ötürü önce parmakları,sonra da el ve ayakları kesilir...
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Sen burada misafirsin.ve buradan da diğer bir yere gideceksin.misafir olan kimse ,beraberince getiremediği bir şeye kalbini bağlamaz. Bu menzilden ayrıldığın gibi bu şehirden de çıkacaksın. Ve keza bu fani dünyadan da çıkacaksın .öyle ise aziz olarak çıkmaya çalış...Vesselam

Tessy

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Nasıl ya diye girdim kahkaha atarak çıkıyorum :D :D

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
İnanılmaz bir zevk verir
Hafifletir
Özgüven kaynağıdır (liseli ergenler için)
Hayatı tesbih yapmışımm sallıyormuşşuum türküsüne yarenlik eder
Kola ile birlikte sesi kalın ve tok hale getirir
Ortamda pis koku varsa bastırır
Can sıkıntısı için birebirdir
Dumanı şekillendirerek çıkarmak gibi yeni yeteneklerin keşfedilmesini sağlar
Yaşamaması gereken insanların çabuk ölmesine yardımcı olur. Aklıma bunlar geldi..:)

Ori

Kayıtlı Üye
Sigara içenlere düşman gibi yaklaşmış gibi oldun Pelerin :) İçende kendisinee içmeyende. Bağımlılık çok kötü birşey Allah yardım etsin.

Wabi Sabi

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
Sigara içenlere düşman gibi yaklaşmış gibi oldun Pelerin :) İçende kendisinee içmeyende. Bağımlılık çok kötü birşey Allah yardım etsin.
Her şeyde bağımlılık çok kötü bir şey onun için hayatta her şeyin dengesini kurmak gerek...Her şeyin orta seviyesi iyidir...Azı da zarar çoğu da... (bu sigara ve onun gibi şeyler için değil tabi...bunlar farklı...)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Aman çocuğum sakın bulaşmayın öyle şeylere.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı

Yok canım öyle demek istemedim:) Sigara içenlere düşman değilim zaten o insan kötüymüş ben de sigara ölmesine yardmcı oluyor demek istedim yani sigara orda bir araç amaç değil.. Of çok kelime yazdım:p

fako

Kayıtlı Üye
Bırakalı çok uzun bir süre olmadı her yerde de karşıma çıkıyor şu meret yorumları okuyunca yüzüm kızardı sanki ailemden fırça yemişim gibi hissettim

Ori

Kayıtlı Üye
Yok canım öyle demek istemedim:) Sigara içenlere düşman değilim zaten o insan kötüymüş ben de sigara ölmesine yardmcı oluyor demek istedim yani sigara orda bir araç amaç değil.. Of çok kelime yazdım:p

Bütün sigara içenler kötüdür tamam anladım. :D

Wabi Sabi

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
Bırakalı çok uzun bir süre olmadı her yerde de karşıma çıkıyor şu meret yorumları okuyunca yüzüm kızardı sanki ailemden fırça yemişim gibi hissettim
Estağfurullah.....Ve sizin adınıza çok mutlu oldum iyi ki bırakmışsınız...inşaallah tekrar başlamazsınız...Rabbim sabrınızı arttırsın...

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
ben sigara içerim ama bağımlısı değlim canım da istemez.

Wabi Sabi

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
ben sigara içerim ama bağımlısı değlim canım da istemez.
Çok yakından tanıdığım bir ahbabım da aynen sizin gibiydi ara ara arkadaşlardan otlanırdı zevkine sadece sonra paket taşımaya başladı artık tiryakisi maalesef...:(:(:( bana akıl vermek düşmez haddim de değil ama tiryaki değilseniz bir iki deyip onu da içmeyin...

asterix

Kayıtlı Üye
Sigara daha doğrusu tütün kansızlığa çok iyi geliyor,demir eksikliği anemisibde yararlı ayrıca alzheimer hastalığına karşı koruyucu etkisi var,dikkati konsantrasyonu artırıyor,bağoşıklık sistemini güçlendirici etkisi var,daha az uyku ile dinlenmiş kalkarsınız.yalnız sigara üretiminde bir çok katkı maddesi kullanıldığı için saf tütün bulup sarmalısınız,ilaçlama olayına da dikkat.Saf tütün sigara kadar koah ve akc kanseri riskini artırmadığı söyleniyor,bir diğer konuda tütünün herkesi aynı etkilemediğidir yani yan etkisi sizde çıkabilir ama bazı kişiler gerçekten tütünle uyumlular tütün herkese göre değil.Enteresan.

shado

Banlı Kullanıcı
Sonuç olarak hepimiz pasif içiciyiz.Kokusunda nefret ederim.