şeytanın ayak izleri..

Adramelech

Kayıtlı Üye
Hemen de anlamışlar bu şeytandır diye, ne mübarek adamlar.

Voy

Kayıtlı Üye
Ne acaba gerçekten böyle birşey mi ,hem herneyse ayağı olmak zorunda mı ,her varlık bize mi benzeme durumunda ayağı olacak ,gözü olacak diye bir şart mı var ben bir tek bunu çözemedim :). Bir de ayağı varsa bir yere yetişmeye çalışıyorsa 2 adımda mı yetişmiş yani ? Sonra uçmuş mu ?Yoksa her yer ayak izi olurdu gezegenimizde.Belkide her yer ayak izidir.Benim gibi çok kuşkucu,detaycı birisine bu tür olayları sorgulamak kısır döngüye yol açıyor:D .Bunun gibi bir çok doğa olayı var bilenen bu konuda bilgisi olan bu dallarla ilgilenen arkadaşlar varsa bildiklerini ve düşündüklerini öğrenmek isterim :).

arkhe93

Kayıtlı Üye
Walla voy iyi yapıyorsun her şeyi ssorgulayarak... Ama nedense birşeyi sorguladığımız zaman alacağımız cevapler hiç iyi olmuyor... Diyorki ister inan ister inanma :)) Buna çok sinir oluyorum :))

arkhe93

Kayıtlı Üye
Yha işte bunu anlayamıyorum... bir insan neden yalan söyler ... Ben denedim ve olmadı. Artık yakasınıda bıraktım... Neden yalan söyleyemki yaptım da olduda diye. Zaten bu tür şeyler ister inanın ister inanmayın Allah'tan ve peygamberden dinden uzaklaştırıyor insanı. Deneyin ve görün. Bana şeytan'ın arkadaşlıgı lazım değil artık. Şeytandan hiç dost olur mu :S ... Buna dair apaçık ayetler bulunmakta. İsteyen olursa da elimde güzel bir döküman var...

Adramelech

Kayıtlı Üye
Kimse bunun doğru olduğunu savunmuyor karşınızda. Veya mantıklı olduğunu... Bunlar sadece efsane ve gerçek olmadığını herkes biliyor, bunun sorgulamayla alakası yok.

arkhe93

Kayıtlı Üye
ben sadece bu olay ile ilgili konusmadım Dikkatinize!

büyükdolunay

Banlı Kullanıcı
şeytan diye milleti yutturuyolar.belkide insanları kandırmak için bir oyundur.
Ama ben yinede kendi fikrimi belli ediyorum

Dağlar önümde diz çökerken, kayalara yalvarmam...

arkhe93

Kayıtlı Üye
Siz benim dediğimi anlamadınız ama neyse boşverin. İleri de eminim anlarsınız!

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Şeytani yada Nuranı olsun varlıklar maddesel iz bırakmazlar... Koca koca adamlarda ayak izi vs diyerek buna itimat ediyorlarsa insanlıgın ne kadar ikilem yaşadıklarının aşikar bir göstergesidir...

heves

Kayıtlı Üye
Neler duyuyoruz böyle kardesim ,hayret yani

zenithmx

Kayıtlı Üye
birinci mesajdaki yazılanların doğru olduğunu varsayarsak (ki şüpheli). birçoğumuzda biliyoruzki cin lerde etrafta dolaşabilir. Şeytan da Cin lerdendir. cin ler bazı hayvanların yerine geçebiliyorlar. bu tamamen vücud değişmesi olarak da olabilir yada var olan bir hayvanı kontrol ediyor da olabilir. bu o cinin ilmine bağlıdır. normal görünüşleri insansıdır (tamamen aynıdır demiyorum). bu atalarımdan edindiğim bilgilere göredir. bizzat kendim şahit olmuş değilim. Fakat evimizde beslenen yiyip içip yatan kalkan bir cinnin olması atalarımın yalan söylemiyeceklerine işarettir. burdaki ayak izi yada dolaşmalar bu varlıklara ait olabilir. bizzat şeytanın kendisinin bu kadar boş vaktinin olacağını sanmıyorum ama birçok evladı vardır. onlardan biride olabilir. Kısacası o herşey olabilir. fakat o çukurlara inanmıyorum. sadece insanların benzetmesi ve kendi hurafeleri olarak görüyorum. Selametle.

druid

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
Ayvalık şeytan sofrasına 30dk mesafede yazlığımız var, ve o bölgede yaşayan tanıdıklarımızdan biri, "dayımlar yemin billah ediyor o çukuru vaktinde biz ellerimizle kazdık şimdi millet para atıp dilek diliyorlar diye" demişti, doğruluğunu bilemem :)