Şeytan mısınız ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lDerinSu

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
İşin şu yanı da var kuranda açıkça allah kullarını korur o herşeyi gözetir kötülüklerini istemez demesine rağmen şeytana yapılmayan kötülük kalmıyor onu da o yarattı. Madem zayıf halkaydı neden yarattı allah onu. Biliyordu herşeyi. Belki bir ifrit tarafından ele alınıp yazılmıştır kuran ve belki eksikleri açığa çıkmaya başlamıştır. Bİzi kuranla oyalayıp kötülüklerini gerçekleştirmek için şeytan ırkı bunu yapmış olabilir mesela :) 2 ay öncesine kadar ben de senin gibi düşünüyordum, düşündükçe değişiyor :)
2 ay öncesine kadarda ben böle düşünüyordum :D ama biraz daha farklı kuranın bende birinin yazdıgını düşünmüştüm halada şüpheliyim. İlk başlarda insanlar hep birbirini öldürüyor kötü davranıyormuş biri de buna çözüm ararken din diye bir şey çıkarmış toplanmış düşünmüşler akıllarından böyle bir efsane üretmişler hani çünkü hep iyi davranmayı öğretiyor bizi kuran ve birine bağlıyor Allah'a ona kul olabilmek için yapacağımız kötülükleri yapmıyoruz yani bir ara öyle düşünüyordum.. Çok karışık ya bakalım ölünce ne olacak. :D

historia

Kayıtlı Üye
seytanin kibirine sahip degilim, eger beni yaratan Allah egil secde et derse ederim, hayvanlarin ustunlugunu kaniksarim. Kulu degil miyim? Her sozu emirdir. Mantikli bulsam da, bulmasam da.

dugukann

Kayıtlı Üye
Önemli olan kimin için secde emri verildiği değil kim tarafından emir verildiği.
Emri Allah verdiyse gerisi teferruat.

pink21

Kayıtlı Üye
İş
Dış Ticaret
Hayvana eğilir secde ederim.ama şuan insanlara bakıyorum şeytan iyi iş başarmış dünya şeytanın dünyası.kanıtladı insanların ne kadar adi varlık olduğunu kedi köpek bile daha değerli birçok insana göre

crazy1angel

Kayıtlı Üye
Her şeyi lütfen kendi açınızdan bakmaktan vazgeçin. Ateist, Deist vs. giibi dini inancı olan kişilerin açısından baktığımızda bu sorunun bir anormal tarafı yok, ancak bir Müslüman olan kişi olarak batığımızda bazı Müslüman olan insanlara bu soru saçma gelebilir. Bu soru saçma gelen insanlar din ayrımcılığı yapan insanlardır. Ben Müslümanım ve Allah'ın varlığına ve birliğine inandığımdan dolayı kuşulsuz onun emrettiklerini uygularım.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Karşıma bir hayvan getirse tapardım ama insana tap dese tapmazdım. Şeytan imanından imansızlığa düşmüş yaratıcısına en bağlı melekti. İnsanın buna değmeyeceğini ve kendisininde yaratıcısından başka bir varlığa asla tapmayacağını söyledi. Çok haklıydı çünkü insan yeri geldiğinde yaratıcısını bile öldürebilecek kadar vefasızdı akılsızdı güvenilmezdi. Şeytan bunu kanıtlamak için kolları sıvadı ve başarılıda oluyor. Allah ile şeytan arasındaki sevgi çok başka ve ben satanizmi sonuna kadar savunuyorum.

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
bende ya karadavut veya nura dogru okumustum Allah seytana git hz ademin kabrine secde et seni affedeyim dedi oda ben onunun dirisine secde etmedim olusune hic etmem diye okudum

Angel_RU

Banlı Kullanıcı
Redderim . Şeytan İyidir İnsan Sarrafıdır Her Nekadar Kuranda Size Başka Türlü Görünsede Şeytan İnsana Tanrısal Bilgiyi Vermek İstedi Fakat Tanrı Engelledi İnsanı Kovdu. Ve Şeytanda Bütün Kotülüklerin Sebebi Olmayı Kabul Edicek Kadar İyidir. Bu Yüzden Ona Birşey Söylerken 2 Kere Düşünün. İnsanın İyiligini Gene O İstedi.
Bunu Yazan bi Hristiyan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...