Safran mürekkebi nasıl hazırlanır ve özellikleri nelerdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Agron

Banlı Kullanıcı
Merhaba bisiy sorucam :) Butun forumlarda tilsimlarda buyulerde safran murekkebi önemli yer aliyor.. Birincisi nereden satin alabilirim ikinciside neden ozellikle safran murekkebinin ne özelliği var?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhaba bisiy sorucam :) butun forumlarda tilsimlarda buyulerde safran murekkebi öenmli yer aliyor.. Birincisi nereden satin alabilirim ikinciide neden ozellikle safran murekkepi ne özelliği var?

Safran mürekkebi doğaldır.Ve uygulamalarda kullanılmasının sebebi kişinin enerjisinin uygulamaya direk geçmesini sağlar. :) Çalışmalarda da enerji önemli olduğundan genellikle bu mürekkebi kullanırlar. :)

İlla satın almanız gerek yok sizde yapabilirsiniz. :) Gül suyu ,misk tozu ve safran bitkisini karıştırıp yapabilirsiniz.Malzemeleri aktardan alabilirsiniz. :)

masum1912

Kayıtlı Üye
aktarlarda bulabilirsin önemini diğer arkadaşlar cvplar kesinlikle

ruhname

Kayıtlı Üye
Safran mürekkebinin fiyatı çok pahalı kendimiz yapsak ne kadara mal olur acaba ?

hsncn154

Kayıtlı Üye
Safran mürekkebinin fiyatı çok pahalı kendimiz yapsak ne kadara mal olur acaba ?

Kendinizin yapmanızı bende öneriyorum hemde dediğiniz gibi pahalı gül suyu,misk tozu ve safran bitkisi aktarlarda cüzzi fiyatlara satılıyor siz alıp yapsanız daha az harcama yapmanız gerekecektir emin olun.Ayrıca her yerde satılan safran mürekkebi doğal değil o yüzden ben kendim yapıyorum.

iyi formlar

Kısaca araştırdım ek olarak ;

Misk tozu : 5 tl
Gül suyu : 3,25 tl
Safran bitkisi : 156 tl

toplam : 164,25 tl
fakat doğal bir safran mürekkebi : 200-250 tl çivarında..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Not : Safran mürekkebini yapmaya çalışırsanız ilk başlarda kıvamı tutturamayabilirsiniz o yüzden üzülmeyin. :) Sonrakilerde tam kıvamı tutturabilirsiniz. :)

albus

Kayıtlı Üye
Daha önce bu tür mürekkepler için zaten konu açılmıştı.
Oradaki cevaplar size yardımcı olacaktır.
Biraz araştırmalısınız.

prensess

Kayıtlı Üye
Peki diyelim murekkebi yaptik.peki onu nasil kullanabilirim yani onun kalemi de farklidir ve ben o kalemin ismini bilmiyorum bilen varmi

sehvayil

Kayıtlı Üye
Peki diyelim murekkebi yaptik.peki onu nasil kullanabilirim yani onun kalemi de farklidir ve ben o kalemin ismini bilmiyorum bilen varmi
selam en kolay yolunu söyleyeyim sana safran gülsuyu ve beyaz misk mürekkebin malzemeleri gül suyunu her yerde bulursun beyaz misk hac malzemeleri satan yere git hacıların sürdüğü miskler varya onlardan ama beyaz misk olacak bir kaç şişe al bitane yetmez malzemeler tamamsa porselen çorba kaseleri vardır onun içine safranı koy bir tokmakla ama tahta yada plastik olmasın en iyisi çay bardağının altıyla güzelce ez çay bardağı ve porselen dememin sebebi çıkan rengi sulandırdığın zaman bu malzemelerde yapışıp kalmamasıdır neyse dediğim gibi ezdiysen kasenin içine miski yavaşça dök normal mürekkebi biliyosundur aynı o kıvama gelene kadar gül suyuyla beraber karıştır tabi kıvamı kaçırma ilk defada bile yaparsın daha sonra bu karışımı cam şişeye süzüp al (demir çay süzgeci kullan) ağzını küçük bir bezle sarıp kapağını sıkıca kapat ve karalık serin biyerde bir muhafa et gelelim kalemine aslında kendinde yapabilirsin ama bir kalemi yapmak 2-3 ayını alır bu kalemin adı hattat kalemidir internetten yada hattatçılıkla uğraşan bildiklerin varsa temin edebilirsin bildiğimiz kamış güneş altında tezek içinde kurutuluyor çıkarıldıktan sonra taş gibi sağlam olur sonrada ucu yontulur kalemin yapımı budur.umarım açıklayıcı olmuştur.

ruhname

Kayıtlı Üye
safran bitkisi çok pahalı maşallah yani :)

kiybele75

Kayıtlı Üye
kalemleri satılıyor ama mürekkep yapımı konusuna bayıldım çok pahalı hazırı kaç denedim aktar tutturamadı pembemsi bişey oldu o rengi veremedi asıl rengi veren madde nedir açıklayabilirmisiniz

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
kalemleri satılıyor ama mürekkep yapımı konusuna bayıldım çok pahalı hazırı kaç denedim aktar tutturamadı pembemsi bişey oldu o rengi veremedi asıl rengi veren madde nedir açıklayabilirmisiniz

Safranın kendisi asıl rengi verir.Küçük bir miktar safran büyük miktarda renk verir. :) Aktar fazla gül suyu koymuş olabilir o yüzden rengi pembeleşmiş olabilir en iyisi sizin yapmanız. :)

prensess

Kayıtlı Üye
Sehvayil cok aciklayici oldu cok tsk ederim bilgilendirdigin icin
Bir cok uygulamalri yapamiyordum .verdigin bilgi sayesinde uygulama yapabilirim artik
Rabbi senden razi olsun
Saygilar selamlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...