Rüyalarda görünen kötü karakterlerden kurtulmak ve sabrimizi daha sağlam yapmak için

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Mukahakkak ki her insan rüya görür. Bazen rüya görmedim dediklerimiz aslında bizlerin hatırlamadığı ancak bir zaman sonra bize yaşatılan şeylerdir. Ve o anda '' ben bunu daha önce yaşamıştım'' deriz. Rüyada bazen belli hayvan suretleri görürüz. Bunlar genelde kedi, köpek,kuzgun, karga, yılan ve akrep şeklinde olur. Bunlar bazen bilinç altımızda geliştirdiğimiz bazende suflilerin neden olduğu durumlardır.

Peki bunlar için belirli çalışmalar varmıdır? Elbette vardır ama öncelikle zikir konusu ve önemini ele alalım. Zikir ilahi manalar ile tahakkuku temin eder.Zikir ALLAH'a yakınlık sağlar, zikir bir insanın dünyada yapacağı en faydalı çalışmalardandır. Ahzap suresinin 41. ayetinde '' Ey iman edenler ALLAH'ı çok zikredin'' buyuruyor. Elbette burda bizler için derin bir mesaj vardır. Zikirler asla karşılıksız kalmaz. Bunuda en iyi bakara suresinin 152. ayetinden anlıyoruz. '' O halde beni zikredin ki sizi zikredeyim.'' Rahman ve rahim olan ALLAH'ın biz aciz kullarını zikretmesi ne büyük bir şereftir.Peygamber efendimize ''ALLAH katında çalışmaların en sevimlisi hangisidir'' diye sorulduğunda resulu ekrem efendimiz '' Dilin ALLAH'ı zikretmeye devam ettiği halde ölmendir'' buyurmaktadır. O halde ALLAH'ı çokca zikretmek mühimdir. Birde seyyidül istiğfar konusuna değinelim ilave olarak. İstiğfar etmek bizlere verilen önemli değerlerden biridir. Bu istiğfarı mutlak süretle tatbik ediniz. '' ALLAHümme ente rabbiy la ilahe illa ente halakteniy ve ene abdüke ve ene ala ahdike ve va'dike mesteta'tü eüzü bike min serri ma sana'tü ebüu leke binı'metike aleyye ve ebüu bizenbiy fağfirliy zünübi feinnehu la yağfirüzzünübe illa ente birahmetike ya erhamerrahımiyn.'' Merak eden kardeşlerimiz için türkçe manasınıda yazayım. '' Allah'ım! Rabbim sensin tanrı yoktur. Yanlız sen varsın, beni sen yarattın. Şüphesiz senin kulunum ve gücüm yettiği kadar sana verdiğim ahdü vaad üzere sabitim. ALLAH'ım! İşlediğim kusurların şerrinden sana sığınırım. Bana ihsan buyurduğun nimetini zat-ı ulühiyetine itiraf ederim. Günahımı da itiraf ederim, binaenaleyn günahlarımı bağışla. Çünkü rahmetinle günahları bağışlamak sana aittir erhamerrahımiyn.''

Peygamberimiz buyuruyor ki '' Bu seyyidül istiğfarı kim inanarak ve idrak ederek karşılığını ALLAH'tan bekleyerek gündüz okursa ve gece olmadan ölürse cennete gider. Ve gene kim gece okur da sabah olmadan evvel ölürse o da cennet ehlinden olur.'' Evet değerli arkadaşlar böylece seyyidül istiğfar'ın anlamınıda aktarmış olduk.
Sabır şüphesiz ALLAH'ın en sevdiği şeylerdendir. ALLAH daima sabreden kullarını sever ve onların yanında olur. Unutmayalım ki şer'de, hayır'da ALLAH'tandır. Ve her halde şükredip sabır göstermeliyiz. Şimdi sizlere vereceğim zikirler hem ALLAH'ı sena etmek, hem sabrımızı güçlendirmek, hemde korkularımızdan kötü rüyalardan emin olmak içindir.
(La uhsiy senaen aleyke ente kema'esneyte ala nefsik. Sana hakkıyla sena etmem mümkün değildir. Ancak sen kendini hakkıyla bildiğin için kendi kendine sena edersin)
(100 defa ALLAHümme eğinniy ala zikrike ve şükrike ve hüsnü ibadetik. ALLAH'ım seni hatırlamayı ve değerlendirmeyi ve gereği çalışmaları en güzeliyle nasip et. )
(300 defa ALLAHümme inniy es'eluke hubbeke ve hubbu men yuhıbbuke. ALLAH'ım sevgini ve sevenlerinin sevgisini senden dilerim.)
(500 defa Kuddüs'üt tahiru min külli suin. Bütün beşeri kusurlardan beni arındır.)
(100 defa Ya nüra külli şeyin ve hedahu ahrıcniy minez zulümati ilennür. Ey her şeyin nüru ve hidayetçisi; beni cehlin karanlıklarından çıkar, ilim nüruna erdir)

Bunları çokca zikredin. Birde gün içerisinde yine zikredecbileceğiniz şu zikirleri adedince uygulayınız.
1. MÜRİYD-3600 defa. 2.HALİYM-2700defa. 3. MU'MİN-1800 defa. 4. REŞİYD-2700 defa. 5. KUDDÜS-3600 defa. 6. HAKİYM-1800 defa. 7. FETTAH-2700 defa..