Rüyada tekrarlı bir şekilde olmayan bir yeri görmek?

literallyd3vil

Kayıtlı Üye
Öncelikle ben Yalova'da okuyorum ve sanırım rüyamda iki kez gerçek hayatta asla olmayan ve Yalova da bulunan bir AVM gördüm bu akşam dahil. AVM, gerçeğinin 10 kat iyisi, aşırı geniş ve her şey var. Çok AVM ye gittiğim için bilinçaltım kendi kendine AVM tasarlamış olabilir mi yoksa gelecek reenkarnem hakkında bir ipucu da olabilir mi? (Maladaptive daydreamerım, gerçek olmadığının farkında olduğum bir hayal dünyam var. Bazı insanlar hariç neredeyse buranın aynısı diyebiliriz. Oraya reenkarne olmak istiyorum.) Lütfen 3 semavi dinden herhangi birine inananlar, özellikle de müslümanlar bu konuda görüş belirtmesin. Çünkü inancımız çakışıyor ve kafa karışıklığı istemiyorum spiritüelim. Saygı duymayı ve sessiz kalmayı öğrenin biraz.

Karneynehli

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Öncelikle ben Yalova'da okuyorum ve sanırım rüyamda iki kez gerçek hayatta asla olmayan ve Yalova da bulunan bir AVM gördüm bu akşam dahil. AVM, gerçeğinin 10 kat iyisi, aşırı geniş ve her şey var. Çok AVM ye gittiğim için bilinçaltım kendi kendine AVM tasarlamış olabilir mi yoksa gelecek reenkarnem hakkında bir ipucu da olabilir mi? (Maladaptive daydreamerım, gerçek olmadığının farkında olduğum bir hayal dünyam var. Bazı insanlar hariç neredeyse buranın aynısı diyebiliriz. Oraya reenkarne olmak istiyorum.) Lütfen 3 semavi dinden herhangi birine inananlar, özellikle de müslümanlar bu konuda görüş belirtmesin. Çünkü inancımız çakışıyor ve kafa karışıklığı istemiyorum spiritüelim. Saygı duymayı ve sessiz kalmayı öğrenin biraz.

hekate22

Kayıtlı Üye
Sizinki rüya yine, .ben açık gözle vesayitle giderken, uzanırken vs görüyorum ve dünyada olmayanları , tabi cevabı yok. Araştıracam diye canım cikiyor.

star53

Kayıtlı Üye
Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama "rüyada sürekli bir yerde kendinizi görüyorsanız ve tekrar tekrar aynı yerde farklı rüyayı aralıklarla görüyorsanız, o rüyadaki yer sizin öldükten sonra yaşayacağınız yerdir" gibi bir şey okumuştum. Geçerliliğini diğer tarafa gitmeden bilmemiz mümkün değil ama birden aklıma geldi :) Ayrıca kendisi aynı Dünyamız gibi bayağı geniş bir yer olabilir yani kısıtlı bir alan değil bu söylenen.

The Devil

Kayıtlı Üye
Daha önce internet üzerinde veya herhangi bir dizi/film'de görüp unuttuğunuz fakat bilinçaltınızda kalmış olabilecek bir yer olabilirmi ?

Alex06

Kayıtlı Üye
Öncelikle ben Yalova'da okuyorum ve sanırım rüyamda iki kez gerçek hayatta asla olmayan ve Yalova da bulunan bir AVM gördüm bu akşam dahil. AVM, gerçeğinin 10 kat iyisi, aşırı geniş ve her şey var. Çok AVM ye gittiğim için bilinçaltım kendi kendine AVM tasarlamış olabilir mi yoksa gelecek reenkarnem hakkında bir ipucu da olabilir mi?
Rüyamda ben de gerçekte olmayan yerleri görüyorum benim rüyalarımın kalıp mekanları bunlar, sık sık olmasa bile hep aynı yerleri görürüm. Ben çok önemli bulmuyorum bu durumu kendi adıma. Rüyalarımin duyguları ile daha çok ilgilenirim çünkü onlar benim günlük hayattaki korkularim baş edemediğim duygular . Rüyada serbest kalıp ortaya çıkıyor.

hekate22

Kayıtlı Üye
Daha önce internet üzerinde veya herhangi bir dizi/film'de görüp unuttuğunuz fakat bilinçaltınızda kalmış olabilecek bir yer
Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama "rüyada sürekli bir yerde kendinizi görüyorsanız ve tekrar tekrar aynı yerde farklı rüyayı aralıklarla görüyorsanız, o rüyadaki yer sizin öldükten sonra yaşayacağınız yerdir" gibi bir şey okumuştum. Geçerliliğini diğer tarafa gitmeden bilmemiz mümkün değil ama birden aklıma geldi :) Ayrıca kendisi aynı Dünyamız gibi bayağı geniş bir yer olabilir yani kısıtlı bir alan değil bu söylenen.
Bir önceki dünyada olabilir ona bakacak olursak. Önceki daha mantıklı olabilir mesela, hiç olmadı gördüğü birşey hafızada kalmıştır 🙂

ProbablyPossible

Kayıtlı Üye
"Çok AVM ye gittiğim için bilinçaltım kendi kendine AVM tasarlamış olabilir mi?"
Muhtemelen olan şeyin bu olduğunu düşünüyorum.

"AVM, gerçeğinin 10 kat iyisi, aşırı geniş ve her şey var."
Bilinçaltınız muhtemelen AVM'lerin eksin yanlarını hesap ederek, kendiniz için daha güzel bir AVM tasarlamış.

"Maladaptive daydreamerım, gerçek olmadığının farkında olduğum bir hayal dünyam var."
Bu demektir ki hayal gücünüz o kadar güçlü ki, bundan dolayı günlük hayatınız hayalleriniz tarafından işgal ediliyor.

"Reenkarnem hakkında bir ipucu da olabilir mi?"
Bu konu hakkında pek bilgim yok, maalesef.

Benim fikrimce hayal gücünüz ve yaratıcılığınız epey güçlü, AVM'yi rüyalarınızda devamlı bir şekilde görmenizin reenkarnasyon hakkında değil, gerçek hayattaki deneyimlerinizden kaynaklandığını düşünüyorum. Yani gerçek hayatta eksik bulduğunuz şeyleri düşünerek AVM konseptini bilinçaltınız yeniden tasarlamış.

Reenkarnasyon gibi gerçekliği kesin olmayan fikirlere yatırım yapmak yerine, içinde bulunduğunuz bu durumu gerçek hayatta nasıl kullanacağınızı düşünmeniz ve buna göre gelecek hayatınızı planlamanız bence sizin için daha yararlı olur.

Bu tür bir hayal gücü ve yaratıcılıkla rahatlıkla hem bir sanatkar, hem de bir mühendis olabilirsiniz diye düşünüyorum.

Darkon

Kayıtlı Üye
Rüyamda ben de gerçekte olmayan yerleri görüyorum benim rüyalarımın kalıp mekanları bunlar, sık sık olmasa bile hep aynı yerleri görürüm. Ben çok önemli bulmuyorum bu durumu kendi adıma. Rüyalarımin duyguları ile daha çok ilgilenirim çünkü onlar benim günlük hayattaki korkularim baş edemediğim duygular . Rüyada serbest kalıp ortaya çıkıyor.
Sürekli aynı yerleri görmeyi neden önemsemiyorsunuz? Bence çok önemli bu sayede rüyada olduğunuzu anlayabilirsiniz. Benim de genelde aynı kişiler aynı yerlerde geçme(her zaman olmasada) ama kısa sürdüğünden, rüyada olduğumun farkında olamamaktan, düzenli rüya görememekten(hatırlamamak da olabilir) ele geçiremiyorum sanırım kontrolü. Sizin sürekli aynı yerlerde geçiyorsa yine avantajlısınız bu konuda.

Alex06

Kayıtlı Üye
Sürekli aynı yerleri görmeyi neden önemsemiyorsunuz? Bence çok önemli bu sayede rüyada olduğunuzu anlayabilirsiniz..
Ruyalarimi yönlendirmek gibi bir çabam yok. Bu yüzden rüyada olduğumu anlamam gerekli değil. Rüyalarımın duygusu bana yol gösteriyor. Rüyada korktugumu gorduysem o günlerde beni korkutan şeyler neler onu düşünürüm. Rüyada şunu gördüm anlamı bu yorumlarına inanmıyorum. Çünkü rüyalar sembolizm ve bu sembollerin anlamı herkes için farklı. Dolayısıyla aynı mekanı görmek benim için bir anlama geliyor tabi ama buna çok fazla mana yüklemek gereksiz bana göre. Başkası tersini düşünüyor olabilir.
Bir de rüyamda çok değişik bir şey gördüm diye paylaşımlar yapanlar var. Rüya bu, sınırlar yok ve yaratıcılık sonsuz tabi ki çok değişik olacak . Sıradan olsa tuhaf olurdu.

Darkon

Kayıtlı Üye
Ruyalarimi yönlendirmek gibi bir çabam yok. Bu yüzden rüyada olduğumu anlamam gerekli değil. Rüyalarımın duygusu bana yol gösteriyor. Rüyada korktugumu gorduysem o günlerde beni korkutan şeyler neler onu düşünürüm. Rüyada şunu gördüm anlamı bu yorumlarına inanmıyorum. Çünkü rüyalar sembolizm ve bu sembollerin anlamı herkes için farklı. Dolayısıyla aynı mekanı görmek benim için bir anlama geliyor tabi ama buna çok fazla mana yüklemek gereksiz bana göre. Başkası tersini düşünüyor olabilir.
Bir de rüyamda çok değişik bir şey gördüm diye paylaşımlar yapanlar var. Rüya bu, sınırlar yok ve yaratıcılık sonsuz tabi ki çok değişik olacak . Sıradan olsa tuhaf olurdu.
Siz kontrol etmek istemiyor olabilirsiniz tabi ona bir şey diyemem ancak sadece avantajlı konumdasınız bence sürekli aynı yerleri görüyorsanız. Benim bakış açıma göre bu tarz aynı kişilerin, mekanların olduğu rüyalar aslında kontrolu ele alabilmemiz için bir işaret gibi ama tabi anlayabilirsek. Mekana anlam yüklemeyeceksiniz konu o değil tabi ki "yine mi buradayım" diye farkına varmanız için bir kolaylaştırıcı rol oynayabilir.

Yönlendirme konusuna değinmem ise eğer kontrolü sağlayabilirsek şu an yaşadığımız boyuttaki yaşamımıza da çok büyük etkiler yapabiliriz diye düşünüyorum. Çünkü benim deneyimime göre rüyalarda yapılan, görülen, hissedilen şeylerin izdüşümü buraya çok hızlı olabiliyor. Keşke daha deneyimli olabilsem bu konuda.

Reddit'e bir kişi her istediği zaman lucid yapabildiğini söylüyordu. Bu kişiler gibi olmayı isterdim yalan yok ancak ben hala yine aynı kişiler vardı, yine şurada geçiyordu rüya nasıl fark edemedim diye kendime şaşırıyorum.:D

Bir de şunu söyleyeyim evet rüyaların çoğunluğu semboldür ama bir kısmı hiç de öyle değil.:)

mislinaa

Kayıtlı Üye
3 semavi dinden birine inanıyorum ancak bu sorunuzla ilgili objektif değerlendirmeler yapmama engel değil. umarım tasarladığınız hayal dünyanızda Ön yargılarınız ve üslup probleminiz olmaz.

Alex06

Kayıtlı Üye
3 semavi dinden birine inanıyorum ancak bu sorunuzla ilgili objektif değerlendirmeler yapmama engel değil. umarım tasarladığınız hayal dünyanızda Ön yargılarınız ve üslup probleminiz olmaz.
Postu acan arkadaşımız inancı gereği belli ki herkesin yorumunu istemiyor. Inançlı başka bir arkadaşımız bir post acip ateistlerin yorum yapmasini istemiyorum diyebilirdi. Her iki durum da gayet anlasilir bence. Niye buna takiliyorsunuz ki ayrıca sizin de uslubunuz hiç hoş değil.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
İnsanlar düşünce özgürlüğü bastırmak için saygınlık ve nezaketi kullanırlar. Bir şey beğenmediğinizi söylediğiniz zaman, saygisizlikla suclanıyorsunuz. Kimse herşeyi beğenmek zorunda değil.
Siz siz olun, onlara da onlar olma özgürlüğü tanıyın. 🤗