Runik Alfabe Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oenomaus

Kayıtlı Üye
İyi günler değerli forum üyeleri.

1)Runik alfabe ile enerji çalışmaları yapmanın İslam dinince sakıncası var mıdır?Runik harfleriyle enerji çalışmaları yapmak,bu harflerden enerji almak vs.dinen sakıncalı mıdır?(Büyü yapma falan değil,sadece enerji çalışması-yoga gibi)

2)Eğer sakıncası yoksa bana bu harflerden nasıl enerji alınabileceğini söyleyebilir misiniz?Meditasyon yaparak mı?Bana bu harflerden nasıl güç alınabileceğine dair bilgi ve teknik sunan bir kitap var mı tavsiye edebileceğiniz?Varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.İyi forumlar.

Keira

Moderator
Runik alfabeyi öğrenince ne için kullanacaksınız? Eğer kehanet ve maji için kullanacaksanız zaten sorunuzun cevabı belli. İslam dinince kehanet ve maji yasaktır. Enerji ve yoga çalışmasını runesiz de yapabilirsiniz.

Oenomaus

Kayıtlı Üye
Runik alfabeyi öğrenince ne için kullanacaksınız? Eğer kehanet ve maji için kullanacaksanız zaten sorunuzun cevabı belli. İslam dinince kehanet ve maji yasaktır.

Yukarıda da söylediğim gibi Keira Hanım,enerji çalışması yapacağım.Psişik enerjilere sahip olmak için kullanacağım.Mesela runik alfabe ile şifa enerjisi çalışmaları yapan arkadaşlarımız var.Anlayacağınız enerji çalışmaları.Bu amaçla kullanılırsa yine de sakınca doğurur mu?

Ve eğer sakınca doğurmazsa bana bu harflerin nasıl kullanıldığını açıklayan eğitici,dili Türkçe,güvenilir bir kitap varsa önerirseniz sevinirim.İyi forumlar...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Yukarıda da söylediğim gibi Keira Hanım,enerji çalışması yapacağım.Psişik enerjilere sahip olmak için kullanacağım.Mesela runik alfabe ile şifa enerjisi çalışmaları yapan arkadaşlarımız var.Anlayacağınız enerji çalışmaları.Bu amaçla kullanılırsa yine de sakınca doğurur mu?

Ve eğer sakınca doğurmazsa bana bu harflerin nasıl kullanıldığını açıklayan eğitici,dili Türkçe,güvenilir bir kitap varsa önerirseniz sevinirim.İyi forumlar...

O enerjilerle çalışabilmeniz için o enerji sisteminin bir üyesi/inananı veya takipçisi olmanız lazım ki uyumlanabilin.Harflerin çıkış öykülerini,anlamlarını ve dolayısıyla bağlantılı olduğu ilahi güçleri çalışmanıza almanız gerekir.Taşların ve harflerin bunlar olmadan tek başına bir gücü olmaz.Sayın Keira da bunu demek istemiş.Belki yaparsınız içiniz rahat ediyorsa deneyin.Ama sizin sorduğunuz bir Budistin kendi kendine Arapça İslami bir muska yazıp şifalanmaya çalışması gibi bir şey olacaktır.Nedeni ise Rune alfabesi bir sistemin parçasıdır,dolayısıyla sisteminden ayrı çalışılırsa Latin alfabesinden farkı kalmaz.Rune enerjisi;reiki uyumlamalı enerji çalışmaları,pranik şifa,yoga çeşitleri,kuantum düşünce..vb gibi kişisel gelişimi sağlayan evrensel enerji sistemleri ile aynı kefeye koyamayız.Şifa enerjisi çalışmak istiyorsanız ve dini bir şey içermesin diyorsanız bunlardan birini seçebilirsiniz.(Ki aslında bunların hepsi de kendi çıktıkları ülkelerin dini sistemlerinden çıkış yapmış ancak çalışma prensipleri ve içerikleri nedeniyle evrensel sistemler haline gelmiş enerji çalışmalarıdır.)

Oenomaus

Kayıtlı Üye
Sevgili Lavander,ben aslında okuduğum bölümde runik alfabesini ayrıntılı olarak gördüm.Ve bu derste çok başarılıydım.Bu yüzden bu sistemin bir üyesi sayılırım.Başarılı olup olmama konusuna gelince:Orası tamamen bana kalmış.Bir kitap varsa bu konuda eğitici,önerin.Başarılı olurum ya da olmam,siz kitabı önerin mevcutsa.Gerisi bana kalmış,sonuçlarını göze alıyorum.İyi forumlar...

Keira

Moderator
Sevgili Lavander size gereken açıklamayı yapmış, runeler dini ve majikal sembollerdir. Şifa çalışmaları için evrensel enerjiyle uyumlanacağınız teknikleri deneyin ki onu da Lavander size örneklendirmiş. Böylece kendinize göre İslam dinini de aykırı bir durum yaratmamış olursunuz. Sitede de runeler hakkında yazılar mevcut, internet ortamında da birçok konu var. Hala ısrarcıysanız o konuları okuyarak anlatmak istediğimiz şeyler konusunda ikna olabilirsiniz.

biard

Kayıtlı Üye
bence arap alfabesinden enerji çekseniz daha iyi. O da majikal bir dil olmakla beraber çekilen zikirler, okunan kuran lar enerjisini arttırmaya devam ediyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...