ruhun Beden degistirme ayini,ya da rituali varmidir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lord_of_Hackland

Kayıtlı Üye
İş
sinirlendirmek
Selam arkadaslar.herhangi bir kabilenin,ya da halkin kullanmis oldugu bir ayin,ya da ritual bilen varmi?yani mesela benim ruhum olu bir adamin bedenine geciyor ve uyandigimda bedenim degismis oluyor...yani beden el,koldan ibaret olsa da ruh duman,hava,ruzgar gibidir bedeni kaplayip hareket etmesi icin emreder...ama eger o ruhumuzu hissederek hareket ettire bilirsek disari cikara biliriz bence...yani insanlarin kalbini degistiriyolar,ayni insan oluyor,bobrek degistiriyor,ayni ruhta kaliyor...ameliyatla ayagini,elini aliylar,yine ayni insan oluyor.demekki bizi biz yapan bedenimiz degildir,ruhumuzdur ve o ruhu ben olarak hareket ettire bilirsem trans'a gecip cikara bilirim onu...sonra baska bir bedene gire bilirim...

67890

Banlı Kullanıcı
ilginç bir düşüncede beyin ölmüşse bu dediğin nasıl olur.ama yinede önyargılı olmak istemiyorum her ilginç düşüncenin bir ruhsal kaynağı vardır.nerden geldi bu ilginç fikir aklına:)
birde diğer tamamen bedene geçmen için ruhu bedene bağlayan bağlantıyı kordonu koparabilmen gerekir ve bunu ancak ustalar yapar.
bilmiyorum walk-in diye bir kavram var sprütüellikte bunu duydunmu.
böyle bir şeyin bile gerçekleşmesi için açıklanmaması gereken tanrısal bir sırrını karşıdakine söylemekle gerçekleşiyor.
o an diğer ruh ne olur bilemiyorum ama askıda kaldığını söylüyorlar

Lord_of_Hackland

Kayıtlı Üye
İş
sinirlendirmek
Bu fikir her zaman aklimdaydi Gokyuzunden...beynin olup olmemesi kimin umrunda ki,beyin ruh olmadigi icin olu durumda gorune biliyordur.yani bir cihaza batarya takmak gibi bedene ruh takiyoruz.yani sonra beyin diriliyor.Simya'daki deneme yanilma yontemini duydun mu hic?yani aciklanmasi gerekmiyor ) olmasi gerekiyor.bilim adamlari aciklamis olsalar da,olmasalar da zaten Atomlar,molekuller,ay,gunes bir mucizedir :) oyle degilmi?yani ruh istedigi yere gire bilir...ama once gitmeyi,yurumeyi ogrenmeli...kafam karisti yine ))

Lord_of_Hackland

Kayıtlı Üye
İş
sinirlendirmek
dogrusunu istersen aklimda daha paylasmamis oldugum baska fizige dayanan projeler de var,ama ise yararsa hayatta kalma ihtimalimiz 5%

67890

Banlı Kullanıcı
beynin olup olmemesi kimin umrunda ki
bu düşünceni çok beğendim. kimseye zarar vermemek kaydıyla bazı şeyleride kendimizide aşmamız özgür düşünebilmemiz her zaman iyidir.
simyadaki deneme yanılma yöntemini duymadımda ruhsal simya yani olayların gidişatını değiştirebilmek ilgimi çeker.
(horoskobunda güneş jüpiter 120 derecelik açısı olanlar bunu iyi yapar)
başarılar dilerim:)

La-edri

Kayıtlı Üye
Hakikatte ruh tek bir olgudur, yani yeryuzunde tonlarca insan var diye tonlarca ruh var herkeze ait saniriz ama öyle degildir, ruh tek bir olgudur.Kisi ruhen bedenini ya uykuda terk eder yada ölümle.Ki rüyadaki terk edis ölümle esdeger olsada aynisi degil cunki geri döner.

Bedeni terk edip baska bir bedende var olmak zan ettigimiz gibi degil, sendeki kapasite ile baskasindakine bir aci bir bakistir, aslinda kendinden kendine bakmaktan baska birsey degildir.

Varmi mümkünmü ? Evet.
Ama bu olusuma bir baska bedene girmek denmez, cunki ruh ne girior nede cikior bedenden o ruh bedenin herseyini kapasar aslinda latif yani,icsel dissal ve cepecevrekusatan.

Bir ev düsüsnün ama tek bir ev ve bir cok odasi var her oda bir insan olsun, butun odalar o eve aittir ama bir odada olan digerini etkilemez, ama ev isterse diger odalarda ( insanlarda) olup bitene bakabilir. Ruh u böyle anlamak lazim.

Lord_of_Hackland

Kayıtlı Üye
İş
sinirlendirmek
Bedeni terk edip baska bir bedende var olmak zan ettigimiz gibi degil, sendeki kapasite ile baskasindakine bir aci bir bakistir, aslinda kendinden kendine bakmaktan baska birsey degildir.
La edri.soylemek istedigini anladim...yani seni sen yapan seyi degistirmis olmazsin.gunahlarin,fikirlerin seninle birlikte gelir...bedeni terketsen de kendin olarak kalirsin...ama benim sorunum ruhumla degil,bedenimle...spor yapsam da,doktora gitsem de olmicak.cunki,kendimi ucube gibi hissediyorum...

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Kişisel düşüncem her beden onun varaloşunu gerçekleştiren ruha kodlanmıştır. Ruhunda tıpkı bedendeki dna gibi bir yapısının olduğunu düşünüyorum tıpkı tüm kar tanelerinin kristal yapısının farklı olması gibi.

Lord_of_Hackland

Kayıtlı Üye
İş
sinirlendirmek
oyleyse bana varliklarin(3 harf) nasil o bedenden bu bedene girip ciktigini soyleye bilirmisin?yani dunyada hergun onlarla,belki de yuzlerle bu tur vakalar oluyor,her beden bir ruha,her ruh bir bedene kodlandiyse ortaya cikan baska bir ruh nasil oluyor da bedende misafir oluyor?

Demir.D

Banlı Kullanıcı
İnsan ruhuyla cinlerin yapısının bir alakası yok ki. Konuları karıştırdınız bence.

67890

Banlı Kullanıcı
oyleyse bana varliklarin(3 harf) nasil o bedenden bu bedene girip ciktigini soyleye bilirmisin?yani dunyada hergun onlarla,belki de yuzlerle bu tur vakalar oluyor,her beden bir ruha,her ruh bir bedene kodlandiyse ortaya cikan baska bir ruh nasil oluyor da bedende misafir oluyor?
şu olabilirmi acaba insan bedeni dört elementtende yaratıldığı için 3 harfliler insan bedenine giriyor olabilirlermi.
yani AB kan gurubunun hem A hemde B grubundan kan alabilmesi gibi

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Bakın konular farklı ama genede bilgim ve düşüncem dahilinde cevaplamaya çalışayım.

Nasılki insan ruhuna bedenden ayrı hareket etme kabiliyeti ( astral seyahat/zihin seyahati) verilmişse cinlere de maddeye hükmetme kabiliyeti verilmiştir. Genel görüş cinlerin insan bedenine girebildiğidir ama bu girdiği bedeni kullanabileceği anlamına gelmez. Tam tersi cinler insan bedeni içinde uzun süre yaşayamaz ve girdiği bedeni kullanamaz. Beden yapısında hızlı bir değişim ( kötüye ) görülür. Ortalama bir cin ömrünü en kötü ihtimalle 500 yıl sayarsak girdiği insan bedeninde bu ömrü tamamlaması mümkün değildir. Ayrıca girdiği bedene hiç bir şekilde yeni özellikler kazandıramaz ve dediğim gibi insan ruhunun kullandığı şekilde kullanamaz.

Lord_of_Hackland

Kayıtlı Üye
İş
sinirlendirmek
Tamam,demir anliyorum da,demek istedigim varliklar girip cika biliyorsa ve biz onlardan ustun yaratildiysak neden biz yapamiyoruz?hmmm?

67890

Banlı Kullanıcı
hz isa bilindiği gibi ölüleri diriltiyordu.ama nasıl yaptığını bilemiyoruz tabi.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Siz temiz olun ve bakım yapın bakalım o zaman yine aynı düşüncek misiniz? Kendi bedeniniz için naptınız ki? O begendiginiz vücutların sahipleride bi şey muhakkak yapıyor bedenine. Bakım ve temizlik yetmezse estetik olun kendiniz bile sizi tanıyamaz. Kime neye benzemek istiyorsanız ya da nasil olmak istiyorsanız doktora estetikle ona dönüşürsünüz. Ama müslümansaniz estetik günah bunu da bilin. Ayrıca dış görünüşle bi yere kadar gidersiniz sıradanlaşır fiziki görünümüzün insanlar için bi yerden sonra. Ruhunuza bakarlar işte ondan sonra ruhunuz yetersizse napcaksiniz bu seferde :) hem dış görünüşünüz olmadan da sizi degerli görüceek insanlarda var içinize bakıp.

Lord_of_Hackland

Kayıtlı Üye
İş
sinirlendirmek
eger ruhu yonlendirmenin bir yolunu bula bilirsem,mesela elektrik akimiyla...ya da isikla...bunu basara bilirim sanirim...denemek laim...ama bedenimden 500-600 volt gecince kac dk hayatta kalicam bilmiyorum...

67890

Banlı Kullanıcı
eger ruhu yonlendirmenin bir yolunu bula bilirsem,mesela elektrik akimiyla...ya da isikla...bunu basara bilirim sanirim...denemek laim...ama bedenimden 500-600 volt gecince kac dk hayatta kalicam bilmiyorum...
aslında iyi fikir belki o anda senin fikrinde olan biri senin bedenine girer sende o taraftan nasıl olduğunu izler öğrenirsin.ailende telif hakkı alır sayende zengin olur:D:D
tübe tübe:(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...