Ruh celsesi gerçek mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

codzombi

Kayıtlı Üye
Bizim kolda 5 milyardan fazla cin var ve bunların 200tanesi ağır rütbeli diyeyim, 6 tanede cin olmayan farklı cok güçlü varlıklar var, cennetten kovulan şeytana dahi ulaşır bunlar, bunların dışındada başka türden varlık var, her perşembe gecesi 6 farklı hüddam kolundan görüşmeye gelen arkadaslarım var diyeyim, zaten bazı ehliyetleride onlar yardımıyla aldım, neyse herkes kendi inandığından bildiğinden sorumlu, ama en ağır ifritleri bile durdurmak mümkün, yazıyla benimde dilim bu kadar dönüyor, hayırlı günler

kolunuzu merak ettim , nakşibendilerden misiniz ?

sekiz8

Kayıtlı Üye
Benimki 12 yıllık bir dua serüveniydi, yolum nakşi dergahlarına düştü, şuan sadece kalbi dostluk bağım var,

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bizim kolda 5 milyardan fazla cin var ve bunların 200tanesi ağır rütbeli diyeyim, 6 tanede cin olmayan farklı cok güçlü varlıklar var, cennetten kovulan şeytana dahi ulaşır bunlar, bunların dışındada başka türden varlık var, her perşembe gecesi 6 farklı hüddam kolundan görüşmeye gelen arkadaslarım var diyeyim, zaten bazı ehliyetleride onlar yardımıyla aldım, neyse herkes kendi inandığından bildiğinden sorumlu, ama en ağır ifritleri bile durdurmak mümkün, yazıyla benimde dilim bu kadar dönüyor, hayırlı günler
Tamam, siz de ağır rütbeli varlıklar diyorsunuz. Burada herkesin yapamayacağı bir şey olduğunu söyledim, sizin de dediğiniz bunu teyit etmiyor mu zaten? Yani dediğiniz biçimdeki bir oluşum ve etkileşimde en iyi bunu sizin bilmeniz lazım. Öyle her isteyen ruh çağırıp, gelenin ne olduğunu ayrıştıracak konumda olmaz. Özel yetki ve yardımlar gerekir. Siz de dediğimi detaylandırıp yazmışsınız.

nicolasneron

Kayıtlı Üye
İslam inancına sahipseniz ruh bedenden ayrıldıktan sonra dünya ile ilişkisi kesilir.Başka inanışlarda ritüelleri vardır elbette.

codzombi

Kayıtlı Üye
İslam inancına sahipseniz ruh bedenden ayrıldıktan sonra dünya ile ilişkisi kesilir.Başka inanışlarda ritüelleri vardır elbette.

kesilmiyor diye biliyorum. . islam alimlerine göre ve kitabınıza göre de kesilmiyor , kabir azabı gibi durumlar mevcut.

nicolasneron

Kayıtlı Üye
kesilmiyor diye biliyorum. . islam alimlerine göre ve kitabınıza göre de kesilmiyor , kabir azabı gibi durumlar mevcut.
Kabir azabı denilen olayda bildiğim kadarıyla ruh aynı bedene geri döndürülerek azap yaşatılmayacak. Ruh bedeninden haberdar olabilecek ancak hiçbir zaman geri dönemeyecek.Hatta İslam'a göre ruh çağıranlara uğrayanlar cinlerdir,onların oyuncağı olurlar denir.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
İslam inancına göre bir ruhun dünyaya gelebilmesi için üzerinde hiçbir günahının olmaması lazım ne kul hakkı ne bir cezası nede bir sorgusuda kalmamış olması lazım
islama göre ancak seçkin kullar ruhlar aleminden gelebilir
birde normal kullarda bazen Allahın izniyle özel günlerde yer yüzüne inirler bazı rivayetlerde perşembe geceleri gelebilirler her perşembe değildir bu bazen olur
ama onlarla iletişim kurulabilinir mi orasını bilemem bir hadis şöyledir " ahirete gitmiş olan hiçkimse başı kırık bir şekilde sesini duyuramaz " bu sebeple islam alimleri ancak günahsız olarak gitmiş seçkin kulların dünyadaki ölmemişlerle iletişim kurabiliceklerini söylerler.

sekiz8

Kayıtlı Üye
İmam rabbanin maktubatında manevi geçiş yüzeyselde olsa anlatılır, buni risalesinde net olarak geçer

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...