Ruh celsesi gerçek mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Merhaba herkeze.

Ruh çağırma celseleri gerçek mi ? izlediğim bir tv programında ismini veremyeceğim bir ruhçu ruh çağırdığını iddia ediyor
bazıları bu gelenlerin cin olduğunu söylüyor bazıları ise gerçekten gelenin ruh olduğunu söylüyor bunun aslı nedir ?

vanhelsing1984

Kayıtlı Üye
sevgili kardeşim şeytan iyi bir taklitçidir ölen babasının ruhunu çağırdığını idda eden insanlar aslında cin ve şeytan dediğimiz varlıklar tarafından kandırılılmaktadır bu tür varlıklar ruhani olduğu için bizi başka bir boyuttan görür ve taklit edebilirler benden sana bu gibi aktivitelerde bulunmamanı tavsiye ederim geri dönülemez bir kapı açıp şeytani varlıkları üsütne çekebilirsin bu süreçten sonra evde ve işte çok sıkıntılı bir hayat sürebilir psikolojin bozulabilir ve evin bereketi kaçabilir
bu benim nacizane fikrim uygulayıp uygulamamk sana düşer

rabbin esenliği ile kal

yare-i yarim

Moderator
İş
Uygulamak için sormamıştım zaten sadece bilgi edinmek için sordum ben bu tür şeyleri uygulamak istesemde bunları uygulayacak seviyede değilim zaten genede uyarın için teşekkür ederim

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Uygulamak için sormamıştım zaten sadece bilgi edinmek için sordum ben bu tür şeyleri uygulamak istesemde bunları uygulayacak seviyede değilim zaten genede uyarın için teşekkür ederim
Çok yüksek ihtimalle ruh değildir. Daha doğrusu Dünya'da yaşamış birinin ruhu değildir. Üst düzey bir şey ruhlarla temas. Temas kurduğunu iddia edenlerin %90'ına şüphe ile bakabilirsiniz.

codzombi

Kayıtlı Üye
Evet, gerçek . İslam alimleri de zamanında ruhlarla iletişim kurmuştur . bunun en güzel örnekleri hz.hızır, hz.idris örnekleridir. ayrıca muhiddini arabi de mezarda yatıp kalkarak ölüm frekansına girip ruhlarla iletişim kurmayı başarmış bir alimdir, evliyadır. kendi eserlerinde belirtir. yalnız şunu belirtmekte fayda var , bir operatör ve medyum gerekir ruh çağırmada . ruhu çağıracak olan medyumdur , celseyi yönetecek kişi de operatördür. bazı ruhlar çağrılamayabilir , bazı ruhlar musallat da olabilir o yüzden karar verme aşamasında dikkatli olmak gerekiyor.

fincanla ruh çağırmalar enerjiyi yönlendiremedikten sonra ortamdaki düşük cin varlığı gelebilir , kesin bir şey diyemem fakat , erol sayının ekolü fincanla çağırma değil, çağrılan ruh , medyumun bedenine girerek , medyumun ağzından konuşur , ses değişir , konuşmalar değişir. onun içinde ritüel uygulamaları malzemeleri gerekiyor. ölü toprağı gibi sembollerle alakalı bir ritüel , çok zor değil .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evet, gerçek . İslam alimleri de zamanında ruhlarla iletişim kurmuştur . bunun en güzel örnekleri hz.hızır, hz.idris örnekleridir. ayrıca muhiddini arabi de mezarda yatıp kalkarak ölüm frekansına girip ruhlarla iletişim kurmayı başarmış bir alimdir, evliyadır. kendi eserlerinde belirtir. yalnız şunu belirtmekte fayda var , bir operatör ve medyum gerekir ruh çağırmada . ruhu çağıracak olan medyumdur , celseyi yönetecek kişi de operatördür. bazı ruhlar çağrılamayabilir , bazı ruhlar musallat da olabilir o yüzden karar verme aşamasında dikkatli olmak gerekiyor.

fincanla ruh çağırmalar enerjiyi yönlendiremedikten sonra ortamdaki düşük cin varlığı gelebilir , kesin bir şey diyemem fakat , erol sayının ekolü fincanla çağırma değil, çağrılan ruh , medyumun bedenine girerek , medyumun ağzından konuşur , ses değişir , konuşmalar değişir. onun içinde ritüel uygulamaları malzemeleri gerekiyor. ölü toprağı gibi sembollerle alakalı bir ritüel , çok zor değil .
Bahsettiğiniz isimler, ölmeden önce standart insan özelliklerinin dışına çıkıp, zaman ve mekanı bükebilmiş, çok çeşitli yetkilerle donatılan isimler.
Buradaki püf nokta, bu isimlerin ruhuna ulaşmak için yeteneğe gerek yok, medyum olmaya gerek yok, siz talep edersiniz gerekliyse sizinle temasları olur.
Ancak normal standart biçimde ölmüş insanların ruhlarını da her medyum, her majisyen iletişime giremez. Bu bildiğimiz yetkilerden değil, çok özel bir durum. Dünya üstünde toplasanız belki 1000 insan ya vardır ya yoktur. Bunların da çok ciddi çoğunluğu bundan kimseye bahsetmez, çok düşük bir kısmı sadece bu çok özel duruma ek olarak, bu özelliğini açıklayabilme yetkisine sahiptir.

codzombi

Kayıtlı Üye
Bahsettiğiniz isimler, ölmeden önce standart insan özelliklerinin dışına çıkıp, zaman ve mekanı bükebilmiş, çok çeşitli yetkilerle donatılan isimler.
Buradaki püf nokta, bu isimlerin ruhuna ulaşmak için yeteneğe gerek yok, medyum olmaya gerek yok, siz talep edersiniz gerekliyse sizinle temasları olur.
Ancak normal standart biçimde ölmüş insanların ruhlarını da her medyum, her majisyen iletişime giremez. Bu bildiğimiz yetkilerden değil, çok özel bir durum. Dünya üstünde toplasanız belki 1000 insan ya vardır ya yoktur. Bunların da çok ciddi çoğunluğu bundan kimseye bahsetmez, çok düşük bir kısmı sadece bu çok özel duruma ek olarak, bu özelliğini açıklayabilme yetkisine sahiptir.

tabi o konuda haklısınız yükselmiş kişiler ritüel olmadan da temas kurabilir tabi nasip işi.

normal ölmüş insanların ruhları da çağrılabiliyor. yapan var çevremde operatör olarak ritüele katılıyor. kendisinin aktardığı bilgiye göre konuşuyorum , önemli olan medyum yetenekli kişiler ancak iletişimi sağlıyor. havass kaynaklarında da gördüm , herhangi bir ruh ile iletişimi sağlayacak bir ritüel gibi . fakat tutturur mu bilmem ..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
tabi o konuda haklısınız yükselmiş kişiler ritüel olmadan da temas kurabilir tabi nasip işi.

normal ölmüş insanların ruhları da çağrılabiliyor. yapan var çevremde operatör olarak ritüele katılıyor. kendisinin aktardığı bilgiye göre konuşuyorum , önemli olan medyum yetenekli kişiler ancak iletişimi sağlıyor. havass kaynaklarında da gördüm , herhangi bir ruh ile iletişimi sağlayacak bir ritüel gibi . fakat tutturur mu bilmem ..
O karşılaştığınız kişi gerçekten ruhlarla iletişim kuruyorsa istisna biridir. Bir de gerçek olup olmadığı var. Bazı varlıklar, insanların yaşadıklarını geçmiş kayıtlardan alıp kendilerinin kayıtlarıymış gibi gösterebiliyorlar. Haliyle ortaya çok gerçekçi bir simülasyon çıkıyor. Aldatıcı anlar çoktur bu konuda. Gerçek olanla aramızda ortada araf engeli var. Gerçekten ruhlara ulaşabilmek, evrensel maymuncuğa sahip olmak gibi bir şeydir. Neden çok nadir anladınız sanırım.

sekiz8

Kayıtlı Üye
Ruhlar ile görüşme gerçektir, özel gecelerde bende görüşürüm rahmetli babamla, el aldığım hocamın net bir yolu var onunda hocasından öğrendiği, aslında çoğu farkında değiller ama ruhlarını hareket ettirebilenler bu duruma cok yakınlar, bu tür uygulamaların ilk gerekçeside mekana cin girecek her yolu kapatmaktır, saygılarımla...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ruhlar ile görüşme gerçektir, özel gecelerde bende görüşürüm rahmetli babamla, el aldığım hocamın net bir yolu var onunda hocasından öğrendiği, aslında çoğu farkında değiller ama ruhlarını hareket ettirebilenler bu duruma cok yakınlar, bu tür uygulamaların ilk gerekçeside mekana cin girecek her yolu kapatmaktır, saygılarımla...
O kadar basit, net diyorsunuz.. Bu bana oldukça ilginç geldi. Hocanızın izni varsa genelden veya özelden paylaşabilir misiniz nasıl bu kadar net yapılıyor? Ben hala bu konunun kolay olmadığını iddia ediyorum.

sekiz8

Kayıtlı Üye
Biz bir koluz, ben girdiğimde 4 kişi vardı, suan 2 kişiyiz, daha zor olanını söyleyeyim ben kola dahil olduğumda (el aldığımda) sadece hocamı biliyordum, diğerleri rüyama girdiler yada gün içinde halisilasyon gibi göründüler, hani ölü değil yaşayanlar arasındada oluyor bu durum. Trabzondaki hoca efendiyle rahmetli olmadan hiç bedenen görüşmedik mesela, yanlız şu var bizim kolda insanlar seçmiyor el verilecek kişiyi o yüzden bu tür olaylar cokça yaşanabiliyor

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Biz bir koluz, ben girdiğimde 4 kişi vardı, suan 2 kişiyiz, daha zor olanını söyleyeyim ben kola dahil olduğumda (el aldığımda) sadece hocamı biliyordum, diğerleri rüyama girdiler yada gün içinde halisilasyon gibi göründüler, hani ölü değil yaşayanlar arasındada oluyor bu durum. Trabzondaki hoca efendiyle rahmetli olmadan hiç bedenen görüşmedik mesela, yanlız şu var bizim kolda insanlar seçmiyor el verilecek kişiyi o yüzden bu tür olaylar cokça yaşanabiliyor
Tamam doğru anladıysam yaşayan insanlarla yapılıyor bu görüşme. Ölmüşlerle değil yani?

sekiz8

Kayıtlı Üye
Ölülerin zaten tek ruh formu var, yaşayan insanların yapması (ruh olarak görüşmesi) daha zor

sekiz8

Kayıtlı Üye
Aynen öyle, ama bu bahsettiğim bir fısıldama değil, belirlenen yerde belirli zamanda görüşme. Ölmüş biriyle uygun şartları sağlayıp görüşülebilir, ama bunlar hep seviye ve gelişimle alakalı, hz.Ali direk mezarlığa gidip görşürmüş, bu çooook ütopik birşey

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aynen öyle, ama bu bahsettiğim bir fısıldama değil, belirlenen yerde belirli zamanda görüşme. Ölmüş biriyle uygun şartları sağlayıp görüşülebilir, ama bunlar hep seviye ve gelişimle alakalı, hz.Ali direk mezarlığa gidip görşürmüş, bu çooook ütopik birşey
Ben de şimdiye kadar daha tersi diye bildim ve öğrendim. Ne diyeyim ilginç ve farklıymış kolunuz.

yare-i yarim

Moderator
İş
Herkeze verdiği cevaplardan dolayı teşekkür ederim
ben de bir insanın ruhuyla görüşmenin çok zor olduğunu düşünüyorum
öyle herkezin yapabileceği birşey olduğunu pek sanmıyorum
böyle inanmamda chillout'un yorumu etkili oldu aklıma yatan açıklamaları için kendisine teşekkür ederim

Bir ruh celsesinde gelenin bir cinmi bir ruhanimi yoksa dünyada yaşamış bir insan ruhumu bunu çözmenin belli ve kesin bir testi yok bu sebeple gelenin ne olduğunu anlayamayız gelen şey her ney ise pekala bizi kandırabilir sonuçta elimizde gizlileri bize gösteren bir sihirli küre yok.

sekiz8

Kayıtlı Üye
Gelenin ne olduğunu gercek anlamda mümkün, bir hüddama cin mektubunu yazdırın odanın dört köşesine koyun, hiç bir cin o odaya giremez, bir ruhani geldiği zaman boyutta oynama olur ( cinlerin boyutuna gecerken nasıl nefesiniz kesiliyormus gibi oluyor onun gibi) ve anlarsınız kimle ne ortamda görüştüğünüzü

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Gelenin ne olduğunu gercek anlamda mümkün, bir hüddama cin mektubunu yazdırın odanın dört köşesine koyun, hiç bir cin o odaya giremez, bir ruhani geldiği zaman boyutta oynama olur ( cinlerin boyutuna gecerken nasıl nefesiniz kesiliyormus gibi oluyor onun gibi) ve anlarsınız kimle ne ortamda görüştüğünüzü
Bunları yapınca dahi ortama girebilen ifritler var. Bir de sadece cin denen varlık yok bedensiz olarak. Sayısını tam bilen insan yoktur bedensiz varlık türlerinin. Eski bir kitapta yazarın adını unuttum 140 küsür varlık tespitinden bahsediyordu. Yani bu işi yaparken karşınıza gelenin ne olduğunu bilgi haznesi sizden daha geniş, özel rütbeli varlıklarla anlayabilirsiniz. O varlık da rütbesi kadar bilir her şeyi bilemez ne yazık ki.

sekiz8

Kayıtlı Üye
Bizim kolda 5 milyardan fazla cin var ve bunların 200tanesi ağır rütbeli diyeyim, 6 tanede cin olmayan farklı cok güçlü varlıklar var, cennetten kovulan şeytana dahi ulaşır bunlar, bunların dışındada başka türden varlık var, her perşembe gecesi 6 farklı hüddam kolundan görüşmeye gelen arkadaslarım var diyeyim, zaten bazı ehliyetleride onlar yardımıyla aldım, neyse herkes kendi inandığından bildiğinden sorumlu, ama en ağır ifritleri bile durdurmak mümkün, yazıyla benimde dilim bu kadar dönüyor, hayırlı günler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...