resimle yapılan kendine bağlama

nahrun

Kayıtlı Üye
İlkönce niyet edip vereceğim duayı sevdiğinizin resminin üzerine 5500 defa okuyursanız, Sevdiğiniz büyük bir muhabbetle size bağlanacaktır.
Ayrıca bu formul çok etkili olup uygulamanın ciddiye alınmasını öneririm.
Okunacak dua
”YA RAHİME KULLE SARIHİN VE MEKRÜBİN VE GAYESEHU VE MEA ‘ZEHU”
Günü saati yoktur herşey tarif edildiği gibidir.
kaynak alıntı

aries

Kayıtlı Üye
peki bu dua ayet midir? anlamı nedir?

sosmivida

Kayıtlı Üye
hehehehe okadar okuyana kadar baskasını bulur ınsan :D

Zülkarneyn1

Banlı Kullanıcı
Allah'ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun,

Sevgili kardeşim, insanoğlu hala farkına varamamıştır ki Allah'ın izni haricinde hiçbir canlı/cansız varlık zerre miktarınca hareket dahi edemez. Kader dediğimiz tecelliyatlar silsilesini insan yaşadıkça tecrübe eder. Bunu değiştirmek sadece ve sadece dua ile mümkündür. Bir söz vardır "Sadaka belayı defeder, dua kaderi değiştirir" işte bu sözden maksat ile dua etmek Allah'ın merhameti dahilinde sizleri hiç ortada bir sebep yokken aklın almayacağı bir lutfa eriştirir. Ama bu dua "loto çıksın, bu kız bana aşık olsun" duaları değildir. Bahsettiğim dua anlayışı Kur'an anlayışıdır. Allah yolunda, aklın ışığında, Kur'an rehberliğinde attığınız her adım sizi Cennet'e bir adım daha yaklaştırır. Evvela bunları söyledikten sonra paylaştığın konuyla ilgili birkaç şeye dikkat çekmek istiyorum,

Vermiş olduğun duanın kaynağının El-Buni yada Firdevsî-i Rumi'ye dayanmadığı aşikar. Bunu nereden anladın diye sorarsan "günü saati yoktur" demişsin. Yani bir usûle bağlı değil. Bu da paylaşmış olduğun şeyin gerçekçiliğini ortadan kaldırıyor ve basitleştiriyor. Sen kendin bunu paylaşırken inanarak mı paylaştın acaba yoksa ilgini çektiği için mi paylaştın? Evvela şunu bil ki sevgili kardeşim, hiç kimse bırak 5500 ü, 5 milyon defa dua okusa kendine bir kimseyi istem dışı bağlayamaz. O halde buradaki insanlar bu duayı okuyup dünyanın en güzel kadınlarını elde ederler öyle değil mi?

Sevgili arkadaşlar, gönlü kendi rızasıyla sizi sevmedikten, size kendi iradesi dahilinde aşık olmadıktan sonra o insanı hiçbirşey olmamış gibi sevebilmeniz mümkün mü? Allah'ın kelamlarının kapısı, onları boş heveslerine kullanan gafillere kapalıdır. Bu işler öyle kolay değildir. Manevi ilim alimleri bu yola ömürlerini vermiştir. Bir insanı iradesi dışında yönetmek ve hele ki gönlünü kontrol altına almak ancak yüksek seviyede bir ilim sahibinin yapabileceği birşeydir. Ama şunu da unutmayın ki böyle bir ilim sahibi kimseyi kendine aşık etmek için büyü yapmaz.

Bence birilerini kendimize aşık etmek yerine, biz gerçek aşkın, Allah aşkının tadına varalım...

Sevgi ve hürmetler

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
Güzel yaklaşım zulkarneyn azına sağlık.

nahrun

Kayıtlı Üye

Sevgili kardeşim, insanoğlu hala farkına varamamıştır ki Allah'ın izni haricinde hiçbir canlı/cansız varlık zerre miktarınca hareket dahi edemez. Kader dediğimiz tecelliyatlar silsilesini insan yaşadıkça tecrübe eder. Bunu değiştirmek sadece ve sadece dua ile mümkündür. Bir söz vardır "Sadaka belayı defeder, dua kaderi değiştirir" işte bu sözden maksat ile dua etmek Allah'ın merhameti dahilinde sizleri hiç ortada bir sebep yokken aklın almayacağı bir lutfa eriştirir. Ama bu dua "loto çıksın, bu kız bana aşık olsun" duaları değildir. Bahsettiğim dua anlayışı Kur'an anlayışıdır. Allah yolunda, aklın ışığında, Kur'an rehberliğinde attığınız her adım sizi Cennet'e bir adım daha yaklaştırır. Evvela bunları söyledikten sonra paylaştığın konuyla ilgili birkaç şeye dikkat çekmek istiyorum,

Vermiş olduğun duanın kaynağının El-Buni yada Firdevsî-i Rumi'ye dayanmadığı aşikar. Bunu nereden anladın diye sorarsan "günü saati yoktur" demişsin. Yani bir usûle bağlı değil. Bu da paylaşmış olduğun şeyin gerçekçiliğini ortadan kaldırıyor ve basitleştiriyor. Sen kendin bunu paylaşırken inanarak mı paylaştın acaba yoksa ilgini çektiği için mi paylaştın? Evvela şunu bil ki sevgili kardeşim, hiç kimse bırak 5500 ü, 5 milyon defa dua okusa kendine bir kimseyi istem dışı bağlayamaz. O halde buradaki insanlar bu duayı okuyup dünyanın en güzel kadınlarını elde ederler öyle değil mi?

Sevgili arkadaşlar, gönlü kendi rızasıyla sizi sevmedikten, size kendi iradesi dahilinde aşık olmadıktan sonra o insanı hiçbirşey olmamış gibi sevebilmeniz mümkün mü? Allah'ın kelamlarının kapısı, onları boş heveslerine kullanan gafillere kapalıdır. Bu işler öyle kolay değildir. Manevi ilim alimleri bu yola ömürlerini vermiştir. Bir insanı iradesi dışında yönetmek ve hele ki gönlünü kontrol altına almak ancak yüksek seviyede bir ilim sahibinin yapabileceği birşeydir. Ama şunu da unutmayın ki böyle bir ilim sahibi kimseyi kendine aşık etmek için büyü yapmaz.

Bence birilerini kendimize aşık etmek yerine, biz gerçek aşkın, Allah aşkının tadına varalım...

Sevgi ve hürmetler
ben aksini inkar etmiyorum ki... zaten bu duada Allah'a yalvarıyoruz.yaratan kabul ederse olur. emeksiz, zahmetsiz hiçbir şey olamaz ve olmaz zaten selametle...

nahrun

Kayıtlı Üye

Sevgi ve hürmetler
burda ne için toplandık, bu sitenin amacı ne? benim duamda eksik yada yanlış uyarılacak birşey varsa site sahipleri incelemeden yayınlamıyorlar zaten. bende yaratanıma tapıyorum sen ondan ne şekilde ne isteyeceğime karışamazsın ve beni yargılayamazsın.
lütfen konuşmalarına dikkat et ve insanların görüşü ve düşüncelerine saygılı ol. her duanın günü vakti olduğu kadar olmayabilirde. deneyen ve sonuç alanlar var. siz bu duanın kabul olmayacağını yada kabul edilmeyeceğini nasıl ve ne sıfatla söyleyebiliyorsunuz bende buna şaşırıyorum doğrusu...

hokucu

Kayıtlı Üye
paylaşım için teşekkürler..bir arkadaş sormuş dua mı ayet mi diye..bu erbain-i idrissiye yani İdris Aleyhiiselam'a gönderilen 40 ismi şeriften bir tanesi. o isimlerin hepsinin çok faydaları var..ama islami şartlara uymak kaidesiyle..

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Şunu belirteyim, "site sahipleri incelemeden yayınlamıyorlar" diye bir mevzu yok; bunca kalabalıkta gözden kaçmazsa diye birşey var. O dediğiniz, üyenin ilk mesajıyla alakalı olarak doğrudur. Uygulamaya gelince, böyle uygulama olmaz. Geçersizdir.

sosmivida

Kayıtlı Üye
Onu okuduktan sonra ererim ben zaten dunya isleriyle isim olmaz :p

KeSbaNn

Kayıtlı Üye
ben bu büyüyü yapmak istiyorum fakat iki şey aklıma takıldı yardımcı olursanız sevinirim.. sevgilimin fotoğrafı bende yok ama telefonumda var o şekilde yapabilir miyim yoksa illa ki elimde kağıt şeklinde mi olması lazım, bir de şimdi bu büyüler normal bir dille yazılıyor ama okunuşta biraz farklılaşabiliyor ona çok ta dikkat etmek gerekir mi?