Okuldaki başarı için yardım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evdekises

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar. Forumda yeni olduğum ve araştırmak için zamanım kısıtlı olduğu için belki daha önce açılmış bir konuyu tekrar açmış olabilirim. Bunun için şimdiden kusura bakmayın.
Benim birkaç gün sonra ders seçimlerim başlayacak ve üniversite 4. sınıfa geçeceğim. Almam gereken zorunlu, seçmeli, alttan, dönem dersi ne kadar ders varsa hepsini almam ve yüksek notlarla geçmem gerekiyor. Şu durumda bu çok zor gözüküyor. Okulu uzatmadan bitirebilmem ve derslerimi çok yüksek notlarla geçebilmem için tavsiye ettiğiniz dualar var mı? Şimdiden herkese teşekkür ediyorum...
(Aradığım şey katiyen büyü vb. uygulama değildir, sadece dua istiyorum arkadaşlar.)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Esmalar forumda mevcut,size en uygun olan esmayı düzenli çekmeniz doğru olur sanırım.Hem dersler vs..zaman sikintısıda yaratmaz,esma okumak zaman almaz.Forumda hepsi mevcut,başarılar..:)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Microsoft'u kuran adam, google'ın geliştiricileri, apple'ın ceo su.Düşünüyordum da acaba hangi duayı okudular ?

origanum

Yönetici
Sadece dua ederek geçmeyi beklemek ne kadar anlamlı acaba?
Nasıl ders çalışılması gerektiğini bilmiyor bir süredir öğrenciler. Beyin çalışmasını engelleyici eğitim sistemi sayesinde pırıl pırıl zekalar körelmekte uzun yıllardır.
Bütün dersleriniz arasında bir bağlantı kurun geçtim bitti demeyin hepsi aklınızda olsun ve yeni gelen konular ile eskileri geçmiş yıllardaki dersler ile yeni eklenenleri birleştirin, aralarındaki bağlantıyı bulun. Matematik ve tarih arasında bile bir bağlantı var. Dersi dinlediğiniz günün akşamı hemen tekrarlayın sonra bir hafta sonra sonra bir ay sonra. Bütün bunları yaparken en baştan itibaren ve sık sık tekrarlayacağınız için asla unutmazsınız. Ayrıca beyninizi çalıştırıp diğer derslerle bağlantı köprüleri kuracağınız için de. Sürekli yazarak çalışın, okuyarak değil. Yarım saatte bir derin nefesler alın, birkaç kere ya da birkaç dakika. Vücut hücreleri enerji gereksinimi çin 36 ATP harcarken beyin hücreleri 38 ATP harcar. Oksijen bizim yakıtımızdır.
Bu dediklerimi gerçekten yaptığınız zaman farkı göreceksiniz. Başarının tek formülü budur.

Microsoft'u kuran adam, google'ın geliştiricileri, apple'ın ceo su.Düşünüyordum da acaba hangi duayı okudular ?

Sadece zekalarını kullanıp kafayı çalıştırdılar.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Her sabah kalktıktan sonra her sabah, yatmadan önce her gece 40 defa ''derslerimde başarılı olacağım'' diye tekrarlayın. Bir şeyi 40 defa söylersen olur demişler.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Herşeyin yeri ayrı.Derste çalışsın duada etsin.Zaten ellerini baglaýıp oturursa duanın bi faydası olmayacağını bilir herhalde.Dua maneviyat,belki dua edince kendini daha iyi hissedip daha verim alıcağı şekilde çalışacak.Duanın gücü yadsınamaz.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Sadece dua ederek geçmeyi beklemek ne kadar anlamlı acaba?
Nasıl ders çalışılması gerektiğini bilmiyor bir süredir öğrenciler. Beyin çalışmasını engelleyici eğitim sistemi sayesinde pırıl pırıl zekalar körelmekte uzun yıllardır.
Bütün dersleriniz arasında bir bağlantı kurun geçtim bitti demeyin hepsi aklınızda olsun ve yeni gelen konular ile eskileri geçmiş yıllardaki dersler ile yeni eklenenleri birleştirin, aralarındaki bağlantıyı bulun. Matematik ve tarih arasında bile bir bağlantı var. Dersi dinlediğiniz günün akşamı hemen tekrarlayın sonra bir hafta sonra sonra bir ay sonra. Bütün bunları yaparken en baştan itibaren ve sık sık tekrarlayacağınız için asla unutmazsınız. Ayrıca beyninizi çalıştırıp diğer derslerle bağlantı köprüleri kuracağınız için de. Sürekli yazarak çalışın, okuyarak değil. Yarım saatte bir derin nefesler alın, birkaç kere ya da birkaç dakika. Vücut hücreleri enerji gereksinimi çin 36 ATP harcarken beyin hücreleri 38 ATP harcar. Oksijen bizim yakıtımızdır.
Bu dediklerimi gerçekten yaptığınız zaman farkı göreceksiniz. Başarının tek formülü budur.

Sadece zekalarını kullanıp kafayı çalıştırdılar.

Amaçta zaten başarılı öğrencileri engellemek değil mi ? :)

origanum

Yönetici
Amaçta zaten başarılı öğrencileri engellemek değil mi ? :)

Evet aynen öyle, insanlar düşünüp başlarına icat çıkarmasın, itaat toplumu olsun, köleleşsin. Eğitimde sınav sistemi test olan bütün halklar zeka kaybı yaşar ve düşünemez, olayları umursamaz, koyun gibi yaşar gider. Gereksiz bilgiler ezberletilir, onları kullanmayı öğretmezler. İngilizler Hindistanı sömürge yaptıklarında derslerde logaritma cetvelini ezberletiyorlardı, sınavda nasıl kullanacağını ve yararlanacağını öğretmek yerine. Bununla uğraşıp, kafalarını doldurup düşüncelerini geliştiremesinler yeter ki.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Evet aynen öyle, insanlar düşünüp başlarına icat çıkarmasın, itaat toplumu olsun, köleleşsin. Eğitimde sınav sistemi test olan bütün halklar zeka kaybı yaşar ve düşünemez, olayları umursamaz, koyun gibi yaşar gider. Gereksiz bilgiler ezberletilir, onları kullanmayı öğretmezler. İngilizler Hindistanı sömürge yaptıklarında derslerde logaritma cetvelini ezberletiyorlardı, sınavda nasıl kullanacağını ve yararlanacağını öğretmek yerine. Bununla uğraşıp, kafalarını doldurup düşüncelerini geliştiremesinler yeter ki.

Sonra ilimsiz bir toplum yetişsin ülkenin kültürü inançları değiştirilsin araya da misyonerler girsin, bir de maddi manevi çıkar elde etmek için gruplar oluşturulsun. Ondan sonra da birileri sinsi bir sırıtış yapsın egolarını tatmin etsinler. O güçle birilerinin çoluk çocuk demeden kafaları kesilsin . Daha bitmedi hayvanlar da kullanılsın buralarda. Geriye de ülke çapında pek bir şey kalmıyor zaten.

campanella

Kayıtlı Üye
Öncelikle konuyu açan arkadaşa başarılar diliyorum,
Sonrada kusura bakmasın lütfen, benzer bir durumda olduğum için tekrar konu açmamak için bende burdan benim sorumu yazmak istedim.

Ben de benzer bir durumdayım, 3-4 gün sonra benim için çok önemli bir sınava gireceğim tekrardan (daha öncekilerden gerekli puanı alamadım), benim sorunum ortalama 4 saat süren bu sınavda sadece 2. saatte 10 dk lık bir ara olması, 2. yarıda cidden büyük bir performans düşüklüğü yaşıyorum (kan şekerimin de düşmesi ve heyecan gibi faktörler eklenince....) ki benim en çok puan almam gereken bu aşamadan sonraki setler.
10 dak lık arayı olabildiğince verimli kullansam da (hemen tekrar şekerim yükseltsem de) geri kalan 2 saat içinde aynı seviyede bu kısıtlı sürede kalmasının yolunu bulamadım ( sınavın oldukça katı kuralları olması nedeniyle).
Yasin ve Ayetel Kürsi okuyorum, kendime telkinde bulunuyorum.
Bunun yanında konsantrasyunumu devam ettirebileceğim ve şu baş belası sınavı artık atlatmamı sağlayabilecek her hangi bir öneriniz var mı?

origanum

Yönetici
Arada derin nefes alın, su için, şekerli birşey yiyin, mümkünse çay için. Zihninizi sınav boyunca idare edecektir. Kahvaltılarda ceviz tüketin.

campanella

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim cevabınız için, sorunum da bu zaten biraz.
Su dahil hiç bir yiyecek içecek sınav esnasında yanımızda olmuyor (10 dak lik ara haricinde) sınavın kuralları oldukça katı.
Nefes egzersizlerini yapıyorum, gerçekten çok yaralı, 20 puan kadar onun sayesinde yükselttim puanımı.
Tekrardan teşekkür ederim.

asterix

Kayıtlı Üye
Başarının sırrı çok basit,yıllar önce üniv sınavında ilk tercihime girmiştim:sistemli olmak ve çok çalışmak,bu asli olanları yapmıyorsan dua sana fayda etmez,bunları sonuna kadar yaptıktan sonra dua edersen yada metafizik bir addons kullanırsan anlamlı olur , kimse kendini kandırmaya kalkmasın.

evdekises

Kayıtlı Üye
Ben hiç ders çalışmadan dua ederek okulu bitirmek istiyorum demedim. Tabi ki ders çalışacağım fakat çok yoğun bir programım ve zor derslerim var. Hafızamın kuvvetlenmesi, ders çalışma isteğinin artması vb. durumlara yardımcı olabilecek dualar olup olmadığını sordum. Oturup dua ederek ders verilmeyeceğini ben de biliyorum. Keşke bu yorumu yazmadan önce asıl niyetimi öğrenmeye çalışsaydınız. Hayırlı geceler dilerim.

Cevap veren, yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sınava hazırlanırken bu aşamaları daha kolay halledebilmek için olumlama veya eft çalışması yapabilirsiniz.Stres içinde bu yöntemleri kullanabilirsiniz.
Dua okuyayım gelsin güzel notlar diye birşey yok ayrıca bir amaca yönelik hazırlanan duaların hepsi büyüdür.Büyü olmayan duaları anlatmaya gerek yok elinizi rabbinize açar ondan istersiniz bunun özel formülü vs. yoktur.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Büyü dua falan vs. vs. hepsi psikolojik bir bağlantı oluşturuyor insanın kendi üzerinde. O muskayı-duayı takınca kendini psikolojik şekilde iyi hissedeceksen devam et ama psikolojik olacağını sakın unutma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...