Odamda Allah'ın Adı Çalarken Kabus Görüyorum

• Konbuyu başlatan thadeus
  • Başlangıç tarihi

AJA

Elit Üye
Şimdi yatarken ''dinlenmez'' demedim kendi adıma açıklama yapma gereği duydum.Bu bana ters geliyor sadece.Rahat uyumak için dua okur yatarım.Yatarken ilahi dinlemem.Bu benim görüşümdür ama bu yanlıs yada yasak anlaımında degildi malesef bunu böyle anlayan çok olmuş :)

Kasyopya

Banlı Kullanıcı
İş
hedonist
Odanda allah'ın adı çalarken de garip bir tabir olmuş:) uyurken insanı dinlendiren binlerce yıllık yöntemler vardır meditasyon ve bitki çayları gibi...demekki ''Allah'ın adını çalmak'' yeterince güçlü bir enerji oluşturamamış belkide radyo nun icadı 1895 olduğu içindir:)

Olay Allah'ın adları değil. Sizi rahatlatsın, korkularınızdan arındırsın niyetiyle dinlemediniz mi? Bilinçaltınız da ters tepki göstermiş olabilir.
Bilinçaltı ters tepki göstermiş dediniz nasıl gösteriyor bilinç altı ters tepkiyi buarada?

ruhname

Kayıtlı Üye
ESmül hüsna uyumak için zikreldilmediğinden olsa esmaları zikrederek birşeylerin farkına varalım ve bir çok kötü davranısalrdan da vazgeçmek gerek

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Odanda allah'ın adı çalarken de garip bir tabir olmuş:) uyurken insanı dinlendiren binlerce yıllık yöntemler vardır meditasyon ve bitki çayları gibi...demekki ''Allah'ın adını çalmak'' yeterince güçlü bir enerji oluşturamamış belkide radyo nun icadı 1895 olduğu içindir:)

Bilinçaltı ters tepki göstermiş dediniz nasıl gösteriyor bilinç altı ters tepkiyi buarada?

Kişi az veya çok olarak bilinçaltında bastırılmış, olumlu veya olumsuz, ortaya çıkmaya çalışan veya gizlenen anılara ve bilinç seviyesine sahiptir. Bilincimiz ister istemez kendisi farkında olmasa bile hafızasına aldığı bu bilgiyi yeri geldiğini düşündüğü bir zamanda kullanabilir. Bu örnekte olduğu gibi üyemiz kendisini rahatlatacağını düşünerek dinlerken kendi isteğinden daha farklı olarak olumsuz bir etkiyle karşılaşmış. Burada ters tepki olarak düşünülen durum derken bundan bahsedilmiş.

Aşağıda bilinçaltının bazı özelliklerini bu konuyla alakalı olarak okuyabilir ve fikir edinebilir, yorum yapabilirsiniz. Ama en doğrusu olayı yaşayan kişinin kendine sorup cevabını vermesi olacaktır. Bunu yaparken düşsel fikirleri dikkate almanın daha olumlu olması muhtemeldir.

1. Doğru-yanlış, ahlaklı-ahlaksız, gerçek-hayal gibi ayırımların farkında değildir. Bilinçaltı bir bilgisayar programı gibidir, sadece verilerle ilgilenir. Veriler hakkında yorum veya değerlendirme yapmaz.

(Üyemizin durumunda olduğu gibi Allah'ın adının zikredilmesini önceden kayıt edilmiş verilere dayanarak tamamen farklı yorumlamış ve buna göre tepki vermiş olabilir. Burada kişi bu tepkiye sebep olan durumun farkında olmayabilir.)

2. Geçmişten ve yeniliklerden nefret eder. Geçmişteki davranışlarını ve alışkanlıklarını değiştirmeyi sevmez.

( Eğer kişi yeni bir durumla karşı karşıyaysa bunun kişideki etkisi, yeniliğe karşı geliştirilmiş bir tepki olabilir. )

3. Duyguları haklı göstermek ve serbest bırakmak için bastırılmış anıları sunar.

4. Bilinç altı tersten duyabilir veya anlayabilir. Cümleleri tersten duyan bilinç için bunları anlamak çok zordur ama bilinç altı için çok kolaydır.

( Burada Allah'ın adının olumlu etki yaratması öngörülürken biliç altı bunu tamamen ters değerlendirmiş olabilir. )

5. Bilinç altının abartıcı bir doğası vardır. Özellikle korkuları abartarak kişinin kaygı düzeyini yükseltebilir.

* Parantez içi yazılar dışındakiler bilinç altıyla ilgili genel anlamda kabul görmüş özelliklerdir.

nigxe

Kayıtlı Üye
Elektronik cihazlarda enerjiyle çalışır enerjiler bu sayede çok kolay geçiş yapabilirler. ama çok yoruma açık bir konu tam olarak bilinmez.

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
Bende İlahi Dinlediğim Zaman Etrafımda Belli Belirsiz Şekiller Görürüm Parlak

ilksan

Kayıtlı Üye
Diger tarafta Allahu tealanin isimleri zikredilirken bir diger tarafta yangelip yatmak pek uygun degildir. Ayaklariniz yatarken kibleye gelmesin bunada dikkat ediniz..

• Beğendim
Tepkiler: AJA

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Diger tarafta Allahu tealanin isimleri zikredilirken bir diger tarafta yangelip yatmak pek uygun degildir. Ayaklariniz yatarken kibleye gelmesin bunada dikkat ediniz..

Konu hakkında bir şey diyemeyeceğim belki anmakla, uyurken dinlemek farklı şeydir. Bilmiyorum. Ama sadece şunu yazmak istiyorum.

"Onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken Allah’ı anarlar. Göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler. “Rabbimiz! Bunu boş yere yaratmadın, seni eksikliklerden uzak tutarız. Bizi ateş azabından koru” derler." -Âl-i İmrân / 191

"Namazı bitirince de ayakta, otururken ve yanınız üzerinde yatarken (daima) Allah’ı anın. Huzura kavuşunca da namazı dosdoğru kılın; çünkü namaz müminler üzerine vakitleri belli bir farzdır." -Nisa 103

striker

Kayıtlı Üye
ilahi aslında müzikal enstrümanlar olmadan söylenen beyitlerdir, tamamen insan sesiyle , allah cc. ı anmak, resulünü anmak,
özlem gidermek için insanın içinden gelen duygularının aktarılmasıdır.
ama günümüzde ilahi tam anlamıyla eda edilmiyor,
birde ilahiyi ninni gibi dinleyip uyumaktan ziyade,
onu dinlerken tad almaya , verdiği mesajları uygulamaya çalışırsanız ,
değil kabus görmek,
emin olun hayatta gözünüzün gördüğü hiçbirşey sizi korkutamaz.
umarım kabuslarınızın yerini güzel rüyalar alır.
selametle kalın.

vildann

Banlı Kullanıcı
kaedeş allahın isimlerini dinlerken ne yapıyorsun uygunsuz bişeyler varki korkutuyorlar.mesala abdest alıyormusun odan temizmi çıplakmısın vs birde öyle yatağa yatıp esma dinlemesen daha iyi olur.uygunsuz durumlarda korkman bir uyarı olabilir

sebepsin

Kayıtlı Üye
Ben de ilahinin uyumak için yada uyurken dinlenmesini anlayamadım. Eğer korkmamak içinse gerekli zikirleri yaparsanız Allah'a samimiyetle sığınırsanız bence kabus görmezsiniz inş. uyurken girdiğiniz pozisyonlar kıbleye göre yatış durumunuz kabus görmenizde etkili olabilir bence. Bir de yatağınızın yerini değiştirmeyi deneyin isterseniz ben çoğu zaman öyle yaparım.