Odama giren karga

lord_of_baku

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar ben Türk değilim. İmla hatalarım olmasıda bundardır. Siz hergün türkçe okuyup bir birinizle türkçe konuştuğunuz için size kolay gelebilir ama benim böyle bir lüksüm yok. 80% türkten daha iyi türkçe bildiğimi hiss ediyorum buda doğma büyüme türk olan birinin konuşma tarzlarını gördükten sonra böyle düşünmeme neden oluyor. Ben türkçe konuşmak ve yazmak anlamında ne 1 dersaneye nede bir kursa gitmedim. Tamamen kendi başıma öğrendiğim için küçük imla hatalarım muhakkak olacaktır. Hoş görünüze göre hepinize tşk ediyorum. Bundan dolayı site görevlileri forma gelip bişey yazma derse eğer, bunuda anlayışla karşılar site kurallarını bozmam. Herkese iyi sohbetler.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Banada annem karga sesli der oysaki ...

aman sesim güzel diyemiycem :D sayılırr..

Ori

Kayıtlı Üye
Kargalarla ilgili birçok şeyi daha yeni bu konuda okudum. :D Ne canlılarmış arkadaş :) Ama kargaların çok zeki olduklarını biliyorum. Sen balkona bir kap su bir kap nohut felan koy bakalım yemıyorda gelıp hala bagırıyorsa vardır bır anlatmak ıstedıgı.

karashan

Kayıtlı Üye
kargalar hirsizlik konusunda turklerle yarisabilen tek canliir orda saka amacli dedim ama calabilirde :) en iyi hirsizlardir arkadasim agzina gotururken sandevichini aldilar kactilar

Şakasına dediğinizi biliyorum ancak lütfen bir daha Türkleri hırsızlık gibi yüz kızartıcı bir suçla itham etmeyin.

dozert

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben Türk değilim. İmla hatalarım olmasıda bundardır. Siz hergün türkçe okuyup bir birinizle türkçe konuştuğunuz için size kolay gelebilir ama benim böyle bir lüksüm yok. 80% türkten daha iyi türkçe bildiğimi hiss ediyorum buda doğma büyüme türk olan birinin konuşma tarzlarını gördükten sonra böyle düşünmeme neden oluyor. Ben türkçe konuşmak ve yazmak anlamında ne 1 dersaneye nede bir kursa gitmedim. Tamamen kendi başıma öğrendiğim için küçük imla hatalarım muhakkak olacaktır. Hoş görünüze göre hepinize tşk ediyorum. Bundan dolayı site görevlileri forma gelip bişey yazma derse eğer, bunuda anlayışla karşılar site kurallarını bozmam. Herkese iyi sohbetler.

Kimse Size Foruma Girip Birşey Yazma Demez.Biz Üye Olarak Sadece Mesajınızı Göndermeden Önce Birkez Daha Bakın Demek İstedik.Ayrıca Ufak Tefek Gözden Kaçan Hatalarınız Elbet Olacaktır.Biz Sizlerin Bizden Kaçmanızı Değil Aramıza Katılıp Birer Aile Olmak Ve Kıymetli Bilgilerinizi Bizimle Paylaşmanızı İsteriz. Sevgiyle Kalınız :)

canmert196

Kayıtlı Üye
Şakasına dediğinizi biliyorum ancak lütfen bir daha Türkleri hırsızlık gibi yüz kızartıcı bir suçla itham etmeyin.

Bende turk um kendi irkima laf etmek istemem ama sonuc olarak dunya ulkelerine baktik mi en cok hirsizlik olayi nerde oldugunu gorup konusmak gerek.Hirsizlik icin kamera koyular bizimkiler kamerayi calip goturuyolar.Sensor koyuyolar onu caliyolar ben bu kismindan baktim ve hirsizlik yaparkenki kurnazliklari acikcasi benim komigimede geliyor bira.Bir durak yapilmis 2 cam arasina para konmus avrupada bu cami kirmaya calismislar bizde duragi goturmusler icindeki paranin da massalahi var :)

habrakcemre

Kayıtlı Üye
Herkese tek tek teşekkür ederim cevaplar ve yorumlarınız için.Karga arkadaş olmak istediğini her gece benimle beraber ben balkonda otururken oda balkon demirlerine konup benimle beraber oturarak belli etti su verdim.Geceleri kitap okurken oda genelde balkonda olur.İçeri girmiyor artık ya balkonumda yada karşı ağaçta oluyor kendini sesiyle belli ediyor ben onu göremessem.Herhangi bir saldırma durumu olmadı.Kısacası korktuğum başıma gelmedi : )

aydınlık

Kayıtlı Üye
Seni birazcık kıskanmadım desem yalan olur...Kargalara hayranım, hep bir kargam olsun istedim ama beceremedim. Bir tanesiyle bayağı ilerletmiştik arkadaşlığı .Sürekli yemek verdiğim halde bir gün balkonda çekirdekten yetiştirdiğim 30cmlik turunç fidemin iri fındık büyüklüğündeki tek meyvesini kaptı. Çok sinirlendim,bağırdım ona. Üç gün boyunca karşı evin balkonundan avaz avaz bağırdı.Adeta küfür ediyordu. Dördüncü gün balkona çamaşır asmaya çıktığımda bir anda ne olduğunu anlayamadan üstüme pike yaptı, iki ayağıyla saçlarımı yoldu. Bir daha da görmedim onu. Mutlaka bir şeylerinizi çalacaktır. Sakın sinirlendiğinizi belli etmeyin. O şirin şey bir anda baş belasına dönüşebiliyor. Ceviz ve et en sevdiği yiyecekler. Daha sonra ailesini de getirebilir. Yemek vermediğiniz gün evden çıktığınızda hep birlikte tepenizde uçuşup arada bir önünüze konup bağırabilirler. Korkmayın, en yakın bakkaldan bisküvı gibi bir yiyecek alıp verin giderler. Yeni dostunuzla bol şanslar...

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Kargalar ruhları görebilir derler.. Bir tane beslemek isterdim ama bakımı zordur yaa. Aynı zamanda kızılderililerde insanları yarattıgı inanılıyormuş diye bir şeyler duydum..

habrakcemre

Kayıtlı Üye
Gayet iyi bir dost bence : ) Evde uyuyan oldu mu pek sesi çıkmaz balkondayken arada ben uykuya daldığımda odamın karşısındaki ağaçtan bağırır uyandırır onun dışında kötü birşeyini görmedim.

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
O gözüne bişeyi kestirmiş yavaştan eve sızmaya çalışıyor diyim ben :D

67890

Banlı Kullanıcı
severim kargaları .çok zekiler ceviz alıp yüksekten bırakıp kırılmasını sağlıyıp yiyorlar.

partos

Kayıtlı Üye
Hortlamış bi konu olmasına rağmen ufak bir not düşmek isterim kargalarla fazla yakın temasta bulunmayın kargaların göz oyma deyimi gerçektir ve hiç bir sebep yokken direk gözlere saldırabilirler aman dikkat edin.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Kargalar fena uyandırıyor yalnız acayip bir sesleri var :) yazın balkonda uyurken sabahın köründe uyandırırlardı beni bence ağaçlık yerlerde çok geziyorlar bizim buralarda da çok var ormanlık bir yerde yaşadığınızı söylemişsiniz belki o yüzdendir hiç uğursuz olduklarını düşünmedim ;)

han__ozan

Banlı Kullanıcı
Olaya dini açıdan bakarsak cinler her kılığa girebilmekte olduğunu biliyoruz...hayvan insan taş ağaç vs canlı cansız her varlığa yoğunlaşarak bürünebilirler...
hadis te der ki : Siz böyle bir hayvan ( suret ) gördüğünüzde, ona önce üç defa "Allah rızası için git" deyin; belki o cin olabilir. Eğer gitmezse, o zaman cin değildir; zarar verecekse, öldürebilirsiniz, buyurmuşlardı..(anlatmak istediğim belki bi cin musallatı olabilir ne malum yaşanılabilir bir olay sonuçta ... ) Bence o karga tekrar gelirse ve ya hala seni rahatsız ediyorsa dua etmeni tavsiye ederim belki bir cin dir kim bilir...