Nemesis hakkında soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

freud14

Kayıtlı Üye
İyi günler. Bugün altarımı kurduktan sonra adalet ve intikam tanrıçası olan Nemesis'i çağırdım ve bana aylarca psikolojik işkence yapmış birinin pişman olmasını diledim, özür dilemek ya da pişmanlığını dile getirmek zorunda değil sadece bunun hata olduğunu anlamasını istedim.

Üstüne iki tane dostuma sürekli yalan söyleyen ve reşit olmayan kızları kendine aşık edip onlarla cinsel birliktelik yaşadıktan sonra onları terk eden bir adam hakkında adalet istedim. Yalanlarının ortaya çıkmasını diledim. Fakat Nemesis'in adalet sistemi tek taraflı çalışmıyor, selam verip borçlu çıkmak gibi, senin de haksızlıklarının bedelini ödemene sebep oluyor. En azından ben böyle okudum. Aylarca gizlediğim bir sırrın ortaya çıkmasına sebep olur mu Nemesis'ten istediğim yardım? Bilinmemesi gereken ve ortaya çıktığında çok fazla kişiyi üzecek bir sır. Adalet için bunun da gün yüzüne çıkma durumu olur mu? Eğer böyle bi şey olacaksa bunu nasıl engelleyebilirim?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Başkasını temizlemek istiyorsan, önce kendini temizlemelisin. Bende adaletsizlik yaptım, yalanımda vardır, temiz sayılmam diyorsan önce kendinin yarattığı adaletsizlikleri düşün, onları değiştirmeye çalış. olur, her şey olabilir. Adalet istiyorsan en önce sana gelir. Bu yüzden bir şey istemeden önce kendi ellerimize bakmalıyız.

Keira

Moderator
Evrenin adalet anlayışı sizin düşündüğünüzden daha farklı çalışır, adaletin nasıl gerçekleşeceği, kimin haklı olduğu bazen bizim tahminlerimizden farklıolabilir. Ayrıca şunu da unutmayın adalet isterken önce kendiniz ne kadar adilsiniz onu bir tartın.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bunu şöyle düşünün bir adam var seri katil tetikçilik yapıyor polisin ondan haberi var ama bu adam polise gidip bir eroin baronunu ihbar ediyor
polis ona önce sen gel bakalım bi demez mi ? uyuşturucu baronuna ceza verilir ama suç işleyen olarak sende nasibini alırsın.

freud14

Kayıtlı Üye
Peki bunu bozmanın bir yolu var mı? Aslında sakladığım şey bir adaletsizlik değil, ortaya çıktığında çok fazla kişinin canını yakacak bir sır, bu sebeple saklıyorum ama bir anlamı yok sanıyorum ki. Bana yardım edebilirseniz çok sevinirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...