Adolf Hitler

Roses and Corbeu

Kayıtlı Üye
E zaten çoğu çalışmada fotoğraf kullanılır. Enerjinin doğru yönlendirilebilmesi ve majisyenin yeteneğine göre yapılabilecekler değişir. Sorunuzu riskli buldum net bir cevap vermek istemiyorum☺️
Sanırım net bir biçimde anladım, yöntemin çalışma prensibi aynı. İyi iz süren bir köpek en silik işareti dahi takip edecektir.

Yakalamış mıyım?

createtherules

Kayıtlı Üye
Açık kapı kalmıyor.

Üst katmanlardan bakmaya başladıkça "Allah dilemedikçe yaprak bile düşmez" görüşü hakim olur. "Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz" ayetinin sırrı başlar.

Ama alt katmanlardan bakmaya başladıkça da işin içine daha teknik bilgiler girmeye başlar ve işler bir noktada bulanır.

Kader o kadar çok fazla katmanlı ki, her katmanında ayrı bir matematik ve ön kabul gereksinimleri var.

Zengin olmak için kalpten bir şekilde dua etmek belli bir katmandaki kilidi tamamen açabilir. Ama zenginlik hala gelmeyebilir. Gecikebilir veya gelir ama belasını da getirir. Kaderin seni zenginliğin kendine has belalarına karşı antikorlamak ister ve başta sana başka farkı ama bağlantılı protokoller yaşatır. Ama sen bunlara tavekkul katmanında layık olamadan, dua katmanına öyle bir abanirsin ki, sonunda zemberegi kırılmış saat gibi tüm tezahürlere isyan edebilirsin..

Evren istesen de istemesen de iç dünyadaki dip akıntısına göre zaten sekillenmeye devam eder. Dua aslında iç dünyanı nimaza sokarak beklemesini bilmektir.

Beklemesini bilenin herşey ayağına gelir. Dua bunun sematigini verir.
Niye sürekli bir ceza ödeme isteği, bir zorluk, bir bela gelmesi vs... 😀 Niye sürekli Allah sizin mutlu olmanızı mutlaka burnunuzdan getirmek zorunda olsun? Hayatlarınızda niye kolaylık yok? Bu islamda sınav meselesini aşan bir hale geldi artık... Çok dua etmeyi bile mutlaka peşinden bela getiren bir tehlike olarak görüyorsunuz. Bu katolik-hristiyan türevi islam modelinin düşününce ne kadar temelsiz olduğunu anlasak mı artık? Madem Allah istedi diye isteyebiliyoruz o halde biriz, Sınavlar ruhlar için ama bu sınavları vermeyelim diye keyif alıp sıfır veren cetvelci hoca mantığıyla korku içinde bir yaratıcı hissetmeyelim artık yani...

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Niye sürekli bir ceza ödeme isteği, bir zorluk, bir bela gelmesi vs... 😀 Niye sürekli Allah sizin mutlu olmanızı mutlaka burnunuzdan getirmek zorunda olsun? Hayatlarınızda niye kolaylık yok? Bu islamda sınav meselesini aşan bir hale geldi artık... Çok dua etmeyi bile mutlaka peşinden bela getiren bir tehlike olarak görüyorsunuz. Bu katolik-hristiyan türevi islam modelinin düşününce ne kadar temelsiz olduğunu anlasak mı artık? Madem Allah istedi diye isteyebiliyoruz o halde biriz, Sınavlar ruhlar için ama bu sınavları vermeyelim diye keyif alıp sıfır veren cetvelci hoca mantığıyla korku içinde bir yaratıcı hissetmeyelim artık yani...
Çünkü kişilerin gerçek kişilikleri dertlerde zorluklarda ortaya çıkar. Rahatin yerindeyken iyi olmak kolaydır. İyi şeyler için mutlaka bedel ödenir cennet için dünyada zorluklar çekilir isyan etmeden sorgusuz teslimiyetle. Yani tevekkül etmek gerekiyor hep.

createtherules

Kayıtlı Üye
Çünkü kişilerin gerçek kişilikleri dertlerde zorluklarda ortaya çıkar. Rahatin yerindeyken iyi olmak kolaydır. İyi şeyler için mutlaka bedel ödenir cennet için dünyada zorluklar çekilir isyan etmeden sorgusuz teslimiyetle. Yani tevekkül etmek gerekiyor hep.
Bak gerçekten buna dikkatli bakınca mantıksız olduğunu hissedeceksin 😀
Rahatın yerindeyken iyi olmak kolaysa neden daha rahat ve iyi olmayalım? Yahu iyiliğe karşı iyilik veririz falan tamam da niye illa iyi bir şey için kırbaç yememiz gereksin 😀
Ya da şunlar galiba istenen:
Büyü yapma, katmanların kilidi açılır.
Aman çok dua etme bela ile gelir
Sakın bir şey isteme kaderin bozulur...
Boş boş bak sen. Sana ne verilirse o kadar hakkın var sadece otur bak.
Allah'ın sana verdiği yetkiyi kullanmaktan aciz bir korkak ol ki konfor alanından çıkma...

Retro

Elit Üye
Niye sürekli bir ceza ödeme isteği, bir zorluk, bir bela gelmesi vs... 😀 Niye sürekli Allah sizin mutlu olmanızı mutlaka burnunuzdan getirmek zorunda olsun?

Çünkü insan ilim sahibi olana kadar hamdır. Toydur. Beşerdir. Cahildir. Nefsi emmarededir. Hatta musallatlıdır.

Ilim sahibi olmadıkça, olgunlaşmadıkça, pişmedikçe, acıyı yaşatan sinerjinin aslında şifa atomlarından meydana geldiği farletmedikçe de adalet ve denge üzere yürüyen işleri bütüncül bir perspektiften değerlendirmez.
Hal böyle olunca herşey bir etiket ile ifede bulmaya başlar.

Yani zihnen parçalı bulutlu halde kalır ve anlık değişimlerin arkasındaki hikmetleri ıskalar.
Annesi istediği oyuncağı almadı diye kötü anne olur. Her hoşa gitmeyen olayda ya patronu, ya amiri, ya devleti, ya cumhur başkanı hatta Allahı suçlu bulacak hallere bile suruklenebilir. İşte Allah bu kimselerin tekamülünü bazen geciktirir. Asıl mesele biz tekamule geri kalmış insanlara sabredecek halde miyiz? Asıl biz onlara karşı tahammülsüzüz. 😀

createtherules

Kayıtlı Üye
Annesi istediği oyuncağı almadı diye kötü anne olur. Her kötü olayda ya patronu, ya amiri, ya devleti, ya cumhur başkanı hatta Allahı suçlu bulacak hallere bile suruklenebilir.
Aksine...Benim savunmam Allah'ın insana kontrol yetkisini ve sorumluluğu vermiş olduğu yönde.
Ama karşıdan okuduğum özetle şu:
Mutfağa gidip 1bardak su doldurup içme. Bunu haketmiyor olabilirsin. Suyu hakkın yokken koyup mudahale ediyorsun belki. O zaman bardak düser ayağına cam kırılır. Sen salonda otur duvara bak bekle. Allah sana nasip ederse çatıdan yağmur sızar içersin ya da susuzluktan öl.

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Rahatın yerindeyken iyi olmak kolaysa neden daha rahat ve iyi olmayalım? Yahu iyiliğe karşı iyilik veririz falan tamam da niye illa iyi bir şey için kırbaç yememiz gereksin 😀
Allah'ın sana verdiği yetkiyi kullanmaktan aciz bir korkak ol ki konfor alanından çıkma...
Yok öyle değil..
Dua et ama olmazsa isyan etme.. ayrıca dua etmek sadece oturup el açıp yalvarmak değil fiziki dua etmek gerekir ayrıca. Yani iyi bir iş istersen her yere başvur sonra Allaha yalvar söyle bir isim olsun diye. TV lerde yarışmalarda her katılana ödül yok bazıları sadece seyirci yarışanlardan bir kısmı elenir bir kısmı finale kalır. Yaratılan her canlı hayatta olduğu için iyi şeylere layık diye bir kural yok çabalayıp hak etmek gerek herkese verilse değeri olmazdı o kadar. Ve tabi iyinin ve kötünün de farki olmazdı nasılsa herkesin yaptığı yanına kalıyor iyiliğe motive edecek bir ödül gerekiyor.

Retro

Elit Üye
Mutfağa gidip 1bardak su doldurup içme. Bunu haketmiyor olabilirsin. Suyu hakkın yokken koyup mudahale ediyorsun belki. O zaman bardak düser ayağına cam kırılır. Sen salonda otur duvara bak bekle. Allah sana nasip ederse çatıdan yağmur sızar içersin ya da susuzluktan öl.

Bu ancak şeytanın Allah hakkındaki vesvesesi olabilir. Sana zanlar telkin eder ve bir süre sonra da gereksiz bir şekilde boğucu-korumacı bir bipolar haline gelirsin.

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Aksine...Benim savunmam Allah'ın insana kontrol yetkisini ve sorumluluğu vermiş olduğu yönde.
Büyü konusunda kesin yasak asla yapmayın demiyor orda lanetlenenler başkalarına zarar veren aileyi dağıtan eşleri ayıranlar. Mesela biri evlenmek için büyü yaptı ama başkasının kocasıyla onu bırakıp beni alsın diye işte bu günah.. yoksa kısmetim açılsın ben de hayirli düzgün yuva kurayım niyetinin kimseye zararı yok. Kendini iyileştirmek için şifa çalışması yap ama başkası hastalansin ölsün diye yapma.. bunun gibi yani.

createtherules

Kayıtlı Üye
Büyü konusunda kesin yasak asla yapmayın demiyor orda lanetlenenler başkalarına zarar veren aileyi dağıtan eşleri ayıranlar. Mesela biri evlenmek için büyü yaptı ama başkasının kocasıyla onu bırakıp beni alsın diye işte bu günah.. yoksa kısmetim açılsın ben de hayirli düzgün yuva kurayım niyetinin kimseye zararı yok. Kendini iyileştirmek için şifa çalışması yap ama başkası hastalansin ölsün diye yapma.. bunun gibi yani.
Evet katılıyorum şimdi sana büyü yapan tipi düşün. Çabalamasan bunun bedeli senden sorulmaz mı? O zaman bedel lazım işte "Kızım o kadar insan ve sen zarar görürken, niye boş boş baktin ben sana bunun ilmini bahşetmişim...." denecektir. İyilik ve kötülük hak ve adalet, nasıldan çok, neyi ne için yaptın terazisinde olacak o ayrı.
Bu ancak şeytanın Allah hakkındaki vesvesesi olabilir. Sana zanlar telkin eder ve bir süre sonra da gereksiz bir şekilde boğucu-korumacı bir bipolar haline gelirsin.
Ya bu iş sıkışınca "şeytan vesvesesi" falanlara sarmasın hiç... Bu yolda kimin tevekkül edeceğim diye asıl vesveseye dalıp paranoyak olmaya varacağı da düşünülse iyi olur.
Ha bir de müslümanlığı bu kadar arı halde yaşamak taraftarıysanız semavi dinlerin islam öncesi sekter bakış açılarını toplayıp islamdan arındırma yoluna gidin. Zaten tahrip olasılıkları da sizin gibilere göre vesvese olacağı için çok da ilerleme beklemiyorum bu camiadan.
(Simdi cevap gelir:
"Dünya senin ilerleme hırsını tatmin etme yeri değildir."
Tamam, tamam. Pardon oturmaya gelmiştik biz. 😅 )

Retro

Elit Üye
İnsan yapısı itibari ile çok sabırsızdır. Acelecidir. İsyan etmeye, oyun bozmaya, masayı dağıtmaya ve küsmeye ve alınganlık göstermeye çok müsaittir. Bu zikir beni zengin etmedi diye zikri terketmeye, bu dua üstümdeki sıkıntıyı gidemedi diye duayı yarıda bırakmaya çok müsaittir. Sözüm meclisten dışarı, ancak genel totalde insanlar böyledir.

Allah size hiç bir şekilde zulmetmiyor, siz kendi kendinize zulmediyorsunuz diyor hatta.

Gelelim en başta verdiğim örneğe.

Saf bir insanın tüm kalbi ike milyoner olmaya isteği olamaz mı? Elbette olur. Milyoner olmak kötü bir şey mi? Tabi ki hayır.

Dualarını ediyor. Ama milyoner olmanın sadece para harcama kısmında kalmış. Finansını koruması gerekecek, sinsi insanlarla başetmeyi öğrenmesi gerekecek, kendisini sadece parası için sayan kişileri ayiklamayı öğrenmesi gerekecek, bir anda iflas ederse yaşayacağı travmayı belki birkaç kere atlatması gerekecek, parayı korumak için para avcıları ile kora kor mücadele etmesi gerektiğini öğrenecek.

Şimdi kendine zaman verirse en hızlı prosedürleri öğrene öğrene geçerse, zaten hayat onu varlıklı ve finansal olarak üstün bir konumda tutar. Ama dediğim gibi insan acelecidir, nankördür, bilmediği konuların cahilidir, küsmeye ve kırılmaya yatkındır..

Bir duanın gerçekleşmesi için evvela senin o gerçekliğin imtihanlarini vermen lazım ki, işte bu noktada insanlar herseyi bela ve musibet olarak gördükleri için şeffaf bir kalple ettikleri dualarindan da öfkeyle bir anda vazgeciyirlar.

Halbuki kapasitif olarak birseylere göğüs gerebilen kimse için ortada hiç bir sorun da olmuyor. Onlar kendilerini dualarına ulaştıracak gercekliklere fragman fragman hazırlanıyorlar.

Şerler, aslında hayrı kavrama kabiliyetsizliğinden doğuyor.

Son düzenleme:

Retro

Elit Üye
Ya bu iş sıkışınca "şeytan vesvesesi" falanlara sarmasın hiç..

Sıkışma yok neyse o.
Yobazca bir örnek verdin. Çok komik ve aptalcaydı.
Sonra "sıkışınca şeytana, vesveseye bağladın" oldu.
Ben bu detayda saklanan küçük oyuna gelmem 😀

Ha bir de müslümanlığı bu kadar arı halde yaşamak taraftarıysanız

Kimse kimsenin nasıl yaşayacağına karışmasın taraftarıyım.

(Simdi cevap gelir:
"Dünya senin ilerleme hırsını tatmin etme yeri değildir."
Tamam, tamam. Pardon oturmaya gelmiştik biz. 😅 )

*saate bakıp bakıp Esnemeye başlayan ev sahibi efekti*

Son düzenleme:

createtherules

Kayıtlı Üye
Sıkışma yok neyse o.
Yobazca bir örnek verdin. Çok komik ve aptalcaydı.
Ya dümdüz örneğe çıkar yol kalmayınca aptalca diyen de...
Bir saat önce milletin ettiği duayı "Başınıza bela getirme ihtimali var" diye korkutan aynı kişi. Sonra bana şeytandan vesveseden bahsediyor. 🙂
Örnek aptalca değil sadece en aptalların bile anlayabileceği kadar net.
Bazen esnerim ben olabilir. Bazen dikkate değer şeyler de yazıyorsun hakkını yiyemem ama yıllardır şu "Premium ermiş" moduna girip insanlara gülümseyerek kasvet saçmandan bir ufak sıkıntı gelmiyor değil.

Retro

Elit Üye
Ya dümdüz örneğe çıkar yol kalmayınca aptalca diyen de...

Su içecekmiş te, suyu haketmeden içtiği için bardak kırılıp bir tarafını keser diye içmemiş.

Bu yobaz bir zihniyet. Yobazlar temelde ileri takıntı hastalaridir. Diğer bir deyişle okb.dirler.

Kaygi bozukluğunun dini terminolojideki karşılığı da vesvese ve kuruntudur.

Senin verdiğin örnekteki düşüncelere sahip insanlar ancak bir vesveseli olabilir. Kuruntulu olabilir. Takıntılı olabilir.

Benim anlattığım hiçbir şeyle bagdasir bir tarafı yok. Aptalca bulmam bu yüzdendi.

Bir saat önce milletin ettiği duayı "Başınıza bela getirme ihtimali var" diye korkutan aynı kişi. Sonra bana şeytandan vesveseden bahsediyor. 🙂

Evet, çünkü ben premium bir ermişim.

Örnek aptalca değil sadece en aptalların bile anlayabileceği kadar net.

Örnek aptalca değil, çok net.
Ama onu çok net bir şekilde aptalca bir yerde öne sürdün.

Bazen dikkate değer şeyler de yazıyorsun hakkını yiyemem

Bazen değil, her zaman

ama yıllardır şu "Premium ermiş" moduna girip
insanlara gülümseyerek kasvet saçmandan bir ufak sıkıntı gelmiyor değil.

O da vesvese. Yukarıdaki örneğin de vesvese.
Sen bu akşam vesveselenmişsin

Retro

Elit Üye
Neyse en azından bu,
Allah arzularını yaşamasına izin verdi diye kendini "Lord" zannetmekten daha iyi bir konumdur umarım. O zaman senin adına seviniriz, onun da bir sakıncası yoktur inşallah.

Ben demedim sen dedin.
Ben sen dedin diye dedim.
Senin dediklerinden yola çıkınca da sıkıştık bak gördün mü?

İşte şimdi Bu işin tek bir izahı var.

Roses and Corbeu

Kayıtlı Üye
İnsanın yaşam görüşüne göre şekilleniyor biraz. Eğer yürüdüğü yol ona, içinde bulunduğu hayatın yegane amacının tekamül ve insan-ı kâmil olmak olduğunu buyuruyorsa doğum ve ölüm arasındaki her şey de bu tekamüle hizmet edecektir ve tekamül doğası gereği acıyı/zorluğu gerekli kılar. (neden? Bilmiyorum böyle evilmiş.)

Bu yüzden en az bir tane daha doğum içeren herhangi bir inanışta bu tür reflekslere denk gelmek epey olası.

Öyle bile olsa biz insan olarak birkaç kat daha fazladan "ayla ve müslüm'ün yapımcılarından" aromasında tavırlar sergilemeye bayılıyoruz.

Acıların çocuğu olma, Chad ol.

Hayat güzel, her şey de olacağına varır.😎