Neden benzer insanları hayatımıza çekeriz?

metisartemis

Kayıtlı Üye
Merhaba. Benim sorunum şu: Hep aynı olayları, benzer kişileri hayatıma çekiyorum. Yıllar geçiyor ama bir arpa boyu yol alamıyorum sanki. En azından eskiden hayatımın düzeleceğine, farklı insanların karşıma çıkacağına dair inancım vardı. Artık onu da yitirmeye başladım. Çünkü hep benzer sorunları yaşıyorum. Örneğin, sürekli eski sevgilisini unutamamış insanları hayatıma çekiyorum. Bu kadarının artık tesadüf olamayacağını düşünmeye başladım. Bu konulara çok hakim değilim ama bilinçaltımdan kaynaklanan bir korku veya inanç nedeniyle bu insanları hayatıma çektiğimi düşünüyorum. Siz bu konuda bana ne tavsiye verirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Benzer enerjiler birbirini çeker hayatlarımıza bize gerekli mesajı almamızı sağlayan insanları çekeriz değişime girecek olursak bazı insanlar da hayatlarımızdan çıkar, enerjimizle iter ve çekeriz. Çekim yasası var bide. Bilinçaltında ne varsa onlarla ilgili kişi ve olaylar gelir yaşamına. Benim karşıma aynı tarz olay ve insanlar çıkmamaya başladı çünkü yaşadıklarımı çok iyi analiz edebilmeye başladım 'bunu neden yaşadım, bunu neden yaşıyorum'un cevabını bulmayı öğrenince aynı olaylar tekrarlamadı çünkü gerekli mesaj alındı, öğrenilmesi gereken detay öğrenildi. Değişime girince farklı olay ve kişileri çekersin

Ü

Üye silindi 58480

Elektrik gibidir bu. Firinin da Buzdolabinin da fisleri size ayni gozukebilir. Ama ikisini de kontaga takarsaniz birisi sogutmaya digeri isitmaya istidraklidir.

Hayatiniza hep ayni tur insanlari cekiyorsaniz sorun cekim yasanizda degildir. Cekim yasanizin cekim istikameti hosunuza gitmese de bilincaltinizin talebine gore harika is cikariyordur.

Bakkalcidan 1 gunde sirket CEO su olmaz. Ama bir gunde o koltuga torpille vs oturabilir. Oturur oturmasina da mahcub duser. Belki bu hedefe tovbe eder. Kendi kismetini baltalar.
Siz de hayatiniza hayallerinizdeki insani 1 gunde cekemezsiniz. Ama o kisi soyle bir ugrayabilir ve sizin ona layik olmayan bir frekansta oldugunuzu hemen gorur ve sizden uzaklasir. Siz de mahcup dusebilirsiniz. Acele etmeyin. Once hayatiniza cekip durdugunuz su size layik olmayan insanlarin sizde kilitli olan cevherleri aciga cikarmalarina izin verin. Bu sizin kendi inadiniz ve dikkafaliliginizla yuzlesmek pahasina bile olsa yakaniza yapisir cunku.

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Arkadaşların söylediklerine katılıyorum. Geçmişte yaşadığımız bir takım olaylar, duygusal kimliğimizin parçası haline gelirler ve karmik yük olarak gelecekte benzer durumlar ve insanlarla karşılaşmamıza neden olurlar.

Bu olayların ardındaki neden ve anlayışınızı sorgulayarak karmanızda değişiklik yapabilmeniz mümkün. Yine herkese tavsiye etmesem de karma temizliği denen bir olay var. Kısa yoldur geçmişteki bugünü tekrarlı olarak esaret altına alan düşünce kalıplarını aşmak için. Ama pek çoğumuz için karmik yük güvence gibidir, iyi karma baskınsa hele. Sonrasını ben de garanti edemem.

Bu yüzden karma konusunda uzman birilerinden yardım alabilirsiniz. Regresyon terapisi yapan ve hipnozla uğraşan psikologlar da size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Yarım kalmış mesele sonuçta. Ve bir kaç regresyon ile halledilecek bir hususta bütün karmayı karşıya almak çok da risk almaya değer bir fikir değil kanımca.

Birkaç örnek vereyim.
Bir kadın, 9 10 yaşlarında pek şişman bir çocuk değildir. Ama babası sürekli olarak kızına şişman patates demektedir. Kız bunu içselleştirir bilerek veya bilmeyerek. Gençliğinden başlayarak hayatının uzun yıllarında erkeklerle kurduğu bütün ilişkilerinde, erkeklerin kendisine şişman dediğini farkeder. Oysa kadın pek çok obeze göre hayli zayıftır. Temel nedeni karmik olarak burada yük edinmesidir.
Mesela çocukluğunuzda size musallat olan bir insan modeli düşünün. Hayatın ileriki zamanlarına kadar, eğer içinizde terörist hale gelen bu musallattan özgür kalmazsanız, hayatın geri kalanında, ne kadar bully frekanslı insan varsa onları kendinize çekersiniz.

Yaşanmış hiç bir şey boşa değildir. Ama yaşanmışlıklar insana rehberlik etmelidir, onları hapishaneye tıkmamalıdır anlayışı. Dışarıda beni vururlar diye kendini hapishanede cezalandırmak ve güvendeyim demek, insanın karmik bağlarına tutunmasıyla alakalı bir durum.