Muska Çıktı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu tılsımlardan haberiniz var mı. Çıktı demişsiniz çünkü. Çünkü bunu ya biri kendine yaptırır ya da onu seven biri. ne sormak istediğinizi anlamdım.

Almastad

Kayıtlı Üye
İş
Tahmin
O kadar karman çorman yazılar içinde dikkatimi çeken nedense İsrail'in bayram simgesini andıran işaret. Bir alâka kurduğum için söylemiyorum, sâdece bana ilginç geldiği için (yazılı) düşündüm diyebiliriz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İsrail'in bayrağında kullanılan İsrail'e özel bir sembol değil. Kadim bir sembol. Hilal ve yıldız yanda haç gibi. Bunlar kadim sembollerdir. Hatem işaretidir.

Ngc-11

Kayıtlı Üye
Ruhun rahat olsun ama bence bozmasaydın keşke anladım kadarıyla eskilerden kalma askere giden veya uzak mesafeye giden birine yazılmış ve sağ salim döne bilmesi için hediye edilmiş bir muska " yanlış anlamadıysam eğer öyle ise düzeltin" eskilerden kalma ve ebeden veya nineden kalma bir muska

Love Song

Banlı Kullanıcı
Dua da çıkabilir yani,güvenmiyorum da.

Bu arada o israilin simgesi olan 6 köşeli yıldız yani Davud'un yıldızı,ters üçgen ve düz üçgenin iç içe geçmesiyle oluşan gerçekten çok eski sembollerden birisidir.
Ayrıca israile özgü falan da değil,osmanlı madeni paralarında bile kullanılmıştır,anlamı çok farklı yerlere taşınabilir.
Tabi genel olarak yahudililer benimsediği için israilin bayrağında olması da şaşırılacak bir durum değil,sonuçta israil din ile yönetilen bir ülke.
Tıpkı müslüman ülkelerin bayrağında hilal olması gibi yahudi bir ülkede de 6 köşeli yıldız olması tuhaf değil.
Hristiyan ülkelerinin,özellikle avrupa ülkelerinin çoğunun bayrağında haç vardır,yani bu sembolleri ülke ile bağdaştırmak saçma olur,dini semboller bunlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...