Milyarlarca gezegen arasında neden dünya?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kevinlonnie

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaslar zamanim yettigince dinleri arastiriyorum surekli okuyorum. Felsefe okuyorum cok arastirmaci birisiyim ve kendime bir yon bulmaya calisiyorum. Simdi islamin da cok mantikli yonleri var ama olmadigi yonler de var. Sayısız galaksi,yıldız, gezegen olmasina ragmen neden kucucuk bir dunyaya kitap yollandı ve tum olaylar bu dunya uzerınde sekil almaya basladi. Mantikli bir aciklamasi olan var mi? Neden biz?

shado

Banlı Kullanıcı
Nereden biliyorsunuz ki başka varlıkların olmadığını onlarada kitap gönderilmediğini kur'an da böyle bir ifade var mı bilemiyorum pek bilgim yok açıkçası sadece fikrimi söylüyorum.Belki kur'an ana kitabın bir bölümüdür insanlara gönderilmiştir.

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaslar zamanim yettigince dinleri arastiriyorum surekli okuyorum. Felsefe okuyorum cok arastirmaci birisiyim ve kendime bir yon bulmaya calisiyorum. Simdi islamin da cok mantikli yonleri var ama olmadigi yonler de var. Sayısız galaksi,yıldız, gezegen olmasina ragmen neden kucucuk bir dunyaya kitap yollandı ve tum olaylar bu dunya uzerınde sekil almaya basladi. Mantikli bir aciklamasi olan var mi? Neden biz?

Bızım onemımız bence kendı ıcımızde kalıyor.. Bız aslında, sadece ''bız'' oldugumuz ıcın onemlıymısız havasına gırıyoruz ama aslında evrende yaratılan en basıt bır canlı bıle olabılırız. Islamı olarak bakmazsak ben her zaman buranın ve bızım sanal programdan ıbaret oldugumuzu dusunurum.

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Yeryuzune gelmis ve gelecek ruhlarin en ustun varlik ve yaraticinin birer zerresi olduklarini,zaman ve mekandan uzak olan bu varliklarin dunyada bir surelik yasamasi icin fani ve aciz insan bedenlerine mahkum kilindiklarini dusunuyorum..

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Mantıken dünyada değil de x gezegeninde yaşıyor olsaydık bu soru neden milyarlarca gezegen içinde x gezegeni diye soracaktık. Bu yüzden fazla kurcalamamak lazım bence.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Belki de burası sadece okuldur ders bitince hepimiz eve geri döneceğiz..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kuran da genel olarak iki tip var oluş belirtilmiştir; biri nefsi olan mükellefler, diğeri de melekler gibi nefsi olmayıp mükellef olmayanlar (kaldı ki onların da bizden farklı mükellefiyetleri vardır) Bütün mükelleflere, elçi gönderildiği yani hatırlatma ve davet yapıldığı belirtilir. Yerde ve ''göktekiler'' de O'na bağlıdır. Yani ne başka gezegenlerde hayat yok denir ne de var denir, ne insan ve cinden başka bilinçli kullar var denir ne de yok denir. Kısaca orası sizi çok ilgilendirmiyor sizin önceliğiniz kendinizsiniz denir. Kabaca böyle.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Neden biz derken başka gezegenlerde bir sistem olmadığını nereden biliyoruz ? Varolan sistemler bizim gibi görünür maddeden olup bize gösterilmek zorunda mı ? Dünya tüm evrenin merkezi değildir ama biz dünya sakinleri olarak bize göre böyledir.İslam bize ihtiyacımız kadarını bildirir kendi kurtuluşumuza yeticek ve ibret alacağımız kadar bildirir.Başka gezegenlerdeki sistemleri bilmemizin kurtuluşumuz ile bir alakası olmadığı için bize bildirilmemiş olması çok doğaldır.

Lyusifer

Kayıtlı Üye
Şöyle bir varsayım hatırladım eyerki başka gezegenlerde bizden ileri teknolojili varlıklar olsaydı şimdiye kadar bizi bulmuş olurlardı..:)

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Evren,dinler ve evrenin şekli, biz ve her şey... Bu konular ilgi çekici olduğu kadar insanın hazır olmadan öğrenmesininde zararlı olacağı kanaatindeyim. Sorularını kendinize saklayın derim, anlayamayacak kadar çok insan var. İnsan aklıyla sorulara cevap bulur, herkesin kendi sorusunu kendisi cevaplayacağını düşünüyorum, tabii doğruluğu tartışılır derecede.

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Merhabalar.Bencede çok ilginç bir soru.Yakın zamanlarda Baba Vanganın insanlığın gelişimi ile ilgili kehanetlerini okudum.Onun kehanetleri bana çok ilginç geldi.İnsanılğın yaranma nedeni ve evriminden bahs ediyordu.Bir nevi manevi yükselişden.Dahası da var: uzaylıların yardımından bahs ediyordu.Bu kadının söylediği kehanetlerin gerçekleşme oranı 100- de 90 civarındaymış.İnternettte Baba Vanga kehanetlerine dair birçok veri mevcut.

nira

Kayıtlı Üye
Evren büyük ve sayısız gezegenler içinde bir tek bu dünyada bir şekilde yaşıyoruz. Başka gezegenlerde de hayat olduğuna toplumlar olduğuna '' ''inanıyorum.'' (varlığını kanıtlayamıyoruz yokluğunu da kanıtlayamıyoruz) Kuran dünyadaki insanlığa gönderildi. Sadece ibadet için değil kuran toplumsal bir rehberdir. Nasıl davranacağımızı belirleyen kuralları vardır ve biz bunlardan sorumluyuz. Başka gezegenlerde başka toplumlara da kitap gönderilmiştir neden olmasın. Onların da toplumu düzenleyen bir ilahi kitabı vardır. Adı kuran olur başka bir şey olur. Benimkisi bir var sayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...