Maji nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

codzombi

Kayıtlı Üye
Kendiniz çok büyük majisyenmişsiniz gibi konuşuyorsunuz.Ama daha dua kavramının tam olarak ne olduğunu bilmiyorsunuz.Bir sözün büyü olması için gerekli şeyler vardır.Sadece Tanrıçam beni koru deyince büyü olmaz dua olur.Büyü Yaparken de Yaratıcıdan istiyoruz ama farklı yollardan.Sen Dua ederken sadece enerji yolluyorsun .Ama Büyü yaparken tamamen bir alışveriş içinde bulunuyorsun enerji alıyorsun,yolluyorsun.

Büyü ile direk iletişim bile sağlayabilirsin.Ve dua yaptın diye sana 3 katı dönmez.Ama Büyü yapınca yaptığın şey sana 3 katı döner. :)

Konu tartışmaya dönmesin asıl amacından sapmasın .Kimin neyi bilip bilmediğiniz bilemezsiniz çok net biliyor gibi konuşuyorsunuz.

Est. kendimi büyük majisyen gibi görmüyorum, hangi cümlem de bir çok kişiden iyi biliyorum veya iyi bildiğimi iddaa ettim ? Yorumlarım ortada , kimin burnu havalarda görüyoruz. Nerden çıktı bu şimdi hayret bir şey :)

Yukarıda beddua örneği verdim , aradaki bağlantıyı nasıl anlamadınız şaştım kaldım. Dua ederken de ,karşılık olmuyor mu sayın tai :) Dua karşılıksız mı olur , daha burada evrenin 3 kat yasasının tam olarak neyi ifade ettiğini anlayamamışsınız.. Ne yaparsan yap , karşılığı var, karşılıksız hiç bir şey yok.

Tabi siz dua ile büyü kavramını farklı algılarsanız yapacak bir şey yok . Ben de büyü ile duayı aynı gruba koyuyorum .

Tituba

Kayıtlı Üye
Bende Bir Wiccanım..Bende Doğaya ,Tanrılara ve Tanrıçalara inanırım..Ben Tanrılara,tanrıçalara dua ediyorum.Bir Müslüman ya da Hristiyansa tek bir tanrıya dua ediyor.Siz ikisi birbirinden farklı dua demişsiniz bir düşünün Bende,oda sonuçta yaratıcıya dua ediyoruz.Sonuç ikimizde yaratıcıdan istiyoruz.
Dediklerimi yanlış anlamışsınız siz kendinize göre yorumlamışsınız. Bir şaman bir ruha dua eder bu ruh atalarının ruhu veya babasının ruhu bile olabilir. Başka bir paganda buna benzer ruha dua eder. Demek istediğim sadece tek bir tanrıya veya tanrılara dua etmezler. Örneğin göğün ruhuna dua edip yağmur yağmasını isteyen bir pagan yaratıcısına dua etmez, gökyüzünü yönettiğini düşündüğü ruha dua eder. Yaratıcı başka bir tanrısı vardır. Dua istemek, büyü bunu sistemli bir şekilde doğalolmayan yoldan elde etmektir. dua kabul olur veya olmaz büyü öyle değildir.
canmert196 latinceyle bile büyü yapılmaz türkçeylede yapılmaz demiş. Buna katılmıyorum bu iki dilde bir çok büyü vardır. Folklorik kaynakları araştırırsanız iki dildede bir çok büyü çeşidi bulabilirsiniz. Bunun aksini iddia etmeniz var olan şeye yok demektir. Şahit olarak origanumu göstermenizde ayrıca tuhaf, belki tam olarak ne demek istediğini yanlış anlamışsınızdır kesin hüküm verici göstermeniz tüm kaynaklara ters.
Kesin bilgi buymuş gibi söylemenizden dolayı codzombi bana göre haklı olarak itiraz etmiş. Çünkü bir dilde büyü yapılamaz demeniz yanlış. Ancak dua kısmında kendisi ile aynı düşüncede değilim. Havas için söyledikleri belki mümkün olabilir. Simamın dediği gibi kelimelerin okunuşu söyleniş şekli ayrıca semboller tütsüler enerjiyi yönlendirir, tabi bu durumda bir ustata ihtiyaç duyabillirsiniz çünkü kelimeler nasıl söylenecek titreşimi nasıl olacak yüksekliği ne olacak gibi şeyleri birinin öğretmesi lazım veya deneme yanılma yoluyla daha uzun şekilde kendinizde bulabilirsiniz. Son olarak 3 katı şeklinde dönmesi genelde havas uygulamalarında uyarı için söylenir. Çoğu maji uygulamasında geri dönüş genelde yoktur. Saygılarımla

canmert196

Kayıtlı Üye
Ben tartismak istemiyorum ama bilgimi biliyorum der bilmedigime bilmiyorum derim bu islerde ogrenciyim hala uzun yol kat ettim bir cok kisidende iyi biliyim bi zahmet calisan bilir calisanla calismanin farki olsun hergun zaman ayiriyorum yogunlugumun arasinda hergun yeni seyler ogreniyorum yeni teknikler cekiyorum onlari pratike dokmem gerekiyor.zaman enerji harciyorum.lafim codzombie size degildi ustunuze alinmissiniz bana mantiksiz diyen birineydi.Zamaninda ben birebir egitim aldigimda az ugrasmadim kimsede emegimi hice sayamaz.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Dua etmek ile büyü yapmanın ortak noktası her ikisinin de insan tarafından söz ile zikredilmesi sonucu bir olayın işleyişine veya arzu edilen birşeye doğru ivme kazandırmaktır. Ancak aradaki naçizane fark dua ederken arzu edilen şey yaratıcıya yakarıldıktan sonra "herşeyin iyisini sen bilirsin,bu istediğim hayırlısı ise olsun,değil ise kabulümdür" gibi benzeri bir cümle kurulur genelde ve bence kurulmalıdırda:), büyü yaparken ise Tanrı ile inatlaşırsınız biraz,"Hayırlısını sen biliyorsun ama ben illa da bunu istiyorum sonuçlarına da razıyım !"kadere müdahale etmeye çalışırsınız,otomatik olarak sadece kendinizin kaderine değil büyü yaptığınız konu-durum ve olayla ilgili herkesin kaderinde rotasyona sebep olursunuz,zorla aldığınızın karşılığında neyin çıkacağını hayatınızdan bilemezsiniz. Ama mutlaka her alışın bir verişi vardır,bunda sanırım hemfikiriz hepimiz? Ben de dua etmenin sesin ve kelimenin gücünü kullanması sebebi ile bir çeşit majikal uygulama olduğunu kabul edenlerdenim,çünkü farklı farklı maji çeşitleri vardır ve öyle çeşitleri vardır ki dua ile bir kullanılır. Örnek; bir Venüs dolunayında gül yapraklarını diğer yarısına kavuşmak için dua ederek suya üfleyen birisi de büyü yapıyordur ancak işin içinde dua kısmı da var işte:)Ve bunu yaparken muhtemelen şöyle bir dua ediyordur " Ey yüce yaratıcım(veya ne diyorsanız) bu dolunay gecesinde Venüs nasıl ay ile kavuştuysa,bu su ve kalbimdeki ateş ile kavuştur beni de sevdiğime" ve muhtemelen bunu defalarca zikredersiniz,sonra hayırlısı ne ise o olsun dersiniz,hem dua ettiniz hem de büyü yaptınız değil mi şimdi? Bunun farkı şurada;eski inanç sistemlerindeki büyü ile Yahudilikteki,kabaladaki,semavi dinlerdeki büyü anlayışının farklı olması.Eski dinlerde büyü inancın bir parçası iken semavi dinlerde şeytani ve tamamen haram olan birşeydir.Onun için konunun bu kısmı herbirimizin inancına göre değişeceğinden tartışılması anlamsızdır.Tartışan üyelerimize bakıyorum,birkaçı pagan tabanlı bir sistemden diğerleri semavi dinlerden dolayısıyla bu yazdığım durum ortaya çıkar,normaldir.3 katı kural yasasına gelince dua da büyüde ne yapıyorsan ne ekiyorsan onu biçeceksin,dua da sana 3 katı döner büyünün sonucuda,bu yasa evrendeki her eylem için geçerlidir sadece büyü için değil.Dua da ettiğin güzel söz ve niyetler gene sana mükafat olarak döner nihayetinde kaç katı olur ben bilemem yukarıdakinin takdiri elbette.Öte yandan her dil majikal değildir tabikide ancak bu demek değildir ki her dilde büyü yapılmaz.Sadece bazı özel alfabelerin yazım ve okunuşlarının etkisi yapılan uygulamanın neticesini veya getirisini etkiler.Birinde benzinle gidersiniz diğerinde fuel oille mesela.Latince bir büyü dilidir,bunun dışında Antik Yunanca,Enokyan,İbranice,Theban...vb. yüzyıllardır bu işlemlerde kullanılmış,kanallıkla veya boyutlar arası iletişimle elde edilmiş bilgiler sonucu oluşturulmuş etütlere sahip büyüsel dillerdir.Son olarak maji ve büyü bana göre aynı şey değildir.Birisi yıllar süren pratikler ve emek bütünüyken büyü psişik yetenekleri olup elinde malzemesi olan herkesin yapabileceği basit uygulamalar bütünüdür.Bir büyücü/üfürükçü/cinci hoca para veya bir getiri karşılığı istediğinizi tereddütsüz yapar,ancak bir majisyenin yıllarını ve emeğini para ile ölçemeyeceğiniz gibi piyasada ben majissyenim diye gezmez,keyfiniz istedi diye de size falanca uygulamayı yapmaz.Üyelerimiz arasındaki yazılanı farklı yorumlamadan doğan tartışmaya üzülmüyor değilim.Çünkü karşılıklı konuşsanız sesiniz ve mimiklerinizden ne dediğinizi daha iyi anlayacaksınız ve kimse alınmayacak,ama burası internet ve bazen anlayışımız ve birbirimize tahammülümüz kısıtlanıyor sanırım:)Bazen üçüncü bir göz gibi okuyun yazılanları ve ötekinin size yazdıklarını,siz gibi okumayın o zaman daha objektif bakıp aslında kızmayabilirsiniz.İyi forumlar,iyi geceler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...