Maji nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dmavisi35

Banlı Kullanıcı
"biraz araştır, hazır bilgi isteme vs." gibi yorumlar yazmayın lütfen :) araştırdım ama kafa karıştı. Maji nedir? ne işe yarar, nasıl yapılır?

dmavisi35

Banlı Kullanıcı
o değilde :) bunun daha kısası yokmuy du ? :p :D

canmert196

Kayıtlı Üye
maji buyu demektir ingilizcedeki magic den gelmektedir.Oldurmayani oldurmadir kadere mudahale etmektir sadece isinin ehlinin yapabilcegi bir daldir.

codzombi

Kayıtlı Üye
Aslında dua etmekte bir büyüdür.
Dua yani sözlerin gücü olmadan maji hiç bir şeydir.

canmert196

Kayıtlı Üye
Dua etmek bir buyu degildir yaraticidan inanilandan istemektir.Allahim sen bnj koru bir duadir.Ayetel kurdi okuyup korunma yapmak ise buyudur. Arapca ibranice gibi majikal dillerse belll sayida belli saatde yapilan sozlu veya uygulamalu seyler buyudur.

codzombi

Kayıtlı Üye
Dua etmek bir buyu degildir yaraticidan inanilandan istemektir.Allahim sen bnj koru bir duadir.Ayetel kurdi okuyup korunma yapmak ise buyudur. Arapca ibranice gibi majikal dillerse belll sayida belli saatde yapilan sozlu veya uygulamalu seyler buyudur.

Dua ederek evrendeki enerjiler harekete geçer, bu büyünün en basit şeklidir :)

Oradaki tanımınız doğru ama abartı .

Beddua yı ele alalım , allah belanı versin gibi cümleler kullanırlar bizim anadolu insanı . Bunu belli gün belli saatte mi yapıyorlar hayır , bir kere söylüyorlar . Sonra bu bedduanın enerjisi göklere doğru çıkıyor, eğer ki kişinin enerjisi karşındakinden üstün ise veya eğer ki haklı ise , o beddua nın enerjisi gelir adama isabet eder ve gerçekleşir, belasını bulur. Bu büyü değil de nedir :)

canmert196

Kayıtlı Üye
soyle soyliyim allah belani versin de bir duadir. Yaraticidan istenen bir seydir cunku.Majiler majikal dillerde olmalidir.Arapca ibranice enokyan gibi cunku bu dillerde sonsuz sayida zikir vardir onceden birikmis enerji yigini gibi dusunun majikal dillerde zikirlerle bu olusur.:) Latinceyle bile bir maji yapilamazken turkceyle yapmak sacma olurdu.:) Sizin dediginizde cok mantiksiz gelmiyor fakat ben birine zarar vermek istersem beddua de kesin netlik kazanamiyorum.Eger kara buyu dedigimiz yonteme basvurursam sonucu 100 de 100 gibi bir oranla aliyorum.Enerjim yetmedigi icin mi oluyor dersiniz?Enerjimi eskiye gore cok cok daha fazla farkindaligimi artirdigim icin bakislarimla bile bir cok sey yapabiliyorkan sozlu bir seyde yapamilamiyor.Ben bu yuzden allah belani versin in gercek anlamda dua dir.Isterseniz forumdaki daha uzman kisilerede soralim benim dedigim gibi olcagini dusunmekteyim. Sevgi ve isikla kalin

codzombi

Kayıtlı Üye
soyle soyliyim allah belani versin de bir duadir. Yaraticidan istenen bir seydir cunku.Majiler majikal dillerde olmalidir.Arapca ibranice enokyan gibi cunku bu dillerde sonsuz sayida zikir vardir onceden birikmis enerji yigini gibi dusunun majikal dillerde zikirlerle bu olusur.:) Latinceyle bile bir maji yapilamazken turkceyle yapmak sacma olurdu.:) Sizin dediginizde cok mantiksiz gelmiyor fakat ben birine zarar vermek istersem beddua de kesin netlik kazanamiyorum.Eger kara buyu dedigimiz yonteme basvurursam sonucu 100 de 100 gibi bir oranla aliyorum.Enerjim yetmedigi icin mi oluyor dersiniz?Enerjimi eskiye gore cok cok daha fazla farkindaligimi artirdigim icin bakislarimla bile bir cok sey yapabiliyorkan sozlu bir seyde yapamilamiyor.Ben bu yuzden allah belani versin in gercek anlamda dua dir.Isterseniz forumdaki daha uzman kisilerede soralim benim dedigim gibi olcagini dusunmekteyim. Sevgi ve isikla kalin

Duanın da en basit bir büyü olduğunu düşünüyorum . Latinceyle ve türkçe neden majikal dil olmasın :) Hele ki latince ?

Çok kadim büyüler latince dili ile yazılmış.

Batı majisinde paganlar bilir bunu , ingilizce spell hazırlamak zorunda değilsin , spellerini türkçe yapman daha doğru olacaktır . Ha sen şimdi havassa göre konuşursan kabul ama havass ta da diğer dillerden geçmiş bir sürü büyü var ? Önemli olan burada evrene ne mesaj yolladığındır. Enokyan falan bunlar yüksek majiye girer. Elbette orjinal dilinde olması daha iyi olur . Geotia da conjureler orjinal dil yani ibranice, enokyan dilinde de var, aleister crowley onu ingiizceye çevirdi . Bir sıkıntı olmuş mu , geotia ile çalışmalar yapan kişilerin deneyimlerine göre bir sıkıntı olmamış , ingilizce okunmalı diye ısrar edenler var hayır arkadaşım anlamını bilmediğin kelimenin gücünü nasıl artırmayı planlıyorsun ki ? :) O yüzden kendi anadilinde okunması çok çok daha iyi .

Benim için farketmez, kendileri de cevaplar :)

canmert196

Kayıtlı Üye
latincenin majikal dil olmadigina eminim origanum dan duymustum :) yuksek maji kisinin ustasindan ogrendikleriyle kendi ogretilerini birlestirmesidir aslinda.evrene mesaj yollamak birazdaha psisik enerji kismina giriyor suandan itibaren baslicagimiz konu aslinda taraflara ayriliyor gibi gorunuyor cunku mesela quartlari atom un alt parcaciklarini degistirmeye eskiler buyu diyor yeniler ise psisik yetenek. Oyle bir ornek veriyim.

codzombi

Kayıtlı Üye
Senin mantığınla gidersek ingilizce de majikal dil değil , maji alanında kullanılamaz ? Öyle bir anlam çıkar.

WotkaShot

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [ Kısmen ]
Senin mantığınla gidersek ingilizce de majikal dil değil , maji alanında kullanılamaz ? Öyle bir anlam çıkar.

Mantık ? Mantığı nerde gördün tam olarak ? Ben mesajdaki " psisik " ten sonrasına alt + f4 attım .

biard

Kayıtlı Üye
dua ile büyünün aynı kategoride olduğunu düşünmüyorum. Çünkü çekim yasası, kuantum gibi kavramları yok saymamız gerekir o zaman. Onlar büyü olsalardı büyü kategorilerinde olurlardı. Ama ben de büyünün sadece majikal dillerle yapılabileceğini düşünmüyorum. Tabiki o dillerin özel bir enerjileri vardır, ama kişinin enerjisi de önemli bence.

canmert196

Kayıtlı Üye
Mantık ? Mantığı nerde gördün tam olarak ? Ben mesajdaki " psisik " ten sonrasına alt + f4 attım .
Benimle olan konusamaniza dikkat etmenizi tavsiye ederim emin olun bir cok kisiden daha iyi biliyorum bu konulari sizin gibi sacma sacma fetvalar vermiyorum.Uslubunuza dikkat edin ingilizce majikal dil degildir origanum a veya gidip buranin moduna soralim.Ben ogrendiklerimi majisyenden ogreniyorum sizin gibi mantiksizca sallamiyorum emin olun majisyende isinin cok ehli biri.Ingilizce dua kisminda kullabilir majinin islemsel formul birde dua kismi vardir dua kismi kisiye ozeldir. lafimin cogunlugu kime oldugunu biliyor.

Tituba

Kayıtlı Üye
Dua derken yanıldığınız bir şey var. Dua sadece tanrıdan istemekmi. Paganlar çok tanrılı dinlere inananlar şamanlar budistler hepsi dua ediyor ama hepsi aynı tanrıya mı dua ediyor. Biri doğanın ruhuna dua ediyor diğeri birden çok tanrıya. Bu bakımdan dua kelimesinin anlamını tekrar düşünün.

biard

Kayıtlı Üye
ama onlar da inandıkları yaratıcıdan istiyorlar. Hem sonuçta genelde paganlar tanrı ve tanrıçaların tek bir yaratıcının bölünmesi sonucu oluştuğuna inanıyorlar bildiğim kadarıyla. Yani çok tanrılı görülen bir çok inanışta özde yaratıcı tek.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Hitap şeklinize dikkat edin.Üslubunuz bozuk şekilde yazı yazdığınız kişi forumdaki bilgili kişilerdendir.Söyledikleri doğrudur çünkü o kendi bildiklerini değil forumdaki modların,bilgili kişilerin söylediklerini söylüyor size.

Dua derken yanıldığınız bir şey var. Dua sadece tanrıdan istemekmi. Paganlar çok tanrılı dinlere inananlar şamanlar budistler hepsi dua ediyor ama hepsi aynı tanrıya mı dua ediyor. Biri doğanın ruhuna dua ediyor diğeri birden çok tanrıya. Bu bakımdan dua kelimesinin anlamını tekrar düşünün.

Bende Bir Wiccanım..Bende Doğaya ,Tanrılara ve Tanrıçalara inanırım..Ben Tanrılara,tanrıçalara dua ediyorum.Bir Müslüman ya da Hristiyansa tek bir tanrıya dua ediyor.Siz ikisi birbirinden farklı dua demişsiniz bir düşünün Bende,oda sonuçta yaratıcıya dua ediyoruz.Sonuç ikimizde yaratıcıdan istiyoruz.

Aslında dua etmekte bir büyüdür.
Dua yani sözlerin gücü olmadan maji hiç bir şeydir.

Dua büyü değildir .Mesela ben Yüce Tanrıçam beni koru dediğimde büyü yapmış olmuyorum.Ama özel ritüeller yapıp sözler kullanarak koruma büyü yapabilirim.

Duanın da en basit bir büyü olduğunu düşünüyorum . Latinceyle ve türkçe neden majikal dil olmasın :) Hele ki latince ?

Çok kadim büyüler latince dili ile yazılmış.

Batı majisinde paganlar bilir bunu , ingilizce spell hazırlamak zorunda değilsin , spellerini türkçe yapman daha doğru olacaktır . Ha sen şimdi havassa göre konuşursan kabul ama havass ta da diğer dillerden geçmiş bir sürü büyü var ? Önemli olan burada evrene ne mesaj yolladığındır. Enokyan falan bunlar yüksek majiye girer. Elbette orjinal dilinde olması daha iyi olur . Geotia da conjureler orjinal dil yani ibranice, enokyan dilinde de var, aleister crowley onu ingiizceye çevirdi . Bir sıkıntı olmuş mu , geotia ile çalışmalar yapan kişilerin deneyimlerine göre bir sıkıntı olmamış , ingilizce okunmalı diye ısrar edenler var hayır arkadaşım anlamını bilmediğin kelimenin gücünü nasıl artırmayı planlıyorsun ki ? :) O yüzden kendi anadilinde okunması çok çok daha iyi .

Benim için farketmez, kendileri de cevaplar :)

Latince,İngilizce,Türkçe maji dili değildir.Canmert196 doğru dedi.Maji dili değildir diye yapamazsınız demedi.Sadece Majisel bir dil değildir dedi. Maji dili demek uzun yıllar boyunca enerji yüklenilen kullanılan bir dil demektir.Örneğin:Theban(Sadece yazı olarak kullanılıyor ama majisel bir yazı dilidir.),İbranice,Arapça ..Latince ve ingilizce yapanlar ise öğrendiklerini o dillerle birleştirenlerdir. :)

canmert196

Kayıtlı Üye
Hitap şeklinize dikkat edin.Üslubunuz bozuk şekilde yazı yazdığınız kişi forumdaki bilgili kişilerdendir.Söyledikleri doğrudur çünkü o kendi bildiklerini değil forumdaki modların,bilgili kişilerin söylediklerini söylüyor size.

Bende Bir Wiccanım..Bende Doğaya ,Tanrılara ve Tanrıçalara inanırım..Ben Tanrılara,tanrıçalara dua ediyorum.Bir Müslüman ya da Hristiyansa tek bir tanrıya dua ediyor.Siz ikisi birbirinden farklı dua demişsiniz bir düşünün Bende,oda sonuçta yaratıcıya dua ediyoruz.Sonuç ikimizde yaratıcıdan istiyoruz.

Dua büyü değildir .Mesela ben Yüce Tanrıçam beni koru dediğimde büyü yapmış olmuyorum.Ama özel ritüeller yapıp sözler kullanarak koruma büyü yapabilirim.

Latince,İngilizce,Türkçe maji dili değildir.Canmert196 doğru dedi.Maji dili değildir diye yapamazsınız demedi.Sadece Majisel bir dil değildir dedi. Maji dili demek uzun yıllar boyunca enerji yüklenilen kullanılan bir dil demektir.Örneğin:Theban(Sadece yazı olarak kullanılıyor ama majisel bir yazı dilidir.),İbranice,Arapça ..Latince ve ingilizce yapanlar ise öğrendiklerini o dillerle birleştirenlerdir. :)

guzel bir sekilde konuyu ozetlediginiz icin tesekkur ederim .Forumda gelisme amacli okuncak seyler bellidir zaten onlari okuduktan farkindalik artiktan sonra evren size sirlarini acar sizin icinize internetten iner gibi bilgiler inmeye baslar.uygulamalar gelisim rituelleri guclenme hepsi iner ilk temeli burdan almalisiniz gerisi sizindir buda dipnot olarak yazmak istedim.

WotkaShot

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [ Kısmen ]

Öncelikle ;

Hitap şeklinde bir bozukluk olduğunu ben kabul etmiyorum , Aile değerlerine , şahsına küfür veya bireye hakaret etmedim . Sevgili codzombi ' nin tutumunu hafif iğneleyici bir dille destekledim . Eleştirilmek istemiyor ise arkadaş her din , mezhep , ırk ' a açık bir forumda bulunmaz , eğer bulunuyor isede eleştiriye açık olması gerekir . Benim şu an eleştirilere takındığım tavır gibi örneğin . Forum bünyesinde bulunan " Mod " diyerek hitap ettiğiniz Sayın Moderatör ' lerinde ucsuz bucaksız engin bilgisi olmadığını sanıyorum . Nitekim onlarda sen , ben kadar insan , öyle değilmi ? Yani bir yanılma payları muhakkak var ki şayet bu bahsi geçen hususta Moderatör'lerin tamamının onaylayabileceği bir husus değil bu , yanılıyormuyum ? İllaki sizin açınızdan bakmayan çıkacaktır .

Daha Sonrasında İse ;

Benimle olan konusamaniza dikkat etmenizi tavsiye ederim emin olun bir cok kisiden daha iyi biliyorum bu konulari sizin gibi sacma sacma fetvalar vermiyorum.Uslubunuza dikkat edin ingilizce majikal dil degildir origanum a veya gidip buranin moduna soralim.Ben ogrendiklerimi majisyenden ogreniyorum sizin gibi mantiksizca sallamiyorum emin olun majisyende isinin cok ehli biri.Ingilizce dua kisminda kullabilir majinin islemsel formul birde dua kismi vardir dua kismi kisiye ozeldir. lafimin cogunlugu kime oldugunu biliyor.

Fetva veya vaaz verecek en son kişiyim , sevgili codzombi söylediğinizin mantık çerçevesine sığmadığını ima etti , bende naçizane onu destekleyici bir tavır ile ucu açık bir iğnelemede bulundum . Üslübumu yargı hükmünü kendinize vermeden önce kibirli tutumunuzdan vaz geçmenizi ve imla hatalarına biraz olsun dikkat etmenizi , ad hominem'den arınmanızı rica ve temenni ediyorum . ( En azından Nokta'dan sonra büyük harf ile başlamaya çalışın ) " Bilgi'yi en çok elinde tuttuğunu idda eden kişi , evrenin en şapşal insanıdır " benim insiyatifime göre . Kimse mükemmel veya kusursuzda değildir . Ancak sadece sizin bildiklerinizin en doğru yorum olduğunu ima etmeniz hoş değil . Şayet kibir meziyetine tutunan herkezin durumu hüsran ile sonuçlanmıştır .

Anlayabileceğiniz düzeyde ve açık bir üslub ile durumu değerlendirdiğimi temenni ediyorum ,

Esen kalın ,

codzombi

Kayıtlı Üye
Büyü yaparken dağdan taştan sudan mıı istiyoruz acaba (!)

Büyü yaparken de yaratıcı dan istemiyor muyuz :)

Siz önce bir kavramları öğrenin daha sonra , tartışmasını yapalım :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Büyü yaparken dağdan taştan sudan mıı istiyoruz acaba (!)

Büyü yaparken de yaratıcı dan istemiyor muyuz :)

Siz önce bir kavramları öğrenin daha sonra , tartışmasını yapalım :)

Kendiniz çok büyük majisyenmişsiniz gibi konuşuyorsunuz.Ama daha dua kavramının tam olarak ne olduğunu bilmiyorsunuz.Bir sözün büyü olması için gerekli şeyler vardır.Sadece Tanrıçam beni koru deyince büyü olmaz dua olur.Büyü Yaparken de Yaratıcıdan istiyoruz ama farklı yollardan.Sen Dua ederken sadece enerji yolluyorsun .Ama Büyü yaparken tamamen bir alışveriş içinde bulunuyorsun enerji alıyorsun,yolluyorsun.

Büyü ile direk iletişim bile sağlayabilirsin.Ve dua yaptın diye sana 3 katı dönmez.Ama Büyü yapınca yaptığın şey sana 3 katı döner. :)

Konu tartışmaya dönmesin asıl amacından sapmasın .Kimin neyi bilip bilmediğiniz bilemezsiniz çok net biliyor gibi konuşuyorsunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...