Leylek pisliği

Impulse

Kayıtlı Üye
Bir kanalda baligi karaya cikarip koyuyorlardi haydi evrimlessin bakin evrimlesmiyor neden evrimlesmiyor demek ki evrim yok diye ispat yapmaya calisiyorlardi. Yemegin tuzunu at tadini kendinden gelsin su dok cicek olussun yemege kafana gore olcusuz at kendiliginden olussun yaklasimi bana bunu hatirlatti. Yapma boyle lutfen.
Tamm bir daha bu kadar zor sormiycam :D

dhardhar

Kayıtlı Üye
Yemek bir yapıcıya ihtiyac duyuyor, çiçek belirli miktarda suçlayacak bir sulayıcıya ihtiyaç duyuyor ama yaşam kimseye ihtiyaç duymuyor.

Neden @dhardhar ?

:unsure:
Dunya kac yasinda biliyor musun? Kac milyon sene once ilk hucre ilk canli olustu biliyor musun? Periyodik tablodaki elementler nedir hangisi dunyada var hangisi teorik hangisi uzaydan gelmis biliyor musun? Bence bilmiyorsun bilsen bu soruyu sormazdin. Mesela dinler kitaplar tarikatlar da var ben de varim benim gibiler de var. Bazilari sulanir bazilari demek ki kendiliginden buyur arkadasim.

Impulse

Kayıtlı Üye
Dunya kac yasinda biliyor musun? Kac milyon sene once ilk hucre ilk canli olustu biliyor musun? Periyodik tablodaki elementler nedir hangisi dunyada var hangisi teorik hangisi uzaydan gelmis biliyor musun? Bence bilmiyorsun bilsen bu soruyu sormazdin. Mesela dinler kitaplar tarikatlar da var ben de varim benim gibiler de var. Bazilari sulanir bazilari demek ki kendiliginden buyur arkadasim.
Mesela bir şey daha sormak istiyorum.
Bana lütfen bir örnek ver.
Hiç bir şeye ihtiyaç duymayan bir varlıktan örnek ver.
Vallahi bak çok düşündüm. Bir çok yönden bana hiç bir şeye ihtiyaç duymadan var olabilecek olan böyle ihtiyaçsız yaşayabilecek olan bir şeyden örnek ver.

Hani yemek yemeden, konuşmadan, sulanmadan..
Her tür canlı buna dahil.

Bir tane örnek sadece.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Mesela bir şey daha sormak istiyorum.
Bana lütfen bir örnek ver.
Hiç bir şeye ihtiyaç duymayan bir varlıktan örnek ver.
Vallahi bak çok düşündüm. Bir çok yönden bana hiç bir şeye ihtiyaç duymadan var olabilecek olan böyle ihtiyaçsız yaşayabilecek olan bir şeyden örnek ver.

Hani yemek yemeden, konuşmadan, sulanmadan..
Her tür canlı buna dahil.

Bir tane örnek sadece.
Yok oyle bir canli. Evren bir uyum denge icerisinde ama ustsel denge halinde ic celiskilerde ise durmadan denge bozulup yeniden kurulma seklindee devinim halinde bir denge vardir. Bunu anlamak ilk bakista idrak etmek zor haliyle. Bir de entropi var orasina girmeyeyeim bile. Bir canlinin baska bir canliya ihtiyac duymasi baska birseye seye ihtiyac duymasi cok ayri bir canlinin kosullati dahilinde kendi kendine olusmasi cok ayridir oradan gitmeye calisma hic beni de kendini de yorma.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Maalesef binlerce bunun gibi ornek var. Mesela gecenlerde bir sigir cobani tarikat lideri ne gerek var uzaya bu kadar para harcamaya ben size uzayda ne var soyleyeyim diye kendini iyice sifirlamistir ancak epey bir el openi var. Bu ve bunun gibi binlercesi. Sekilcilik fislemecilik yapmak istemiyorum ancak bana Turan Dursun gibi adamlar olmadikca dinci dincidir gozuyle bakiyorum. Sorgulayan basimin ustunde yeri var ben her saniye sorguluyorum. O yuzden vicdanen ahlaken dusunsel olarak da rahatim.

Impulse

Kayıtlı Üye
Yok oyle bir canli. Evren bir uyum denge icerisinde ama ustsel denge halinde ic celiskilerde ise durmadan denge bozulup yeniden kurulma seklindee devinim halinde bir denge vardir. Bunu anlamak ilk bakista idrak etmek zor haliyle. Bir de entropi var orasina girmeyeyeim bile. Bir canlinin baska bir canliya ihtiyac duymasi baska birseye seye ihtiyac duymasi cok ayri bir canlinin kosullati dahilinde kendi kendine olusmasi cok ayridir oradan gitmeye calisma hic beni de kendini de yorma.
Neden ki bi müsaade etsen :unsure:

Evren bir uyum ve denge halindeyse ve canlıysa bir şeye ihtiyacı var demektir.

Her şey bir şeye muhaçsa ilk şey neye muhtaçtır?
Soru bu??

Impulse

Kayıtlı Üye
Maalesef binlerce bunun gibi ornek var. Mesela gecenlerde bir sigir cobani tarikat lideri ne gerek var uzaya bu kadar para harcamaya ben size uzayda ne var soyleyeyim diye kendini iyice sifirlamistir ancak epey bir el openi var. Bu ve bunun gibi binlercesi. Sekilcilik fislemecilik yapmak istemiyorum ancak bana Turan Dursun gibi adamlar olmadikca dinci dincidir gozuyle bakiyorum. Sorgulayan basimin ustunde yeri var ben her saniye sorguluyorum. O yuzden vicdanen ahlaken dusunsel olarak da rahatim.
Tarikat lideri deme valla cahil cühela takımı demen daha uygun kaçar.
Çünkü her tarikat lideri aynı şeyi söylemediği için sorguladığımız zaman doğru bir cümle kurmuş olmuyorsun?
Sorgu önemli?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Tarikat lideri deme valla cahil cühela takımı demen daha uygun kaçar.
Çünkü her tarikat lideri aynı şeyi söylemediği için sorguladığımız zaman doğru bir cümle kurmuş olmuyorsun?
Sorgu önemli?
Konusan herkes bir sekilde bilgisizdir bakin burasi cokomelllli niye cunku buyuk alimseniz konusamazsiniz bilgi agirdir bikgi yuktur bilgi ketumluk gerektirir. Bizler de burada bos konusuyoruz kim bilir ama ben bir yoldayim ama sen yoldan coktan cikmissin bir yerde mola vermissin bana gore.

dhardhar

Kayıtlı Üye

Soru bu??
3 boyutlu dusunmeye devam edersen bulamazsin tabii ki. Neden sorgulamani zaman ve mekandan bagimsizlastiramiyorsun? Sana bunu baska bir sekilde ifade eden oldu ama zoruna gitti. Alinmaca darilmaca yok

dhardhar

Kayıtlı Üye

Soru bu??
Bu sorunun cevabini bilebilecek seviyelere gelebilmek icin "tekamul" ediyoruz ancak bilmedigim sorunun cevabini bilmiyorim diye de bir tanri iste cevabi bu diye isin icinden cikmak kolayina kacmayacagim. Benim kaybim yok ben zaten yolun yolcusuyum bir gun bu sistemin tum detayini ogrendigim zaman zaten secimim olmus olacak bilmedigim yolda karanlikta sahte fenerlerle ancak ilk isikta yok olur giderim.

Impulse

Kayıtlı Üye
3 boyutlu dusunmeye devam edersen bulamazsin tabii ki. Neden sorgulamani zaman ve mekandan bagimsizlastiramiyorsun? Sana bunu baska bir sekilde ifade eden oldu ama zoruna gitti. Alinmaca darilmaca yok
Zorlamaca köşeye sıkıştırmaca yok bizde.
Kendi kendine tıpış tıpış kabule ettirmece var.
Hakaret etmece de yok bizde.
Bizde sorgulamaca var.
Üç boyutluca, beş boyutluca diye kandırmaca filanca fülanca da yok.
Bizde hakikatce var. ?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Bu da benim forum amacim. Baskalari ask mesk buyu cinlerle ciftlesme demonlarla golf oynama ruzgarlara hukmedip fantezi dunyalarini susleme derdinde olabilirler. Ben ve burada birkac kisi bizler bir yoldayiz. Bizleri kesfedenlerle yolu aydinlatabiliriz veya sistemi cozebiliriz. Ben kisisel insiyatifimle uyarilarimi yapiyorum yoksa dunya teist olmus tek ben ateist banane:)

Impulse

Kayıtlı Üye
Neyse hatceyi neticeye bagladıksa gitmece var.
İyi gecelemece var gevelemece yok.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Zorlamaca köşeye sıkıştırmaca yok bizde.
Kendi kendine tıpış tıpış kabule ettirmece var.
Hakaret etmece de yok bizde.
Bizde sorgulamaca var.
Üç boyutluca, beş boyutluca diye kandırmaca filanca fülanca da yok.
Bizde hakikatce var. ?
Uzulerek soyluyorum bunlarin hepsi gercek ne kandirmaca ne baska birsey. Kabullenmek zor geliyor farkindayim ama yapacak birsey yok @Impulse sen herhalde birkac yuz kez daha enkarne olacaksin

Impulse

Kayıtlı Üye
Uzulerek soyluyorum bunlarin hepsi gercek ne kandirmaca ne baska birsey. Kabullenmek zor geliyor farkindayim ama yapacak birsey yok @Impulse sen herhalde birkac yuz kez daha enkarne olacaksin
Gurban sizi kabul etmece olmayınca bizi enkarne etmeye gerek duyuyorsunız hemen.

Aşagılamaca yoktu hani?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Gurban sizi kabul etmece olmayınca bizi enkarne etmeye gerek duyuyorsunız hemen.

Aşagılamaca yoktu hani?
Ahahahah enkarne olmak ayip birsey degil ki? Sen birinci siniftayken niye denklem cozemiyorum diye kendini asagilanmis mi hissediyordun? Ben bazen ust siniflarin derslerini ogrenmek istedigim zaman ooooo dur hele bir mevcut sinifini bitir dediklerinde hic de asagilanmis hissetmiyordum.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Haydi tutmayayim uyu guzel uyu ruyanda kabus gorursen bizleri suclama ama emi.