Komşum evimde cin olduğunu söylüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Love Song

Banlı Kullanıcı
Evet arkadaşlar komşum biraz takıntılı gibi geliyor pek tanımıyorum kendisini fakat iyi bir insan
Konuyu neden doğa üstü varlıklar bölümüne değilde buraya açtığımı sorarsınız muhtemelen.

Aslında benim sorunum evinde cin olması değil,Komşumun bunu abartmış olması
Gelmiş muska falan hazırlamış odama koymaya çalışıyor :D
Cin varsa bile beni rahatsız etmediği sürece sorun olmadığını muskayla rahatsız etmememiz gerektiğini söylediğimde tepkisi ağır oldu
içime şeytan kaçtığına kadar abarttı ve son derece komik abartılarda bulundu.
Hoca çağırıp geleceğini söyledi,Ablam 20 li yaşlarda tek başına yaşayan bir gençle uğraşmaktan zevkmi alıyor yoksa gerçekten bu kadar abartıyormu anlamak kolay değil,Bu ablamıza nasıl anlayacağı bir dilde izah ederim,Kendisi biraz eski kafalı gibi geldi,iyi birine benzediği için polisle uğraşmakta istemiyorum.

Sizce bu ablamıza nasıl güzelce anlatırım,İyi niyetli ve inancını eleştirmeden güzel bir dille ''işim gücüm var rahat bırak beni'' mesajını vermek istiyorum
Hitabet yeteneği kuvvetli olan arkadaşlar yardımınızı bekliyorum.

Biraz saçma bir konu oldu fakat tanışır tanışmaz bu kadar her şeyime burnunu sokan bir insan bir süre sonra gerçekten canımı sıkar diye düşünüyorum
şimdiden teşekkürler

aşk1

Banlı Kullanıcı
yok artık :D evde yokmuş gibi davranın bi saatten sonra sizi rahatsız etmez diye düşünüyorum.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Komşunuz sizi korumak isteyen iyi niyetli biri olduğu kadarda hem saf hemde biraz psikolojik bir durumda olduğu anlaşılıyor.Çok ısrar ediyorsa siz tamam sen haklısın ver muskayı koyalım diyerek dediğini yap sonra sen bildiğini yaparsın.

repece

Kayıtlı Üye
Bazı insanlar bu konuda takıntılı oluyorlar herşeyide cine muskaya bağlıyorlar idare edin gitsin

calosa

Banlı Kullanıcı
hadi cin varsa onun muska koyması yanlıs cine zarar verebılır buda onu sınırlendırebılır

kıvep

Banlı Kullanıcı
İnsanlar sana inanmıyor, dinlemiyorsa onlara inandığı şeyi söylemelisin. Mesela bu kişi senin evinde cinlerin olduğuna ısrarla ınanan biriyse ona
gece bir rüya gördüğünü cinlerin rahat bırakılmazlarsa onu takip edeceğini söyle ki korksun gerisi senin ikna yeteneğine kalmış .))

yunusum_bilmem

Kayıtlı Üye
ﺇِﻥَّ ﻭَﻟِﻴِّﻲَ ﺍﻟﻠّﻪُ ﺍﻟَّﺬِﻱ ﻧَﺰَّﻝَ ﺍﻟْﻜِﺘَﺎﺏَ ﻭَﻫُﻮ
ﻳَﺘَﻮَﻟَّﻰ ﺍﻟﺼَّﺎﻟِﺤِﻴﻦ
bir endişen olursa bunu yaz yanında taşı. ARAF:196 korunma ayetidir. bunun arapçasını ve anlamınıda komşuna söyle.

İnne veliyyiyallâhullezî nezzelel kitâbe
ve huve yetevelles sâlihîn.

üphesiz ki, benim koruyanım Kitab'ı indiren
Allah'tır. Ve O bütün salih kullarını görüp gözetir.

yine anlamazsa o kadına güleryüzlü yanaşma büyü yapmaya çalışıyor olabilir. Ayet-el kürsi , felak, nas dilinden eksik etme.

AJA

Elit Üye
Niye komşunuz çıkıp cin var evinizde desin ki.Nasıl bir çevrede yaşıyorsunuz bilmiyorum fakat bu normal bir durum değil.Bu fazla abartılı.Kibarca beni rahatsız ediyorsunuz deyin geçin.Paylaşımınız oldumu daha önce olmadımı komşu manasında bilmem ama samimiyetiniz olmadığı biri size çat akpı gelip muska koyalım evinize diyorsa bunu sizin kendiniz halletmeniz gerekir.Bizim ne dememizi bekliyorsunuz ki anlamadım.

miya88

Kayıtlı Üye
onu kırıp ıncıtmeden soyledıklerne yapıcam deyıp yapmayın ..ama konsunuzun neden böyle bır kanıya vardıgınıda ogrenın tabıkı sevgılerımle..

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Baktın olmuyor sert davran bence ılımlı olma fazla çünkü eve muska koymak istemesi kabul edilebilir bir durum değil ...

La-edri

Kayıtlı Üye
Cok mu iyi niyetlisiniz ne ? Belki cin cikartacagim diye koyacagi muskanin icinde baska bir sey var ve direkt size bir uygulama olacak.

darkman05

Kayıtlı Üye
tamam peki diyin muskayı koymasını kabul edin sonra muskayı incelettirin bi hocaya belki size zarar verecek şeyler yazar içinde kimseye güvenmiceksiniz bu dünyada

sanssiz1

Kayıtlı Üye
Tatli dilden anlayacagini sanmiyorum cunku seni rahatsiz ettiginin farkinda bile degil.Isi cok uzatmadan acik acik kendinizden uzaklastirin.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Bence en mantiklisi ona
"Ben boyle seylere inanmiyorum beni sadece yaratici korur"de.

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Şahsen öyle komşum olsa kafayı vurur bayılıtırım ona neki de ben mutluyum onlarla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...