Komada'ki insanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Herkeze merhaba'lar komada olan insanların ruhları astralde mi dolaşır ?

La-edri

Kayıtlı Üye
Güzel soru fikirleri bende merak ettim.

albus

Kayıtlı Üye
filmlerde ve dizilerde (the oc.'de olmuştu) genelde komodaki insanlar paralel evrene gidiyor ve ordaki eğer hayatındaki dönüm noktalarından bazıları olmamışsa yaşamın nasıl olacağını görüyor ve o durumu çözdüğünde komadan kalkıyor :D
tabi filmlerde böyle gerçek hayatta ne olduğuna dair ispat yapabilmek çok güç

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Astralde dolaşıp dolaşmadığını kesin olarak ifade edemem.
Kesin olarak bildiğim şey bazılarında psişik aktivitelerinin açık olduğudur. Hepsinde mi onu bilemiyorum, kendi deneyimlerim doğrultusunda, komada olan 2 hastada buna şahit oldum.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Astralde dolaşıp dolaşmadığını kesin olarak ifade edemem.
Kesin olarak bildiğim şey bazılarında psişik aktivitelerinin açık olduğudur. Hepsinde mi onu bilemiyorum, kendi deneyimlerim doğrultusunda, komada olan 2 hastada buna şahit oldum.
Biraz daha açabilirmisiniz ? Şahit olduğunuz olayı bizimle paylaşırsanız çok seviniriz :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Biraz daha açabilirmisiniz ? Şahit olduğunuz olayı bizimle paylaşırsanız çok seviniriz :)
Biri aile dostu biri akrabam.
Biri vasiyet iletti.
Biri de ölmek istediğini artık makineleri çekmelerini, hayatta kalırsa kör, sakat ve arızalı bir vücutla yatalak olacağının farkında olduğunu söyledi. Gerçekten de yaşasaydı öyle olacaktı. Kaza geçirdiğini benden gizlemişlerdi ben yurt dışındaydım. Vizyon alınca aniden bu konuda, ailesini aradım ve durumunu sordum. Kaza geçirdiğini ve 10 gündür komada olduğunu söylediler. Bunun üstüne bana ilettiği mesajı onlara ilettim. 8 gün daha bağlı tuttular, ancak bir süre sonra kör olması, şah damarındaki sıkıntı, beyinde embole gibi şeylerden sonra makineden çektiler.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Hayır,genelde rüya görür ve birşey hatırlamazlar. Astralde ruh dolaşmaz enerji/eterik beden dolaşır. Bunlar birbirinden farklıdır. Ayrıca bir düzeltme yapayım; 'herkez' değil 'herkes'

hopefull06

Kayıtlı Üye
Bir haber okumuştum, İngiliz bir adam 1 hafta komada kalıyor ve uyandığında Çince konuştuğuyla ilgili ve anadili İngilizceyi unutmuş bir şekilde uyanmış.. Benzer bir sürü olay var böyle. Bu konu Astral seyahat olayını sanki doğrular gibi..

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Bir haber okumuştum, İngiliz bir adam 1 hafta komada kalıyor ve uyandığında Çince konuştuğuyla ilgili ve anadili İngilizceyi unutmuş bir şekilde uyanmış.. Benzer bir sürü olay var böyle. Bu konu Astral seyahat olayını sanki doğrular gibi..

Bir arada Barış Manço'nun reenkarne olmuş hali çıkmıştı haberlere. Burası benim evim,benim arabam filan diyordu.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Olay ünlü bir sanatçı olunca düşündürür, çünkü Barış Manço yıllarca evini tv programlarına açtı, ben küçükken bir programı vardı bazen evinden sunardı, yani izleyen çok kişi bilebilir. Şimdi o evi müze.

RoyalArch

Kayıtlı Üye

Komada ki insanların astral yaptığı konusu şahsen palavra olarak geliyor bana ben de mizahi bir cevap verdim. Çok türedi son dönemde. Yok ertesi gün ne olacağı biliyorumlar,yok ben özel miyim başlıkları, yok uykumda şunları şunları yaşadım meğerse gerçekmiş, yok cinler benimle anlaşmak istiyor filan paylaşanlara bakıyorsun hep 13-18 yaş arası gruplar. Bırakın Allah aşkına böyle şeyleri. Aslında paylaşımım biraz da sivri bir imaydı. Tabi anlayana.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Komada ki insanların astral yaptığı konusu şahsen palavra olarak geliyor bana ben de mizahi bir cevap verdim. Çok türedi son dönemde. Yok ertesi gün ne olacağı biliyorumlar,yok ben özel miyim başlıkları, yok uykumda şunları şunları yaşadım meğerse gerçekmiş, yok cinler benimle anlaşmak istiyor filan paylaşanlara bakıyorsun hep 13-18 yaş arası gruplar. Bırakın Allah aşkına böyle şeyleri. Aslında paylaşımım biraz da sivri bir imaydı. Tabi anlayana.
Çoğunluğu yanılgı, film vs.'den etkilenme veya daha kaba biçimde ''yalan'' diyelim. Hadi 10 tanesinden 7'si böyle olsun. Geri kalan muhtemel 3'ünü ne yapacağız?
Hatta insanların başına bu tür kafa karıştırıcı ve oldukça yabancı oldukları şeyler geldiğinde nereye yazacaklar, soracaklar veya danışacaklar? Bu forumun amacı insanlara yalancı, hülyalarda gezen, aklı beş karış havada, sanrılar gören kişiler olarak davranmak değil ve hiçbir zaman da bu olmadı.
Bu forumda çok ciddi gerçek tecrübelere sahip olan, tecrübesi olmasa da gerçek teorik bilgisi olan, her ikisine birden sahip olan insanlar da var. Bunların başında sitenin kurucusu Urum geliyor, Urum'un yetiştirdiği Yule geliyor, Urum'un bir çok konuda bilgi aktardığı, yetiştirdiği, bilgi paylaştığı, beraber çalışmalar ve deneyler yaptığı ben, Origanum gibi insanlar var. Bizim de biraz bilgimiz ve deneyimimiz varsa az çok anlıyoruz hangisi gerçek veya hangisi değil. Kaldı ki biz her şeyi de bilemeyiz orası da ayrı konu. Uzmanlığı olan insanlar bile üyelere bu tarzda yaklaşmıyorsa bir zahmet siz de yaklaşmayın. Belki bir uzmanlığınız da vardır ben bilmiyorumdur ama siz de önce bir uzmanlığınızı konuşturun faydalanalım, faydanızdan sonra sivri üsluplarınızda belki de bir hikmet vardır diyelim.
Bunu da geçtim olayın 13-18 yaş aralığına takılmanız da garip. Ben ana okulu yaşlarımda ilk deneyimlerimi yaşamaya başlamış biriyim. Benim zamanımda ne internet vardı ne bilgisayar. Bugün ilk okul çağında bir çocuk dahi bu siteye fark ettirmeden üye olabilir ve deneyim yazabilir. Dalga mı geçelim hemen yoksa bir bakalım mı acaba ne anlatıyor veya tam anlatmak zorunda da değil, biz aradaki o ufak işaretlere de bakmalıyız. Burada farkında olmayabilirsiniz ama çok ciddi bir toplumsal hizmet karşılıksız veriliyor. Neden mi? Çünkü bu yollardan geçen ne kadar insan tanıdıysam çok ciddi acılar ve zorluklar çekmiş, ben de dahil. O kadar yalnız ve zor deneyimlerdir ki bazıları, belki de merhamet ve empati duygumuzdan dolayı bu kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Kısacası deneyim yaşayan anlıyor deneyim yaşayanın halinden.
Kaldı ki bu konunun temelindeki soru bir deneyim de içermiyor, gayet aklı başında ve fikir karşılaştırması yapılabilecek bir konu. Şimdi bu soruya deneyimiyle katılım gösteren birine komik videolarla peşinen cevap vermek veya absürdlüğü ortada olan bir örnekle diğer örneği küçük düşürmeye çalışmak, ardından palavra demek bu sitenin ruhuna asla uymuyor.
Ertesi gün ne olacağını gören biri elbette şaşırır elbette sorar.
Başka insanların asla anlamayacağı şeyleri yaşayanlar elbette kendini özel hisseder, özel mi değil mi orası ayrı konu.
Böyle bir ortamda elbette perdenin milim oynamasını cin sanan da olur. Kendisine izah edilir mevzu.
Psikolojik rahatsızlığı olanlar da çıkabilir o da ayrı konu.
İnsanlar bir birine zarar vermedikçe, yanlış yönlendirmedikçe, bilgisi olmadan sabit fikir dikte etmedikçe bu sitede şimdiye kadar kimseye negatif muamele edilmedi, negatif üslup kullanılmadı.
İşte dediğiniz gibi evet son zamanlarda sitenin ruhuna ters davrananlar çok, sizin bu tavrınız da ters sınıfına girenlerden ne yazık ki..

islam571

Kayıtlı Üye
expendables pek haksız değl bu konularda. komada olanların astral yaptığına dair hiç bir delalet yoktur ve onlar astral yapmıyorlar. cin vak'alarına gelince her 100 olaydan sadece 1 veya 2 si gerçek cin olayıdır, gerisi yalan, sanrı veya zannetmedir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
expendables pek haksız değl bu konularda. komada olanların astral yaptığına dair hiç bir delalet yoktur ve onlar astral yapmıyorlar. cin vak'alarına gelince her 100 olaydan sadece 1 veya 2 si gerçek cin olayıdır, gerisi yalan, sanrı veya zannetmedir.
Aynı zamanda yapmadığına dair de hiçbir delalet yoktur. :)
Cin vak'alarından her 100 olaydan 1 veya 2 si gerçek cin olayı ise, cin olmayan varlıkların oranları da en az 4-5'tir, bir de 4-5 tane de kişinin kendi psişik aktivitesi desek etti 100'de 12. Demek ki her 100 kişiden 12'sinde ilgilenilmesi gereken bir mesele var. Geri kalan %88 için yanlışı doğru ifadeye çevirmek, o %12 için de rehberlik ve bilgi vermek için kuruldu zaten bu site.
Bu açıdan bakmanız arzu edilir.

islam571

Kayıtlı Üye
Aynı zamanda yapmadığına dair de hiçbir delalet yoktur. :)
Cin vak'alarından her 100 olaydan 1 veya 2 si gerçek cin olayı ise, cin olmayan varlıkların oranları da en az 4-5'tir, bir de 4-5 tane de kişinin kendi psişik aktivitesi desek etti 100'de 12. Demek ki her 100 kişiden 12'sinde ilgilenilmesi gereken bir mesele var. Geri kalan %88 için yanlışı doğru ifadeye çevirmek, o %12 için de rehberlik ve bilgi vermek için kuruldu zaten bu site.
Bu açıdan bakmanız arzu edilir.
ben sizin gibi düşünmüyorum, doğru olan söylediklerimi savunuyorum... açıklamalarımın rehberlik edici ve bilgi verici olduğunu düşünüyorum

Rahent

Kayıtlı Üye
Komada olan kişilerin beyni çalışmaya devam ediyor, sadece şuurları yerinde olmuyor. Bundan yola çıkarak astral seyahat değil de, psişik aktiviteler daha yoğun yaşanıyor şahsi kanaatimce. Çünkü beyin içe dönük bir şekilde çalışmaya başlıyor, daha fazla enerjisel boyuta geçiyor. Tıpkı kör birinin daha iyi duyması veya koku alması gibi. Bir yerden enerji alınıp ruhsal boyuta daha fazla kanalize oluyor diye düşünüyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
ben sizin gibi düşünmüyorum, doğru olan söylediklerimi savunuyorum... açıklamalarımın rehberlik edici ve bilgi verici olduğunu düşünüyorum
Benim gibi düşünmeniz zaten beklenemez ben değilsiniz. Siz dediğiniz gibi sadece kendi düşüncelerinizi savunuyorsunuz, buna bir şey diyemem bununla birlikte sadece kendi düşüncenizi savunmanızı da rehberlik edici olarak göremem. Rehberlik olarak adlandırdığınız ifadeleriniz pek sert duvarlarla örülü, biraz daha duvarlarınızı indirseniz de rehberlik olarak adlandırdığınız ifadelerinizden herkes faydalansa diye düşünüyorum. İyi forumlar dilerim..

islam571

Kayıtlı Üye
benim yazdıklarımda beyin aktivitelerinin çalışıp çalışmadığı ile ilgili bir kısım bulunmamaktadır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...