Kitap Alıntıları

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
"Bazen tek yapmamız gereken budur, bir fırsat gibi hayatımızın kapısını çalan baş belalarını hiç içeri almadan reddetmek ve kapıyı yüzlerine kapatmaktır; çünkü sahip olduklarımız yeterlidir, daha fazla zevke, daha fazla tatmine yada daha fazla kadına ihtiyacımız yoktur. Elindekiyle yetinmeyi ve keyfine varmayı bileceksin. Ama ben bunu asla öğrenememiştim.
Daha fazlasını ararken başını belaya sokan ve hayatındaki kadını da kaybeden tek erkek ben değildim; biz bu çağın sonu gelmez zevklerinde kaybolmuştuk, bizim ruhlarımız ölmüştü ve aslında ruhen yaşamıyorduk. Kendimizi kandırarak ruhsal mastürbasyonlar yapmak dışında hiçbir özelliğimiz yoktu." Şeytan Tüyü, Adil Yıldırım

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
'' Dilimde ne cennet var ne mihnet, seyrimde ne vuslat var ne hasret. Ben cennete yürümüyorum, cennet bana koşuyor.. ''

Ben nur diyorum, sen çamur anlıyorsun. Ben seni aşka davet ediyorum, sen beni ateşe salıyorsun. Gerçi hoş, ateşinde yanmakta var yazgımda ; ama yaktığın ateşlerden büyük ateşlerde yanmaya yan çizeceksen, ben niye yanayım ? Ben aşk diyorum, sen aşk olsun diyorsun. Ben gönül diyorum, sen gölgelerin peşinde yol alıyorsun. Uslan artık yüreğim.

- Tebrizli Şems

cathrine

Kayıtlı Üye
Bu bölüm bugün canlanmış:)Ben de bir alıntıyla katkıda bulunmak istedim:)

En karanlık günlerde içimizi,eşyalarla,mallarla değil ışıkla doldurmak bizi kurtarır.Zor günlerde seni rahatlatan nedir,düşün?Dar günlerde içini geniş tutan nedir?Kalbine ümit,sırtına kanat,adımlarına neşe veren nedir?Doğada yürümek,bir dostla buluşmak,bir kedi beslemek,dans etmek,bir çocukla oynamak,bir romanda kaybolmak,örgü örmek,sevdiğin birine turta pişirmek...Olasılıklar sonsuz,sadece birini seç.

Bir Masal İyi Gelir/Judith Malika Liberman

cathrine

Kayıtlı Üye
''Ya yaptığın bütün sıralamalar yanlışsa?Büyük zannettiğin küçük,küçük zannettiğin büyükse?Belki de en doğru karar ölçmeden verdiğin karardır.''

Bir Masal İyi Gelir/judith Malika Liberman

cathrine

Kayıtlı Üye
''Bu dünyada olasılıklar zannettiğimzden daha çok.Ancak mantıklı davranmak adına;daha önce denenmemiş veya herkes tarafından onaylanmamış olan yolları görmezden geliyoruz.Kalıpları kır.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Zıtlıklar bizi iyileştirir.Hayatında ruhunu yoran bir eksiklik hissediyorsan onun çözümünü yanıbşında değil öteki kutupta arayacaksın.Zihin fazla aktif ise,ayaklarında şifa bulursun,yürü,koş,dans et.Yoğun duygu durumlarını hep konuşarak çözmeye çalışıyorsan söz kullanmadan,müzikle kendini ifade etmeyi dene.Dünyayı seyrederek algılamaya çalışıyorsan,seni dinginleştirecek şey yaratılıcılık olur.Heykel,yemek,resim ya da bir bahçe...Olduğundan fazlasısın bütün ve dengeli olunca düğüm çözülür.Şifa öteki kutupta.

cathrine

Kayıtlı Üye
''Birinin hayatını tam yaşamaya cesaret etmesi bencillik değil,toplumumuza verilebilecek en güzel hediyedir.Bu cesur insanlar duvarlara,içimizden hepimizin uçabileceği pencereler çizerler,başkaları için yollar açılır.''

Masallarla Yola Çık/Judith Malika Liberman

cathrine

Kayıtlı Üye
''Peki yolcu !Senin için neyden vazgeçme zamanı geldi?İzin ver o kapı kapansın..Ancak o zaman görürsün sana açılan yeni ufukları.''

Masallarla Yola Çık/Judith Malika Liberman

cathrine

Kayıtlı Üye
''Mesele asla sonunda ne elde ettiğinle ilgili değil,yolunda ne kadar güzellik olduğuyla ilgilidir.''

Masallarla Yola Çık/judith Malika Liberman

cathrine

Kayıtlı Üye
''Dolu dolu kahkaha atan birinin ağzından beyaz bir güvercinin çıktığını hayal etmeyi severim.O an bastırlımış bir duygu özgürleşmiş,bir kural çiğnenmiş,bir endişe yok olmuştur.''

Masallarla Yola Çık//judith Malika Liberman

cathrine

Kayıtlı Üye
Ormanda iki yol ayrılıyordu ve ben en az tercih edilen yolu seçtim ve bütün farkı bu yarattı.

(Robert Frost )

Masallarla Yola Çık/judith Malika Libermann

cathrine

Kayıtlı Üye
''Kolay bir hedef değildir kendini sevdirmek.Ama hangimiz o tuzağa düşmedik ki?

Masallarla Yola Çık/Judith Malika Libermann

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
"Yaptığım hırsızlığın bana nasıl bir kazanç sağladığını anlamam uzun sürmedi. Kısa bir zamanın ardından kitaptaki bütün oyunları yalnızca zihnimin içinde bile gözüm kapalı bir şekilde oynayabiliyordum. Düştüğüm hiçliğin içinden beni kurtaran bu uğraş benim için çok kıymetli bir hal almıştı. Zaman mefhumunu kaybetmek üzere olduğum bu odada artık kendimi bu yokluğa karşı savunabileceğim bir silah geçmişti elime." Satranç, Stefan Zweig

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
İnci ; istiridyenin bir dolunay gecesinde, sabaha karşı seher vaktinde, seher yelinin içerisindeki çiğ damlasını içine alması ile başlayan gizemli bir yolculuktur. Her yıl Nisan ayında, Tarık yıldızının gece boyu titreşen ışığının titreşiminin kesilip, sabit ışık kaynağı haline geldiği anda, dolunay etkisi ile Ay ışığına doğru hareket eden istiridyenin açılan kapağından giren su damlasıdır.

Tam 10 yılda en muazzam şekilde katman katman örüp saklar su damlasını.. Sır, o su damlasıdır.

cathrine

Kayıtlı Üye
İnci ; istiridyenin bir dolunay gecesinde, sabaha karşı seher vaktinde, seher yelinin içerisindeki çiğ damlasını içine alması ile başlayan gizemli bir yolculuktur. Her yıl Nisan ayında, Tarık yıldızının gece boyu titreşen ışığının titreşiminin kesilip, sabit ışık kaynağı haline geldiği anda, dolunay etkisi ile Ay ışığına doğru hareket eden istiridyenin açılan kapağından giren su damlasıdır.

Tam 10 yılda en muazzam şekilde katman katman örüp saklar su damlasını.. Sır, o su damlasıdır.
Bu alıntının hangi kitaptan olduğunu öğrenebilir miyim?Çok beğendim,eğer bir kitaptan alıntıysa listeme eklemek isterim,sevgiler