Katina Destesi Hakkında Sorulanlar

AJA

Elit Üye
En son Antalyada D&R da görmüştüm.1 ay evvel kadar.

ahi

Kayıtlı Üye
Deste, rüyalarımıza görüp bizi korkutabiliyor mu ? Bazı formlarda öyle olduğu yazılmış doğru mudur?

Keira

Moderator
Desteyle ilgili rüya görenleri biliyorum, ben de tecrübe ettim hatta. Ancak bu durum korkutmayla alakalı değil, destenin kişiyi kabul etmesiyle alakalıydı. Diğer rüya gören kişiler de aynı sebeple gördüler. Korkutma vs. gibi bir durum söz konusu değil.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Son günlerdeki açılımlarımda şunu farkettim.Diyelim ki cuma günü yaşanacak birşey soruyorum desteye.Salı günü açtığım kartların dediği olmuyor ama cuma günü yani aynı gün veya bir önceki gün çektiğim kartlar doğru yanıt veriyor.Yani zaman yaklaştıkça doğru yanıtı alıyorum.Bunu yaşayan ya da herhangi bir fikri olan var mı?Böyle bir zaman etkisi varmıdır destede?

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Yorumunuzu okuduğumda çocukken oynadığımız körebe oyunu geldi aklıma,hedefe yaklaştığında ebeyi sıcak-soğuk diyerek yönlendirirdik. :)

Sizin bahsettiğiniz durumun hem enerjisel hem de kadersel etkiye sahip olabileceğini düşünüyorum. Katina destesine bakmaya başladığımdan beri kadersel bir takım etkilerin gün yüzüne daha rahat çıktığını farkettim. Bakanlar bilir, klasik tarot açılıma göre birkaç olasılığı size gösterirken deste de bazı değiştirilemeyecek etkiler ön plandadır. Belki küçük birşeydir fakat aradaki gün farkı ile size verdiği cevapların arasında bundan kaynaklanan bir fark olabileceğini düşünüyorum.

Aslında bu yorum tamamen bana aittir. Sizlerin fikirlerini de almak isterim. :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yorumunuzu okuduğumda çocukken oynadığımız körebe oyunu geldi aklıma,hedefe yaklaştığında ebeyi sıcak-soğuk diyerek yönlendirirdik. :)

Sizin bahsettiğiniz durumun hem enerjisel hem de kadersel etkiye sahip olabileceğini düşünüyorum. Katina destesine bakmaya başladığımdan beri kadersel bir takım etkilerin gün yüzüne daha rahat çıktığını farkettim. Bakanlar bilir, klasik tarot açılıma göre birkaç olasılığı size gösterirken deste de bazı değiştirilemeyecek etkiler ön plandadır. Belki küçük birşeydir fakat aradaki gün farkı ile size verdiği cevapların arasında bundan kaynaklanan bir fark olabileceğini düşünüyorum.

Aslında bu yorum tamamen bana aittir. Sizlerin fikirlerini de almak isterim. :)
:)Aynen körebe gibi:)zaman ne kadar yakın ,sonuç o kadar net.:)
Benim aklıma gelen olasılıklar var ama emin değilim bende.
1.Zaman yaklaştıkça Katina içinde olayın dahada emin bir hâl alıp daha net sonuç vermesi(olasılıkların kalkmasıyla kaderin hakim olması)
2.Yakın zamanı destenin daha rahat görüyor olması
3.En son çektiğim kart ne ise onun yaşandığı.(Bu çok fazla kaderi kartlara bağlamak oluyor,bu anlamda bu düşüncemi yanlış buluyorum,sadece aklıma gelen bir olasılık buda)
Yani bir hafta ònce kart çeksem ve bir daha çekmesem bir hafta önce çektiğimi yaşarım,en son çekilen kart ne ise sonucun o olma durumu anlatmak istediğim.

Benim aklıma gelenler bunlar ama destenin daha gizemli bir yanıda olabilir.Bu konuda düşünceleri merakla bekliyorum.:)

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Seçenekler halinde sunmuş olduğunuz olasılıkları benden daha iyi ifade etmişsiniz, bu konuda aynı düşünüyoruz.

Deste de farkettiğim bir diğer şey ise, bazı olaylarda siz ne kadar aynı soruyu sorarsanız sorun sonuç hakkında değişiklik görülmüyor. Yani kadersel etkiyi değiştiremiyorsunuz iyi veya kötü. Klasik tarot bu mana da duygularımızdan daha kolay etkilenip ona göre bizi yönlendirebiliyor. Bakan kişiler genelde desteden bundan dolayı rahatsız olup bırakabiliyorlar.

İzmir'in Büyücüleri ni okuyan bilir, Katina genelde aşk büyüsü yapar ve kaderi kendi istediğine göre değiştirirdi. Belki de bu durum, destenin cevap şekli ile bağlantılı olabilir.:)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yani Katina'nın büyü ile kaderi etkileyip, bizim sorularımızın cevabınıda kaderde değiştirebileceğini ifade ettiniz sanırım.Hımmm öyleyse bu biraz ürkütücü Mefetseger:)
Benim tarot kartımda var.Soruyu ilk sorduğumda doğru kehanet veriyor.İkinci sorumda tamamen olay yanlış yöne kayıyor.Aslında tarot en azından Raider Waite ,Katina'dan bu anlamda daha acımasız.:)İkinci bjr soruyu aynı konuda asla kabul etmiyor,farklı gelişme olmadan.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Yani demek istediğim aslında şuydu; kaderde olanı seçimlerimiz ile değiştiremiyorsak, bunun çözüm yolu büyü yapmaktan geçiyor. Deste nin bu yönünü anlatmak istedim.

Bir yandan ise dikkat çekmek istediğim şey şudur; genel kanıya göre deste daha seçicidir ve bağ kurmak daha zordur. Büyü yapabilmek ise aynı şekilde daha farklı bir enerji ve yetenek gerekir. Aradaki bağlantıyı biraz daha düşünürseniz daha net anlaşılabilir olacaktır.

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Seçenekler halinde sunmuş olduğunuz olasılıkları benden daha iyi ifade etmişsiniz, bu konuda aynı düşünüyoruz.

Deste de farkettiğim bir diğer şey ise, bazı olaylarda siz ne kadar aynı soruyu sorarsanız sorun sonuç hakkında değişiklik görülmüyor. Yani kadersel etkiyi değiştiremiyorsunuz iyi veya kötü. Klasik tarot bu mana da duygularımızdan daha kolay etkilenip ona göre bizi yönlendirebiliyor. Bakan kişiler genelde desteden bundan dolayı rahatsız olup bırakabiliyorlar.

İzmir'in Büyücüleri ni okuyan bilir, Katina genelde aşk büyüsü yapar ve kaderi kendi istediğine göre değiştirirdi. Belki de bu durum, destenin cevap şekli ile bağlantılı olabilir.:)

Evet Sayın Mefetseger, bazı konularda asla farklı cevap vermiyor. Benim bakımlarımda olasılık verdiği konularda son ana kadar olasılık vermeye de devam ediyor. Bir de negatif enerjisi yüksek olduğundan mıdır artık bilemiyorum olumlu cevapladığı konular nadiren olumsuz gerçekleşebiliyor fakat mantıken olasılıklı bir durumu sorduğumda kati olumsuz cevaplamışsa gerçek hayatta olumlu seçeneği gerçekleştirme ihtimalimi yok ediyor, kesinlikle olmuyor. :D

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Desteyle bakım yapan kişiler ; sizce 3'lü kombinasyon mu ?10'lu Kelt Haçımı?
Hangisi tercihinizdir ?Kitapçıkta Tanridna metoduda var ama çok kart var ve çok zor.Sanırım Tanridna açan yoktur. Ve tarottaki 7'li açılımı Katina 'da da kullanan var mı?

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Kitapçıkta bulunan Tanridna metodu biraz daha ayrıntılı olarak sorunuza cevap verir, oldukça karmaşık olduğundan ben genelde tercih etmiyorum. 3 lü kombinasyonda sorunuzun daha küçük bir kısmından başlayıp kartların vereceği cevaba göre ilerleyebilirsiniz, bu şekilde aslında iki kombinasyonda aynı yere çıkacaktır.

Deste nin diğer tarot kartlarına göre vereceği cevaplar daha geniş bir çerçeveden sorunuzu ele alır tabii bu yorumlama şeklinize göre değişecektir. Öte yandan diğer tarot kartlarında önemli olan sembolizm, renkler vb. Katina da daha silik olduğu için, 7 li açılım ve diğer teknikleri uygulamak zor olacaktır. Katina için benim tavsiyem şimdi veya ileri ki zamanlarda sadece 3 lü kombinasyon veya sadece Tanridna yerine kendi açılımınızı oluşturmanız.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kitapçıkta bulunan Tanridna metodu biraz daha ayrıntılı olarak sorunuza cevap verir, oldukça karmaşık olduğundan ben genelde tercih etmiyorum. 3 lü kombinasyonda sorunuzun daha küçük bir kısmından başlayıp kartların vereceği cevaba göre ilerleyebilirsiniz, bu şekilde aslında iki kombinasyonda aynı yere çıkacaktır.

Deste nin diğer tarot kartlarına göre vereceği cevaplar daha geniş bir çerçeveden sorunuzu ele alır tabii bu yorumlama şeklinize göre değişecektir. Öte yandan diğer tarot kartlarında önemli olan sembolizm, renkler vb. Katina da daha silik olduğu için, 7 li açılım ve diğer teknikleri uygulamak zor olacaktır. Katina için benim tavsiyem şimdi veya ileri ki zamanlarda sadece 3 lü kombinasyon veya sadece Tanridna yerine kendi açılımınızı oluşturmanız.
Haklısınız şu an zaten en anlaşılır 3'lü açılım benim içinde.Tanridna da ise çok fazla kart var,içinden çıkmam mümkün olmaz.Bazen 3'lü açılıma ek kart çekiyorum,onuda Keira'dan öğrendim.:)

Amazontanrıça

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kartları yorumlarken mesela ters aral çıktı,aralda destede aileden herhangi bir erkeği temsil ediyor,ters açılınca da ihaneti ve kardeşler arasındaki kavga olacağını söylüyor,o halde aral ters açıdığında bu benim ailemle mutlaka bir sorun yaşayacağım anlamına mı geliyor?Siz bu kartları nasıl yorumluyorsunuz?Benim yorumlama mantığım doğru mu?

Bu kart,sadık bir erkeği temsil eder.Sadakatle bağlı bir aşıktır.Aileye çok düşkün olduğu ve önem verdiği için,ondan iyi bir aile babası olur.Ailesi için çok çalışır.Zeki ve sert bir erkektir.Servet ve güç sahibidir.Bilime,edebiyata,paraya ve eğitime ilgisi vardır. Zümrüdün Beyi,aileden bir erkeği temsil eder.Baba,ağabey,erkek kardeş,amca vb.

Düz:Hassasiyet ve duyguların yoğun olduğubir dünya söz konusu.Senin sözlerini anlayışla ve ilgiyle dinleyecek. Kolay kolay sana ihanet etmeyecek.

Ters:Tembellik hüküm sürüyor. Her şeye sebepsiz yere itiraz ediyorsun.Şayet etrafındaki kartlar da destekliyorsa,bir sır açığa çıkacak demektir. Zümrüdün Beyi sana ihanet edecek.Sağ tarafında açılan kart,sana neden ihanet ettiğini açıklar.Aynı zamanda bu kart, kardeşler arasında bir kavganın olacağına da delalet eder.

Aşk:En sonunda fazla önemsemediğin birinin sana olan dürüst,içten,derin ve gerçek aşkını takdir edip,bu aşkın değerini bileceksin.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Çıkan kişi kartları her zaman açıklamada yer alan şahsı işaret etmeyebilir. Sorunuzun içeriği, çıkan diğer kartlar vb. yorumu etkileceğinden sizin söylediğiniz şekliyle açıklama yapmak yanlış olacaktır.

acid

Kayıtlı Üye
Ben kelt haçı metodunu tercih ediyorum. Farklı yönlerden olan sorularıma geniş bir yanıt alabiliyorum. Ayrıca sorunun kaynağına inebiliyor ve çözüme ulaşabiliyorum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kartları yorumlarken mesela ters aral çıktı,aralda destede aileden herhangi bir erkeği temsil ediyor,ters açılınca da ihaneti ve kardeşler arasındaki kavga olacağını söylüyor,o halde aral ters açıdığında bu benim ailemle mutlaka bir sorun yaşayacağım anlamına mı geliyor?Siz bu kartları nasıl yorumluyorsunuz?Benim yorumlama mantığım doğru mu?

Bu kart,sadık bir erkeği temsil eder.Sadakatle bağlı bir aşıktır.Aileye çok düşkün olduğu ve önem verdiği için,ondan iyi bir aile babası olur.Ailesi için çok çalışır.Zeki ve sert bir erkektir.Servet ve güç sahibidir.Bilime,edebiyata,paraya ve eğitime ilgisi vardır. Zümrüdün Beyi,aileden bir erkeği temsil eder.Baba,ağabey,erkek kardeş,amca vb.

Düz:Hassasiyet ve duyguların yoğun olduğubir dünya söz konusu.Senin sözlerini anlayışla ve ilgiyle dinleyecek. Kolay kolay sana ihanet etmeyecek.

Ters:Tembellik hüküm sürüyor. Her şeye sebepsiz yere itiraz ediyorsun.Şayet etrafındaki kartlar da destekliyorsa,bir sır açığa çıkacak demektir. Zümrüdün Beyi sana ihanet edecek.Sağ tarafında açılan kart,sana neden ihanet ettiğini açıklar.Aynı zamanda bu kart, kardeşler arasında bir kavganın olacağına da delalet eder.

Aşk:En sonunda fazla önemsemediğin birinin sana olan dürüst,içten,derin ve gerçek aşkını takdir edip,bu aşkın değerini bileceksin.
Bende en çok kişi kartlarını yorumlamada zorlanıyorum.

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
5
Görüntüleme
575
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
131
Üye silindi 77822