Kahvem nasil o hale geldi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

şahmeran1

Kayıtlı Üye
İş
ÖZEL GÜVENLİK AMİRİ
İnsanların özel yaşantıları kendilerine aittir.Ben utanacak bir şey yaptığıma da düşünmüyorum...Yalanmı söyleseydim?Ben onu ''SEVİYORUM''..Sizin gibi sinek beyinli insanların görüşleri ve düşünceleri için ben kendi mutluluğuma da engel olamam...Kendini dört dörtlük dürüst konumunda gören insanların ötesindeki gerçek insanlara selamlar,saygılar diyorum...

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
fincanların şekli yuvarlak kalp biçiminde olanlardan değil...Ben tesadüf olduğuna inanmıyorum..ama arkadaşımızın söylediği gibi benim onu sevdiğime dair bi işaret olabilir..ama öyle eş boşayıp ta sevdiğini alabilecek bir delikanlı gösterirmisiniz bana?
Böyle bir çelişki görmedim ben. Tesadüf olduğuna inanmıyorum demişsiniz, neyin ne olduğunun bilincedesiniz o zaman. Peki niye böyle bir konu açma gereği duydunuz ki? Laf olsun diye mi? Kendinizden haberiniz yok daha, hala benim onu sevdiğime dair bir işaret olabilir diyorsunuz. Sevip sevmediğinizi bilmiyor musunuz da falda ki bir işarete bakıyorsunuz? Yorumlarımı kişiselliğe dökmeyeyim diyorum ama bizi dökmeye zorluyorsunuz resmen. Kendi eşini başka biriyle aldatan bir adamdan nasıl bir delikanlılık bekliyorsunuz da, eşini boşayıp sizinle evlenecek kadar delikanlı olsun? Burda insanlar size cevap yazacağım diye birbirine düştü, hiç önemsemeden hiç umursamadan saçma sapan yorumlarınıza devam ediyorsunuz. Moderatörlerimiz işi kişiselliğe dökmememiz gerektiğini söyledi yukarıda okumuşsanız. Bir daha ki sefere konu açarsanız eğer özel hayatınızdan bahsetmeyin. Asıl sorulması gerekeni sorup, öğrenmeniz gerekenlerin yanıtını almanız daha iyi. Kimse sizin evli bir erkekle beraber olduğunuzu öğrenmek zorunda değil, zaten sizde söylememelisiniz. Nasıl ki adınızın ve şahsi bilgilerinizin verilmesi yasaksa özel hayat bilgilernizi de vermeyin. Bugün bir kez daha bu kuralın neden konulmuş olduğunun mantığını anlamış oldum.
Sevgiler.

şahmeran1

Kayıtlı Üye
İş
ÖZEL GÜVENLİK AMİRİ
İyide biz fincanları kapatmadık ki? Özellikle yazdım biz faldan anlamayız, denemeye bile kalkmadık diye...

Çınar

Kayıtlı Üye
Kimse size hakaret etmemişken, neden yorum yapanlara ya da yorum yapanların bir kısmına "sinek beyinli" deme ihtiyacı duydunuz?
Korkarım ki kabahatli olduğunuzu biliyorsunuz ve öfkeniz bu yüzden.
İnsanlar sizin yaptıklarınızı tasvip etmek zorunda değiller. Özgürlük çercevesinde sizi eleştirebilirler de zira konuyu açıkça yazmışsınız. Kimseler sizin gizli saklınızı ifşa edip arkanızdan laf etmiş değil.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
İnsanların özel yaşantıları kendilerine aittir.Ben utanacak bir şey yaptığıma da düşünmüyorum...Yalanmı söyleseydim?Ben onu ''SEVİYORUM''..Sizin gibi sinek beyinli insanların görüşleri ve düşünceleri için ben kendi mutluluğuma da engel olamam...Kendini dört dörtlük dürüst konumunda gören insanların ötesindeki gerçek insanlara selamlar,saygılar diyorum...

İnsanların özel yaşantıları kendilerine aiittir evet. Siz utanacak birşey yaptığınızı düşünmüyorsunuz amenna. Ama sizin en büyük eksikliğiniz toplum içindeki kişilerle nasıl iletişim kuracağınızı bilememek. Kimse size yaşadığınız olayları paylaşın demedi Kendi öz iradenizle ve kendi zihin yapınızla bu özelinizi bizlerle paylaştınız. Gelecek tüm negatif ya da pozitif yorumları kabul ederek böyle bir platformda bu konuyu paylaştınız. Bu durumu kabul ederek konuyu ortaya çıkarmanıza rağmen kişilik olarak yeterli olgunluğa ulaşamamış biri olarak davranıp buradaki insanlara hakaret ettiniz. Ne sebeple ya da ne için olursa olsun kimseye hakaret içeren cümleler kuramazsınız. Böyle bir cümle kurarak buradaki herkesi töhmet altında bırakmayı başardığınız için de hatalısınız. Hangi sebeple olursa olsun hakaret içeren cümleler kullanmak sitemizde yasaktır. Bu yüzden bir süre forumdan uzaklaştırıldınız. Umarım döndüğünüzde daha güzel bir üsluba sahip olarak geri dönmüş olursunuz.

dexter

Elit Üye
Kısacası konu amacını kaybetmiş, yazım şeklinden rahatsız olan arkadaş, neden özel mesajla belirtmiyorsun sıkıntını? Konuyu okuyoruz resmen laf kalabalıklığı

Ori

Kayıtlı Üye
Harbiden çok yazık kendini kandırıyor resmen. Gözü açılmamış anlaşılan... Bir süre uzaklaştırılması iyi olmuş.

aydınlık

Kayıtlı Üye
Sayın alin, site kurallarınız her ne kadar 'net ve herkes için geçerli' dense de konuya ve kişiye göre değişiyor gibi görünüyor dışardan gözlemleyince. Bu gün bu konuda tanımadığınız insanları 'hakaretvari' sözler sarfettikleri için, çocuk azarlayan öğretmen tavrıyla paylıyorsunuz. (Haddinizi aşarak) Diğer taraftan aleni hakaret eden, site arkadaşlarına 'bunlar beyinsiz' diyen birini görmezden geliyorsunuz. İlginç olan da şu ki: Hiç bir site üyesi üyesinin özel hayatı diğerlerini ilgilendirmediği halde arkadaşımız çok özel bir konusunu paylaşmış, adeta gizliden destek istercesine... Sadece fal olayını anlatsaydı, yorum isteseydi normal yorumları alırdı. Özelini yazınca da sonuçlarına katlanmak zorundadır insanlar.Bu kendi seçimleri. Üstelik arkadaşlarımız dost sohbetindeymişcesine fikirlerini yazmışlar.(Ben de beğeni göndererek katıldım sohbete, alınma nedenim bu) Tepkinizi yersiz ve aşırı buluyorum, sizi kınıyorum.

alin

Kayıtlı Üye
Site içerisinde, ikili tartışmalardan ve her konunun keyfi sohbet ortamına ya da ben istediğimi kınarım halinden arınması için yeterince çaba harcadığımızı düşünüyorum. Hangi gözle ve ne amaçla okudunuz anlayamadım. Bakın beni dahi ikili tartışma içine çekip, forum kirliliği oluşturabiliyorsunuz.

Bakın bir üyemiz aynen şunu yazmış:---- "Bir arkadaş da çıkmış, "Ben o erkek olsaydım, karımı boşardım. Sonra da seninle evlenirim" gibi saçma sapan bir yorum yapmış. Bunu yazarken aldatılan kadın hiçe sayılıyor =) Adileşmek, karaktersizleşmek tam anlamıyla budur. İnsanda biraz utanma, arlanma olur. Ben de o yorumu yapan şahsa diyorum ki o zaman; İnşAllah bir gün evlendiğinde kocan, gizli gizli 2 yıl başka bir kadınla beraber olur, sonra da seni boşar gider o kadınla evlenir..."----

Siz bu yazıyı beğendiniz fakat bu yorumu yazdığı kişi, ben olsam evlenirdim dediği kişi başka bir üyemizdir. Yani konuyu açan kişiye değil, başka bir üyenin yorumuna adi, karaktersiz, utanmaz, arlanmaz demesine müsaade edip hakaretvari konuşmayın demeyecek miydik? Aynı konu içinde hem gereksiz başka polemik vardı, onu sadece kişilere yorum yazmayın diye uyarırken, bu hakaretlerin yazıldığı alana, uyarımızı yapmayacak mıydık?

İsterseniz kınayın, isterseniz memnun olun. Konuyu açan kişi haklıdır, haksızdır, fark etmeseniz de hayatını ve yaşadığı şeyi kişisel ne kınadım ne onayladım haddim değil. Sizin bahsettiğiniz durum, haddinizi aşarak dediğiniz durum da bir nevi gizli hakaret girişimi ise de söyleyeyim burada sizin görmediğiniz saatler boyunca, site için emek veriyorsak bu iş bizim görevimiz ise, istediğinizi düşünün hakarete tepkimizi gösteririz. Adi, karaktersiz diyen bir üyeye, daha ne kadar özenli yanıt yazılabilirdi? Kimsenin yaşamı, inancı bizi ilgilendirmez ama hakaret kurallara aykırıdır nokta. Kaldı ki konuyu açan üyeye, zaten site admini en net uyarısını yapıp, hatta banlamış iken üstüne tekrar yorum mu atmamı bekliyordunuz? Yorum üstüne yorum yazmayınca da taraflı mı oluyoruz? İyi niyet göremedim üzgünüm.

aydınlık

Kayıtlı Üye
Hem saçma sapan, sapkın konuların özendirilmesine izin vereceksiniz hem de insanları haksız yere İstediğiniz gibi paylamaya kalkacaksınız, forum kirliliği olmayacak, birisi kibarca 'hop nooluyoruz?' deyince forum kirliliği olacak? Geçiniz dostlar... Dilerim çalışmalarınızda daha başarılı olursunuz. Ben bir daha bu siteye girmeyeceğim. Sevgi ve ışıkla kalın...

mecra

Kayıtlı Üye
Ciddi ciddi 15 dakikadir ne olmus ne bitmis okuyorum. Feriha'dan daha fazla merak ediyor insan bir sonraki yorum ne olacak diye :D Yorumlari yapanlar yeni uye de degil hani biraz zaman versinler de sitenin konseptini anlasinlar bari diyelim. Sizler deneyimli uyelersiniz neyin ne oldugunu gayet iyi biliyorsunuz. Yozlasmayalim lutfen. Birbirimize saygimiz, tahammulumuz kalmazsa burada acilan konularin teki bile bes para etmez. Amac bilgi almak, bilgi vermek. Sacma geliyorsa okumazsiniz olur biter. Bu yorumu da yapmayacaktim ancak goruyorum ki olay sacmaligi da gecmis. Ben de insanlarin tahammulsuzluklerine tahammul edemiyorum, yazik...

aksamci

Banlı Kullanıcı
Öncelikle evli bir kimseyle beraber olman bence hiç doğru değil. Kahve meselesine gelecek olursak tesadüf olduğunu düşünüyorum.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Alın adlı üyeden alıntı:

Bakın bir üyemiz aynen şunu yazmış:---- "Bir arkadaş da çıkmış, "Ben o erkek olsaydım, karımı boşardım. Sonra da seninle evlenirim" gibi saçma sapan bir yorum yapmış. Bunu yazarken aldatılan kadın hiçe sayılıyor =) Adileşmek, karaktersizleşmek tam anlamıyla budur. İnsanda biraz utanma, arlanma olur. Ben de o yorumu yapan şahsa diyorum ki o zaman; İnşAllah bir gün evlendiğinde kocan, gizli gizli 2 yıl başka bir kadınla beraber olur, sonra da seni boşar gider o kadınla evlenir..."----

Bu mesajda bahsi geçen benim. Bana açık açık beddua ettiniz.

Benden bu kadar nefret ettiğinizi bilmiyordum.

Forumda küfretmek yasak. Beddua etmek serbest mi?

Serbestse söyleyin bende rahatça ağzıma geleni döşeyim.

AJA

Elit Üye
Bu konuyu gündemde ''bu şekilde'' tutmak kimseye uygun değildir bence..
Bırakın Allah aşkına daha önemli şeyler arayın.Burda bir şey yapmak istiyorsanız öğretimlerde bulunun.Öfke ve fevri negetif davraışlarla enerji çalmayın.. Sıkıcı bir durum bu herkes için.
Konu zaten kapatılır şuu durumda.Hatta ben rica bile ediyorum kapanmasını.

Sevgi ve içsel gülümsemeyi eksik etmeyin Dünyanızdan.
Sevgi ve parıI parıI bir ışıkla iyi forumlar diliyorum.

alin

Kayıtlı Üye
"2 yıldır adamla birlikteyim" yazmaya ben utanırım. Siz utanmamışsınız. Evli olan adamla ilişiki yaşayan bir şahısdan, bu konuda utanma beklemek saçmaydı kabul ediyorum...

Bir arkadaş da çıkmış, "Ben o erkek olsaydım, karımı boşardım. Sonra da seninle evlenirim" gibi saçma sapan bir yorum yapmış. Bunu yazarken aldatılan kadın hiçe sayılıyor =) Adileşmek, karaktersizleşmek tam anlamıyla budur. İnsanda biraz utanma, arlanma olur. Ben de o yorumu yapan şahsa diyorum ki o zaman; İnşAllah bir gün evlendiğinde kocan, gizli gizli 2 yıl başka bir kadınla beraber olur, sonra da seni boşar gider o kadınla evlenir...

Yönetici arkadaşlar, "bunu yargılamak sana kalmadı" diyebilir. Bunu yargılamak tam da bana kaldı aslında. Hepimize kaldı. Herkes "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" zihniyetinde bu dünyada. İşte dünyanın hâlini görüyoruz. Konuyla alâkasız bile olsa yanlışa "yanlış" diyebilmeliyiz...

Her neyse banlanacağımı biliyorum =) Haklılar da banlarken. Ama bazı şeyleri söylemek lâzım. Bu siteyi takip etmeye devam edeceğim...

İnsan gibi insanlara saygılar ve sevgiler...

Az önceki mesaj, bu paragraftan alıntıdır dreamduality, alin'den alıntı olarak gösterdiğiniz de, beddua ya da hakaret edenin kim olduğunu, yanlış yansıtabilirsiniz. O gün size edilen hakaretlere tepki olarak, genel uyarı mesajı yazıldı. Özetle sizin hakkınızı savunurken, size hakaret ya da ah edilmesine izin vermezken, ne sebepleyse sizin negatif tutumunuza maruz kaldım.

Kimseyle gereksiz tartışma konusu yaratıp, site kalabalığı yapmak niyetinde değilken ve sizi savunmuşken, daha öte söz söylemeyeceğim. Bu şekilde lanse edip kimsenin günahına girmemenizi dilerdim. Kimsenin kimseden nefret ettiği yok. Bir sorun var ise yanlış anlayan kişi olarak, özelden de sorabilirdiniz, yanlış bir şey yazmadığım için açıklama gereği görmedim. Şayet tepki verdiğiniz size bu sözleri yazan üye idiyse belirtmeniz gerekirdi. Zan altında bırakmak hoş durmadı.

İyi forumlar...

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Ya bizde de babamla kahve içiyordk bir ara,
bizim siyah beyazlı bir kedi vardı aynısı çıkmış.
Gözünün üstündeki beneğinden lekelerine kadar.

Şu kahve falında oluşanlar nasıl oluşuyor
biri açıklarsa bunu sizin olayda aynı nedenledir.
Ben bilmiyorum. Merak da etmedim o kısmı.

Ancak bana hislerini devreye sok bakalım ne geçiyor içinden
dersen işte buna yorum yaparım.

Benim kalbim diyor ki bu size bir ilahi işaret.
O sizi çok seviyor. Sizde bu aşka karşılık verip onu sevmişsiniz.
Kalpten kalbe giden bir yol demek bence.

Ben erkek olsaydım bu olayın üzerine eşimi boşardım.
Sizle evlenirdim. İşaret bence bu.

Ama işte erkek milleti diye başlayıp içimdeki acıyı kusardım da neyse..
Kısacası umarım o erkek bu işaretin kıymetini bilir.

Evet bu benim konuya yazdığım mesaj.
Alının cevabı da bu

Gayet de bana yazmışsınız işte.

Ama neyse bir önemi yok.
Çünkü ben siteye artık yazmıyorum. Girmek dahi istemiyorum.
İstediğiniz gibi rahat edin. Siz ve diğer modlar, herşeyi bilen bana ihtiyaç
duymuyan kesim.

Benim gibi ve daha değerli üyeler de böyle böyle yıpratmalar,
küstürülmeler sonucu gittiler.

Kim zarar gördü? Onlardan birşeyler öğrenen üyeler.
Ben niye bunca kalp kırılmasına rağmen kaldım aydınlanıcak olanlarınız için.

Ben zaten modlar için veya birşeyler bilenler için durmuyordum ki.
Acemi aydınlanacak yolunu kaybetmiş bana ihtiyacı olanlar için yazdım hep.

Bu konuyu açan kişiye de o mesajda birşey öğrettim evet.
Zihinsel açılımlar yapacak günü gelince.

Şimdi millet ilerde merak eder beni.
Varlıklar yüzünden çarpıldı mı diye kötü senaryolar kurmasınlar.

Ben sadece bilgi için burdaydım.
Öğrenmeye ihtiyacımız yok bizim diyen kesimle artık savaşmaktan yoruldum.

Bu mesajımda son mesajım olarak hatıra olsun silmeyin.
Sevgi saygı bitti, kalbimi binbir yerden kırdılar daha saracak yer kalmadı.
O yüzden gidiyorum. Hoşçakalın..

alin

Kayıtlı Üye
Sayın dreamduality sanırım uykunuz geldi, tam olarak alıntıyı göremediniz. 15 numaralı steve morse un mesajını aynen alıntı yaptığım halde, günahımı alma niyetinizden vazgeçmiyorsunuz. Dilerseniz tekrardan bakın o yazıların ilk yazıldığı hangi mesajdır.

Bu sitede hiç bir üyeye, kal ya da git dememekteyiz bildiğiniz üzere.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Yok uykusuzluktan değil.
Ben konudaki ara mesajları okumadım bir alının yorumu okudum.

Steve.Morse adlı üye imiş bana beddua eden,
amanın birde bunu beğenenlerde olmuş.

Ne denir buna hiçbirşey.
Yanlış anladığım türlüsü daha iyiydi.

Benim forumdan bir yazımdan bir cümle öğrettimse,tek bir sohbet ettimse
bir faydam dokunmuşsa bir şekilde bunun karşılığında hiçbirşey ücret,vs..de istemedimse
karşılık olarak da negatif tutumlarsa sunduğunuz boşa gitmiş emeklerim.
Keşke duvara anlatsaymışım. En azından eli kolu dili yokmuş.

Bundan sonra ben yazmayacağım yine de.
Siz yazın ben okuyum. Siz bize öğretmenlik edin o halde diyorum.

Alın sende kusura bakma. Bu konuda bana laf edicek başka bir
üye olmadığını sandım. Millete fazlaca güveniyordum yani sevdiklerine vs.. vs..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ben neyi düzelteceğim neyi sileyeceğim, kafam karıştı konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...