İSTİHARE (Bir şeyi etraflica Ruyada görmek)

Airborne

Kayıtlı Üye
Âyetin latin harflerle en yakını şudur:

"Elâ ya'lemü men halag ve hüvel latîfül habîr."

Telaffuz, doğru okumak hatta anlamını bilmek önemlidir.

Tırnak işareti olan "ya'lemü" deki a' "ayn" harfidir. "halag" kelimesindeki "h" harfi Türkçedeki h harfiyle aynı değildir hırıltılıdır. Hatta g ve t harfleri de Türkçe alfabelerinde mevcud değil. "halag" kelimesinde g harfi Gâf'tır. Küçük dilin damağa değmesiyle çıkar. "latîfül" kelimesinde t harfi Arapçada Tâ'dır. Dilin ucu ön dişin arkasına baskın çıkar. Ayrıca î-â uzatmadır elaa-latiif-habiir gibi...

Telaffuzunu, mahrecini, okunuşunu sesli dinleyerek veya Arapça okuyarak anlayabilirsiniz.

Cok güzel bir aciklama olmus. Ben de hep bu istihareyi uygularim ve cogunlugunda Allah in izniyle sonuc alirim.

zeyno80

Kayıtlı Üye
Normal istihare ye yattım ama gordüklerime bir anlam veremedim.Mahkeme için temize gideyimmi gitmeyeyimmi hangisi benim icin hayirlı bilmek istedim.İlk gün cok net hatırliyordum ama dun ikinci defa yatinca gorduğum yeni rüyadan sonra ilkini unuttum.İkinci gördüğum rüyada mahkemedeydim,ayrıca teroristle ilgili bir şey vardi terorist benmiyimdim, tanıkmiydim,davalimiydim,davacımıydımhatırlamıyorum ama net hatirladığim hakim karsısındaydım.Bunun tabirini yapabilecek varmı acaba ? ?Pazar aksamina kadar karar vermem gerekiyor cunku avukatim cevap bekliyor benden
Bugün de bu onerdiğinizi deneyecegim umarım daha net görürüm?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Normal istihare ye yattım ama gordüklerime bir anlam veremedim.Mahkeme için temize gideyimmi gitmeyeyimmi hangisi benim icin hayirlı bilmek istedim.İlk gün cok net hatırliyordum ama dun ikinci defa yatinca gorduğum yeni rüyadan sonra ilkini unuttum.İkinci gördüğum rüyada mahkemedeydim,ayrıca teroristle ilgili bir şey vardi terorist benmiyimdim, tanıkmiydim,davalimiydim,davacımıydımhatırlamıyorum ama net hatirladığim hakim karsısındaydım.Bunun tabirini yapabilecek varmı acaba ? ������Pazar aksamina kadar karar vermem gerekiyor cunku avukatim cevap bekliyor benden
Bugün de bu onerdiğinizi deneyecegim umarım daha net görürüm������
Terörist gördüyseniz hayra alamet değildir.Şu da var ki nihayetinde bir ruya ve istiharede olsa rüya ile amel olmaz.Kararı buna göre verirmisiniz bisey diyemem ama bence olumlu değil istihare yanıtı olarak.Hayır olsun diyelim,hangisi hayırlıysa onu yapmak nasip olsun.

zeyno80

Kayıtlı Üye
Haklisinız kesinlikle tamamenn buna gore karar vermemeliyim ama o kadar caresizimki karar verememekten?Yine ruyaya devam edecegim ama dediginiz gibi kalbim ve mantıgımda hayra yormuyor zaten?Bu kadar cabuk yaniltladiginız icinde sonsuz tskler bana cok yardimci oldu emeginize saglık ☺

Anael Zan

Kayıtlı Üye
3 kere Ya habiyru celle celalüh deneyebilirsiniz ben hep sonuç alırım ama gördüklerimi yorumlayamiyorum sadece hissediyorm

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Bir ara bende arapça bir yazı vardı.Bunu sağ avcumun içine alarak sağ tarafıma yatardım.Sonra rüyama bu uygulamanın görevlisi gelir merak ettiğim şeyi bana etraflıca gösterirdi.Görevlinin adı aklımda kalmadı ama M harfiyle başlayan bir isimi vardı sakallı 45 yaşlarında müslüman bir alim idi sanırım.Yalnız rüyaya yatarken saçma sapan şeyler için uygulamayı yaptığınızda görevli yine geliyordu ama,beni önemsiz ve saçma şeyler için neden çağırıyorsun diye uykuda insanı sinirli bir şekilde sallar giderdi.