İşinizde başarıIı olmanız için .

AJA

Elit Üye
ArkadaşIar işinizde başarıIı ve kariyerinizde yükselmeyi diIiyorsanız Esma-üI hüsna Iardan '' EI Azim '' i 351 defa zikir etmeIisiniz.Abdest aIınıp hatta namazdan sonra daha da iyi oIacaktır.
Bu rakkam kesinlikle bir eksik yada bir fazIa oImamaIı.Allah duaIarınızı kabuI etsin inşaIIah.

gümüş

Kayıtlı Üye
Sadece 1 gun mu yoksa bunda da su kadar gun sarti var mi ?

AJA

Elit Üye
Sadece 1 gun mu yoksa bunda da su kadar gun sarti var mi ?

SevgiIi Gümüş bir defa da yapmanız da yeterIi oIacaktır.
Ben her fırsatım oIdugunda yapıyorum.Farklı esmaIarIa duaIarımı yapıyorum.Forumda da sayın Urum'un da payIaşımı var bu konu da.Zaman oIarak beIIi bir günü yok biIdigim kadarıyIa ben gece vakit buIuyorum geneIde.Çokta faydasını gördüm Allahıma şükürIer oIsun.
Niyetiniz içten ve inanarak oIup dua ediIince emin oIun ki kabuI oIuyor.

Huzurla sayın Gümüş.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu tür okumalarda, okuma sayıları kişiye ve olaya özel hesaplanarak belirlenmelidir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Formülü uzun, yapılması zahmetli bir mesele. Hatta tam uygulanabilir formüller olduğu piyasada dolaşsa da ben katılmıyorum buna. Hani bazı ebced sever arkadaşlar bu konuyu karıştırabilirler. Bu işlerde varlıklar da kullanılır diyeyim özetle. Urum'a bir danışın bakalım böyle bir hizmet sitede sunuluyorsa size belki yardımcı olur. Bir de esma konularında çok da sayı karıştırmamak lazım işin içine aslında.
Bunun dışında herkesin başka fikirleri olabilir. Benim fikrim bu yöndedir.

gümüş

Kayıtlı Üye
Bu o zaman o vefk gibi seyler hazirlaniyor onun gibi mi yani ? Ya boyle soruyorum simdi hafife aliyor gibi yansimak istemiyorum da diger taraftan ne vefk ne de ebced olayini anladim yani kafamda bir yere hesaplamasini oturtabildim o yuzden ikisini de munferit masum eylemlerim icin kullanmak haliyle uzak kaliyor bana, ama sadece X kadar esma okumak kolay gibi, sadece ne icin ne kadar okumak lazim kismi hesaplanabiliyor mu ? Evetse nasil ? Yoksa illa ki varlik gibi yardim istemek mi lazim ? Bu tercih mi zaruriyet mi ?

Tesekkur ederim

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu o zaman o vefk gibi seyler hazirlaniyor onun gibi mi yani ? Ya boyle soruyorum simdi hafife aliyor gibi yansimak istemiyorum da diger taraftan ne vefk ne de ebced olayini anladim yani kafamda bir yere hesaplamasini oturtabildim o yuzden ikisini de munferit masum eylemlerim icin kullanmak haliyle uzak kaliyor bana, ama sadece X kadar esma okumak kolay gibi, sadece ne icin ne kadar okumak lazim kismi hesaplanabiliyor mu ? Evetse nasil ? Yoksa illa ki varlik gibi yardim istemek mi lazim ? Bu tercih mi zaruriyet mi ?

Tesekkur ederim
Açıkçası bu sorunuza verilecek cevaplar hep şahsi olacaktır. Yani biri kalkıp da size bir kural var illa böyledir derse de çok inandırıcı gelmesin. Evvela büyük bir sistemden bahsediyoruz. Bu sistemin bir parçasısınız. Bu sisteme yönelik kullanılacak her şey hakkında kişisel bilgi almak hakkınız da saklıdır. Vefk, okuma, işlem hepsi bir isteğin yerine gelmesi için uğraşıların farklı yollarıdır. Genel olarak da hepsinin entegre olduğu belli prensipler vardır.
Okumalar konusunda (sadece esmalardan bahsetmiyorum) herkesin bir biriyle paylaştığı sayılar hep Havass kitaplarından alıntıdır veya Havass uzmanlarından duyulan şahsi bilgilerdendir. Bu insanlar özel çalışmalar yaparak o an, o konu için, özel izinlerle belli tarifler alırlar. Misal X'i 5 kere, şu günlerde oku denildiğinde bu tarif hep o kişinin o anki durumuna özel verilir. Yani o şifreli geçiş bir kereye mahsus yazılmış elektronik geçiş kartıdır. Sonra işe yaramaz. kartın manyetik bölümünü kopyalayıp aynı kapıyı bulup deneseniz de işe yaramaz. Açıkçası bu sebeple şunu şu kadar okuyun denilen şeylerin %99'u işe yaramazdır. Ancak işe yarayan durumlarda kendi şahsi güç ve yetkileriniz devreye girmiştir. Bu da yukarıda bahsettiğim sistemin bir parçası olma durumunuzdur.
İlla bir şeyi belli bir sayıda okumak zorunluluğunuz yoktur. Çünkü size özel bir bağ verilmiştir. Ruhunuz zaten ana gücün bir parçasıdır ve tabiri caizse size özel bir telsiz frekansı vardır ana güçle sizin aranızda, kimsenin sızamayacağı özel iletişim için. Yok derseniz ki ben illa bir sistematiğe ve denkleme göre ilerleyeceğim, o zaman evet kişiye özel hesaplamalar yoluna gitmek zorundasınız. Başkasının manyetik kartıyla önünüzdeki kilit açılmaz.

AJA

Elit Üye
Açıkçası bu sorunuza verilecek cevaplar hep şahsi olacaktır. Yani biri kalkıp da size bir kural var illa böyledir derse de çok inandırıcı gelmesin. Evvela büyük bir sistemden bahsediyoruz. Bu sistemin bir parçasısınız. Bu sisteme yönelik kullanılacak her şey hakkında kişisel bilgi almak hakkınız da saklıdır. Vefk, okuma, işlem hepsi bir isteğin yerine gelmesi için uğraşıların farklı yollarıdır. Genel olarak da hepsinin entegre olduğu belli prensipler vardır.
Okumalar konusunda (sadece esmalardan bahsetmiyorum) herkesin bir biriyle paylaştığı sayılar hep Havass kitaplarından alıntıdır veya Havass uzmanlarından duyulan şahsi bilgilerdendir. Bu insanlar özel çalışmalar yaparak o an, o konu için, özel izinlerle belli tarifler alırlar. Misal X'i 5 kere, şu günlerde oku denildiğinde bu tarif hep o kişinin o anki durumuna özel verilir. Yani o şifreli geçiş bir kereye mahsus yazılmış elektronik geçiş kartıdır. Sonra işe yaramaz. kartın manyetik bölümünü kopyalayıp aynı kapıyı bulup deneseniz de işe yaramaz. Açıkçası bu sebeple şunu şu kadar okuyun denilen şeylerin %99'u işe yaramazdır. Ancak işe yarayan durumlarda kendi şahsi güç ve yetkileriniz devreye girmiştir. Bu da yukarıda bahsettiğim sistemin bir parçası olma durumunuzdur.
İlla bir şeyi belli bir sayıda okumak zorunluluğunuz yoktur. Çünkü size özel bir bağ verilmiştir. Ruhunuz zaten ana gücün bir parçasıdır ve tabiri caizse size özel bir telsiz frekansı vardır ana güçle sizin aranızda, kimsenin sızamayacağı özel iletişim için. Yok derseniz ki ben illa bir sistematiğe ve denkleme göre ilerleyeceğim, o zaman evet kişiye özel hesaplamalar yoluna gitmek zorundasınız. Başkasının manyetik kartıyla önünüzdeki kilit açılmaz.

İyi hoşta bu durumda net cevap yok ortada, yani ebced degeri ya işe yarıyordur yada yaramıyordur. Herkes bıIene gıdıp ben bu esmayı nasıI uyguIayacam dıye aranacak mı?Bu işe yaramıyorsa bırakalım ebced degerlerini zikir etmeyi ozaman , yardım edecek varklıklar arayaIım deIi gibi ? :D
Yada sizin deyiminizIe esmaIarIa manyetik kart istedigimizde ne yapacagız onu açıklarsanız aydınIanacagız.Ayrıca bize BİRİ demiyor esmaIarın ebced degerIerını bır cok kitap vardır yazıIan bu degerIer ve nıyetIer uzerıne ama ben hıc rastIamadım ozeI bir formuIe bıIdıgımızın dısında?Açıklanamayan formuIIerde varsa eger o şu konu aItında pek iIgimizi çekmez gibi.

AJA

Elit Üye
Bu tür okumalarda, okuma sayıları kişiye ve olaya özel hesaplanarak belirlenmelidir.

FIood için özür diIiyorum, bu durumda bu kişiseI ve oIaya özeI uyguIamayı nerden buIacagız? yada siz bunu biIiyorsanız buyrun yardımınızı bekliyoruz nasıI yapıIabıIır vs.Bu hadı git bu adam sana bunu yapar dıyemeyız bu durumda????? o taktirde ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İyi hoşta bu durumda net cevap yok ortada, yani ebced degeri ya işe yarıyordur yada yaramıyordur. Herkes bıIene gıdıp ben bu esmayı nasıI uyguIayacam dıye aranacak mı?Bu işe yaramıyorsa bırakalım ebced degerlerini zikir etmeyi ozaman , yardım edecek varklıklar arayaIım deIi gibi ? :D
Yada sizin deyiminizIe esmaIarIa manyetik kart istedigimizde ne yapacagız onu açıklarsanız aydınIanacagız.Ayrıca bize BİRİ demiyor esmaIarın ebced degerIerını bır cok kitap vardır yazıIan bu degerIer ve nıyetIer uzerıne ama ben hıc rastIamadım ozeI bir formuIe bıIdıgımızın dısında?Açıklanamayan formuIIerde varsa eger o şu konu aItında pek iIgimizi çekmez gibi.

Yukarıda bir çok yol var demiştim. Ebced de bazı yollarda kullanılır. Yani ebced illa her yerde her işe yaramaz. Bazı yerlerde özel izinler gerekir. Burada bahsettiğimiz varlıklar da basit varlıklar değiller haliyle. Dediğim gibi istediğiniz şeye bağlı olarak evet aynen yardım edecek varlıklara ihtiyacınız olur. Her şeyin bir görevlisi ve koruyucusu var, yetkilisi var. Manyetik kart istiyorsanız da önce elektrik elektronik mühendisi olacaksınız sonra oturup labaratuvarda çalışacaksınız. Ya da özel bir teknoloji şirketine gidip sizin isteğinize uygun kart yapması çalışma başlattıracaksınız. Yapılacağı da kesin değildir zaten. Bu örneği konumuza uyarlayabilirsiniz. :)
Formüllere gelince de yine yukarıda dediğim gibi, belli bir formülden bahsetmek hatalı olur işin içine başka alemler girdiğinde. Diyorum ya herkesin olayı, yetkisi ve gidişi farklıdır diye. Bunu şöyle örnekleyelim. Kim ne derse desin, ne tarif verirse versin, Hz. Muhammed (s.a.v.) rüyasına gelmeyecekse gelmez. Kendini heba etmenin bir manası yoktur. Hadi biri çıksın bunun istisnasız %100 çalışan formülünü buldum desin. Diyemez. Evet yazılıp çizilir bir şeyler ama kesinliği asla yoktur.

AJA

Elit Üye
O zaman okumayaIım dümdüz biz? Bırakalım bu işi.Boş iş yani bu şekilde ? Haydi labaratuvara. :DEn azından bir ögretmen önerin de yerinde oIsun bu konu ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
O zaman okumayaIım dümdüz biz? Bırakalım bu işi.Boş iş yani bu şekilde ? Haydi labaratuvara. :DEn azından bir ögretmen önerin de yerinde oIsun bu konu ?

Dediklerimi okumamışsınız ama? Bakın bir daha okuyun da ne demişim bir görün lütfen. Diyorum ki aynen kendi içinizden geldiği gibi okumanız ve başarıya ulaşmanız için Allah size özel telsiz frekansı vermiş. Yok illa da denklem isterim, özel sayı isterim derseniz de oturup uzmanlaşacaksınız ya da bu işi bilenlere gidecekseniz. Bu işi bilen de %100 size bunu verebilecek gibi bir kaide de yoktur. Bunları hep anlattım ama dikkat etmediniz sanırım. Önereceğimi de önerdim zaten bu hesaplamalar konusunda ''Urum'a danışın bir sorun bakalım yardımcı olur mu'' diye.

gümüş

Kayıtlı Üye
Dediklerimi okumamışsınız ama? Bakın bir daha okuyun da ne demişim bir görün lütfen. Diyorum ki aynen kendi içinizden geldiği gibi okumanız ve başarıya ulaşmanız için Allah size özel telsiz frekansı vermiş. Yok illa da denklem isterim, özel sayı isterim derseniz de oturup uzmanlaşacaksınız ya da bu işi bilenlere gidecekseniz. Bu işi bilen de %100 size bunu verebilecek gibi bir kaide de yoktur. Bunları hep anlattım ama dikkat etmediniz sanırım. Önereceğimi de önerdim zaten bu hesaplamalar konusunda ''Urum'a danışın bir sorun bakalım yardımcı olur mu'' diye.

Yaziyordum cok detay dedim vazgectim ama bu yanitla tekrar geldim

Once bana gelen yanit icin cok tesekkurler anladim ve aslinda sorunum belki x kadar esmayla isimi degistirmek degil dedim cunku aslinda sorun o degil.

Sorun (kendi adima) genelde Allah ile aramdaki baga cok inaniyorum ve belki sair uygulamalara ne kadar gercek ve faydali olurlarsa olsunlar o daha once soylediniz `sizinti` olmasin diye sicak bakmiyorum ama sorunum gorece daha onemli buldugum konularda elma istiyorum armut veriyor olmasi. Armutseverler icin bu iyi haber belki ama sevmiyorsaniz armutla yasamak hicte guzel degil. Bunun nedenini ve nasil tamir edecegimi bulmam lazim :(