isimlerin Ebced Değerleri ne işe yarar ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deska

Kayıtlı Üye
bunla ilgili birtakım şeyler duysamda ne anlama geldiğini anlayamadım ?

GoldenSea

Kayıtlı Üye
Ebced değerleri genelde zikir yaparken karşına çıkar.
mesela ya Rahman'ın ebced değeri 298 dir. bu zikre başlayacaksan hergün 298 yaparsan daha verimli olur. büyük ebced değeri, küçük ebced değeri falanda var onlara hiç girmiyorum. birde isminin ebced değerine göre zikir var. isminin ebced sayısına en yakın ismi zikrediyorsun.

Hatırladığım kadarıyla birde vefklerde kullanılıyordu bu ebced değeri.

dewil66

Kayıtlı Üye
İsminizin ebced değeri, kendi kişisel yıldıznamenizi bulmanızı sağlar. Yıldızname burcunuzu bulmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz;

AŞAMA 1. İsminizin ve annenizin isminin ebced değerini bilmek:

İsminizin ve annenizin isminin Arapça yazılışını biliyorsanız; aşağıdaki ebced tablosundan her isim için harflerin sayı değerini bir kağıda yazın ve tek tek toplayın;

Ebced Tablosu

Arapça Harf

????Okunuşu

Peltek SeTeBeElifEbced Değeri

50040021

Arapça Harf

????Okunuşu

DalHıHaCimEbced Değeri

460083

Arapça Harf

????Okunuşu

SinZeRaZelEbced Değeri

607200700

Arapça Harf

????Okunuşu

TıDadSadŞınEbced Değeri

980090300

Arapça Harf

????Okunuşu

FeĞayınAyınZıEbced Değeri

80100070900

Arapça Harf

????Okunuşu

MimLamKefKafEbced Değeri

403020100

Arapça Harf

????Okunuşu

YeHeVavNunEbced Değeri

105650

Osmanlıca Harf

? ????Okunuşu

Kaf-ı FârisîJeÇePeEbced Değeri

Ebced değerleri alınırken dikkate dilecek bir kaç husus;

A) Şeddeli harfler iki defa hesaplanır. Örneğin ????????? (Muhammed) isminde ?'dan sonra gelen ?'nin üzerinnde şedde olduğu için ?'nin ebced değerinin iki katı alınır. Yani 40 x 2 = 80.

B) Arap alfabesinde ?? (Lamelif) diye geçen harf, aslında ? (Lam) ve ? (Elif)'in bitişik yazılmış şeklidir. Bu yüzden bu harfin ebced değeri hesaplanırken Lam ve Elif'in ebced değerlerinin toplamı alınır. Yani;

Lam = 30.
Elif = 1.

Lamelif = 30 + 1 = 31

İsminin Arapça yazılışını bilmeyenler, Ebced İsimler Sözlüğü sayfasından isimlerinin ebced değerlerini öğrenebilir. Eğer aradığınız isim, Ebced İsimler Sözlüğü'nde yoksa Ziyaretçi Defteri'nden ebced değerini öğrenmek istedikleri isimleri yazabilirler.

AŞAMA 2. İsminizin ebced değeriyle anne adınızın ebced değerini toplamak:

Örneğin İsminiz Ali ve annenizin ismi de Yasemin;

Ali ??? ( Ebced Değeri: 110 )

Yâsemin (Yasemin) ?????? ( Ebced Değeri: 161 )

Şimdi bu iki ismin ebced değerini topluyoruz. 110 + 161 = 271.

AŞAMA 3. Anne adıyla isminizin toplamını 12'ye bölüm kalanı bulmak:

Şimdi Ali ile Yasemin'in ebced değerinin toplamı olan 271 sayısını 12'ye böleceğiz ve kalan bakiyeyi bulacağız...

271 / 12 = 22, Kalan 7.

Sağlaması (12 x 22) + 7 = 271

Bize gereken bölüm; yani 22 değil... Kalan; yani 7.

Aşama 4. Kalan'ın değerine göre Yıldızname burcunuzu bulmak:

Eğer kalan,

0'sa, yani küsüratsız bölünüyorsa, yıldızname burcunuz BALIK'tır.
1'se, yıldızname burcunuz KOÇ'tur.
2'yse, yıldızname burcunuz BOĞA'dır.
3'se, yıldızname burcunuz İKİZLER'dir.
4'se, yıldızname burcunuz YENGEÇ'tir.
5'se, yıldızname burcunuz ASLAN'dır.
6'ysa, yıldızname burcunuz BAŞAK'tır.
7'yse, yıldızname burcunuz TERAZİ'dir.
8'se, yıldızname burcunuz AKREP'tir.
9'sa, yıldızname burcunuz YAY'dır.
10'sa, yıldızname burcunuz OĞLAK'tır.
11'yse, yıldızname burcunuz KOVA'dır.

Ali'nin kalan sayısı 7'ydi; demek ki bu durumda yıldızname burcu TERAZİ
AŞAMA 5. Yıldızname burcunuzu okumak:

Artık yıldızname burcunuzu öğrendiniz ve sıra yıldızname burcunuzu okumaya geldi;

Bilindiği gibi yıldızname burçlarında her burç ikiye ayrılır: Erkekler için ve kadınlar için... Ali'nin yıldızname burcu Terazi'ydi. Demek ki okuması gereken yer Terazi Erkeği olmalıdır...

Alintidir.

Anladıgım kadarıyla yıldızname burcumuzu hesaplamaya yarıyormus. :)

turco

Kayıtlı Üye
Hayır sadece yıldızname ile sınırlı değil ebced büyük bir ilimdir ve gerçekten ince bi çizgidir ebced ilimiyle ulaşabileceğiniz bilgilerin sınırı yoktur...

dewil66

Kayıtlı Üye
Hayır sadece yıldızname ile sınırlı değil ebced büyük bir ilimdir ve gerçekten ince bi çizgidir ebced ilimiyle ulaşabileceğiniz bilgilerin sınırı yoktur...

Haklısınız bu kadarını bulabildim tesekkurler bilgi verdiginiz icin. :)

deska

Kayıtlı Üye
dewil66 çok saol verdiğin bilgiler için

turco bilgilerin sınırı yok derken ne gibi şeyler bende onu merak ediyorum işte kendimi geliştirmeye yönelik enerjimi yükseltmeye yönelik vs.

turco

Kayıtlı Üye
dewil66 çok saol verdiğin bilgiler için

turco bilgilerin sınırı yok derken ne gibi şeyler bende onu merak ediyorum işte kendimi geliştirmeye yönelik enerjimi yükseltmeye yönelik vs.

Kısaca özetlemeye çalışayım ebced ya da ebuced arap alfabesinin aklımızda kalması için harflere verilen rakamsal değerlerdir.Her hafin 1 den 1000 e kadar matematiksel değeri vardır.Örnek İstanbul'un Fetih tarihi için Kuranı Kerim'den "Aherün" kelimesi düşürülmüştür. Bunların toplamı elif+gayn+ra+vav+nun=1+600+200+6+50=857 Hicri 857 miladi 1453 senesi istanbul'un feih tarihidir.Edebiyat alanında da kullanılmıstır gunumuzde daha cok medyumlar bildiklerini söylerler söylerlerkende sadece buyuk,kucuk ebced hesaplarlar bunun dısında en büyük ve en küçük ebcedde vardır.Bu bir peygamber ilimidir.

Elif : 1, Ba : 2, Cim:3, Dal:4 Hevvez: He : 5, Vav : 6, Ze : 7 Hutti: Ha : 8, Tı : 9, Ya : 10 Kelemen: Kef : 20, Lam : 30, Mim : 40, Nun : 50 Se'fes: Sin : 60, Âyn : 70, Fe : 80, Sad : 90 Karaset: Kaf : 100, Rı : 200, Şın : 3002 Te : 400 Sehaz: Se 500, Hı: 600, Zel : 700, Dazığ: Dad : 800, Zı : 900, Ğaym 1000.

Bunlar harflerin ebced değerleri.Ebced vardır kurandan mesela İstanbul'un fetih tarihine ulaşabildiğimiz gibi bircok bilgiye ulaşabiliriz.Atomdan,anne karnındaki yasama kadar,dünynanın o bingbang diye konustugu olaya kadar hatta daha fazlasıda mevcuttur.Ebced bir ilim dalıdır. Allah'ın gelecek ve geçmişle ilgili koyduğu bazı sırların anlaşılması ve şifrelerin çözülmesi için kullanılmaktadır. Fakat bunlar gaybı bilmek değildir. Sadece okumasını bilmektir. Çince bir yazıyı bilmeyen birisi resme bakıyorum zanneder. Halbuki bu dili bilenler çok manalar anlarlar.Bu ilim dalının özünü Hz.Ali(r.a) Peygamber Efendimizden almıştır. Bu nedenle bu ilmin kaynağı vahye dayanmaktadır.Hz.Ali aldığı bu sırları bazı kaide ve kurallarla belirlemiştir. Özellikle seyyidler sülalesinin bildiği söylenen bu kuralları kemaliyle ahir zamanda geleceği müjdelenen Mehdinin bilebileceği söylenmiştir.Kimisi de kabala öğretisidir derler, ne derlerse desinler sayılar ve rakamlar İlmi olmasına engel değildir.İlim insanlığın ortak malıdır.Ebced ve Cifir ilmi Matematik ilmi gibi, Sihir İlmi gibi çok eski bir ilimdir.İlim ise bizlere peygamberlerin mirasıdır ve insanlara faydalı olması için öğretilmiştir.Önemli olan ilmi insanların yararına ve hayrına kullanmaktır.

deska

Kayıtlı Üye
Kısaca özetlemeye çalışayım ebced ya da ebuced arap alfabesinin aklımızda kalması için harflere verilen rakamsal değerlerdir.Her hafin 1 den 1000 e kadar matematiksel değeri vardır.Örnek İstanbul'un Fetih tarihi için Kuranı Kerim'den "Aherün" kelimesi düşürülmüştür. Bunların toplamı elif+gayn+ra+vav+nun=1+600+200+6+50=857 Hicri 857 miladi 1453 senesi istanbul'un feih tarihidir.Edebiyat alanında da kullanılmıstır gunumuzde daha cok medyumlar bildiklerini söylerler söylerlerkende sadece buyuk,kucuk ebced hesaplarlar bunun dısında en büyük ve en küçük ebcedde vardır.Bu bir peygamber ilimidir.

Elif : 1, Ba : 2, Cim:3, Dal:4 Hevvez: He : 5, Vav : 6, Ze : 7 Hutti: Ha : 8, Tı : 9, Ya : 10 Kelemen: Kef : 20, Lam : 30, Mim : 40, Nun : 50 Se'fes: Sin : 60, Âyn : 70, Fe : 80, Sad : 90 Karaset: Kaf : 100, Rı : 200, Şın : 3002 Te : 400 Sehaz: Se 500, Hı: 600, Zel : 700, Dazığ: Dad : 800, Zı : 900, Ğaym 1000.

Bunlar harflerin ebced değerleri.Ebced vardır kurandan mesela İstanbul'un fetih tarihine ulaşabildiğimiz gibi bircok bilgiye ulaşabiliriz.Atomdan,anne karnındaki yasama kadar,dünynanın o bingbang diye konustugu olaya kadar hatta daha fazlasıda mevcuttur.Ebced bir ilim dalıdır. Allah'ın gelecek ve geçmişle ilgili koyduğu bazı sırların anlaşılması ve şifrelerin çözülmesi için kullanılmaktadır. Fakat bunlar gaybı bilmek değildir. Sadece okumasını bilmektir. Çince bir yazıyı bilmeyen birisi resme bakıyorum zanneder. Halbuki bu dili bilenler çok manalar anlarlar.Bu ilim dalının özünü Hz.Ali(r.a) Peygamber Efendimizden almıştır. Bu nedenle bu ilmin kaynağı vahye dayanmaktadır.Hz.Ali aldığı bu sırları bazı kaide ve kurallarla belirlemiştir. Özellikle seyyidler sülalesinin bildiği söylenen bu kuralları kemaliyle ahir zamanda geleceği müjdelenen Mehdinin bilebileceği söylenmiştir.Kimisi de kabala öğretisidir derler, ne derlerse desinler sayılar ve rakamlar İlmi olmasına engel değildir.İlim insanlığın ortak malıdır.Ebced ve Cifir ilmi Matematik ilmi gibi, Sihir İlmi gibi çok eski bir ilimdir.İlim ise bizlere peygamberlerin mirasıdır ve insanlara faydalı olması için öğretilmiştir.Önemli olan ilmi insanların yararına ve hayrına kullanmaktır.

hmm anladım çok saolun :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu ilim dalının özünü Hz.Ali(r.a) Peygamber Efendimizden almıştır. Bu nedenle bu ilmin kaynağı vahye dayanmaktadır.Hz.Ali aldığı bu sırları bazı kaide ve kurallarla belirlemiştir.
Pardon? Bu ilimin özünü hele bir daha anlatsana?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yazıyor orada görmüyomusun? Anlamıyodun ama sen doğru :)
Ben anlarım hem de çok iyi anlarım. Sen rahat ol. ;)
Bak Illuminati hadi havada konu, orada istediğin gibi uçar kaçarsın. Hadi hadis konularında da arkanda dayanacağın güçlü tarikatlar var o da tamam, beyni yıkanmış müridlersiniz. Ama ebced konusunda böyle uçamazsın. Yeter be milleti saçma sapan bilgilerle sürüklediğin. Ne peygamber sırrı kardeşim? Ebced Sümer ve İbrani kökenlidir. Bir dur yahu bu kadar da şeyhlerinin cemaatte üfürdüklerini burada çınlatma yeter be kardeşim!Şikayet ediyorum ' Biz burada insanlara doğru bilgi vermek göreviyle sitede olduk her zaman. Önce bilgi sahibi olduk sonra fikir beyan ettik. Kimseye yanlış bilgi vermeyelim diye zamanımızdan hayatımızdan kıstık iki kere daha araştırdık öyle yazdık. Bu kadar da din sömürülmez. Bu kadar da üfürülmez. Yahu bir durun yeter! Yazıktır! Milletin beynini yediniz!
Utanmadan bir de orada yazıyor diyor pişkin pişkin! Müslümanım diyor bir de!

turco

Kayıtlı Üye
Boy ölçermiş gibi muslumanlıkmı ölçüyosun? Çok biliyorsan ebcedi yaz buraya bakara suresinin ilk 10 ayetinin ebced değerlerini bana boş boş konuşma

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Boy ölçermiş gibi muslumanlıkmı ölçüyosun? Çok biliyorsan ebcedi yaz buraya bakara suresinin ilk 10 ayetinin ebced değerlerini bana boş boş konuşma

Ben yazacağım boy boy. Sen kime hizmet ediyorsun kardeşim! Bıktım senin saçmalıklarından. Anlat da bilelim. Rengini belli et. En son All*** isimli adam vardı senin benzerin hani piyano çalan. Sen bilmiyorsan da şeyhine sor. Şimdi Amerika'ya kaçtı. Kimsiniz siz kardeşim delirtmeyin adamı! Kimin gazıyla gelip burada yazıyorsunuz!!??

turco

Kayıtlı Üye
Ya cok konusma yaz buraya savundugun ebcedi hani cok biliyorsun ya yaz bakalım ne kadar biliyorsun kopyala yapıştır yapmaktan başka birşey bildiğin yok yaz buraya ebcedleri bekliyorum yazmazsanda sana daha cevap vermiycem ve herkes okuyacak bunu anlayacaklar.10 gün veriyorum sana belki astral seyahete cıkarsında yardım alırsın sumer tanrılarından onlar biliyordur belki bekliyorum :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ya cok konusma yaz buraya savundugun ebcedi hani cok biliyorsun ya yaz bakalım ne kadar biliyorsun kopyala yapıştır yapmaktan başka birşey bildiğin yok yaz buraya ebcedleri bekliyorum yazmazsanda sana daha cevap vermiycem ve herkes okuyacak bunu anlayacaklar.10 gün veriyorum sana belki astral seyahete cıkarsında yardım alırsın sumer tanrılarından onlar biliyordur belki bekliyorum :)
Sana çok güzel bir şey yazdım da neyse değmezsin. :D

turco

Kayıtlı Üye
Bende öyle düşünmüştüm sırıtır kalırsın öyle :) peynir gemisi yürümedi tabi hadi kal selametle Allaha emanet ol

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bende öyle düşünmüştüm sırıtır kalırsın öyle :) peynir gemisi yürümedi tabi hadi kal selametle Allaha emanet ol
Gerizekalı canlılar vardır. İnsan biraz zekalıdır işletebilirse beynini. Sen ebced nereden geliyor öğren sonra ise bilmem neyin ebcedini e mi koçum? Sen kimsin ki senin için zahmete gireyim? Sen kimsin hele anlat yahu :D

turco

Kayıtlı Üye
Koçum? Sabır ver Allahım :) sabır sabır sabırr....Tartışmayı bile bilmeyen bi zavallısın üsluplarına dikkat et sorularım ortada cevap veremiyosan burada tek başına sacmala

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...