is yerinde kiskanclik ve art niyetten korunmak icin ne yapmali

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

op_ma

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaslar.

forumda epey aradim, baktim fakat bu konu ile direk alakali bir baslik bulamadim. eger halihazirda baslik vardi ve bulamadi isem, ozur dilerim.
bes yildir is konusunda problem yasiyorum. zaten genel anlamda islerimiz ters gidiyor, buyu yapildigindan suphe ediyorum. yurtdisinda yasadigim icin care bulmakta zorlaniyorum.

isyerlerimde olmadik terslikler cikiyor, ya isten cikariliyorum, ya kendim ayriliyorum. isimi kotu yapiyorum desem degil, tam tersi, isimde epey iyiyim. uyumsuz birisi hic degilim, tam tersi fazla alttan aldigimi dusunurum.

bu sefer sectigim is yerine ikinci eleman olarak girdim, secme sebebim kiskanclik yapacak, onumu kesmeye ugrasacak falan kimsenin olmamasiydi. diger elemanin gorevi benimkinden tamamen farkli. rahat edecegimi dusunurken yine ayni sey oldu.

bu kez bahsettigim eleman benim isime dahil olmaya calisiyor. adam benim isimi istiyor, yeni mezun, ama patronla bir yillik bir calisma gecmisleri var. 'ben is secerken nelerin oldugunu bilmiyordum' diyip duruyor. birkac defa 'bunlar bunlar benim gorevim, hepimizin gorev tanimi belli, kusura bakma isimi sana yaptiramam' dedim. pes etmedi. simdi pislik yapmaya basladi. habire benim isime burnunu sokuyor, fikirlerimi caliyor. sabah aksam ekranimi izliyor, ekranimda ilginc birsey gorse zirt diye yanima gelip 'o ne bu ne, nasil yaptin' sorup duruyor, sonra patrona kendisi rapor ediyor. benim calismami kendi yapmis gibi. benden ogrenip kendisi uygulamaya kalkiyor, engellemek icin baska seyler yapiyor. maillerime kadar okuyor, patrona yazdigimi gorse 'ne yaziyosun, dur bi dakka' falan yapiyor.

is degistirmekten yoruldum.
bana bir akil verin, bu elemani nasil engellerim, bana pislik yapmasini nasil engellerim? ikinci eleman olarak baslamis olsam da, patronun onunla hukuku beni zorluyor, ikinci ayimda sikayet edip zor durumda kalmak da istemiyorum. patron maalesef cogunlukla ofiste degil, o sebepten ne olup bittigini gormuyor. iletisimi genellikle bu eleman uzerinden yurutuyor.

suleyman'in tilsimlarindan bu durum icin yardimci olacak bir tilsim var midir? (bati majisine gelme nedenim, bu eleman musluman degil.)
baska oneriniz var mi?
ne olur yardim edin...gecimimizi temin edecek baska kimse yok, bir cocugum var ve tekrar isimi kaybetmek istemiyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sizi gözetleyeni siz de gözetleyin. Bu sizin için daha yapılası ve masrafsız bir yol olacaktır. Gizli kamera, ses kayıt vs. Bu tarz bir kişi emin olun ki patronun bilmesini istemeyeceği bir çok şey yapıyordur. Karşınızdakinin manevra yeteneğini elinden alın.

op_ma

Kayıtlı Üye
sevgili Chillout, cevabiniz icin tesekkur ederim. gizli kamera, kayit mumkun degil. dediginiz dogru, patronun bilmesini istemedigi bircok sey var. isini duzgun yapmiyor. benim raporlarimi o sebepten engellemeye calisiyor. buralarda kultur farkli, turkiye'de olsa donup 'senin baska isin yok mu? ne diye habire gozun benim ekranimda?' diyebilirdim. burada yabanci, (turk) ve kadin olarak erkeklerin cogunlukta oldugu bir iste calismak cok zor. patronla daha onceden konustum, islerin ayri tutulmasi gerektigini, benim deneyimimden dolayi bu ise alindigimi, isimi sadece kendim yapmak istedigimi soyledim. gorev tanimimdaki herseyle ilgili direk iletisimde olmak istedigimi de soyledim. adam bu elemani da kaybetmek istemiyor cunku isi su anda sadece o biliyor.

karsimdakinin manevra alani bu yuzden cok genis, patron bazen toplantilari atlayip direk ona yaptiriyor, ondan rapor aliyor.
birsey olmasi lazim, aciklarinin ortaya cikmasi lazim, patronun guveninin iyice sarsilmasi falan lazim, ya da bu sirketi alan ana sirketten bir emir falan gelip benim elimin guclenmesi lazim, ilahi bir guc lazim yani.:)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
O halde; Ya Gafur celle celalühü, Ya Muksit celle celalühü, Ya Hafız celle celalühü esmalarını vird edinin.

Bununla birlikte her gün aşağıdaki duaları sık sık tekrar edin:

- E'ûzü bi'kelimâtillâhittâmmeti min gadabihî ve ıkâbihî ve min şerri ibâdihi ve min hemezâtişşeyâtiyni ve en yahdurûn. / Allah'ın gazabından, ıkabından, insanların şerrinden, şeytanların vesvese ve aldatışlarından ve yanıma gelmelerinden Allâhü Teâlâ'nın tam olan kelimelerine
sığınırım.

- Allâhümme lâ sehle illâ mâ cealtehü sehlâ, ve ente tec'alül'hazne izâ şi'te sehlâ./ Allâhım! Senin kolaylaştırdığından başka hiç bir kolay yoktur. Sen, dilediğin zaman, zor olan şeyi kolay kılarsın.

Sayıları var ama siz içinizden geldiği kadar, inanarak ve teslimiyetle okuyun.

op_ma

Kayıtlı Üye
Tekrar merhaba. Maalesef sorunum devam ediyor. Konuyu acarken bahsettigim kisi, benim gorevlerimi kendi uzerine almak icin yeni yeni seyler deniyor.
Suleyman'in tilsimlarini arastirdim biraz, Mars gunu ve saatinde Mars'in dorduncu pentakelini cizdim, kagida kursun kalemle cizdim. Cizmeden once meditasyon yaptim, dua ettim ve yardim istedim. Savasta gibi hissettigimi, niyetimin kotuluk olmadigini sadece beni bertaraf etmek isteyenlere karsi korunmak istedigimi soyledim. Inanarak cizdim ve yanimda tasimaya basladim.

Ertesi gun, bu kisi bir hamle daha yapti, yine benim uzerimdeki gorevlerle ilgili. Patronun yaninda benden yardim istedi ama sonra anladim ki istedigi sey benim bilgimi, yaptiklarimi kendisine ogretmem. Acikca 'benim de bunlari bilmem lazim' dedi. Ben de bunun benim gorevim oldugunu, herkesin kendi isine bakmasi gerektigini soyledim. Hayir, kusura bakma, ben yapicam dedim.

Acaba yanlis birsey mi yaptim Mars pentakeli ile ilgili?

origanum

Yönetici
Bunu kullanma yetkiniz olması için İbrani kanı taşımanız gerekiyor. Yanlış burada olabilir mi pentakl yerine?

op_ma

Kayıtlı Üye
Merhaba origanum. Ibrani kani tasinmasi gerektigini bilmiyordum. Forumlarda verilen bilgilerde rastlamamistim hic. Okudugum kaynaklarda da yazmiyor. Yanlis anlamayin lutfen, ben inanarak yapilirsa bilginin dini, kani ne olursa olsun herkes tarafindan kullanilabilecegini dusunuyorum.

origanum

Yönetici
Yok değil tam olarak. Kabalistik uygulama için kesin şart var. Diğer uygulamalarda çok üst seviye majisyenler hepsini yapabilir. Ulu orta söylenmez tabi, büyü öğrencilerine verilen eğitimdendir bu bilgiler, başkalarının bilmesine gerek ve ihtiyaç da duyulmadığı için rastlanmaz böyle bilgilere. Büyücü olmayan zaten uygulama yapamaz. Büyü oyunu oynar, yaptığını sanıp avunurlar kendilerince. Ne yazık, sadece üzülüyoruz umutları için, ne hayalleri var. Ama gerçekler de belli sonuçta.

op_ma

Kayıtlı Üye
Demek istediginizi anliyorum, herkes yapamaz yapmamali bu tip seyleri. Fakat benim durumum basta da acikladigim gibi, bir parca caresizlik. Yani sunun gibi dusunun, askerlik ya da dovus sizin isiniz degil, silah kullanmayi bilmiyorsunuz, ogrenmediniz de fakat birgun tek basina tehlikleli bir ormandan gecmeniz gerekti. Yaniniza bir silah aldiniz, ufak da bir talim yaptiniz. Uzman degilsiniz ama kendinizi korumak zorundasiniz gibi bir durum benimki :)

soruma donersek, size gore bu yaptigim sey ters tepmis olabilir, cunku ibranilik sarti var.
Peki oyle ise, bunu nasil yok etmeliyim?
Ve yerine ne yapabilirim?

orhanonur

Kayıtlı Üye
Kardeşim, herşeyin bir olduranı olduğuna inan, O'na sığın, O'ndan yardım dile, sonra O'nun izniyle, Hz. Süleyman'da yetişir, Hz. Hızır'da. Allah hepimize başarılar lütfetsin. Ben O'nu unuttuğumda, beni unutmayan O'na hamdolsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...