Imajinasyon ve bilincin dalmasi problemi

dhardhar

Kayıtlı Üye
Merhabalar forum dostlari uzun suredir devam eden bir sorunum var. Hani sorun mudur tam da emin degilim ama detaylandirarak sizden fikir almak istiyorum. Soyle ornek vererek baslayayim.

Aksam oluyor film izleme plani yapiyoruz. Herhangi bir saat farketmez gece yarisi veya aksam 22:00 da bile olsa farketmiyor; filmi izlemeye basliyoruz. Diyelim film bir dram filmi olsun. Filmi konsantre olarak izlerken bir anda kafamda filmle tamamen alakasiz bir imajinasyon hikaye ani veya daha once olmamis kendimle alakali olabilir o gun ulke gundemiyle de alakali olabilir bir sahne geliyor o esnada gozlerim kapanmis oluyor. Disaridan gorunen halim ise sanki filmi izlerken kafasi dusen uyuyan egitimde kafasi dusen uyuyan kisiler olur ya oyle gorunuyorum. Esim durtunce sahne puf oluyor ve kaldigim yerden filmse film egitimse egitim devam ediyorum. Egitim ornegini de verdim cunku hani aksam uykusuzluk iste tv karsisinda uyku gelmesi gibi dusunulebilir. Bakin ilgimi cok ceken izlemek icin sabirsizlandigim hatta en gerilim dolu sahnede bile bunu yasiyoeum. Esim uyudugumu dusunup tepki veriyor ama hayir kesin eminim uyumuyorum ama alakasiz yerlerde de bu imajinenin sahnelerin gelmesini de engelleyemiyorum. Sizce bu durum bana ileride kazanabilecegim imajinasyon teknikleri icin bir avantaj mi? Bilemiyorum boyle bir olay var midjr ama suurluyken ruya gorme? Ya da bir rahatsizlik midir? Gorduklerum gelecekten vs degil haberci falan da degil. Sacma sapan da olabiliyor o gun is yerinde gecen bir konusma da olabiliyor is yerinde ama hic gerceklemeyecek ama gerceklesse ancak boyle olurdu dedigim diyalog da olabiliyor.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
uyanıkken rüya görmek olabiliyor gözlerin kapanmadan da çok aç kaldığında veya uykusuz kaldığında bilinçaltın arkada çıkmaya başlıyor enerji diyeceğime exp dediğimi hatırlıyorum neyseki sessizce konuşmuştum kafanız çok karıştığında da olabilir böyle durumlarda yatıp rüya ihtiyacını giderdikten sonra geçiyor diye biliyorum sizi bilmiyorum ama

dhardhar

Kayıtlı Üye
Bana, dikkat dağınıklığı ve uykusuz kalmanın/yorgunluğun oluşturduğu bir sonuç gibi geldi. Hayal gücün kuvvetli ise kaliteli imajeler görüyorsundur. Kaliteli imajeler de rüya gibi bir şey gördüğünü düşündüryor olabilir mi?
Olabilir ama o esnada ortamdan kopuyorum 5 sn ligine

dhardhar

Kayıtlı Üye
uyanıkken rüya görmek olabiliyor gözlerin kapanmadan da çok aç kaldığında veya uykusuz kaldığında bilinçaltın arkada çıkmaya başlıyor enerji diyeceğime exp dediğimi hatırlıyorum neyseki sessizce konuşmuştum kafanız çok karıştığında da olabilir böyle durumlarda yatıp rüya ihtiyacını giderdikten sonra geçiyor diye biliyorum sizi bilmiyorum ama
Mantikli olabilir ama yatmadan ruya gormeyi nasil saglariz

Alienist

Kayıtlı Üye
Bence konsantrasyon eksikliğinden kaynaklı olabilir hatta buna sebep de bir vitaminin eksikliği bile olabilir :) Bazen gün içinde kafada tam olarak çözümlenememiş durumlar yani üstünde durmadığınız es geçtiğiniz konular varsa bu da çok alakasız anlarda hayalinizde belirip sizi meşgul edebiliyor bu çok normal bir durum. Ben de yaşıyorum zaman zaman. Tabi bu durum imajinasyonun gelişmesine katkıda bulunuyorsa o da güzel bence :)

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Mantikli olabilir ama yatmadan ruya gormeyi nasil saglariz
o hale girmen lazım gelerek mi girersin girerek mi girersin orasını bilmiyorum da o hale girdiğinde bile kendini zorlarsan normale odaklanabiliyorsun tam cevabı bilmesem de hipnoza benzer bir durum olabilir

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İmajinasyonu psişik bir güç olarak ele alırsak ki kendisi esasında bütün güçlerin temelidir, bilinç başka şeylerle meşgulken böyle sinyalleri yaymada daha başarılı olabiliyor yani durugörü veya vizyon gibi frekanslar alabiliyor,
Eğer biyolojik bişey yoksa aynı ortamı yarat yani meditasyon yaparken başka bir şeye odaklan görü görmeye değil, yavaş yavaş temizlenir görüntüler

[XTR] Similar Threads

S
Cevaplar
8
Görüntüleme
541
Schwarzenegger
S
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme