İlk günah neydi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Yani şöyle bir şey var. Ben konuyu açarken kendi inandığım ve kaynak kabul ettiğim şeylerden yola çıkıp alıntılar yaptım. Görüşümüde bunun üzerine şekillendirdim. Eğer ki siz benim gibi bu kitapları kaynak olarak kabul etmiyorsanız, (saygı duyarım sizin görüşünüz sonuçta ) alıntılamış olduğum olayı yorumlamanızıda beklemem çünkü kitaplara inanılmıyorsa eğer dolayısı ile içeriğede inanılmıyordur. Anlatılanlarda masaldan öteye gecemez.

Örneğin siz Ra Bilgileri kitabından bir olay aktarmış olsaydınız benim gibi. Bende şu andaki inancımla olayı yorumlayamazdım çünkü inanmayacaktım ki...

Konu itibariyle yorumlama sadece semavi dinlere göre yapabilir. Çok basit olarak bir ateist çıkıp bu olayı yorumlayamaz çünkü inanmıyordur.

İçeriğe inanılmıyor değildir;
İçerik insanlığın ortak mirasıdır; Ve çok çok ço kdeğerlidir, özgündür-özgürdür;
"Jung'un bi sözü var; Mitolojinin insan ruhunun anahtarlarında biri olduğuan dair, Mitoloji elinde artık insan ruhunun klilitlerini kapıların açmakta özgürsün gibi bi şey olmalı, vikisözde Jung araması ile bulunabilir, buna inanırım ben;
Tüm bu metinler benim içi nevrensel-sembolizmik yorumlama değeri taşır ve çok çok önemlidir;
Biz bunalr adeğer ve önem cveriyoruz hatta açı kbilgiden daha fazla önem veriyoruz,
neden çünkü açık olsa her şey - herkes okur öğrenir hazırdan kolaydan, bunlar biraz da rüya gibi gerçek ve değerli yorumalr gerketirir; akıl-düşünce araştırma-çok kaynaklı okuma, çok kaynakla birleştirme yorumalma ve kendi ruhuna da bakarak ortaya çıkarma içerir; Bilgi ve araştırma-düşünem çabası içerir;
Örneğin benim için sembolizma yorumalmak ya da üzerine düşünmek kadar keyif verici ya da zihin açıcı düşündürücü çok az şey var ve seviyorum bunu;

Ortak mirasımızdır onlar ve bizler miras bekçisiyiz, Kendini o-bu-şu; onlar-bunlar-şunlar olarak bölümüşler değiliz biz ve bizler; diğerleri değiliz biz

Hepsi ve her şey bizim; Hepsini ve her şeyi seviyoruz, Gönülden seviyoruz, Değer veriyoruz ve yorumluyoıruz okuyoruz;

La-edri

Kayıtlı Üye
Ilk günah neydi bilemiyorum ama, bu basligi okuyunca kendi kendime acaba benim ilk günahim nedi diye aklimdan gecirdim, cevapmi? Bulamadim :D

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Ben anlatamadım sanırım :)

üzgünüm önceki yorumlarım açılım gerekitirdi düşünüsü ve sanısı ile postladım, postunuzda henüz okumamıştım kusuruma bakmayın;
giderilebilir fazla görülen her şey ;
lütfen herhangi kırıcı ya da falza yada aşırı gelen, sizi üzen kıran ifadem varsa bana iletiniz ya da modere ediniz, edilmesini sağlayınız; ama benim düzenleme yetkim yok sanırım- isterseniz yine de iletiniz

Okunmak istenmeyen şeyleri yazmak isteyenler değiliz biz, En çok bu değiliz ama;

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Ilk günah neydi bilemiyorum ama, bu basligi okuyunca kendi kendime acaba benim ilk günahim nedi diye aklimdan gecirdim, cevapmi? Bulamadim :D

Bunu bende düşünecem :)

üzgünüm önceki yorumlarım açılım gerekitirdi düşünüsü ve sanısı ile postladım, postunuzda henüz okumamıştım kusuruma bakmayın;
giderilebilir fazla görülen her şey ;
lütfen herhangi kırıcı ya da falza yada aşırı gelen, sizi üzen kıran ifadem varsa bana iletiniz ya da modere ediniz, edilmesini sağlayınız; ama benim düzenleme yetkim yok sanırım- isterseniz yine de iletiniz

Okunmak istenmeyen şeyleri yazmak isteyenler değiliz biz, En çok bu değiliz ama;

Hayır hepsini okudum ve bir sorun yok bence. Sadece kendi düşünceme göre bu alıntıların gene alıntı yapılan kitapların içeriğine göre yorumlanabilineceğini vurgulamak istedim.

Bu gecelik benden bu kadar herkese iyi geceler ve iyi forumlar dilerim :)

La-edri

Kayıtlı Üye
Sevgili Demir, dedimki bir an belkide günahsiziz, ama kendimizi sürekli yargiladigimiz icin ve bu yargilarida dünyevi istitistiklere göre yaptigimiz icin kendi kendimize günah yüklüyoruz, ve kendimizi günahkar olarak siniflandiriyoruz ve bunu yaparkende kendimizin dindar oldugunu düsünerek yapiyoruz... din nedir :p

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Sevgili Demir, dedimki bir an belkide günahsiziz, ama kendimizi sürekli yargiladigimiz icin ve bu yargilarida dünyevi istitistiklere göre yaptigimiz icin kendi kendimize günah yüklüyoruz, ve kendimizi günahkar olarak siniflandiriyoruz ve bunu yaparkende kendimizin dindar oldugunu düsünerek yapiyoruz... din nedir :p

Din teslimiyettir. Henüz başaramadığım belkide hiç başaramayacağım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...