Ifritler hakkinda bilgisi olanlar var mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yakaza

Kayıtlı Üye
ifrit bir cin türü müdür ?

Evet ifritler bir cin türüdür.Kuran'da Süleyman peygamber kıssasında Süleyman peygambere "cinlerden bir ifrit" (diye geçer)sana belkısın tahtını yerinden kalkmadan getirim demiş.kitap bilgisi olan diye kişi geçen Süleyman peygamberin veziri Asaf ise kerametle(İsm-i Azam duasını biliyomuş)göz açıp kapatıncaya kadar getiririm demiştir ve getirmiştir de.

muhsin iyi

Kayıtlı Üye
ifritler işet bizim gibi tasavvuf ehline musallat olurlar. günlerini de görürler. onları yakan nur ve feyzdir. başka hiç bir şey etki etmez onlara. bu da rabıta, zikir , namaz gibi ibadetlerden gelir. Allah dağına göre kar verir. ifritlerin dişileri dünay güzeli kadınlar hani Avrupa mankenleri varya o cinsten gelirler. sofileri yoldan çıkarırlar. bu ilişkinin bedeli nuru feyzi yitirmektir. nur feyz kaynağı eksiye indimi bunlar adamı çarparlar. ağız burun yamulur Allah göstermesin. onun için zina çok büyük bir afettir. dünya kadınları ile zina yapanlar da böyle manevi olarak çarpılırlar insan sıfatı üzerlerinden alınırlar domuz olurlar farkında olmazlar. zina yapanlar nursuz uğursuz bereketsiz olurlar. büyük afettir. Allah göstermesin. Allahtan korkun ifritlerden değil. onları da sizi de Allah yarattı. bu konularda merak başınıza iş açabilir. zira bunlar nefis engeline takılırlar ama sizi merakınızı görünce bir noktayı zorlayara sizinle iletişime geçip sizi ellerine avuçlarına alabilirler. uzak durun bu konularad enerjinizi ibadete verin. Ahiret gününe hazırlanın. bunları ahirette göreceksiniz ve onlarala hesaplaşacaksınız.

obsesif

Kayıtlı Üye
Okurken bile kalbim çarptı,ellerim titredi.Korkumdan yanıma gelecekler diye okumayı bile kesmek istedim.Araya sıkıştırdığım ayetel kürsileri demiyorum bile...Ama kendisine bir resim ekleyen arkadaş seni kınıyorum :D korkunç aile diye bir resim,açtım bakarken bu konunun üzerine muhteşem oldu..Vel hasıl,az buçuk ilgim olmasına rağmen artık ilgimi bile çekmiyorlar.Ve merak gerçekten kötü birşeyki sanırım 2008 den beri üyeyim,ifritlerle ilgili hep bedelinin ağır olduğu ve korkula beslendikleri bilgisi benimde çakılıdır,ki bu gece okuduklarım çok daha net bir cevap oldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...