Ifritler hakkinda bilgisi olanlar var mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lost66

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar ifrit,yüzbaşı gibi cinin bi üssüdür ve tayfası vardır. Örneğin ifritin adı x bu xin bir sürüde emrinden cini vardır. Evide söker,öldürürde.Ben bir çok olayı duydum ama bi babayiğitin ifriti yönetebildiğini görmedim. Hepsinde sonu ölüm olmuştur felaketi geç ölüm.Çağırması basittir ama sonrası felaket hele bide korktuğunu anlarsa oyun oynarak öldürür.Sıradan bi cini öldürürsün kovar neyseama ifrit öyle dize gelmez,cin padişahlarına bile baş kaldırır yeri gelince. İfrit zaten kafir cinin güçlüsüne denir.Kötüdür. İfritin iyisi olmaz.Mesala cin musallat olsa bi tek kişi formunda gözükür iki üç kişi olmaz. Ama ifritin tayfası adamları var. bi arkdaşının kılığına girer babanın kılığına girer ve hepside karşında durur.Cinde ise tek bi kişi durur. Ben ifrit olaylarında ölüm olmayanını nadir duydum.Resmen öldürüyo insanı,insan korkunca ruh beden ilikisi zayıflar,bu sırada ifrit fark eder zaten hemen kendi boyutuna insan ruhunu çeker,orda öldürür.Ve sonra gazetelerde ceset bomboş gözleri simsiyah olur.Ölüm işte. Beden toprağa ruh Allah ın yanına gider.İfrit bide cinler gibi sopa atmaz,büklüm büklüm yapar insanı çarpar der ağız el ayak yamulur ya aynen öyle yapar. Çok güçlüdür. Güçlü olmasının nedeni emrindeki cinlerden dolayımı yoksa tek başına kendinden gelen bişeymi bilmem ama. Ben bu tip varlıklardan korkmam lakin ifriti duyunca tüğlerim diken diken olur. Yaşanmış gerçek olayları bildiğim için,bi çok yazıda okudum,bilgim var. Çağıran kişi istediği kadar kovmasını bilsin hemde eksiksiz,ifritinde kendi hür iradesi var gitmiyorum arkadaş derse hapı yutarsının.Şahsen adını bile anmak içime ürperti getirdi. Hiç bişeyden korkmuyorum Allah tan başka bişeyden korkmam ama ifriti duyunca elim ayağım dökülüyo korku yok ama ne biliyim bi garip. Cin olsa koşup vurmaya kalkarım yaptım çünkü başka bi varlık olsa karşılık veririm ama İfrit tek gelmiyoki emrinde bir sürü cin var ayetl kürsü ifritin gitmesinde etkilidir.Olurda ifrit musallat olursa,Allah a sığının nas felak ayetel kürsü okuyun işte duları ama bu 3 ü önemli. Kuranı kerimi elinize alın bağrınıza basın sıkı sıkı YaRabbim yardım et deyin gönülden inanaın sığının Allah a ifrit denen şey bile bişey yapamaz.Unutmayalımki ifritte olsa insan daha üstündür.!!!Umarım yardımcı olmuşumdur hikaye gibi konuştum ama samimice söyledim.

lost66

Banlı Kullanıcı
Yok ya arkadaşlar davetini yapmıştım diyo. İnanmadım şahsen.Çünkü hala elleri klavye tuşuna basıyosa mucize!!Denemeyin lütfen davet yapmayın!!!!

lost66

Banlı Kullanıcı
Arkdaşlar. İfrit kötülük kibir isyancı vb anlama gelir ifrit kelimesi kötülüktür kısacası iyi bişey değildir.Demonda cinin şeytanın ingizlice karşılığıdır şeytan vb varlıklara Yabancılar demon der. Kafası karışanlar için. İfriti çağıran kişi kavga eder gibi sert olmalıdır korktuğu an bittiği andır!!! Gayet rahat kendinden emin olacak acemi işi değil yani. İfrit gelince zaten odayı sallar bi test için beni çağıran cesurmu diye aaaa diye bağırırsa çağıran kişi ifrit başlar oyuna. Yok korkmaz ve duaları sözleri iyi bilirse,sorun yok yönebilir.Ama unutmayın ifrit kibirlidir,bu yüzden yönetseniz bile sonra isyan eder sen kimsinde beni yönetirsin der bu kibirli bi davranış. İfrit komutandır cindir. Cin padişahlarının emrindedir,kimisde bağımsızdır.İfritin emrinde cinler vardır,çünkü oda bi cindir ama güçlü ve kötü. İyisi yoktur. Ha müslüman olanı cinden güçlü olanıda var gene onun adının bilmiyorum.Bide Cin padişahı daveti yapanlarda var,padişah davete gelmez,zamanla beraber yaşayan cin padişahlarıdır.!! Ölmezler.! İfritlerinde ömrü vardır diye biliyorum emin değilim. Bi cinin 1000 yıldan fazla yaşadığını biliyorum!İfritte öyledir ama padişahları ölmez.7 cin padişahı vardır,kimi şeyhler sohbet eder onlarla ama ilim öğretir müslüman yapar,Şeyh Gaylaniydi galiba o cin padişahlarıyla sohbet edermiş. Her insan yapamaz bunu. Tavsiyem normal cin bile çağırmayın insanız biz insan gibi yaşayalım. Ha yok çağırırsanız korkmayın,Allah a verecek canınız var en fazla öldürür ötesini yapamaz. Öllünce gene Allah ın huzuruna çıkacağız. Ha ifrit öldürmüş,ha insan aynı şey.Umarım açıklayıcı olmuştur. Bide İfritin büyüklüğü değişebilir köyde geçen bi olay,bizim buralarda oldu çevre bi köyde eskiden olmuş,adam kavak ağaçlarının ordan giderken Ağaçların arasından kocaman dev gibi keçi kafasından boyu kavak ağacıyla aynı uzunca bi varlık bu ifrit işte.Bide altın yılan meselesi var. Tam duymadım ama koruyosa cinler korur. Kimi hazineler tılsımlıdır.Kimisini cinler kimisini ifrit emrindeki cinleriyle korur cinden almak kolay hazineyi ama,ifritten almak zor!

blodeangel

Kayıtlı Üye
İş
y.koruma.ama ÅŸimdilik sadece annelik.
ifritler cinlerin 2 üst kademesinde yer alan yüksek düzeydeki varlıklardır.onlardan biriyle bile karşılaşmanı istemem doğrusu hayal bile edemiyeceğin kadar üstün yeteneklere sahipler onlarla ilgili kendi profilime yazmıştım okursan anlıycaksın arkadaşım ayrıca belirtmek isterim ki böyle bir davet sonucu senin ve varsa ailenin hayatının tamamen zehir olasıdır bu davet ehliyetsiz kişilerce yapılmamalıdır bu benim düşüncem belki ama inan bana çok doğru neyse saygılarımla.

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Arkdaşlar. İfrit kötülük kibir isyancı vb anlama gelir ifrit kelimesi kötülüktür kısacası iyi bişey değildir.Demonda cinin şeytanın ingizlice karşılığıdır şeytan vb varlıklara Yabancılar demon der. Kafası karışanlar için. İfriti çağıran kişi kavga eder gibi sert olmalıdır korktuğu an bittiği andır!!! Gayet rahat kendinden emin olacak acemi işi değil yani. İfrit gelince zaten odayı sallar bi test için beni çağıran cesurmu diye aaaa diye bağırırsa çağıran kişi ifrit başlar oyuna. Yok korkmaz ve duaları sözleri iyi bilirse,sorun yok yönebilir.Ama unutmayın ifrit kibirlidir,bu yüzden yönetseniz bile sonra isyan eder sen kimsinde beni yönetirsin der bu kibirli bi davranış. İfrit komutandır cindir. Cin padişahlarının emrindedir,kimisde bağımsızdır.İfritin emrinde cinler vardır,çünkü oda bi cindir ama güçlü ve kötü. İyisi yoktur. Ha müslüman olanı cinden güçlü olanıda var gene onun adının bilmiyorum.Bide Cin padişahı daveti yapanlarda var,padişah davete gelmez,zamanla beraber yaşayan cin padişahlarıdır.!! Ölmezler.! İfritlerinde ömrü vardır diye biliyorum emin değilim. Bi cinin 1000 yıldan fazla yaşadığını biliyorum!İfritte öyledir ama padişahları ölmez.7 cin padişahı vardır,kimi şeyhler sohbet eder onlarla ama ilim öğretir müslüman yapar,Şeyh Gaylaniydi galiba o cin padişahlarıyla sohbet edermiş. Her insan yapamaz bunu. Tavsiyem normal cin bile çağırmayın insanız biz insan gibi yaşayalım. Ha yok çağırırsanız korkmayın,Allah a verecek canınız var en fazla öldürür ötesini yapamaz. Öllünce gene Allah ın huzuruna çıkacağız. Ha ifrit öldürmüş,ha insan aynı şey.Umarım açıklayıcı olmuştur. Bide İfritin büyüklüğü değişebilir köyde geçen bi olay,bizim buralarda oldu çevre bi köyde eskiden olmuş,adam kavak ağaçlarının ordan giderken Ağaçların arasından kocaman dev gibi keçi kafasından boyu kavak ağacıyla aynı uzunca bi varlık bu ifrit işte.Bide altın yılan meselesi var. Tam duymadım ama koruyosa cinler korur. Kimi hazineler tılsımlıdır.Kimisini cinler kimisini ifrit emrindeki cinleriyle korur cinden almak kolay hazineyi ama,ifritten almak zor!
ifritlerin gerçekten insan öldürdüklerini duydunuzmu ? peki bunlar nasıl ölümlerdş anlatırmısınız.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
ifritlerin gerçekten insan öldürdüklerini duydunuzmu ? peki bunlar nasıl ölümlerdş anlatırmısınız.

Sadece fikrimi belirtmek istiyorum ne cin ne peri ne ifrit hiç bir varlığın sizi öldürme gibi bir yetkisi olamaz diye biliyorum. Sadece akıl sağlığınızı önemli derecede bozabilir, delirtebilir, rüyalarınızda size yapamayacakları şeyleri söyleyebilirler. Ama öldürebileceklerine inanmıyorum. Ama tabi bir bilen açıklarsa çok iyi olur :)

NarkoZ-_-

Kayıtlı Üye
Normal Cinler Sadece Korkutulabilir Ama İfritler İse Öldürebilirmiş. Öyle Duydum Ve Cinlerin Padişahları Bildigim Kadarıyla.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Sadece fikrimi belirtmek istiyorum ne cin ne peri ne ifrit hiç bir varlığın sizi öldürme gibi bir yetkisi olamaz diye biliyorum. Sadece akıl sağlığınızı önemli derecede bozabilir, delirtebilir, rüyalarınızda size yapamayacakları şeyleri söyleyebilirler. Ama öldürebileceklerine inanmıyorum. Ama tabi bir bilen açıklarsa çok iyi olur :)

İmam şibli'nin Cinlerin Esrarı isimli kitabında öldürme vakalarından bahsediyor.
Ayrıca ifrit kontrol edilemez adı o yüzden isyankar anlamına gelen ifrittir.
Bunun dışında cinlerin çeşitli şekillerde olanları vardır yılan şeklinde olanlarıda vardır ama altın yılan şeklinde duymadım siyah kedi, köpek şeklinde, insan şeklinde, kanatlı cinler, rüzgar gibi olan cinler çeşitleri bunlar.

Rosenna

Kayıtlı Üye
Yok ya arkadaşlar davetini yapmıştım diyo. İnanmadım şahsen.Çünkü hala elleri klavye tuşuna basıyosa mucize!!Denemeyin lütfen davet yapmayın!!!!
Arkadas dogru söylüyorsun: Sakin onlari davet etmeyin!!! Beni Cinler carpti cünkü ve bütün sihhatimi kaybettim. Sakin cagirmayin!

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Niçin çağırmak istediğinizi anlamak isterim..Çağırdığınızda gelmeyecektir büyük olasılıkla..Bir çok rütüeli ve yapılması-okunması gereken şeyler var diye biliyorum..Etrafınızda duyduğunuz ifrit hikayelerinde o insanları demonlar(ifritler)seçiyor..Bu şans mı yoksa şanssızlık mı yorumu kişiden kişiye değişiyor ama onlar tarafından işaretli değilseniz,sizle ilgilenmezler..Ama bu yola baş koyan insanları kaybetmek te istemezler ve çok alt sevyedeki partikülleri size takarlar..Bu alt sevyedeki partiküller tıpkı elektrik çarpması gibi maddi -manevi hayatınızda hasarlar yapar.Aİleniz,sevdiklerinizle uğraşırlar.İki yakanız hiç bir araya gelmediği gibi düzenli giden işleriniz bozulur,darmadağın olur.Bence deneyim sahibi kişilerin anlattıklarına kulak verin..Siz onları göremiyorsunuz bile..Onların size karşı kartları çok güçlü,esenlikler..

silverwings

Banlı Kullanıcı
İş
grafik tasarım
İfrit bir cindir, şeytan gibi yani ve şeytanın en güçlü askerleridir. İfritler bünyesinde ayriyetten lejyonerler yani askerler bulunur. Ordu gibi farzedelim bunu. Evet ifritler öldürebilir, çok güçlü şeytanlardır. Ruhunu şeytana satmak deyimi de burdan gelir, antlaşma gereği büyücü ruhunu şeytana yani ifrite satar ve ruhu lejyoner olarak ifritin ordusunda olur.Bu tür vakalar çoğaldıkça ifrtilerin ordularındaki lejyoner sayısı da o derece artar.
Ayrıca bir konuda gördüm burada daemon çağırıp ruhum huzur doluyor filan demiş, ifrtilerin en güzel oyunlarından biri olduğu düşünülür.

AlperTUNGA.

Kayıtlı Üye
ifritler ve maridlerin birbirleriyle çok savaştığını duydum ifritler kanatlı rütbeye göre kanat sayıları artan bi varlıklar olarak duydum bizzat ifrit musallatı olan kişiden ve ifritlerin iyi olanlarıda kötü olanlarıda var müslüman olanları dinine çok bağlı nerdeyse bütün gün dua edermiş bi arkadaş anlatmıştı banada

silverwings

Banlı Kullanıcı
İş
grafik tasarım
ifritler ve maridlerin birbirleriyle çok savaştığını duydum ifritler kanatlı rütbeye göre kanat sayıları artan bi varlıklar olarak duydum bizzat ifrit musallatı olan kişiden ve ifritlerin iyi olanlarıda kötü olanlarıda var müslüman olanları dinine çok bağlı nerdeyse bütün gün dua edermiş bi arkadaş anlatmıştı banada

Ben de hepsi kötü sanıyordum ama dediğiniz gibi iyi olanları da varmış :)

ege_demirkol

Kayıtlı Üye
musallat 2 yi izlemiştim konusu ifritti valla 3 gün etkisinden çıkamadım bence çağırma, çağırırsan da neler oldu buraya yaz kaarşim

emir

Kayıtlı Üye
Allahın izni olmadıkça, yaprak bile kıpırdamaz; Ayetini hatırlatmak isterim...

Bir kimse ifrit çağırıyorsa, ifritte tasarruf eden kim? Allah... İfriti musallat kılan kim? yine Allah... uyarıyı duymamış olanlar var.. İki tarafta birbirini rahatsız etmek hakkına sahip değildir.. Cinden insana ne, insandan cin e ne? hiçbiri birbirine Allah izin vermedikçe zarar veremez, ortada bir zarar varsa, Allahın testi vardır...

Ayrıca cehennemde(güneşin atom altı boyutunda), öyle zebaniler vardır ki, ifritle, cinle, periyle; oyun oynarlar, zebun ederler, terbiye ederler... düşünün artık...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...