Herkes maji yapabilir mi?

M o r b i u S

Kayıtlı Üye
Yapabilirmi den kastım yani ritüelleri bire bir doğru yapan harfiyen uygulayan uygulasa bile yani her insan yapabilirmi birazda insanın içinden mi gelmesi lazım merak ediyorum. Yani ben bi kaç ritüel denedim rune tılsımları zaten çalışıyor yaptım ve olduğuna inandım yani bence işe yaradılar yaptığım 2 ritüelin de olduğuna inanıyorum çünkü GLİF leri denedim ve acil para ritüelini yaptım okadar ve okadar alakasız bi yerden para geldi ki gerçekten olduğunu anladım ve hissettim şimdiden çok teşekkürler. sadece merak ettiğim için sordum 😄

Retro

Kayıtlı Üye

"İnanma" faktörü katılmayan hiçbir şey işe yaramaz. Temel yasa bu.
Bir ayet vardır ve matrixin dışından bilgi verir : "Allah dilemeden siz dileyemezsiniz"

Yani bizim bir şeyi istiyor olmamız bile aslında kendi elimizden değil. İçimizden (!) istek veya meyiller geliyor ve biz onu bu noktada yakalıyoruz. Peki içimeze bu nereden geliyor? İçimden geliyor diyip, içimizi orijin olarak ele alıyoruz. Hayır. İçimiz dediğimiz boyutun da bir arka olanı var ve o oraya göre kendini bize pazarlıyor. Bu mekanizmayı çözen kaderini de çözerek bir üst kadere geçme hakkına sahip olur ve belki oradan değişim başlatabilir.

Birşeylerde başarılı olmanın yaşı 0-5 tir.

Her insan hayal meyal de olsa 0-5 yaşları arasını hatırlar. Oradan aldığınız referanslarla doktor mu, ressam mı, sporcu mu, mucit mi, mühendis mi, medyum mu olacağınızı aslında anlarsınız.

M o r b i u S

Kayıtlı Üye
"İnanma" faktörü katılmayan hiçbir şey işe yaramaz. Temel yasa bu.
Bir ayet vardır ve matrixin dışından bilgi verir : "Allah dilemeden siz dileyemezsiniz"

Yani bizim bir şeyi istiyor olmamız bile aslında kendi elimizden değil. İçimizden (!) istek veya meyiller geliyor ve biz onu bu noktada yakalıyoruz. Peki içimeze bu nereden geliyor? İçimden geliyor diyip, içimizi orijin olarak ele alıyoruz. Hayır. İçimiz dediğimiz boyutun da bir arka olanı var ve o oraya göre kendini bize pazarlıyor. Bu mekanizmayı çözen kaderini de çözerek bir üst kadere geçme hakkına sahip olur ve belki oradan değişim başlatabilir.

Birşeylerde başarılı olmanın yaşı 0-5 tir.

Her insan hayal meyal de olsa 0-5 yaşları arasını hatırlar. Oradan aldığınız referanslarla doktor mu, ressam mı, sporcu mu, mucit mi, mühendis mi, medyum mu olacağınızı aslında anlarsınız.
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Kişinin çocukluk çağlarında nerde büyüdüğü çok önemli.Metafizik kanallarin olduğu bir yerde bulunmak.Çocugunda yatkınlığı varsa oraya doğru itebilir.Benim çocukluğum annemden Ayrı Safranbolu da ananemin yanında geçti.Safranbolu evvelden büyücülerin çok yaşadıği bir yermiş.Şehrin altında tünelller var.Eski Çarşida Cinci Hani diye bir Han var.Osmanli padişahini iyileştiren bir Hoca sebebi ile.Cinci hani yapılmış.Ben küçükken Hava Kararinca Safranboluda çok yoğun hisler hissederdim.Çocukluğum orada çok güzel geçti.Doğdun yer kaderindir dersek yalan olmaz.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Kişinin çocukluk çağlarında nerde büyüdüğü çok önemli.Metafizik kanallarin olduğu bir yerde bulunmak.Çocugunda yatkınlığı varsa oraya doğru itebilir.Benim çocukluğum annemden Ayrı Safranbolu da ananemin yanında geçti.Safranbolu evvelden büyücülerin çok yaşadıği bir yermiş.Şehrin altında tünelller var.Eski Çarşida Cinci Hani diye bir Han var.Osmanli padişahini iyileştiren bir Hoca sebebi ile.Cinci hani yapılmış.Ben küçükken Hava Kararinca Safranboluda çok yoğun hisler hissederdim.Çocukluğum orada çok güzel geçti.Doğdun yer kaderindir dersek yalan olmaz.
Foto istiyoruz!

Magnus357

Banlı Kullanıcı

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Şuan orada yaşamıyorsunuz galiba. Eğer bir gün giderseniz, bizim için bir kaç foto çekin lütfen. Ben çok merak ederdim yeryüzündeki güç yerleri.

O verdiniz linkteki birşey yok.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Bana da görüştüm Havass Üstadı söyledi Safranbolu Evvelden büyücülerin çok yaşadıği bir yermiş diye.Unesco Tarafından 1994 Dünya mirasına alınmışti.Babaanemin evi Rum evi.Altinda tünel olduğu falan söyleniyor.Hatta Altın ariyorlardi ben küçükken makineyle çıkmıştı.Ama koruyorlar varlıklar.Küçükken evin içerisinde birşeyler hisseder uyuyamazdim.Zaten Safran çiçeği orada yetişiyor.Safran mürekkebi Havassda kullanılıyor.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Şuan orada yaşamıyorsunuz galiba. Eğer bir gün giderseniz, bizim için bir kaç foto çekin lütfen. Ben çok merak ederdim yeryüzündeki güç yerleri.

O verdiniz linkteki birşey yok.
Evet şuan İstanbul da yaşıyorum.Cocukken beni Annanemler büyüttü.Bu sebebden çocukluğum orada geçti.İstanbul Daha büyük bir mabed bu konular için ama.Ben Safranboludan İstanbul'a gelince çok büyük sınavlar verdim.Hayatim karardı.Yeni yeni doğruldum ışığı buldum.Safranbolu güç kaynakları nerde bilmiyorum.Ama Metafizik açıdan özel bir yer.Geceleri orada kendimi çok iyi hissediyorum.

M o r b i u S

Kayıtlı Üye
Evet katılıyorum dedikleriniz çok doğru bence. İmrendim size şuan 😄

Retro

Kayıtlı Üye
Ben araba da kullansam yeterli şuan 😂

O kadarını herkes yapar.

Ama majisyen olmak için bir kere herşeyi sihirli bir şekilde görmeye başlamalısın. Kendi yaratılışından, evrenin geri kalanına kadar herşeyin aslında sihirle hareket ettiği gerçeğine uyanmalısın. Bunu farkettiğinde bir algısal varoluş tabanın oluşacak. İşte o yeni algi tabanına yüklediğin her yeni bilgi evreni yerinden oynatabilmen için gereken kuvvetleri de kullanabiliyor olacak.

Bir ritüelle de majisyen olunmaz, ritüelleri harfiyen uygulasan da. Ya majisyen doğacaksın, yani herşeyin bir sihirden ibaret olduğu gerçeğini özünle bütünleşik algılama tabanın olacak. Ya da o algı tabanına sonradan transit geçiş yapmanın bir yolunu bulacaksın.

İsa, insanları meyve vermeyen ağaçlara benzetiyor. Ama önce budanıp sonra da meyve veren bir ağaçtan yapılacak aşılama ile meyve vereceklerini söylüyor. Yani topraktan besleniyor oldukça her şey için umut var. Gerisi teferruat.

Tabi ben maji yerine kadim bilgeliğe yönelinmesi taraftarıyım. Maji işlerinin bedeli aile ve soy ile ödenir çünkü.

Son düzenleme:

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
O kadarını herkes yapar.

Ama majisyen olmak için bir kere herşeyi sihirli bir şekilde görmeye başlamalısın. Kendi yaratılışından, evrenin geri kalanına kadar herşeyin aslında sihirle hareket ettiği gerçeğine uyanmalısın. Bunu farkettiğinde bir algısal varoluş tabanın oluşacak. İşte o yeni algi tabanına yüklediğin her yeni bilgi evreni yerinden oynatabilmen için gereken kuvvetleri de kullanabiliyor olacak.

Bir ritüelle de majisyen olunmaz, ritüelleri harfiyen uygulasan da. Ya majisyen doğacaksın, yani herşeyin bir sihirden ibaret olduğu gerçeğini özünle bütünleşik algılama tabanın olacak. Ya da o algı tabanına sonradan transit geçiş yapmanın bir yolunu bulacaksın.

İsa, insanları meyve vermeyen ağaçlara benzetiyor. Ama önce budanıp sonra da meyve veren bir ağaçtan yapılacak aşılama ile meyve vereceklerini söylüyor. Yani topraktan besleniyor oldukça her şey için umut var. Gerisi teferruat.

Tabi ben maji yerine kadim bilgeliğe yönelinmesi taraftarıyım. Maji işlerinin bedeli aile ve soy ile ödenir çünkü.
Aile ile mi ödeniyor, şu anki ailemin bir kısmını feda etmeye hazırım çok üzülerek :p
Havass uygulamaları için sadece topraktan besleniyor olmak bir avantaj olabilir ama diğerleri için gerek yok gibi.
Herkesin yaşam yol haritası ve ona göre yetenekleri var, herkes majisyen olamaz tabi bence ;) Hemen her konuda haklı çıktığın gibi belki bu konuda da haklısın bilemem..

Retro

Kayıtlı Üye
Aile ile mi ödeniyor, şu anki ailemin bir kısmını feda etmeye hazırım çok üzülerek

Karmik majikal yasa kıymetlilerin üzerinden tahsilat yapıyor. Ailense ailen, işinse işin, ruhunsa ruhunun bir kısmı veya tamamı..

Mesela genellikle evlenemiyorlar. Soylarının kendi kanalındaki son üyesi kendileri oluyorlar. Soyları devam etmiyor. İlişki yaşadıkları kişilerle ani kopuşlarla ayrılıyorlar. Çok belirgin bir özellik bu. Zaten maji insanı koşulsuz sevgiyi de beceremiyor artık. Çünkü sistemi random olarak kullanmayı, kendisine müsade edilen müdahaleler çerçevesinde kalmayı ve tekamül etmeyi değil, her istediğini maji ile ya elde etmeyi ya da bağlamayı öğrendi.

Bunun bedeli de, dostluk ve sevgi bağı geliştirme yetisini yitirerek bir nevi lanetlenmesi oluyor genelde. Soyları bu yüzden kuruyor. Herşeyin doğalı güzel.

Son düzenleme:

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Karmik majikal yasa kıymetlilerin üzerinden tahsilat yapıyor. Ailense ailen, işinse işin, ruhunsa ruhunun bir kısmı veya tamamı..

Mesela genellikle evlenemiyorlar. Soylarının kendi kanalındaki son üyesi kendileri oluyorlar. Soyları devam etmiyor. İlişki yaşadıkları kişilerle ani kopuşlarla ayrılıyorlar. Çok belirgin bir özellik bu. Zaten maji insanı koşulsuz sevgiyi de beceremiyor artık. Çünkü sistemi random olarak kullanmayı ve tekamül etmeyi değil, her istediğini maji ile ya elde etmeyi ya da bağlamayı öğrendi.

Bunun bedeli de dostluk ve sevgi bağı geliştirme yetisini yitirerek bir nevi lanetlenmesi oluyor genelde. Herşeyin doğalı güzel.
İyi de ben majisyen olmadığım halde bedeli yalnızlık, bunalım, ve her şeyi tersine berbat bir hayat yaşayarak ödüyorum.. yani benim de mi olmam lazım.. büyücü ailesini kurdu büyüyle birarada tutsa da onları, elinin altındalar sonuçta.
Doğal bırakmıyorlar hiçbir şeyi, dışardan faydalı gördüklerini büyüyle çalıyorlar.
Bende bir koşulsuz sevgi anlayışı vardı yediğim kazıklarla şükür o da kalmadı.